Rusko

Lagonaki: zaujímavosti a zaujímavosti (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Región Krasnodar je pre turistov takým atraktívnym miestom, že každý nájde niečo zaujímavé, neobvyklé a obľúbené pre seba. Na hranici medzi Adygeou a okresom Absheron sa nachádza jedno z najkrajších miest v regióne - náhorná plošina Lagonaki. Veľkým plusom tohto miesta je, že nie je ťažké sa sem dostať a na každom kroku sa nachádza mimoriadna krása prírodných pamiatok.

Do Lagonaki sa môžete dostať autom alebo cez cestovnú kanceláriu so skupinou podobných turistov z Krasnodaru cez Maikop, Kamennomostsky a ďalej na náhornú plošinu. Pravidelné autobusy idú až do Kamennomostského, a potom len stopovanie.

Pri jazde na plošinu môžete zastaviť a preskúmať niekoľko pamiatok pozdĺž cesty.

Múzeum Belovodie

Prvým bodom zastavenia môže byť Belovodye Museum. Jedná sa o komplex pozostávajúci z hotela, reštaurácie, miestnej histórie a paleontologických múzeí.

Okrem prehliadky exponátov môžete relaxovať v útulných altánkoch, prechádzať sa po tieňových uličkách, obdivovať a nakŕmiť veľmi plaché mývalky.

Múzeum má veľa historických exponátov: zbierku starých kamier, starých gusli, ktoré sa dostali do berlínskeho akordeónu. Rovnako ako výstava ammonitov (hlavonožcov mäkkýšov, ktorí žili na zemi asi pred 400 miliónmi rokov).

Miesto: osada Kamennomostský.

Khadzhokhskaya tiesňava

Pri vchode do Kamennomostského je neuveriteľná prírodná pamiatka - Khadzhokhskaya roklina. Biela rieka, rozdrvená žulovými skalami, prelomila cestu pre seba v hĺbke 40 metrov. Dĺžka rokliny je malá (500 metrov), ale kvôli veľmi úzkemu kanálu dosahuje tok rieky obrovskú rýchlosť. Šírka rokliny je asi 20 metrov a v niektorých miestach len 2 metre. Tam sú pozorovacie plošiny pozdĺž rokliny, odkiaľ môžete obdivovať silu toku vody a urobiť krásne fotografie.

Ďalšie miesto v kaňone, ktoré by ste mali určite navštíviť, je voliéra s veľmi plachým medveďom Timofey. Vyrastá z malého medveďa, ktorý už niekoľko rokov baví turistov. Odporúča sa pripraviť medveďa, miluje mäsové jamy a jablká!

Kozácký kameň

Takzvaný kamenný vysoký viac ako 30 metrovležať len na ceste, aby musel chodiť po oboch stranách. Cesta z nej bola rozdelená na 2 dráhy a bolo jednoducho nemožné prejsť okolo nej. Všetci turisti sa snažia vyliezť na vrchol tohto kameňa a urobiť si fotografiu.

On je nazývaný kozáka kvôli legende, že najodvážnejší kozák by mal vyliezť na vrchol kameňa na svojom koni. Po dlhú dobu nikto nemohol poraziť summit. Nakoniec tu bol statočný kozák, vyskočil na koňa na samý vrchol a získal cenu za jeho akciu. Ale potom sa ukázalo, že to nie je kozák, ale kozák. Odvtedy ho volajú kozákovi a pokúšajú sa dobyť, aj keď nie na koni.

Rufabgo River Falls

Po 2 km. z obce Kamennomostský, autá zaparkované pozdĺž diaľnice naznačujú, že dorazili na ďalšiu atrakciu - vodopády rieky Rufabgo. Môžete sa k nim dostať zavesením mosta, zaplatením vstupného (400 rubľov).

Na preskúmanie vodopádov sú vybavené chodníky so značkami. Hluk, misa lásky, 3 bratia, dievčenské šaty (na snímke vyššie), Kaskadny, srdce Rufabgo sú najdostupnejšie cesty pre turistov. Vzdialenosť medzi vodopádmi je pomerne veľká, cesta je spojená s výkyvmi a pádmi. S malými deťmi je lepšie, aby ste neplánovali taký výlet, budete musieť niesť väčšinu cesty na vaše ruky, čo nie je bezpečné. Ďalšia nuansa návštevných vodopádov - dážď alebo dážď v predvečer výletu môže zničiť dojem. Vodné prúdy budú turbulentné a zakalené.

Savranská lanovka

Prvá sedačková lanovka v meste Adygea sa nachádza pri vidlici na ceste do Lagonaki a Guzeripl. Dĺžka cesty 1250 metrov, a za 10-15 minút môžete vyliezť do výšky 450 metrov. Okrem zobrazenia pohľadov zhora a návštevy Jaskyne túžob, Dakhovskej a tábora starého človeka môžete navštíviť extrémny klub.

Pozorovacie paluby Dakhovskaya

Keď stúpame na plošinu Lagonaki, nemožno vynechať pozorovaciu plošinu v obci Dakhovskaya. Názov pochádza zo slova Dah - krása. A každý, kto sa zastaví na okraji zeme a hľadí dopredu, hovorí jedno slovo - krása! Miesto sa stalo miestom na odpočinok, čajový bylinný čaj zo samovaru s medom, nákup suvenírov.

Azish Cave

Od južného smeru hrebeňa Azish-Tau na vysočine Lagonaki, v nadmorskej výške okolo 1600 metrov, sa nachádza jedna z najkrajších a najnavštevovanejších jaskýň - Azishskaya, jedna z piatich najkrajších jaskýň v Európe. Bol otvorený v roku 1910 a až v roku 1973 bol uznaný ako prírodná pamiatka. Jeho hĺbka je 37 metrov, časť vybavená pre výlety je 220 metrov.

V jaskyni je mikroklíma, teplota v zime je asi 0 stupňov av lete až 5 stupňov. Preto je žiaduce mať teplé oblečenie počas klesania alebo požičiavať si mikinu (dávajú sa na požičovňu v blízkosti jaskyne). Vstup je možný iba s prehliadkou (400 rubľov), ktorá sa koná každých 30 minút.

Po tisícročia rastúce krápníky vytvorili neuveriteľné krásy v jaskynných klenbách a stalagmity sa na nich stretli. Ľudské zásahy viedli k strate mnohých exponátov, ale existuje nádej, že táto nádherná jaskyňa ohromí a ohromí mnohé generácie.

V blízkosti jaskyne je pozorovacia paluba. Pohľad z výšky 1600 m nad morom je fascinujúci. Dokonca ani fotografie, ktoré sa odnesú, neprinesú priestrannosť a veľkoleposť, ktorá sa otvára do pohľadu. Môžete jednoducho stáť a pozerať sa.

Lagonaki Plateau

Vyvrcholením výletu bude pozorovacia paluba náhornej plošiny. Bude to extrémny bod, do ktorého sa dostanete autom. Ďalší pohyb je zakázaný, pohyb je možný len pešo alebo na koni.

Plošina je na vrchu 2200 metrov nadmorskej výšky. Z pozorovacej paluby prehliadajú najvyššie vrcholy - Fisht, Oshten, Churush. Jedinečnosť náhornej plošiny spočíva v tom, že sa nachádza najnižší ľadovec v Európe - malý Fishtinsky, z ktorého vychádzajú rieky Kurdzhips, Tsitsa a Pshekh.

Tepelné pružiny

Na severnej strane plošiny Lagonaki je užitočné navštíviť bazény s termálnou vodou. Môžete sa dostať taxíkom Apsheronsk - Guamka alebo na vaše auto. Päť vonkajších bazénov s vodou rôznych teplôt, domy, altány, šatne so sprchami - všetko pre príjemný pobyt a radosť. Je mimoriadne neobvyklé plavat v takýchto bazénoch v zime, keď je okolo snehu, ale v lete to prináša potešenie.

Guam Gorge

V Guamke začína Guamova roklina úzkym rozchodom, po ktorom nasleduje lokomotíva s prehliadkou. Cestovné je 400 rubľov, môžete sa dostať na poslednú zastávku (2 km) a potom ísť na prechádzku pešo. Rieka Kurdzhips tečie pozdĺž doliny rokliny, vytvára chlad aj v najhorúcejšom dni.

V jeden deň je nemožné preskúmať všetky pamiatky, pretože to nie je všetka krása a existuje veľa miest, ktoré chcete navštíviť.

Pin
Send
Share
Send
Send