Svazijsko

Svazijsko: atrakcie a krásne miesta

Pin
Send
Share
Send
Send


Svazijsko je malé africké kráľovstvo. Celkový počet obyvateľov 1 200 000. Klíma v Svazijsku má až tri zóny: mierne horské, subtropické a tropické. K dispozícii sú pomerne malebné horské vrcholy (1800 m a viac), a savany a tropické dažďové pralesy. Miestna flóra a fauna sú veľmi bohaté, niektoré druhy rastlín a zvierat sa nachádzajú len tu. Príroda je takmer nedotknutá civilizáciou.

Kráľovstvo nie je obľúbeným turistickým cieľom. Pamiatky Svazijska sú v podstate spojené s jeho prírodnou krásou a:

Národný park Hlane

Zahrnuté do top 10 národných parkov na svete spolu s dobre známymi rezervami Yellowstone a Serengeti. Najväčší rezervný komplex kráľovstva. Tento park je prirodzeným prostredím levov, slonov, gepardov, zebier, hrochov, žirafov, nosorožcov, rôznych antilopských druhov, byvolov a leopardov. V rezerve je veľa vtákov: niekoľko druhov orlov, víchor bielych, marabou.

Lov v parku je zakázaný pre všetkých okrem kráľa Svazijska. Ale nepoužíva svoje právo. Pre turistov je k dispozícii fotografovanie, ktoré je vďaka rovinnému terénu a miestam na zalievanie, kde sa zhromažďujú vtáky a štvorhranné obyvateľstvo v parku, jednoducho vynikajúce.

Mlavula Reserve

Park má unikátnu flóru a faunu pre Svazijsko. Rezerva sa skladá z dvoch zón: savany na západe a vlhký tropický les na východe. Fauna je reprezentovaná viac ako tisíc rastlinnými druhmi, z ktorých iba 55 je zvonku. Mnohé rastliny sú endemické.

Fauna je reprezentovaná wildebeest, zebry, oribi, servals, anteaters, atď. Existuje viac ako šesťdesiat druhov cicavcov. Krokodíli obývajú rieku Mlavula, ale to nebráni mnohým rybárom loviť tu. Na území rezervy našli archeológovia mnohé stopy primitívnych ľudí.

Etnografická rezervácia Mantenga

Toto je takzvané "živé múzeum". Obec je osídlená, zachováva tradičný spôsob, akým ľudia žijú v Svaziách. Miestni obyvatelia zabezpečujú pre turistov celý výkon s piesňami a tancami v národných kostýmoch. Okrem obytných chát v múzeu je niekoľko výstav venovaných kultúre a životu obyvateľov Swazov. Obec je obklopená hustým lesom, kde môžete vidieť vodcov, warthogs a zelené opice.

Manzini Market

Nie je lepšie miesto cítiť atmosféru akejkoľvek krajiny a stretnúť sa s obyvateľmi, ako je trh. Manzini Market je takéto miesto. Na trhu si môžete kúpiť zeleninu, ovocie a remeselné výrobky. Miestni sa dohodli, nie horšie ako Arabi. Avšak, nie sú príliš radi, aby boli fotografovaní s turistami a všeobecne liečiť "bielych ľudí" s trochou stresu, takže by ste mali byť opatrnejší a taktný.

Miesto: Mhlakuvane Street, Manzini.

Reserve Malolotzha

Rezerva sa nachádza severozápadne od Svazijska. Jedná sa o krásny park pre pešiu turistiku, vybavený všetkým, čo potrebujete: pohodlné chodníky a kompetentne umiestnené na ceste turistov zastaví na rekreáciu.

V rezerve môžete vidieť vzácne a krásne rastliny: streptokarpus, mnoho druhov orchideí, amaryllis a ľalie, Cape cicada, lesný proteus. V parku môžete vidieť vzácny serval, rovnako ako vlkodlak, čierny vlkodlak a antilopa červenej kravy, ktoré sa nachádzajú len tu a nikde inde.

Mine Ngwenya

Je to najstaršia baňa na svete. Jeho vývoj začal asi pred 43 000 rokmi. Predkovia moderných Bushmen tu vyťažili červenú okrúsu, ktorá sa používala v skalnom umení ako kozmetika a na rituálne účely. Neskôr Bantu kmene, ktorí boli schopní ťažiť železo z rudy, vzal dolu.

Momentálne funguje baňa, je ťažené železo, zlato a striebro. V bani je miniatúrne múzeum s expozíciou nástrojov starých prospektárov.

Vrchol Nyonyanu

Iným menom je "Skala exekúcií". Miestni obyvatelia nemajú radi pripomenúť pôvod takého hrozného mena, zrejme boli z útesu vyradení zločinci. Vrchol je monumentom skalných obrazov starobylých obyvateľov Svazijska.

Pamätník kráľa Sobhuza II

V meste Lobamba sa nachádza pamätný park venovaný prvému vládcovi nezávislého Svazijska, kráľovi Sobhuzovi II., Ktorý zomrel v roku 1982. Kráľovské mauzóleum sa nachádza v parku (samotné telo tam nie je, je pochované inde) a múzeum venované životu Sobhuza II.

Veľká rieka Usutu

Veľká rieka Usutu - centrum raftingu štvrtej obtiažnosti v kráľovstve. Organizátori sa starostlivo starajú o bezpečnosť: sprievodcovia po celej trase riadia správanie turistov. Okrem plavby rafting priťahuje veľký Usutu turistov s krásnou krajinou.

Rezervácia Muti-Muti

Svazijsko je pravdepodobne jediný štát na svete, kde sú verejné školy tradičných liečiteľov a bylinníkov - Sangoma a Inyanga. Vďaka týmto školám dostala rezervácia svoje meno (približný preklad slova Muti - "medicína", "magická"). V meste Muti-Muti existuje obrovské množstvo rastlín, takže existujú liečitelia, ktorí zbierajú materiál na svoje lieky.

Turisti môžu navštíviť nielen samotný park, ale aj školy liečiteľov.

Ezulwini Valley

Ezulwini sa tiež nazýva "Kráľovské údolie". Údolie susedí s chráneným parkom Mlilvane. V Ezulwini je rezidencia kráľovnej matky Ndlovakazi a kráľovského paláca Embo Royal. Okrem toho sa v údolí nachádza veľká časť hotelov a zábavy v Svazijsku (kasíno, golfové ihriská, kúpeľné strediská, obchod so suvenírmi, nočné kluby).

Mlilwane Park

Spočiatku parku vlastnili Ted a Elizabeth Reilly, pretože sa nachádzali na ich súkromnej pôde. Park je skutočným ostrovom nedotknutej prírody. V rezerve, rovnako ako 27 vodopádov, ktorého najznámejším a najnavštevovanejším je Mantenga. V rezerve nie sú veľkí predátori, ale rieky žijú krokodíli. Mlilvane - biotop národného symbolu - vzácny papagáj, fialová lory.

Park je dobre vybavený pre turistov, sú tu pohodlné pešie a jazdecké trasy. Extrémne športy ocenia rafting a lezenie na území Mlilvane.

Scala Nsangwini

Milovníci histórie určite ocenia také orientačné body, ako kresby starodávnych ľudí na Nsangviniovej skáne v údolí rieky Komati. Najčastejšie zobrazené lovecké scény. Existujú však obrazy okrídlených ľudí, stále záhadných výskumníkov. Prirodzená reliéfna skalná studňa chráni skalnú maľbu pred dažďom a vetrom, takže kresby sú jasné a celkom farebné.

Svazijsko nezasiahne s bohatým kultúrnym dedičstvom, ako sú krajiny Európy, ale má iné bohatstvo - prírodu, ktorá môže niekedy zapôsobiť viac ako akékoľvek architektonické diela.

Pin
Send
Share
Send
Send