Bulharsko

Slavné atrakcie mesta Plovdiv: Recenzia a fotografie

Pin
Send
Share
Send
Send


Názov mesta Plovdiv, ako legenda vypovedá miestni obyvatelia, pochádza zo slov gréckych ("Filipopol") a tureckých ("Filibe") dialektov.

A to nie je prekvapujúce. Už 13 storočí v histórii Bulharska táto malá krajina na svojom území žila a žila zástupcovia mnohých etnických skupín s odlišnou vierou a mentalitou. Prirodzene, toto znamenalo časť prevodu etnózy a kultúry každého z nich.

Plovdiv je jedným z najstarších miest v Bulharsku, tretie najväčšie v krajine. Jeho vek, berúc do úvahy čas od založenia prvého vysporiadania, je približne 8000 rokov, Toto mesto je staršie ako Rím a Atény.

Nachádza sa na oboch stranách rieky Marícia. To sa nazýva mesto na 8 kopcoch a toto má skutočný, geografický základ - obklopujú ho.

Plovdiv je pre turistov z celého sveta veľmi zaujímavý svojou jedinečnou architektúrou, množstvom chrámov a múzeí, ako aj úžasnou energiou.

Kopce v Plovdivi

Hlavnou atrakciou mesta Plovdiv sú okolité kopce.

  1. "Markov" - strávený v dôsledku nedávneho rozšírenia oblasti mesta.
  2. Kopci "Bunardzhik-Liberator" je známy tým, že slávna pomník vojaka "Alyosha" bol postavený na jeho vrchole.
  3. Hrad Markova-Tepe - zničený pred viac ako storočím. Kameň, ktorý bol na ňom ťažený, bol použitý v mestskej výstavbe.
  4. "Dzhendem-Tepe" alebo "peklo". Známy pre skutočnosť, že podľa legendy je to miesto, kde sa nachádza "brána do pekla". Dnes tento kopci nie je blízko Plovdivu.
  5. "Sahat-Tepe" alebo "Sentinel". Tu bolo hlavné slnečné hodiny Bulharska.
  6. "Jamb-Tepe" (lanovky).
  7. "Tiksim-Tepe" (povodie) - tu je vodovod, prvý, položený v polovici 19. storočia (práca dnes).
  8. Nebet-Tepe kopec (obranný).

Cirkev v mene svätých Konštantín a Helena

V tomto chráme v Plovdive prichádza väčšina miestnych obyvateľov a návštevníkov. Táto cirkev začala svoju históriu od doby, kedy meno cisára Konštantína, ktorý uznal kresťanstvo v Bulharsku a vyhlásil ho za štátne náboženstvo, bol na pergamenu zapísaný ako uctievaný svätý.

Na mieste, kde sa tento chrám nachádza, sa od 4. storočia nachádzali kresťanské svätyne. Životný kríž Pána sa našiel tu, ktorý objavila matka Konštantína, kráľovnej Helena, počas jej cesty do Jeruzalema.

Kostol v mene svätých Konštantín a Helena, známy dnes, prežil až do dnešnej doby v rovnakej podobe ako po rekonštrukcii s malou renováciou v 1832. roku.

Hlavným prvkom interiérovej výzdoby je pozlátený vyrezávaný ikonostas ruky bulharského majstra Ivana Paškuly. Väčšina ikon v chráme patrí ruke slávneho bulharského ikonára Mária Zografa. Chrám priťahuje svojou architektúrou a teplo.

Miesto: námestie Hisar Kapia.

Múzeum ikon

Počas obdobia prenasledovania cirkvi pod komunistickou nadvládou si obyvatelia mesta umiestnili náboženské predmety do svojich domovov, aby zachovali ikony a cirkevné potreby.

V priebehu času (na začiatku 21. storočia) sa vedenie mesta rozhodlo vytvoriť múzeum ikon. Jeho zbierka obsahuje ikony z chrámov, ktoré boli zničené alebo pozastavené, zachránené Bulharmi.

Teraz tu môžete vidieť veľa ikon, napísaných v rôznych štýloch a technikách. Múzeum je zaujímavé nielen pre záujemcov o náboženstvo, ale aj pre profesionálnych umelcov.

Katolícky kostol sv

Táto nádherná katedrála bola postavená v polovici 19. storočia v mene Louisa IX. Nachádza sa v centrálnej časti mesta. Okrem slávnostnej bohoslužby sú administratívne kancelárie katolíckej obce Plovdiv a Sofie, ako aj sídlo duchovenstva.

Mimo kostol je zdobený mnohými úžasnými stĺpmi a sochami charakteristickými pre barokový štýl s prvkami klasiky.

Interiér kostola je zbavený ozdôb a vykonaný vo veľmi zdržanlivom štýle.

Zvonica katedrály bola postavená koncom 19. storočia ako dar k cirkvi a Plovdivu od pápeža Lea XIII. Má 5 zazvoní zvončeky. Kostol, ktorý dnes dosiahol, je známy už od roku 1931 po rozsiahlej rekonštrukcii v dôsledku požiaru. Miesto: Princess Marie Louise Boulevard - 3.

Mešita Ulu Jumaya

Mešita bola postavená v šesťdesiatych rokoch 14. storočia a nachádza sa v centrálnej časti mesta Plovdiv. Táto mešita je hlavnou náboženskou budovou pre moslimov žijúcich v meste. Šírka modlitebnej sály je 33 metrov. Bol postavený v zmiešanom štýle - staré bulharské s byzantským. Charakteristickým rysom národného bulharského štýlu je striedanie rezaného kameňa, každé dva rady tehál.

Interiér mešity pozostáva z nástenných obrazov s citátmi z Koránu. Citácie sú uvedené na stenových medailónoch zdobených prírodnými ozdobami.

V severovýchodnej časti mešity, kde sa nachádza minaret, je sieť malých štvorcov z červených tehál, ktoré vždy priťahujú návštevníkovo oko.

V mešite a dnešnej dobe sú vykonávané modlitby, takže môžete vstúpiť do nej vhodne oblečený.

Miesto: Železárska ul.

Rímske antické divadlo

Jeden z mála zachovaných starobylých atrakcií mesta a celej Európy. Jeho stavba sa uskutočnila na základe príkazov rímskeho cisára Trajana (v II. Storočí).

Tento historický objekt bol náhodne objavený počas práce na posilnenie mestskej steny po zosuvom pôdy, počas ktorého bola pôda premiestnená, čo nám umožnilo vidieť obrysy starobylej štruktúry.

Neskôr sa v tejto oblasti začali vykopávky, ktoré umožnili stanoviť vek divadla. Amfiteáter je určený pre 6000 miest. Neďaleko je scéna "fórum". Hledier je rozdelený na sektory v súlade s prastarými oblasťami mesta. K dispozícii je odeon pre dôležitých ľudí s kapacitou 350 miest.

Dnes je staré divadlo v Plovdive funkčné. Existuje mnoho festivalov a koncertov, ktoré umožňujú obyvateľom a návštevníkom mesta cítiť sa v atmosfére, ktorú zažili starí obyvatelia.

Antique Roman Stadium

Druhý vzácny starožitný pohľad v meste Plovdiv - štadión - bol postavený za vlády starých Rimanov. Rímsky klasický štadión zvaný Philipopolis.

Tu sa v dávnych časoch konali rôzne druhy športov. Úplne konzervovaný bežiaci pás.

Dĺžka štadióna je 180 metrov. Prebieha po niekoľkých uliciach mesta. Tento štadión je jednou z 12 vzácnych štruktúr tohto typu, ktoré prežili dodnes.

Staroveké brány mesta

Symbol, bez ktorého žiadny turista nedokáže predstaviť Plovdiv. Brána Osmanskej ríše Hisar-kapiya. Jeden z troch vstupov / východov (východne) za mestskými hradbami. V dnešnej dobe z dávnych častí prišlo len základ. Časť steny pevnosti a oblúk brány boli niekoľkokrát postavené kvôli tomu, že boli zničené na zem.

Po poslednej rekonštrukcii uplynulo asi storočie. Tento súbor priťahuje turistov, pretože sa datuje od vlády Osmanskej ríše v Bulharsku.

Mestská galéria výtvarného umenia

Galéria bola založená v roku 1952. Jadro jej zbierky tvoria obrazy zbierané rôznymi inštitúciami vrátane iných múzeí.

V súčasnosti sa fondy v galérii nachádzajú v troch budovách: 2 z nich sú v rezervácii "Starý Plovdiv" a 3 (nové) v centrálnej časti mesta.

Turisti sa tu môžu oboznámiť s bulharským súčasným umením, ako aj s expozíciami minulých čias.

Miesto: Seporna - 29.

Čertovo hrdlo

Unikátna prírodná atrakcia mesta Plovdiv je úžasná jaskyňa, v ktorej sú skryté mnohé podzemné vodopády, tajomná rieka, ktorá sa vydáva vonku.

Navštívte tu aspoň obdivovať krásu podzemných vôd. Predtým sa toto miesto považovalo za nepriechodné. Teraz sa môžete dostať do jaskyne a prejsť novo vybudovaným mostom.

Etnografické múzeum

Múzeum sa nachádza v starobylej sídlo, kde žila rodina miestnych bohatých Kuyumdžijev. V niekoľkých izbách sa dokonca podarilo zachovať autentickú atmosféru času. Návšteva múzea sa môžete detailne zoznámiť s bulharskou kultúrou, pozrieť sa na množstvo exponátov, vrátane hudobných nástrojov staroveku.

Miesto: st. Stoyan Chomakov - 2.

Plovdiv Zoo

V centrálnom parku kultúry v Plovdive sa nachádza malý zoologický park. Na jeho území je veľmi málo zvierat, ale veľa jedinečných rastlín. Dnes má akvárium, kde žijú morské živočíchy, vrátane žralokov.

Pin
Send
Share
Send
Send