Čile

Hlavné atrakcie mesta Santiago: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Santiago je hlavným mestom Čile. Mnoho turistov oslavuje úžasnú krásu miestnej architektúry. Zároveň si môžeme všimnúť zvláštne umiestnenie mesta. Santiago je obklopený všetkými stranami majestátnymi horami, čo umožňuje spojiť ľudí s prírodou.

Mnoho turistov má pocit, že v Santiagu vytvorili všetky pamiatky, berúc do úvahy záujmy a preferencie takmer všetkých ľudí. Prekvapivý počet rôznych objektov vám umožňuje vybrať si najobľúbenejšiu atrakciu.

San Cristobal hora

San Cristobal je len jeden z vrcholov hôr, ktorý je ideálne prispôsobený na prechádzky mnohými ľuďmi. Na majestátnej hore je pozorovacia paluba. V parku, ktorý sa nachádza vedľa hotela San Cristobal, sa nachádza zoologická záhrada, múzeum vín a botanická záhrada. Na úpätí múzea pracuje slávny spisovateľ Čile a nositeľ Nobelovej ceny, alebo skôr Pablo Neruda.


Môžete vyliezť do San Cristobal autom alebo lanovkou.

Palác La Moneda

Palác La Moneda sa nachádza na námestí Constitution v Santiagu. Táto atrakcia trvá takmer štvrtinu. Navyše La Moneda je teraz úspešne využívaná na administratívne účely štátnymi orgánmi.

Stavebné činnosti začali už v roku 1784, ale objav sa objavil až po 21 rokoch. La Moneda bola uznávaná ako rezidencia prezidenta v roku 1846, ale až do roku 1929 tu boli vydané peniaze, ako to bolo pôvodne.

V roku 1973, keď prebehol chilský prevrat, palácový komplex trpel bombardovaním. V roku 1981 sa však obnovil orientačný bod. Návštevy turistov sa stali možnými od roku 2003.

Zbrojnica námestí

História mesta Santiago začala s výstavbou námorného námestia, nazývaného tiež Plaza de Armas, V súčasnosti táto oblasť priťahuje aj veľké množstvo turistov.

Dnes existujú dôležité budovy, ktoré boli postavené počas koloniálneho obdobia. Pamiatky sú príkladmi najlepších princípov barokového štýlu.

V strede sa nachádza pamätník "Na počesť slobody Ameriky", kde nájdete epizódy boja krajín Latinskej Ameriky za nezávislosť. Vzhľad zbrojného námestia prekvapí mnohých turistov.

Metropolitan Park

Metropolitan Park je ideálnym miestom, kde si môžete plne vychutnať vonkajšie aktivity. K dispozícii sú športové časti, je k dispozícii požičovňa bicyklov. Navyše tu boli vytvorené rôzne trasy sledovania.

Park je prekvapený aj prítomnosťou zoologickej záhrady, botanickej záhrady a vinárskeho múzea.

Neďaleko podhorského pohoria Cristobal, kde sa nachádza komplex parku, sa nachádza múzeum známeho spisovateľa Pablo Neruda. Preto každý môže tráviť svoj čas zvláštnym spôsobom.

Centrálny trh Mercado

Mercado sa nachádza v centrálnej časti mesta Santiago. Trh sa od roku 1868 úspešne rozvíja. Budova krytého trhu prekvapí svojou hodnotnou výkonnosťou a predstavuje zaujímavé princípy architektonického štýlu štýlu XIX. Základom budovy je jedinečná konštrukcia liatinových stĺpov, ktorá má nezvyčajnú strechu.

Okolo hlavných priestorov postavené murované steny, ktoré sú jedinečné fasády. Hlavným rozdielom je viacstupňová strecha, v strede ktorej je veža. Dnes je tu trh, obchody, kaviarne a reštaurácie.

Hora Santa Lucia

Mount Santa Lucia sa nachádza v centrálnej časti mesta Santiago. V rovnakom čase sa hlavné mesto Čile rozvinulo okolo majestátnej hory. Ak stúpate po horách, môžete si všimnúť slušnú panorámu.

Počas dlhej histórie bol Santiago vystavený opakovaným útokom Indiánov. Okrem toho mesto trpelo zničujúcimi zemetraseniami. Zakaždým sa však Santiago podarilo obnoviť. Teraz hlavné mesto Čile prekvapí svojou hodnotnou výkonnosťou.

Môžete vyliezť horu pomocou lanovky. Mnohí turisti sa však snažia vyliezť na vrchol pešo.

Múzeum súčasného umenia v Čile

Centrum múzea začalo svoju činnosť už v roku 1949. V súčasnosti je prezentovaná expozícia považovaná za jednu z najatraktívnejších. Každý návštevník môže vidieť cenné exponáty, ktoré odhaľujú zvláštnosti vývoja čílskeho umenia od druhej polovice 19. storočia až po súčasnosť.

Výstava zahŕňa tieto dôležité exponáty:

 • Pictures.
 • Pictures.
 • Fotky.
 • Sochy.
 • Grafické položky.
 • Rytiny.

Celkový počet exponátov dosahuje dvetisíc.

Park Forestal

Park sa nachádza v centrálnej časti Čile a prekvapí veľkou rozlohou. Ktokoľvek môže prechádzať nádhernými uličkami. Okrem toho tu rastú banánové stromy a vzniká pamiatka známych historických osobností. Kultúrne festivaly a knižné veľtrhy sa konajú takmer každý deň, vďaka čomu sa kultúrny potenciál Santiaga odzrkadľuje ešte výraznejšie.

Bazilika Panny Márie

Bazilika je katolícka cirkev, ktorá existuje od 15. storočia. Dnes je orientačný bod uvedený v oficiálnom zozname národných historických pamiatok v Čile.

Bazilika sa začala rozvíjať kvôli tomu, že do Santiaga prišli mnísi rádu Panny Márie. O niekoľko rokov neskôr mnísi postavili úžasnú baziliku, ktorá sa stala vďačnosťou guvernéra, ktorý poskytol Rádu rôznu pomoc.

Napriek zničeniu a nútenej reštrukturalizácii sa bazilika naďalej poteší svojou veľkolepou exekúciou.

K náboženskému komplexu patrí Bazilika Panny Márie, kláštor, úžitkové miestnosti. Turisti poznajú záujem o baziliku z náboženského a architektonického hľadiska.

Miesto: Enrique Mac Iver - 341.

Jaskyňa Milodona

Milodonská jaskyňa je jedným z najcennejších prírodných lokalít v Santiagu. Hlavná jaskyňa je dlhá hala. Súčasne zo stropu visia jedinečné krápníky, ktoré sa líšia svojou veľkosťou. Sála má slušnú akustiku, preto odporúčame, aby ste nezvyšovali hlas.

Je dôležité poznamenať, že jaskyňa je často temná. Veľký vchod však stále zlepšuje osvetlenie, takže môžete úspešne prejsť turistickými chodníkmi. Zvlášť nádherne osvetľujú oblúky jaskyne pri západe slnka.

Beagle Channel

Beagle Channel je úžasné miesto, kde môžete vidieť tučniaky, pečate. Navyše, kvôli ľadovcom sa odhalili malebné stránky chilskej prírody, a to aj napriek skutočnosti, že je Beagle uznávaný ako najjužnejšia úžina na svete.

Turisti môžu, ak si to želajú, zastaviť v oblasti Beagle Channel, aby sa prešli po miestnych hranách, dozvedeli sa viac o chilskej kultúre a obdivovali malebnú prírodu.

Hrad Hidalgo

Hrad Hidalgo sa nachádza na vrchole kopca Santa Lucia v Santiagu. Hradný komplex vznikol v roku 1816. Spočiatku hlavnou úlohou bolo chrániť Santiago pred potenciálnymi záchvatmi. V roku 1872 začali veľké udalosti na rozvoj hlavného mesta Čile a o pár rokov neskôr bol hrad Hidalgo využitý pre historické múzeum.

Múzeum solidarity. Salvador Allende

Stredisko múzea začalo svoju aktívnu prácu v roku 2006. Pôvodne tu zostali diela maliarov a sochárov, čo prispelo k úspešnej realizácii politického smeru Salvadora Allendeho. Neskôr sa však múzejná expozícia mohla ešte rozšíriť. Múzeum prezentuje zaujímavé exponáty týkajúce sa geometrického umenia sedemdesiatych rokov minulého storočia.

Múzeum vystavuje tieto cenné exponáty:

 • Pictures.
 • Pictures.
 • Fotky.
 • Rytiny.
 • Gobelíny.

Každý návštevník tak môže urobiť správny dojem o skutočnej kultúre Santiaga a Čile.

Múzeum amerického ľudového umenia

Centrum múzea bolo pôvodne založené na Filozofickej fakulte Čilskej univerzity. V roku 1942 sa uskutočnila prvá výstava amerického ľudového umenia, ktorá slúžila ako ďalší impulz pre aktívny rozvoj múzejného centra. Múzeum bolo možné otvoriť až v roku 1944.

Expozícia vznikla vďaka diela talentovaných umelcov z Argentíny, Bolívie, Guatemaly, Kolumbie, Mexika, Paraguaja a Peru. Orgány vyššie uvedených štátov prispeli k vytvoreniu dôstojnej a rôznorodej expozície. Súčasná expozícia zahŕňa približne 6 tisíc exponátov.

Múzeum futbalového klubu "Kolo-Kolo"

Oficiálne otvorenie múzejného centra sa uskutočnilo v roku 2009. Múzeum bolo vytvorené na počesť futbalového klubu, ktorý je uznávaný ako jeden z najviac titulovaných v Čile a na celom svete. Návštevníci môžu vidieť biele tričká najlepších futbalových hráčov "Kolo-Kolo", trofeje. Múzeum sa tak stáva zaujímavým pre futbalových fanúšikov.

Villa Grimaldi

Vila sa nachádza na okraji mesta Santiago. Počas 19. a 20. storočia sa v tomto sídle zhromaždila slávni intelektuálov a umelcov z Čile. V tom istom čase dlhodobo majiteľ Emil Vassalo, chilský aristokrat.

Po prevratu v Čile však bola budova konfiškovaná a pod vedením Augusta Pinocheta tu pracovalo sídlo vojenskej spravodajskej služby. Po mnoho rokov sa Villa Grimaldi stala symbolom brutálnych čílskych orgánov. Následne zamestnanci V súčasnosti je Villa Grimaldi dôležitým pamätníkom venovaným histórii Čile.

Salto Grande Falls

Vodopád Salto Grande nemôže nikoho nechať ľahostajný. Napriek skutočnosti, že vodopád je malý, je možné zaznamenať jeho silu. Mnoho ľudí sa pokúša vychutnať jednotu s prírodou. Navyše, ak si prajete, môžete sedieť na skalách priamo pred Salto Grande a vychutnať si úžasnú krásu vodopádu.

Omora Park

Omora Park je jedným z najatraktívnejších prírodných komplexov pre mnohých turistov. Tí, ktorí si prajú, si môžu vychutnať poznávanie miestnej fauny a flóry.

Komplex park vám umožní zoznámiť sa s rôznou sub-antarktickou flórou:

 • Marshy rastliny.
 • Horské rastliny.
 • Listnaté lesy.

Súčasne zamestnanci Omorského parku od samého začiatku venujú zvýšenú pozornosť vedeckej činnosti. Z tohto hľadiska sa komplex parku venuje nielen zachovaniu krásy flóry a fauny, ale je aj centrom vedeckého výskumu na ochranu voľne žijúcich živočíchov.

Interaktívne múzeum "Mirador"

Toto múzeum je jedno z najpopulárnejších a jeho história sa úspešne rozvíja od roku 2000. Budova je postavená z betónu s prídavkom prírodného dreva, medi, skla. Je dôležité poznamenať, že budova získala jedinečnú architektonickú cenu.

Interaktívne múzeum je zaujímavé pre deti staršie ako päť rokov. Hlavnou úlohou je popularizovať vedu a kultúru. Je dôležité poznamenať, že všetky programy sa vykonávajú iba vo forme hry.

Návštevníci sa môžu zúčastniť tvorivej práce, experimentov, sledovania filmov. Tieto zábavy si dlho pamätajú nielen deti, ale aj ich rodičia.

Santiago je jedno z najzaujímavejších miest v Čile. Santiago priťahuje cestovateľov s malebnou prírodou a starobylou architektúrou.

Pin
Send
Share
Send
Send