Holandsko

Obľúbené pamiatky Holandska

Pin
Send
Share
Send
Send


Krajina tulipánov, veterné mlyny, porcelán Delft a romantické kanály, miniatúrne Holandsko je možné cestovať po bicykli, dopravu, ktorá je preferovaná miestnym obyvateľstvom.

Verejná doprava, výborne rozvinutá a lacná, je ďalšou výhodnou voľbou pre turistov. Kozmopolitné územie, Holandsko je miestom, kde sú organizované početné festivaly a nočný život, najmä v Amsterdame a Rotterdame, je známy po celom svete.

V porovnaní s metropolitnými oblasťami, ako je Londýn alebo Paríž, sú mestá Holandska skutočnou oázou relaxu. Krajina je plná pamiatok rôznych typov.

Katedrála sv. Martina v Utrechte

Pôvodne katolícka cirkev bola katedrála sv. Martina prenesená na protestantov po reformácii v roku 1580. To bolo postavené v priebehu niekoľkých storočí (13-15) v gotickom štýle.

Veža katedrály má výšku 112 metrov, ktorá umožňuje nazvať kostol najvyšším v Holandsku. Vnútri chrámu môžete vidieť veľa stredovekých obrazov a plastiky, ako aj niekoľko náhrobných kameňov. Súčasná dekorácia je fragmentom rímskej mozaiky z 13. storočia. Umiestnenie: Achter de Dom - 1.

Katedrála svätého Vavrinca, Alkmaar

Protestantská Grote Sint Laurenskerk je najväčšia stredoveká budova v Alkmaare. Jeho stavba sa začala v 15. storočí pod vedením architekta Malina Keldermansa v gotickom štýle. Má chrám 35 metrov vysoký, 85 dlhý a 56 široký. Jeho hlavnými atrakciami sú 2 známe orgány:

  • Van Covelens, z roku 1511.
  • Van Hagerbeer, založený v roku 1645 a zdobený umelcom Césarom Baths Everdingom.

Katedrála bola obnovená v roku 1996.

Miesto: Koorstraat - 2.

Starý kostol Oude Kerk, Amsterdam

Najstaršia budova v kostole Oude Kerk v Amsterdame bola vysvätená v roku 1306. Dnes chrám vyzerá ako v dňoch Rembrandta, ktorý tu krstil svoje deti. Interiér kostola sa takisto nezmenil, zdobený vysokým dreveným stropom, najstarším v Európe. Bolo to v Oude Kerk, že slávny amsterdamský zázrak sa konal v roku 1345, na ktorý sa venujú každoročné náboženské procesie z 15. marca.

Miesto: Oudekerksplein - 23.

Kostol sv. Vavrinca, Rotterdam

Laurenskerk alebo Veľká cirkev je jediným prežívajúcim kostolom v stredovekom centre Rotterdamu. Bolo postavené z kameňa v polovici 15. storočia. Po reformácii sa chrám stal protestantom. Vo vnútri sú umiestnené 4 orgány: kaplnka, zbor, transept a hlavný, ktorý je najväčší v Holandsku. 62-metrová veža kostola bola obnovená a otvorená pre verejnosť v roku 2012.

Miesto: Grotekerkplein - 27.

Kostol sv. Jána, Maastricht

Hotel Sint Janskerk sa nachádza v centre Maastrichtu. Kostol bol založený v 13. storočí a bol vážne zrekonštruovaný 15. storočia a veža kostola nadobudla po rekonštrukcii konca minulého storočia červenkastý odtieň. Napriek takmer 6 storočným vekom je interiér chrámu perfektne zachovaný.

Tu nájdete niekoľko hrobiek z konca 14. storočia, jedinečné stredoveké nástenné maľby, ako aj nádhernú kazateľnicu, ktorá bola postavená v 18. storočí.

Miesto: Vrijthof - 24.

Synagóga, Groningen

Groningen v priebehu storočí priťahoval mnoho prisťahovalcov, vrátane Židov. Židovská komunita mesta na začiatku 20. storočia pozostávala z asi 2700 ľudí, V roku 1906 tu postavila synagóga architekt Tieri Kuipers v maurskom štýle.

Počas vojny ho používali nacisti ako sklad a až do roku 1975 ako bielizeň. Synagóga bola obnovená v roku 1981. Dnes hostí koncerty, výstavy, konferencie.

Miesto: Folkingestraat - 60.

Námorné múzeum v Rotterdame

Pomenovaný po svojom prvom prezidentovi Willemovi Frederickovi Hendrickovi, Rotterdamské námorné múzeum bolo založené v roku 1873. Tu majú turisti možnosť uspokojiť svoju vášeň pre lode, pretože múzeum zobrazuje modely mnohých lodí, ako aj zoznámiť sa s históriou stavby lodí v Holandsku, krajine, ktorá vyrobila najlepšie lode v stredoveku. Zaujímavou výstavou v múzeu je morské umelecké diela, ako aj zbierka atlasov, starých máp a guličiek.

Miesto: Leuvehaven - 1.

Mestské múzeum v Haagu

Gemeentemuseum sa nachádza v budove, ktorú postavil architekt Hendrik Berlaj v roku 1935. Existujú obrazy takých majstrov ako Picasso a Mondrian, Monet a Degas, Schiele a Bacon.

Dekoratívna a aplikovaná výstava vám umožní zoznámiť sa s stredovekou keramikou, arabskými a čínskymi pokrmmi a porcelánom. V múzeu je pôsobivá aj zbierka odevov vyrobených zo starých a moderných šiat.

Miesto: Stadhouderslaan - 41.

Taylorovo múzeum, Haarlem

Najstaršie múzeum v Holandsku založil v roku 1778 bohatý bankár Peter Taylor van der Hulst, ktorý nemal dedičov a celé mesto nechal celé bohatstvo. Jeho prvými exponátmi boli knihy (najmä encyklopédie) a vedecké nástroje.

V 19. storočí bola pridaná umelecká galéria, inštrumentálna miestnosť, fosílna galéria, publikum. Najväčším záujmom je umelecká zbierka múzea, kde sú vystavené diela Michelangelo Buonarotti, Raffaello Santio a Rembrandt.

Miesto: Spaarne - 16.

Van Goghovo múzeum, Amsterdam

V najnavštevovanejšom múzeu v Holandsku vystavuje Van Goghovo múzeum nielen diela veľkého Holanďana, ale aj iných umelcov tohto obdobia.

Budova, v ktorej je múzeum vybavené, pozostáva z 2 častí: pôvodného krídla navrhnutého architektom Rietveldom a nového krídla, ktorý navrhol japonský architekt Kiso Kuragawa koncom 20. storočia. V galériách múzea vystupuje Van Gogh viac ako 200 majstrovských diel, ako aj množstvo diel Auguste Rodin, Paul Gauguin, Claude Monet, Paul Sinac, Henri de Toulouse-Lautrec.

Miesto: Museumplein - 6.

Kráľovský palác, Amsterdam

Postavený v polovici 17. storočia ako radnica v Amsterdame, ktorú navrhol Jacob van Kampen v románskom štýle, sa stal palác kráľovskou rezidenciou Ludvíka Bonaparteho, ktorý sa stal v roku 1806 kráľom Holandska. Jeho interiér je zdobený množstvom vynikajúcich umeleckých diel vrátane niekoľkých obrazov Rembrandta.

Kubické domy, Rotterdam

Show Cube boli postavené v roku 1974 projektom architekta Pete Bloma. Majú tri úrovne: kuchyňu a obývaciu izbu v prízemí, kancelárie a spálne v 2. poschodí, pyramídu s malou záhradou na vrchole. Všetkých 38 kubických domov Rotterdamu je obývaných a obývaných a jedno je premenené na turistické miesto, ktoré uspokojí zvedavosť hostí mesta.

Mesto brána Wahag, Amsterdam

Waagská pevnosť bola súčasťou mestských hradieb a brány do mesta. Je to najstaršia nehistorická budova v hlavnom meste Holandska. Spoločnosť Waag sa dnes nachádza v horných poschodiach budovy av prízemí sa nachádza kaviareň a reštaurácia s vynikajúcou kuchyňou.

Miesto: Nieuwmarkt - 4.

Tunel Maass, Rotterdam

Oficiálne bol otvorený tunel Maass v roku 1942. O dva roky neskôr chceli nacisti vybuchnúť chodbu a dokonca ju vyliahli. Našťastie odpor sabotoval ich zámery a tunel bol zachránený. Má celú dĺžku tunela Maas 1070 metrov, Z ktorých 550 je v podzemí, v hĺbke asi 20 metrov pod hladinou mora.

Katakomby Petrohradu, Maastricht

Pred dvoma tisíckami rokov Rimania vytvorili sieť tunelov v maastrichtskom regióne. Do nich sa dostanete z pevnosti Sint-Petersburg, ktorá sa nachádza na rovnakom kopci. Okrem populárnych atrakcií sú katakomby prírodnou rezerváciou, pretože tu žije 15 unikátnych druhov netopierov. Dnes môžete navštíviť katakomby, ale len s vodcom a skupinami najmenej 14 ľudí.

Jazero Hoffeifer, Haag

Ozdobné jazero Hoffeifer sa nachádza v centre Haagu. Je to určite krásne, ale je známe, a to hlavne preto, že sa tu nachádzajú také pamiatky ako Mestské historické múzeum a Kráľovská kabinet, centrála Európskej komisie a múzeum Mauritshaus, Senát a Rydzezalský rytier.

Japonská záhrada, Haag

Veľkolepá japonská záhrada Clingendael Park v Haagu je otvorená 2 krát ročne, na jar a na jeseň. Vznikla na začiatku 20. storočia barónka Brienenová, ktorá niekoľkokrát cestovala do Japonska a priniesla odtiaľ predmety a rastliny, ktoré ju dnes zdobia. Záhrada bola zaradená do zoznamu národných historických pamiatok Holandska v roku 2001.

Red Light District, Amsterdam

Osvetlenie a vyhrievaný dav, pôvabné krásy a obrovské dámy, hudba a legálne drogy sú neoddeliteľnou súčasťou štvrte Red Light v noci. Popoludní tu nájdete najzaujímavejšiu architektúru jednej z najstarších štvrtí Amsterdamu a tiež návštevu Múzea erotiky, kde sú zobrazené obrazy, sochy, fotografie, rytiny erotických predmetov.

Zábavný park Efteling, Katshevele

Určený podľa najvyšších štandardov dizajnu autora Anton Peak, zábavný park Efteling je rozdelený na 4 časti: "Ďalšie kráľovstvo", "Rozprávka", "Závažné kráľovstvo" a "Cestovné kráľovstvo". "Rozprávka", obývaná víly a škriatkami, je určená pre najmenších návštevníkov a "Sternské kráľovstvo" je najrizikovejšie, pretože tu sa nachádza najväčšia horská dráha. Zábavný park mesta Ketsheveil môže byť zábavnou a živou destináciou na cestovanie po Holandsku.

Miesto: Europalaan - 1.

Pin
Send
Share
Send
Send