Fínsko

Kuopio: obľúbené atrakcie a zaujímavosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Obklopený jazerami, fínske mesto Kuopio je centrom provincie Savo.

Spoločnosť bola založená v roku 1652 ako nákupné centrum v provincii Kuopia, stále sa považuje za centrum kultúry a pravoslávnej cirkvi, ako aj významnú administratívnu jednotku.

Výhodná poloha priťahuje milovníkov vonkajších aktivít, ale pre tých, ktorí radi navštevujú múzeá a obdivujú architektúru, tu je tu aj veľa nádherných miest.

Centrum mesta

Spoznávanie mesta je z jeho srdca - centrálne námestie: nakupujte suveníry a vyskúšajte národné pochúťky, ako je napríklad rybový koláč "Kapkukko" (preložený ako "kohút ryby"), jedlo je veľmi neobvyklé, s jasnou a jemnou chuťou - plné jazierka ryby a kúsky sádla.

kuchyne

Pre milovníkov chutných a zábavných jedál môže Kuopio ponúkať syry (jahňacie, ktoré sa doručí 9 hodín v drevených pokrmoch), bielej ryby (malé rybičky striebornej farby, rozdrvené v strúhanke a smažené v masle), omáčka z lingonberry a sleďa v paradajkách alebo lososa v horčicovej omáčke. Samozrejme, nezabudnite na sladkosti - dezerty z čerstvých bobúľ, vrstvených koláčov a pečiva.

Jedna z najznámejších reštaurácií sa nachádza v meste Kauppakatu, 13 a je nazývaná "síh"Deti sa naozaj páčia kaviarni Múmia trollsštylizovaná rozprávka a karikatúra rovnakého mena. Nájdete ho v druhom poschodí nákupného centra Carlson (Kauppakatu, 36). Podpisom misky v kaviarni sú palacinky pre každú chuť, je tu aj losos a jeleň, ako aj morské slané pochúťky a sladkosti.

Univerzitná botanická záhrada

Viac ako tisíc druhov rastlín v skleníkoch a ďalších pätnásť stoviek pod otvorenou oblohou. Liečivé, jedovaté, lúčne a lesné rastliny, zdá sa, tu v Neulanniementie, 7 nájdete všetko. Deti do 6 rokov zdarma.

Zoologická záhrada

Kto žije v tejto zoo: koňa, králiky, ovce, kačice a dokonca aj mačky spolu žijú s pštrosy a morky. Mimochodom, tu môžete samozrejme jazdiť na poníčku za poplatok.

Kuopio Quarter Museum

Nachádza sa na Kirkokatu, 22 a predstavuje s sebou 11 samostatných budov, rozprávať príbeh o výstavbe mesta. Domácnosti a interiéry bytov rôznych tried od 18. do polovice 20. storočia sú reprodukované na menšie časti. K dispozícii je krajčírna, stará lekáreň a obuvnícky servis. Kaviareň, zdobená starožitnosťou, ponúka domáce pečivo.

Múzeum mesta Kuopio

Múzejná zbierka sa zhromažďuje už viac ako sto rokov, expozície sú najrozmanitejšie: kultúrne aj historické, prírodné a vedecké. Aj samotná budova ako expozícia, pretože vyzerá skôr ako starobylý hrad. Vstupné je len 5 eur pre dospelých a 3 eur pre dieťa. Nachádza sa doslova vedľa múzea Kuopio Quarter na Kirkokatu, 23.

Puyo Mountain Reserve

Hora Puyo sa nachádza v centre mesta. Je pokrytý hustým lesom a na vrchole sa nachádza nezvyčajná rozhľadňa s výškou až 75 metrov. Bol postavený v roku 1963 a prvý deň v druhom poschodí je rotačná reštaurácia so sto sedadlami. V prvom poschodí - útulná kaviareň a na treťom mieste pozorovacia paluba.

V zime je hora premenená, svetlo stoviek svetiel vytvára rozprávkovú atmosféru a stáva sa skvelým miestom na oslavu Vianoc a nového roku.

Zo západnej strany, kde sa každoročne koná Svetový pohár na lyžiach, prechádzajú lyžiarske skoky.

Rekreačné stredisko "Rauhalahti"

Centrum je obrovské a môže uspokojiť akúkoľvek požiadavku, je tu tiež hotel vysokej triedy, typ apartmánu, kúpeľné centrum a dokonca aj kempingy. Stojí za to aspoň v záujme rybolovu na jazere Kiviloumpy. V hotelovej ponuke sú vždy sezónne lahôdky a národné finské jedlá.

Pre milovníkov aktívneho odpočinku je skvelý výber safari na lodiach, riečny rafting, minigolf, fínska sauna, zjazdovky. Snežné skútre, rybárske potreby, plážové vybavenie sú ponúkané na prenájom.

Ak chcete získať maximálne zľavy, musíte prísť na začiatok týždňa. Počas školských prázdnin je vždy pripravený špeciálny zábavný program. Najzaujímavejšia vec sa však stáva pri oslave dňa Ivana Kupaly - národné piesne, karaoke, kúzelné triky iluzionistov. Vo večerných hodinách sa rozsvieti veľká ohňa a potom všetci idú do reštaurácie a na tanečný parket.

Raulahti je dovolenka mimo sezóny a finančné príležitosti, kde si každý môže nájsť zábavu pre seba. Nachádza sa na Katiskaniementie - 8

Múzeum Telkkyamäki

Toto múzeum je jedinečné, je malá farma, kde sa zaoberá jednou z najstarších foriem poľnohospodárskej techniky. Bol postavený v roku 1989, aby sa turisti mohli učiť a vidieť sami seba, ako ľudia v minulosti žili a pracovali na zemi.

Na začiatku 20. storočia boli postavené všetky hospodárske budovy vrátane stodoly, súpravy a kúpeľne, ktoré sa nachádzali na území múzea, hlavný dom bol zrekonštruovaný podľa historických dokumentov.

Väčšina chráneného územia je pokrytá lesom, lúky sú posadené divými jahodami a lúčnymi kvetmi. Dokonca aj také vzácne kvety ako zvonovité zvončeky sa dobre zakorenili, aj keď sú vo zvyšku Fínska ohrozené. Pre návštevníkov stanovených chodníkov, ktoré umožňujú podrobnú revíziu procesu poľnohospodárskej práce.

Nikolská katedrála

Katedrála sv. Mikuláša bola postavená v roku 1902 z červených tehál. Na zvonicovej veži, vytvorenej v meste Petrohrad, je sedem zvonov. Najväčší je váženie viac ako 1500 kilogramov. Ikonostasu vytvorili aj mestá z Petrohradu a niektoré ikony priniesli kariánski osadníci v 40. rokoch minulého storočia. Nachádza sa v Sepänkatu - 7

Detské hračkárske hračky

Toto miesto je pre deti rajom. Zábavné centrum sa nachádza na území vodohospodárskeho komplexu Rauhalahti. Hračky, atrakcie, kolotoče, cirkusové predstavenia, bábkové divadlo a prechádzka po rozprávkovej krajine, učenie klaunovho umenia a dokonca aj jazda na koni - to nie je kompletný zoznam zábavy poskytovanej centrom. V panstve hračiek rozhodne stojí za celý deň.

A na Vianoce dorazí fínsky starý otec Frost - Joulupukki na sane vyťahovanú sobmi a spolu s jeho asistentmi škriatkovia, ktorí organizujú súťaže pre deti a rozprávajú rozprávky, spievajú piesne. Joulupukki sám počúva želania detí a predstavuje vianočné darčeky.

Rodičia môžu ľahko opustiť svoje deti, zatiaľ čo oni sami môžu ísť napríklad na ryby, pretože na dedine bola postavená malá dedina a na ľade sú otvory.

Hora ešte

Hora však ešte stúpa nad morom 98 metrov, od jeho vrcholu otvára závratný pohľad na ostrovy a botanické zátoky. Vybavená observatórium a reštaurácia "Soltun". Zostup je nazývaný "magickou cestou" a nie je nebezpečný aj pre malé deti, pozdĺž cesty môžete navštíviť jaskyne Aland, ktoré sa nachádzajú 5 kilometrov ďaleko.

Galéria Victora Barsokiewicza

Galéria sa nachádza v Kuninkankatu 14-16, v bývalej ateliére Victora Barsokiewicza, ktorá bola začiatkom umenia fínskej fotografie. Zanechal v skle jedinečnú zbierku negatívov. V galérii prezentuje prácu majstra, ako aj často sa konajú výstavy fínskych fotografov a svetoznámych pracovníkov.

Vinohradníctvo Alahovi

Neďaleko Kuopia, na ostrove Vaayasalo, je vinohradnícka plantáž Alahovi. Môžete sa tam dostať po zemi aj po vode, pretože tam sú špeciálne turistické plavby. Na ostrove sa môžete dozvedieť o procese výroby vín z bobúľ, vyskúšať a zakúpiť výrobky, večerať v reštaurácii. Aj tu je možné organizovať dovolenky a stretnutia.

Všetky pamiatky sú dobré a rozmanité, takže každý môže nájsť zaujímavé zamestnanie. No, bez ohľadu na to, čo je voľba, jedna vec je určite istá, Kuopio odíde z nezmazateľných dojmov, nie je to nič, že toto mesto sa nazýva modrá perla jazera vo Fínsku.

Pin
Send
Share
Send
Send