Taliansko

Obľúbené pamiatky Toskánska: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Najobľúbenejším regiónom Talianska je Toskánsko. Krása regiónu slúžila ako zdroj inšpirácie pre umelcov, sochárov, básnikov. Vďaka nim sa táto krajina Talianska, zasunutá medzi Apenínske hory a Ligúrske more, stala známa po celom svete. Prírodné bohatstvo tu dopĺňa šarm starodávnej architektúry a sofistikovanosť umeleckých výtvorov je započítaná historickou minulosťou.

Tajomstvo atraktívnosti Toskánska je skryté v troch zložkách - prírode, histórii, umení.

Dom - Boccaccio múzeum

V malom mestečku Certaldo prešlo posledné roky života Giovanniho Boccaccia, autora svetoznámej zbierky stredovekých románov "Decameron". Jedna z ulíc mesta je pomenovaná po spisovateľovi. Svojím dielom sa venuje domácemu múzeu, ktoré obsahuje zbierku kníh "Decameron" v rôznych jazykoch.

Miesto: Certaldo Alto, Via Boccaccio - 18.

Jaskyňa SPA Monsummano Terme

Taliansko je známe svojimi termálnymi prameňmi. Používali ich starí Rimania. Na úpätí Apenínov je malé letovisko Monsummano Terme. Na konci 19. storočia bola v jeho blízkosti objavená jaskyňa s účinkom prírodného parného kúpeľa.

Zdravotná starostlivosť v meste Monsummano Terme získala obrovskú popularitu. Giuseppe Garibaldi a Giuseppe Verdi prišli obnoviť svoje zdravie do mesta. V súčasnosti prevádzkuje Grotta Giusti Spa, ktoré poskytuje komplex liečebných procedúr - parné inhalácie, termálne kúpele atď.

Etnologické múzeum apuánskych Álp

V 80. rokoch minulého storočia z iniciatívy farára Luigiho Banakaša vzniklo múzeum, ktoré predstavilo návštevníkov života a kultúry obyvateľstva Lunigiana (oblasť na križovatke Toskánska a Ligúrie). Zbierka etnografických exponátov sa považuje za jednu z najbohatších v Toskánsku. Je ich viac ako 4 tisíce.Etologické múzeum Apuánskych Álp zaberá niekoľko budov a je rozdelené do 32 tematických sekcií.

Miesto: Via Oliveti - 83.

Rímskeho amfiteátra

V amfiteátri Fiesole dokonale zachovalé, postavené v dobe starého Ríma. Okrem scény pre divadelné predstavenia a seriály pre divákov obsahuje ďalšie zaujímavé zariadenia. V lete sa na scéne hrávajú predstavenia. Artefakty objavené počas prieskumu sú vystavené v Archeologickom múzeu. Medzi nimi sú keramika, sochy, rituálne predmety.

Cantina Montepulciano

Mesto Montepulciano je už dlho známe svojimi miestnymi vínami. Tradície vína položili etruskí, ktorých hlavným mestom bolo mesto. Montepulciano sa prekladá ako "Hora šéfa". Hrozno odrody Santjovese pestované v blízkosti mesta slúži ako surovina na výrobu slávneho "Vino Nobile de Montepulciano" - kráľa toskánskych vín. Tento nápoj z XVI. Storočia prichádza na stôl rímskych pontifov.

Malé pivnice - kantíny, pozývame na ochutnávku starého nápoja, aby sme sa naučili technológiu výroby. V Cantine Ercolani sa návštevníkom ponúka nielen vychutnať si chuť vína, ale aj objaviť jaskyňu s pohrebmi starých Etruscanov. Je súčasťou podzemného skladovania vína.

San Gimignano Towers

Mrakodrapy nie sú vynálezom moderných staviteľov a výsad veľkých miest. Malé toskánske mesto San Gimignano bolo známe svojimi vysokými vežami v staroveku. Ich mohutná stavba sa uskutočnila v XIII. Storočí. Každá šľachtická rodina sa pokúsila postaviť vežu vyššiu ako ostatné.

72 mrakodrapov bolo viditeľné pre cestujúcich aj zďaleka. V súčasnosti ostáva 13 veží v pôvodnej podobe. Majú svoje vlastné mená: Devil's Tower, Gross Tower (najvyššia 54m), Veža Rognosa (bývalá väznica), Veža Pucci a Becchi (mená majiteľov) atď. "Stredoveké mrakodrapy" sú starostlivo chránené a zaradené do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Múzeum mramoru

Názov mesta Carrara ("kameňolom") presne opisuje hlavné miesto hospodárskej činnosti miestnych obyvateľov. Po stáročia sa občania zaoberajúci sa získavaním drahocenného mramoru Carrara. Jeho architekti a sochári ho vždy pociťovali. Bol zvyknutý na vytvorenie jeho majstrovských diel Michelangelo.

Snehovo biela Carrara mramor zdobí Peace Monument vo Washingtone, hinduistický chrám v Dillí, mešita v Abu Dhabi. Od začiatku 80. rokov sa v Carrara otvorilo špeciálne mramorové múzeum. Obsahuje zbierku viac ako 100 druhov mramoru, ťažených v blízkom okolí. Môžete vidieť kamenné bloky rôznych odtieňov od bielej po modrú a tmavošedú. Aj v múzeu sú nástroje kamenných odrezkov.

Miesto: Viale XX Settembre - 85.

Jaskynné mesto

Mesto Pitigliano prekvapí svojim nezvyčajným vzhľadom. Jeho stavby sú doslova vyrezávané z tufu a vápencových skál. Unikátny vzhľad mesta poskytuje jaskyne, priechody od niekoľkých metrov po niekoľko kilometrov. Čas ich tvorby patrí do I. storočia pred nl. Oe., Keď sa tu usadili Etrusci. Riadenie cez úzke kamenné tunely môže byť nebezpečné pre ľudí trpiacich klaustrofóbiou a nadváhou.

Pevnosť Monteriggioni

Mestečko Monteriggioni je zo všetkých strán obklopené pevnosťou, ktorá bola postavená počas stredoveku. Jeho dĺžka 570 m, Opevnenia sú dobre zachované a poskytujú predstavu o stavebných opevneniach.

Na ochranu múrov bolo použitých 15 strážnych veží a vstup do mesta bol vykonaný cez bránu (Florentine a Roman). Dante vo svojej Božskej komédii porovnal Monteriggioniho pevnosť s krúžkom obrov, ktoré obklopovali vchod do pekla.

Val d'Orcia

Územie v centrálnej časti toskánskej roviny s jemnými mäkkými kopcami, ktoré sú pokryté poliami, záhradami, vinicami, je vynikajúcim príkladom kultúrnej krajiny. Ľudské aktivity sú harmonicky spojené s okolitou prírodou, ktorá vytvára nádherný umelecký efekt.

Terén bol často zobrazený na plátne renesančnými maliarmi. Na zachovanie krásy krajiny Val d'Orcia bol región zaradený do zoznamu chránených území UNESCO.

Botanická záhrada v Lucca

V roku 1820 viedla vévodkyňa v Parme, v Lucca bola založená botanická záhrada. Časť prvých výsadieb prežila až dodnes. O storočie neskôr sa zelená zóna stala majetkom mesta. Záhrada je otvorená pre verejnosť. Rastú cez 250 druhov rastlín z rôznych častí Toskánska a iných regiónov.

Územie je rozdelené do niekoľkých zón: arborétum, rybník, skleník, botanická škola s laboratóriami. K dispozícii je botanické múzeum, ktoré ponúka rozsiahle herbárium a špeciálnu literatúru. Záhradné dekorácie sú staré sochy.

Archeologické múzeum v Siene

Milovníci histórie nebudú ignorovať Archeologické múzeum v Siene. Myšlienka jeho tvorby patrila k vášnivému zberateľovi starých artefaktov Giovanni Celli. V roku 1860 vystavil verejné archeologické nálezy a staroveké objekty. Za 20 rokov. v minulom storočí zbierka bola doplnená o kolekciu obrazov, najmä náboženského obsahu. Múzejné fondy sú neustále obohacované novými zaujímavými exponátmi.

Miesto: Piazza del Duomo - 2.

Paleontologické múzeum

Feudálny palác grófa Guidiho sa nachádza na centrálnom námestí Empoli. On je známy ako Gibellinsky (Gibellins sú podporovatelia cisárskej moci, 12-13 c.). Teraz má paleontologické múzeum, ktoré predstavuje prehistorické fosílie, vzorky minerálov, ilustrácie a fotografie charakterizujúce vývoj našej planéty.

Miesto: Piazza Farinata degli Uberti - 7.

Múzeum satiry a karikatúry

Múzeum venované satire a karikatúre pôsobí viac ako 40 rokov v meste Forte Day Marme, Toto je skutočné svetové centrum žánru karikatúry, do ktorého prúdia exponáty z celého sveta. Každoročný festival politickej satiry sa koná a zhromažďuje veľké množstvo karikaturistov a divákov.

Miesto: Piazza G. Garibaldi - 1.

Pin
Send
Share
Send
Send