Rusko

Tyvaská republika - prehľad o prehliadkach

Pin
Send
Share
Send
Send


Jednou z nových oblastí cestovného ruchu je Republika Tyva, ktorá je súčasťou sibírskeho federálneho okresu.

Hlavným mestom je Kyzyl. Priťahuje turistov svojou krásou a originálnosťou. Tu môžete vidieť budhistické chrámy a spoznať šamanov.

Ľudia sem prichádzajú, aby zlepšili svoje zdravie na miestnom zdroji, obdivovali hory a oboznámili sa s miestnou chuťou. Akonáhle tu budete určite vidieť:

Budhistický chrám Tsechenling

Tsechenling sa prekladá ako "príbytok neobmedzeného súcitu"Bola založená v roku 1998 a bola postavená po roku a pol, ktorá je súčasným chrámom, na ktorého území žijú služobníci - lámovia, ktorí s nimi môžu s nimi hovoriť a dokonca sa zúčastniť na triedach.

V triedach chrámu sa konajú meditácie, tibetský jazyk, jóga. Neexistuje žiadny poplatok, ale na mieste je darčeková schránka. Chrám bol postavený v orientálnom štýle - biele steny, stúpajúce šikmé strechy. Existuje presvedčenie, že predtým, ako idete do chrámu, musíte ho trikrát prežiť. Keď idete, nezabudnite sa dotknúť všetkých rohov. Kvôli tejto tradícii sú všetky zákruty decentne zničené. Shchetinkina-Kravchenko, 1 v Kyzyl.

Budhistický modlitebný bubon

Bola založená v roku 2006. Bol postavený indickými mníchmi. Vo vnútri bubna sú tisícky zložených zvitkov s mantrami (modlitby). Jedno otočenie bubna v smere hodinových ručičiek je ekvivalentné čítaniu všetkých mantrov súčasne. Ľudia hovoria, že rotácia bubna prináša šťastie, pohodu, zdravie a očisťuje dušu. Môžete otáčať bubon nielen pre budhistov, ale pre každého.

Miesto: v samom centre Kyzyl na centrálnom námestí - st. Lenin.

Pevnosť Por-Bazhyn

Vzhľadom k tomu, pevnosť pripomína námestie, ktoré je obklopené masívnymi stenami po obvode. Budovy v pevnosti boli takmer všetky zničené. Za akým účelom bol postavený Po-Bazhin je stále tajomstvom. Počas výkopov na území pevnosti boli objavené pozostatky jednej osoby.

Čo dalo miesto ešte viac tajomné. Pevnosť bola postavená podľa čínskej technológie a je umývaná jazerom Tore-Khol zo všetkých strán. Niečo ako francúzsky Fort Bayard. Po návšteve pevnosti získate nezabudnuteľné emócie.

Poloha: v okrese Tere-Kholsky, 250 km od Kyzyl.

Jazero Tore-Khol

Jedná sa o sladkovodné jazero. Jedným brehom jazera je ruské územie a druhé je územie Mongolska. Jazero je veľmi veľké. Jeho dĺžka je 16 km. Šírka je 4 km. A hĺbka 7-8 m. Oblasť okolo púšte, ale pre milovníkov ekoturistiky má všetko, čo potrebujete.

Na brehu jazera sa nachádzajú špeciálne vybavené miesta - kempy, chaty a turistické základne. Tam môžete stráviť noc v plstených jurtách. Zoznam poskytovaných služieb je pomerne široký - rybolov, vodné lyžovanie, basketbal, tenisové kurty, ruská sauna, mini-vodný park atď.

Miesto: 250 km od Kyzyl.

Arzhaan Choigan

Zdroj tepla. Tu sú prezentované ako horúce, tak studené sýtené vody. Ľudia tu prichádzajú na liečbu chorôb nervového systému, gastrointestinálneho traktu (gastritída, kolitída, pankreatitída), kardiovaskulárneho systému a mnohých ďalších.

Poloha: 97 km od Kyzyl.

Jazero Dus-Khol

Toto je soľné jazero. Existuje dokonca legenda, podľa ktorej sa jazero stalo slaným kvôli slzám dievčaťa, ktoré smútilo smrť svojho milovaného (utopil sa v tomto jazere). Tak veľmi kričala, že keď sa rozhodla utopiť, slanej vode jej nedovolila. Jazero priťahuje mnoho turistov. Tu môžete plávať a namočiť s liečivým bahnom. Prichádzajú sem na liečbu kĺbov, kožných ochorení, nervového systému, gynekologických ochorení atď.

Poloha: 51 km južne od Kyzyl.

Obelisk "Stredisko Ázie" v Kyzyl

Nachádza sa na brehoch Yenisei. Bol inštalovaný v roku 1964. Predstavuje guľu (zem) na štvorcovom podstavci, z ktorého sa rozbieha trojuholníková veža. Toto je akýsi symbol Republiky Tyva. Vznikla na počesť 20. výročia vstupu Tyvy do Sovietskeho zväzu. Teraz je to krásny park s fontánami a uličkami, kde môžete chodiť s deťmi.

Miesto: Kyzyl, Krasnykh Partizan Street - 9.

Horské kežhege

"Pánske šaty" je slovo pre Queege. Predpokladá sa, že táto hora už dávno bola prekliata "čiernym" šamanom. A každý, kto sa odváža poškodiť toto miesto - niečo zlomiť alebo zabiť niekoho (napríklad zviera) je ohrozený smrťou. Šamani označujú túto horu za posvätnú. Je ich patrónom.

Samota Mount Kezege je veľmi krásna a malebná. Ak sa na to pozeráte zhora, môžete vidieť, že vo svojej podobe pripomína krúžok, v strede ktorého preteká rieka. Vo vnútri hory sú oltáre a labyrinty. Mnohí veria, že ak si tu želáte, napíšte to na papieri a vložte ho medzi skaly, to sa stane skutočnosťou. Lokalita: v okrese Erzinsky z Republiky Tyva.

Údolie kráľov

Predstavuje pohreb vedúcich a ich rodín z doby Scyth. Výkopy začali v roku 2008 a v súčasnosti prebiehajú. Je pozoruhodné, že archeológovia, a nie "čierne" kopári, boli prvými, ktorí našli pohrebné údaje. Výsledkom bolo, že všetky zlaté šperky, brnenie, náradie a mnohé ďalšie predmety života a životného prostredia scytov sa zachovali a preniesli do Národného múzea republiky Tyva.

Najznámejšie a najznámejšie sú 2 člny - "Arzhaan-1" a "Arzhaan-2". V týchto dvoch hroboch bolo nájdených viac ako päťtisíc zlatých položiek, ktoré vedci označujú za 7-10 storočie pred naším letopočtom.

Po dokončení výkopu sa plánuje inštalácia hotelových komplexov s cieľom prilákať turistov. Teraz môžete navštíviť pahorky, kde boli výkopy dokončené, aby ste pozorovali, ako sa vykopávajú nové moundy.

Miesto: 70 km od Kyzyl.

Šamanská nemocnica Tos-Deer

Tos-Deer sa prekladá ako "deväť neba". Tu sú skutoční šamani. Klinika bola vytvorená kombináciou siedmich najsilnejších šamanov republiky.

Tisíce trpiacich sem prichádzajú a vyliečia. Nekonvenčné ošetrenie - obnovením rytmu tela pomocou spievania v krku, starých melódií a prirodzenej energie.

Miesto: Kyzy, Krasnykh Partizan Street, 26.

Rezervácia "Ubsunurskaya dutina"

Ide o najnepríjemnejšiu ekologickú oblasť republiky. Tu sa zachováva všetko v pôvodnej podobe. Akonáhle ste tu, máte pocit, že ste boli v najkrajších rohoch sveta. Tu sú všetky prírodné oblasti zeme (taiga, polopúšť, step, púšť a ľadová zóna). Takáto rozmanitosť vedie aj k rozmanitosti fauny - viac ako 83 druhov zvierat žije, mnohé z nich sú uvedené v Červenej knihe (snehový leopard, argali, púšť, jašterica, červený vlk atď.). Zachovali sa stopy života stredoveku - skalné obrazy, mohyly, biotopy starovekých ľudí.

Pre milovníkov nezvyčajného odpočinku v rezerve sa nachádza rekreačné stredisko "Ala-Taiga + Zdravie". Tu vám bude ponúknutá stráviť noc v jurtách, ako aj vychádzky na území rezervy na koňoch alebo pozdĺž chodníkov.

Miesto: Kyzyl, st. Šagonarská, 64.

Mogun-Tajga

Mogun-Taiga, ak je preložený, znamená "Silver Mountain". Toto je pohorie, ktoré bolo súčasťou Mongolska. A až v roku 1932 začal patriť do Ruska. Toto je najvyšší bod Republiky Tyva. Horolezci z celého Ruska majú záujem dobiť túto horu. Preto turisti položili špeciálne cesty rôznej závažnosti. Tu sú prekrásne alpské lúky a kamenná tundra. A na úpätí stále žijúcich miestnych obyvateľov, ktorí sa zaoberajú starobylými remeslami - domestikávaním jukov, rovnako ako chovnými ovcami.

Miesto: v okrese Mongun-Taiginsky v republike Tyva.

Kizhi-kozhee

Sú to kamenné plastiky bojovníkov s rôznymi nádobami v rukách. Celkovo je v republike okolo 20 takýchto soch. Títo bojovníci sú uctievaní. Najznámejšie Kozhee - "Džingischán". Prekvapuje svojou veľkosťou. Vyrobené z červenej žuly a premyslené na najmenší detail. Vek má viac ako 1000 rokov.

Miesto: v Barun-Khemchik kozhuun republiky Tyva, Sumon-Bizhiktig-Khaya.

Národné múzeum Republiky Tyva

Ak sa chcete dozvedieť viac o histórii a živote republiky, mali by ste určite navštíviť národné múzeum. Skladá sa z 5 oddelení, ktoré odrážajú celý príbeh. Existujú unikátne exponáty, ktoré nikde inde nevidíte:

  • Scythian zlato z "Arzhaan-1" a "Arzhaan-2".
  • Fragment meteoritu z rieky Chenge.
  • Výrobky pre domácnosť a pracovné pomôcky kovoobrábacích strojov Tyva.
  • Budhistické odevy, ich hudobné nástroje a sutry.
  • Staroveké šamanské atribúty a oveľa viac.
Miesto: Kyzyl na ulici. Titova, 30.

Chrám Najsvätejšej Trojice

Pravoslávie sa objavila pomerne nedávno - v 19. storočí spolu so zlatníkmi. Dnes je kresťanstvo priznané väčšinou ruského obyvateľstva. Kostol Najsvätejšej Trojice je centrálnym chrámom republiky.

Keď je chrámová škola otvorená, počas prázdnin je tábor. Chrám je najlepšou knižnicou. Knihy môžu čítať v knižnici a môžete sa s vami dohodnúť.

Miesto: Kyzyl na ulici. Oyuna Kursedi - 112 ...

Pamätník Kadarchi

Táto pomník stojí pri vchode do hlavného mesta Republiky Tyva, Kyzyl. Prezentovaná v podobe pastiera, ktorý sa pozerá do vzdialenosti a na opasku visí nôž a stoličku. Táto pomník odráža podstatu miestneho obyvateľstva. Po inštalácii pamiatky boli k nemu privedené obrovské kamene a biele farby. Bola prezentovaná stádo pastierských pastierov, bez nich sa zdal trochu zmätený. Pohľad na pastýra je úchvatný, zväčšený a silný.

Môžete kedykoľvek navštíviť Republiku Tuva, ale na to, aby ste si mohli vychutnať miestnu farbu, odporúčame, aby ste to urobili koncom januára (keď sa oslavuje Nový rok v lunárnom kalendári), v auguste (keď oslavujú Naadim) av septembri (keď oslavujú Deň republiky). Počas sviatkov organizujú športové súťaže, dostihy, lukostreľbu a tiež spievajú. Keď vidíte všetko, pochopíte, akí ľudia tu žijú.

Pin
Send
Share
Send
Send