Moldavsko

Hlavné atrakcie mesta Kišiňov: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Mnohí turisti nespravodlivo ignorujú taký smer ako Moldavsko. Na prvý pohľad sa zdá, že v jednej z najchudobnejších krajín SNŠ nie je nič, čo by sa dalo pozerať, že chudoba a zrúcanina sú jedinými pamiatkami tejto krajiny, ale to nie je tak!

Mierne podnebie, úrodné pôdy a starostlivosť miestnych obyvateľov nám umožňujú zdôrazniť národnú pýchu republiky - jej víno! Bohatá, bohatá história opustila množstvo kláštorov, chrámov a pevností v krajine.

Takže napriek malému priestoru je v Moldavsku niekoľko desiatok miest, ktoré oslovia aj skúseného cestovateľa. Bohaté na zaujímavých miestach a hlavnom meste Moldavska, mesto Kišiňov. Každý turista v Kišiňove by mal vziať na vedomie nasledujúce miesta:

Park Štefana Veľkého

Štefan Veľký, možno najväčší vládca v dejinách Moldavska. Nie je prekvapením, že hlavná rekreačná zóna v hlavnom meste bola pomenovaná po vládcovi. Park bol postavený v roku 1818 a po dlhú dobu bol pomenovaný po básnikovi A.S. Pushkin, ale po páde ZSSR sa moldavské úrady rozhodli premenovať park na počesť Štefana Veľkého. V parku žije viac ako 50 druhov kríkov a stromov, z ktorých mnohé sú zriedkavé pre Moldavsko. Prostredníctvom parku sa nachádza ulička klasikov, sochársky komplex pozostávajúci z 27 bustov moldavských a rumunských spisovateľov a básnikov.

Milestii Mici (Malý Mileš)

Len 12 kilometrov od centra Kišiňov je vináreň "Small Milesti", v tej istej dedine. Zdá sa, že nie je divu, že v Moldavsku existuje veľa vinárstiev, ale iba "Malý Mileš" sa dostal do Guinnessovej knihy rekordov. Tajomstvo spočíva v tom, že vínne pivnice sú najdlhšie na svete, je celková dĺžka podzemných vínnych pivníc 200 kilometrov!

Nachádzajú sa v hĺbke 30 až 70 metrov pod zemou, pivnice (bývalé banské vápence) vytvárajú ideálne podmienky na skladovanie vína v sudoch a fľašiach. Oblasť podzemného skladu vína je asi 55 štvorcových kilometrov, kde sa môžete ľahko pohybovať autom.

Park Arboretum

Jeden z najzelenejších a najkrajších parkov v Kišiňove, ktorý vznikol v roku 1973. Park je veľmi obľúbený miestnymi obyvateľmi kvôli bohatému počtu stromov, ruží a rybníkov. Nádrže sú vo všeobecnosti samostatnou témou pýchy pre tvorcov parku - obsahujú veľké množstvo vzácnych záhradných rastlín pre Moldavsko. Park je veľmi obľúbený u novomanželov, ktorí často strávia farebné svadobné fotografie v arborete.

Pamätník víťazstva "Eternity"

Moldavsko, akonáhle je súčasťou ZSSR, ako celá krajina, neuniklo hrochy a deprivácie Veľkej vlasteneckej vojny. Jednou z najvýznamnejších vojnových pamätníkov v hlavnom meste je Pamätník víťazov "Eternitate" (preložený z moldavského jazyka Eternity). Komplex bol otvorený v roku 1975 a je vyrobený vo forme štyroch štylizovaných pušiek, ktoré boli zostavené do pyramídy. Na základni pamiatky je veľká päťčlenná hviezda, v strede ktorej spaľuje večný plameň.

Miesto: Strada Pantelimon Halippa - 5.

Katedrála narodenia

Katedrála Narodenia Krista bola postavená v rokoch 1830-1836 podľa projektu ruského architekta Abraháma Melnikova v štýle ruského klasicizmu. Katedrála bola niekoľkokrát vážne poškodená (v roku 1941 počas nemeckého bombového útoku bola budova vážne zranená a v roku 1962 bola zničená komunistickými zvonmi), ale napriek tomu bol chrám úplne zrenovovaný a dokončené dokončovanie interiérov.

Miesto: Piaţa Marii Adunări Naţionale - 12.

Národné múzeum etnografie a prírodnej histórie

Národné múzeum etnografie a prírodnej histórie v Kišiňove je najstaršie múzeum v Moldavsku, ktoré je stále v prevádzke. Múzeum bolo založené v roku 1889 a obsahuje množstvo exponátov zo sekcií geológie, paleontológie, numizmatiky, archeológie a ďalších. Klenotom zbierky je celistvosť skeletu mastodónu.

Miesto: Strada Mihail Kogălniceanu - 82.

Triumphal Arch

V roku 1840 sa mestské úrady rozhodli zachovať víťazstvo v rusko-tureckej vojne v rokoch 1828-1829 s výstavbou triumfálneho oblúka v Kišiňove. Vo vnútri oblúka je umiestnený zvon s hmotnosťou približne 6,5 tony, obsadený z zajatých tureckých zbraní. Veľmi často sa triumfálny oblúk a katedrála Narodenia Krista považujú za jediný architektonický komplex, pretože sú v tesnej blízkosti.

Miesto: Piaţa Marii Adunări Naţionale.

Národné múzeum archeológie a dejín Moldavskej republiky

Múzeum bolo založené v roku 1987 v budove bývalej školy. V prednej časti múzea sa nachádza pamätník vlčieho vlka, ktorý vychoval bratov Romulus a Rem. Múzejná zbierka sa skladá z 300 tisíc exponátov s veľkou historickou hodnotou pre Moldavsko.

Miesto: Strada - 31. augusta 1989 121 A.

Park Valea Morilor

Park Valea Morilor (preložený z Moldavska Valley Mills) - obrovský park rozdelený na plochu viac ako 100 hektárov a založený v roku 1951 v meste. Geografickým a zábavným centrom parku bol rovnaký názov umelé jazero. V parku sa nachádza "Letné divadlo", zábavný park Aventura, piesočná pláž, kde si môžete opaľovať a prenajať loď alebo katamarán. Leonid Brežnev bol veľmi spokojný s parkom, ktorý pri príchode do Kišiňov strávil niekoľko hodín v parku.

Pomník Štefana Veľkého

Pamätník moldavského panovníka Štefana Veľkého je charakteristickým znakom hlavného mesta a jedným z najznámejších pamiatok Moldavskej republiky. Pamätník bol postavený v roku 1927 v parku Štefana Veľkého. Kompletne odlievaný v bronze, pamiatka stojí na kamennom podstavci.

Pamätník má ťažkú ​​históriu - v roku 1940 bol prepravovaný do rumunského Vaslu na objednávku jedného z rumunských generálov, nadšeného obdivovateľa Štefana. V roku 1942 sa bronzový pamätník vrátil do Kišiňova, v roku 1944 bol poslaný späť do Rumunska. Pamätník bol v roku 1945 privolaný do moldavského hlavného mesta, dnes navždy Lokácia: Bulevardul Ştefan cel Mare şi Sfânt.

Kláštor sv. Theodora Tyriona

Svätý Theodor Tyrion je moldavskou interpretáciou mena svätého Theodora Tyrone. Kláštor sv. Theodora Tiriona (alebo Chuflinsky kláštor) je jedným z najmladších v krajine - bol otvorený pre farníkov v roku 2002 na mieste kostola založeného obchodníkmi Fedor a Anastasius Chuflya.

Kláštor sa vyznačuje jednoduchosťou architektúry a jasnými modrými tónmi, viditeľnými z diaľky. Veriaci oslavujú útulnú, čistú oblasť a neuveriteľný pokoj, ktorý v kláštore prevažujú.

Botanická záhrada akadémie vied Moldavska

Ako je jasné zo zoznamu, v Kišiňove je veľa parkov, záhrad a iných zelených plôch. A Botanická záhrada je snáď najznámejšia z nich. Založená v roku 1950 Akadémiou vied ZSSR na námestí 107 hektárov, záhrada sa stala domovom mnohých vzácnych a nezvyčajných rastlín pre Moldavsko. Napríklad na jar môžete obdivovať kvitnúcu sakuru. Občania milujú záhradu nielen pre vzácne rastlinné druhy, ale aj preto, lebo sa môžete úplne oddýchnuť s rodinou v záhrade - v lete sú kaviarne a atrakcie v parku a môžete variť mäso v barbecue.

Múzeum histórie Kišiňov

Chişinău, ktoré je veľmi starým mestom (prvá zmienka o meste sa objavuje v 15. storočí), si určite zaslúžila múzeum svojej vlastnej histórie. A rozhodli sa otvoriť v budove bývalej vodárenskej veže, ktorá bola v roku 1892 prestavaná.

Momentálne má múzeum iba jednu výstavu venovanú dodávkam vody, ale v budúcnosti plánujú orgány rozšíriť zbierky - pokiaľ nie je dostatok financií.

Miesto: ul. Matejevič - 60a.

Puškinovo múzeum

Puškin niekoľkokrát navštívil územie Moldavska v období rokov 1820 až 1823. Pobyt v Kišiňove sa odzrkadľoval v básnickom diele, a moldavské úrady naopak zvečnili dom, v ktorom básnik žil v histórii a v roku 1948 ho premenil na múzeum. V súčasnosti je zbierka múzea bohatá na exponáty z Puškinovej éry - rytiny, domáce predmety, knihy, nábytok.

Miesto: Strada Anton Pann - 19.

Park Valea Trandafirilor

Park Valea Trandafirior (preložený z Moldavského údolia ruží) je ďalším miestom, kde môžu občania a hostia mesta uniknúť z ruchu mesta a hluku. Park sa nachádza v lesnom prostredí, v oblasti 145 hektárov, Rovnako ako väčšina parkov Kišiněv, Rose Valley má niekoľko jazier a zábavný park, rovnako ako početné kaviarne, kde si môžete vychutnať občerstvenie počas prechádzky.

Židovský cintorín

Otvorený v 19. storočí, židovský cintorín, ktorý je jedným z najstarších v meste, stále funguje. Staroveké náhrobky, erodované časom a zrážkami, zničená, ale stále majestátna synagóga, húštiny kríkov a stromov dávajú tomuto miestu neuveriteľnú atmosféru oddelenia a pokoja. Veľa náhrobných kameňov má historickú hodnotu a synagóga je vôbec jedinečná, ale bohužiaľ nie sú prostriedky na jej obnovu od mestských úradov.

Miesto: Strada Milano Street - 1.

Pešia ulica

Úrady mesta už dávno vyliahli myšlienku vytvorenia pešej ulice v okrese Kišiněv, aby prilákali turistov a nakoniec ho otvorili. Malá, ale útulná ulica je dláždená žulovým kameňom a osvetlená dekoratívnymi lampami.

Najlepší čas na prechádzku po pešej ulici je leto, keď sú terasy otvorené. Írska krčma, francúzske pečivo, remeselné pivo, reštaurácia moldavskej kuchyne, talianska kaviareň - si každý vyberie miesto pre seba. Niektorí ľudia však poukazujú na to, že najlepšie položenie žuly - ostré hrany kameňov na niektorých miestach silne vyčnievajú, takže je lepšie pripraviť pohodlnú obuv vopred.

Miesto: Ulica Eugene Doga.

Pamätník 1 banu

Každý turist, ktorý prichádza do Moldavska, bude musieť vymeniť peniaze za moldavské lei. Určite veľa bude mať mince v ich peňaženke - zákazy. Ale minca 1 zákazu, ktorý už je mimo obehu, je zvečnený na ulici vo forme pamätníka.

Podľa tvorcov umeleckého projektu bola táto myšlienka jednoduchá - každý môže mať len malý príspevok k rozvoju svojho rodného mesta. Pamätník s priemerom 170 centimetrov bol v každom prípade ďalším zaujímavým objektom v Kišiňove.

Pin
Send
Share
Send
Send