Filipíny

Manila - atrakcie a krásne miesta

Pin
Send
Share
Send
Send


Manila je mesto, ktoré sa rozvíja veľmi rýchlo, má bohatú a zaujímavú históriu, ktorá sa na chvíľu nedá nudiť. Mesto je rozdelené do 16 okresov, z ktorých každý má svoju vlastnú históriu, špecifiká a dokonca aj gastronómiu. Milovníci nákupu nebudú s Manilou zklamaní a najatraktívnejším miestom pre nich je okres Makati s množstvom obchodov a obrovských nákupných centier.

Pokiaľ ide o atrakcie v Manile, ich zoznam môže byť dosť dlhý. A to znamená, že turisti tu majú niečo vidieť. Nasledujúce je jednou z možností pre zoznam TOP objekty turné v hlavnom meste Filipín:

katedrála

Zasvätený ako katedrála Nepoškvrneného počatia Panny Márie, katedrála hlavného mesta Filipín sa nachádza v historickom centre mesta Intramurose. Je to katolícka arcidiecéza od čias španielskych kolonistov.

Prvá budova chrámu, postavená v roku 1571, bola mnohokrát zničená a prestavaná a katedrála, ktorú dnes vidíte a navštevovaná, bola v roku 1958 zasvätená veľkou pompou. Jeho dizajn spája niekoľko architektonických štýlov: renesančný, románsky a neo-byzantský.

Zlatá mešita Maskhid al-Dahab

Jedna z významných budov Manily, mešita Mashid al-Dahab bola postavená v roku 1976 na počesť návštevy líbyjského prezidenta Muammara al-Kaddáfího do hlavného mesta Filipín, návštevu, ktorá sa nikdy neuskutočnila. Mešita je najväčšou budovou tohto druhu v krajine a najväčším náboženským moslimským centrom v Manile.

Cuiapo Church

Postavený v roku 1928 projektom Magdalena Castillo a Juan Nakpila, kostol Quiapo je najobľúbenejším miestom uctievania v Manile. Jeho hlavnou atrakciou je socha "Čierneho Nazarena".

Každý piatok sem prichádzajú tisíce pútnikov, ktorí sa modlia za sochu tmavého Ježiša Krista, ktorý sa považuje za zázračný. Okrem obvyklých cirkevných rituálov cirkev poskytuje chorým zdravotníckym službám a poskytuje chudobným právnu pomoc.

Bazilika San Sebastián

Rímskokatolícky kostol sv. Šebestiána je miestom, kde sa nachádza národná filipínska svätyňa: Panna Mária z hory Karmel. Vznikla v roku 1891, v novogotickom štýle, na mieste, kde boli kostoly predtým, zničené zemetrasením v rokoch 1859, 1863 a 1880.

Aby odolal neustálemu chveniu zeme, bazilika bola postavená z pevného kovu, pretože bola jedinou kovovou cirkvou na svete. Genaro Palacios bol hlavným architektom tejto úžasnej stavby a jeho interiér bol mramorovaný a jaspis umelcom Lorenzo Rocha.

Miesto: Pasaje del Carmen Street.

Filipínske kultúrne centrum

Kultúrne centrum v Manile sa nachádza v impozantnej budove, ktorú navrhol architekt Leandro Loksin. Bol otvorený na začiatku roku 2000 a zahŕňa: niekoľko múzeí, vrátane jedného umenia a jedného hudobného nástroja; tradičné umelecké divadlo; koncertná sála pre 5 000 divákov; umelecká galéria. Pri vchode do centra je niekoľko fontán, ktoré rozširujú životodarnú noc a noc, rovnako ako stále zelené námestie, tráva, na ktorej je počas celého roka tónovaná.

Miesto: Komplex CCP, Roxas Boulevard.

Národné múzeum

Filipínske národné múzeum bolo založené v roku 1901 a nachádza sa dnes v budove postavenej v roku 1918 architektom Danielom Burnhamom. Skladá sa z niekoľkých častí:

  • Galéria umenia, ktorá vystavuje prácu umelcov 19. storočia;
  • Planetárium, ktoré predstavujú návštevníkov vývoja astronómie na Filipínach;
  • Múzeum Filipínskych národov, ktoré vystavuje najzaujímavejšie archeologické a antropologické zbierky.

Okrem toho bolo v celej krajine zriadených 19 pobočiek múzea.

Miesto: Padre Burgos Ave, Ermita.

Palác kokosov

Prehliadka Manily nebude úplná, ak navštívite Palác kokosov, ktorý sa nachádza v oblasti plnej architektonických majstrovstiev. Palác bol postavený v roku 1978 pre pápeža Jána Pavla II., Ktorý navštívil Filipíny v roku 1981. Pápež však odmietol usadiť sa v takom nádhernom paláci, pretože to výrazne kontrastuje s chudobou krajiny. Budova má tvar kokosu a každá z jeho izieb je vyzdobená v štýle konkrétneho regiónu Filipín.

Fort Santiago

Nachádza sa v historickom centre mesta Intramuros, pevnosť Santiago, s veľkými kasárňami pre vojakov, priestranné dungeony, tajné chodby, mocné brány, padací most a vysoká strážna veža, je miestom, kde sa koncentrovala vojenská sila španielskych kolonistov.

Bol postavený v roku 1571 z obrovských blokov šedého kameňa, ktorý chránil mesto pred morom. Po druhej svetovej vojne sa premenila na Chrám slobody a dnes sa nachádza pamätník José Rizala, filipínskeho básnika a bojovníka za slobodu.

Fort Drum

Drifting pri vchode do zátoky v Manile, "Betónová bojová loď", ako sa nazýva Fort Drum, je dobre opevnená pevnosť postavená Američanmi, keď získali kontrolu nad Filipínami (1909-1914).

Počas druhej svetovej vojny došlo k krvavým bojom medzi japonskými a americkými vojakmi o držanie tohto malého ostrova. Zrúcanina Fort Dram, so zbraňami a vežami, sa dnes stala celkom obľúbenou turistickou atrakciou.

Most Bridge Bridge

Jones Bridge je najstarším mostom v Manile. Bol postavený v roku 1632 Španielmi. Po zemetrasení z roku 1863 bola rekonštruovaná: rozšírené rozpätia, boli pridané chodníky a koľaje pre električky. Dnes môžete prejsť pozdĺž mosta, ktorý bol kompletne zrekonštruovaný v roku 1930, kedy boli použité prvky neoklasického štýlu.

Jose Rizal Park

Farebne zdobené, José Rizal Park je pravou oázou pokoja, rovnako ako miesto, kde sa nachádza niekoľko ďalších atrakcií v Manile, ako sú socha národného hrdinu, hvezdáreň, veľký štadión, otvorená koncertná sála, Orchid House a Butterfly House, umelecká galéria. Pre väčšie pohodlie a čas na videnie celého parku si môžete prenajať útulnú posádku, ktorej vodič bude dobrým sprievodcom.

Park Paco

V roku 1966 boli pozemky bývalého obecného cintorína vydané ako park, ktorý sa dnes stal obľúbeným miestom na odpočinok pre obyvateľov hlavného mesta Filipín, rovnako ako veľmi obľúbené miesto pre rôzne oslavy vrátane svadieb. Ak chcete vidieť filipínsku svadbu s vlastnými očami, mali by ste sa pozrieť na Paco Park v sobotu alebo nedeľu.

Ostrov Corredigor

Pokrytá bohatou tropickou vegetáciou, medzi ktorými vyniknú divoké orchidey, je ostrov Corredigor pomerne malý: 6,5 kilometra dlhá a 3 kilometre široká. V minulosti ho obývali rybári a boli základňou pre pirátov.

Španielia tu postavili maják a založili signálny signál a Američania - vojenská základňa. Dnes sú pamiatkami ostrova: Vojnový pamätník, Večný oheň slobody, Filipínsko-americký priateľský park, Japonská záhrada mieru. Príchod na Corredigor je najvhodnejší na trajekte.

Divadlo "Metropolitan"

Manila metropolitné divadlo navrhol Juan Arellano v 30. rokoch 20. storočia v štýle art deco. Má asi 1700 divákov. Fasádou divadla sú zdobené sochy, diela Francesca Montiho a interiérové ​​reliéfne ozdoby od Isabelo Tampingko. Divadlo dlho nefungovalo, ale v roku 2010 opäť otvorilo svoje brány po serióznych reštaurovaniach.

Miesto: ulice Antonio Villegas.

Manila Zoo

V Manile Zoo, ktorá bola otvorená v roku 1959, žije viac ako 6000 zvierat, vrátane veľmi zriedkavých: ázijský jeleň, ázijský vodný byvol a palavan bažant.

Na území zoologickej záhrady sa konajú najčastejšie cez víkendy rôzne výstavy za účasti zvierat, ako aj vybavená Detská zoologická záhrada, kde si deti môžu rozprávať s niektorými vyškolenými zvieratami. Zoologická záhrada v Manile nemusí dodržiavať všetky pravidlá čistoty, ale je veľmi obľúbená medzi turistami.

Miesto: Adriatico street.

Zábavný park "Enchanted Kingdom"

Otvorené v roku 1995, Enchanted Kingdom pokrýva oblasť 15,5 ha, Najzaujímavejšími atrakciami parku sú: "Flying Fiesta", koleso osudu, raketoplán, Rialto, kamenné vajcia a 11-stupňová horská dráha.

Okrem nich je tu niekoľko kaviarní a reštaurácií so širokou škálou kuchyne. Ak chcete relaxovať, baviť sa a otestovať sami, "Enchanted Kingdom" vás pozýva na návštevu. Všetci, ktorí sú mladí v srdci a duši!

Pin
Send
Share
Send
Send