Španielsko

Tossa de Mar: atrakcie a čo vidieť

Pin
Send
Share
Send
Send


Tossa De Mar sa nachádza 110 km od letiska v Barcelone. Jedná sa o jedinečné miesto, ktoré kombinuje prírodné krásy a atmosféru starobylého mesta. Predpokladá sa, že pobrežie Costa Brava iniciovalo turistický boom v Španielsku. Počet obyvateľov mesta je asi 5 a pol tisíc ľudí.

Európania začali aktívne navštevovať tento región od 60. rokov 20. storočia. Ide o prvú turistickú oblasť v Katalánsku, kde sa ruskojazyční turisti začali uvoľňovať. Mesto má asi 7 000 miestnych obyvateľov. Hostite viac ako 20 tisíc hostí.

Zrúcaniny starovekej rímskej vily

Tu nájdete množstvo archeologických nálezísk. Ruiny starovekej rímskej vily sa datujú do 4. storočia pred naším letopočtom. V dôsledku archeologických vykopávok z roku 1914 boli nájdené pozostatky domácností, stajne, perfektne zachované fragmenty mozaiky.

Hovorí sa, že existujú horúce pramene, takže sa našli kúsky kúpeľa. Rimania nezohriali vodu, postavili kúpele len tam, kde sa bijú horúce pramene.

Pevnosť v Starom Meste

Cesta do Tossy de Mar sa objavila až v 20. storočí. Predtým sa mesto obklopené horami podobalo na ostrov. Hlavnou atrakciou mesta Tossa de Mar - pevnosť. Stúpa na 70 metrov nad morom. Toto je jediná pevnosť na celom katalánskom pobreží, ktorého steny zostali prakticky nezmenené. Je to symbol mesta.

Do najvyššieho bodu pevnosti sa dostanete na špeciálne auto z nábrežia alebo ho môžete urobiť pešo. Z pevnosti ponúka krásny výhľad. Pevnosť 12. storočia sa dokázala niekoľko rokov brániť proti útoku útočníkov. Keď sa piráti plavili na záliv Tossa de Mar z Malorky, brány pevnosti sa zatvorili. Absolútne strmé pobrežie, skaly, na ktorých nie je možné vyliezť, spoľahlivo chránili mesto.

Na druhej strane mesta Tossa de Mar bola obklopená pevnosťou. Miestni obyvatelia mali podzemné tunely, ktoré im umožňujú zostúpiť do mora a ryby, chobotnice alebo chobotnice. Mali vždy jedlo. Tossa de Mar bola technológia zachovania vody. Zdroj vody, ktorý sa nachádza v pevnosti a zbieranej dažďovej vody, bol uložený v podzemných jaskýň.

Pevnosť pevnosti bola obhájená zbraniami. Útulné ulice starého mesta sú skvelým miestom pre pešiu turistiku. Festivaly klasickej hudby sa často konajú na Starom Meste.

Kostol svätého Vincenta

Pri vchode do starého mesta môžete obdivovať kostol sv. Vincenta, postavený v 15. storočí. Budova kostola je priestranná, je pokojná, chladná. Vôňa kameňa a starodávna atmosféra spôsobujú potrebu zbaviť sa nepotrebných myšlienok a dotýkať sa večnosti.

Mimo to je príjemné chodiť, vychutnávať si stredoveké výhľady, pri pohľade na fasády budov, rastlín a kvetov, opatrne umiestnené obyvateľmi pozdĺž domov.

Miesto: Carrer Tarull - 6.

Kaplnka Panny, spasiteľ utopenia

Kaplnka Panny Márie, zachránca utopenia, sa nachádza v samom centre mesta Tossa. Dostanete sa do nej z hlučnej ulice, cítite pokoj, pokoj a pokoj. Zvyčajne to znejú organovú hudbu.

Kaplnka bola postavená miestnym námorníkom vďačnosťou za spásu v stroskotaní. V 16. storočí námorníci a rybári srdečne uctievali Pannu Máriu a považovali ju za svojho ochrancu.

Miesto: Plaça Espanya - 1.

Romantický milostný príbeh

Jeden z najromantickejších príbehov Tossa de Mar je milostný príbeh. Frank Sinatra a Avy gardner, Gardner je jedným z najkrajších hollywoodskych hviezd. Bolo to tu, v roku 1951 sa zúčastnila filmu "Pandora a Flying Holanďan". Ava mala taký záujem o mesto, že venovala malú pozornosť Frankovi. Predpokladal, že jeho manželka mala záležitosť, upustil všetok svoj obchod a prišiel do Tossy.

Nečinnosť bola márna, obaja sa zamilovali do Tossy a strávili tu niekoľko romantických mesiacov. V roku 1955 sa Gardner konečne usadil v Tossa de Mar a tu žil 8 rokov. Na počesť tejto lásky stojí v strede mesta pomník Euwe Gardner. Atmosféra stredomorského rezortu má rozvoj romantických vzťahov. V meste, pamätník pre turistov v láske.

Miesto: Carrer Abat Oliba - 6.

pláží

Malebné pláže a azúrové more zvyšujú chuť katalánskeho letoviska. Môžete si vychutnať panorámu mesta z vrcholu pevnosti. Odtiaľ môžete vidieť centrálnu pláž Grand, ktorá sa nachádza na úpätí hory, kde si môžete opaľovať a plávať s výhľadom na starú pevnosť. Zďaleka sa môže zdať, že pláže sú piesčité, ale v skutočnosti sú to malé kamienky.

Pozdĺž nábreží sú hotely a reštaurácie, fasády sú krásne zdobené kvetmi. V blízkosti mesta sa nachádza množstvo malých zátok a jaskýň s divokými plážami, na niektorých z nich sa usadili nudisti. Cesta vedúca k prechádzkam, vychutnávajúca výhľad na more, vedie k divokým plážam.

Výlety loďou

Rovnako ako všetky strediská Costa Brava, Tossa de Mar sa nachádza v útulnej zátoke. Tu môžete jazdiť na turistickej lodi. Veľkolepé výlety loďou pozdĺž pobrežia Costa Brava zanechajú nezmazateľný dojem.

Preložené zo španielskeho Costa Brava znamená skalnaté pobrežie. Skaly a útesy sa zostupujú na samotné pobrežie, vytvárajú malebné zálivy a umožňujú vám obdivovať morské pobrežie.

umelci

Je nemožné nechať si vychutnať kreativitu, nemožno sa na týchto miestach inšpirovať. Súkromné ​​zátoky, malebné skaly, pevnosti a hrady. Tu prichádzajú umelci na otvorenom priestranstve. Naučia sa kresliť prírodné javy: svetlo, slnko, námorný priestor. Pre nich je to božský dar pre tvorivosť.

Filmy sa často konajú v meste Tossa, filmové štúdiá tu cestovali od veku 20 rokov a kino začalo vzrásť v 50. rokoch minulého storočia. V bývalej rodine guvernéra mesta Tossa je mestské múzeum, kde sú uložené obrazy Marca Chagalla, vrátane slávneho "Sky houslistu". Tu sú zhromaždené a ďalšie maľby súčasných španielskych umelcov.

Miesto: Plaça Pintor Roig Soler - 1.

Múzeum Salvadora Daliho v Figueres

Milovníci umenia navštevujú múzeum Salvador Dalí, ktoré sa nachádza v meste Figerose 80 km od mesta Tossa de Mar. Toto je jedno z najnavštevovanejších múzeí v Španielsku. Bol vytvorený v jeho rodnom meste samotným Daliom. Opravil staré divadlo a dokončil dizajn v duchu surrealizmu. Dali sám maloval foyer a umiestnil do múzea nielen svoje diela, ale aj vlastnú zbierku diel Duchampa a El Greco.

Miesto: Plaça Gala i Salvador Dalí - 5.

sochy

Obyvatelia Tossa de Mar od dávnych čias zaoberajúcich sa rybolovom, mesto je zdobené mnohými sochami s námornou témou. Tu je pomník racka menom Jonathan livingston (na snímke vyššie) z poviedky Richarda Bacha, je tu pomník rybárky (Lloret de Mar, na obrázku nižšie).

V 18.-19. Storočí bolo Tossa dôležitým centrom ťažby korku, okolo ktorého sú plantáže korkových stromov s kvalitnými surovinami. Bolo použité na utesnenie fliaš veľmi drahým vínom. Chov viníc a vývoz vína je jednou z dávnych aktivít obyvateľov Katalánska. Vynikajúce vína tu nájdete v každej obchodnej a pobrežnej kaviarni.

Pozrite si video: Tossa de mar 2017 (Október 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send