Rusko

Pamiatky Tikhoretsk: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesto Tikhoretsk, Krasnodarské územie, sa nachádza severovýchodne od regionálneho centra, sto kilometrov od Krasnodaru. Vzdialenosť medzi Tikhoretskom a Rostov-na-Donom je takmer rovnaká a je 165 kilometrov. Tikhoretsk je umývaný dvoma riekami: Chelbass a Tikhaya, odtiaľ názov mesta. Jedná sa o roztomilý, tichý a pokojný kútik na južnom okraji.

Tikhoretsk je centrum okresu Tikhoretsk. Oblasť približne 4500 ha, Železničná stanica Tikhoretsk je rozbočovač, a preto sa do mesta ľahko dostanete. Denná železničná stanica Tikhoretsk odvádza viac ako 140 vlakov z celej krajiny. Priama komunikácia na stanici so siedmimi mestami v Rusku.

Okres Tikhoretsky je bohatý a známy svojou silnou agroprůmyslovou komplexnosťou a vysokým výnosom. Preto je to "vrecko" územia Krasnodar. Hostia mesta majú tiež obdiv.

Pamätná lokomotíva

Môžete začať cestu okolo Tikhoretsk zo železničnej stanice. Bolo tam, v samom strede námestia stanice, že sa nachádza lokomotíva. Pamätník bol otvorený v roku 1975. Po tak dlhú dobu sa lokomotíva stáva jedným z medzníkov a návštevou mesta. Pamätník je teraz predmetom dôkladnej pozornosti miestnych obyvateľov i hostí mesta. Pamätník - parná lokomotíva vytvorená v starom štýle a zdá sa, že práve prišiel z Berlína.

Miesto: Kirov ul.

Katedrála Svätého Nanebovzatia

Toto je hlavná atrakcia mesta. Katedrála bola postavená v Tikhoretsku v roku 1911. O dvadsať rokov neskôr sa katedrála stala skladom obilia a až do druhej svetovej vojny sa znovu začali robiť modlitby. V roku 1970 sa katedrála začala obnovovať, po ktorej sa stala dôležitou súčasťou mesta Tikhoretsk a kľúčovou atrakciou mesta.

Architektúra katedrály nezanechá ľahostajného žiadneho hosťa mesta a každý deň diváci Tikhoretsk sú spokojní s pohľadom.

Umiestnenie: Lyapidevskogo ulica - 2.

Miestne historické múzeum Mechnikov

Archív mesta potvrdzuje, že múzeum bolo otvorené v roku 1959. Je však zrejmé, že bolo vykonané obrovské úsilie na zhromaždenie exponátov pred otvorením.

Teraz muzeum odhaľuje celú históriu vývoja Tikhoretsk. Zozbierali najlepšie a jednotlivé predmety flóry a fauny.

Až do dnešného dňa múzeum miestnej histórie. Mechnikov v meste Tikhoretsk je jedným z najlepších v regióne a expozícia inštitúcie má kultúrnu a historickú hodnotu.

Miesto: Kirov ulica - 19.

Chrám Ksenia z Petrohradu

Prvý kameň tohto chrámu bol položený v roku 2006. Iniciátorom stavby bol N.V. Tymošenková. V sovietskych časoch bol generálnym riaditeľom miestnej mäsovej výroby. Mal maximálnu úlohu v živote mesta, zaoberal sa kultúrnym rozvojom a charitou. Diecéza dala kladné rozhodnutie o svojej iniciatíve vybudovať chrám v Tikhoretsku.

Pamiatku chrámu na počesť pezburskej Ksenia na naliehanie patriarchu.

Umiestnenie: ulice Chapaeva - 2g.

námestie

Na ulici Gogol je námestie. Toto je okraj mesta mesta Tikhoretsk. Ale námestie je zaujímavé, pretože od neho začína zeleň mesta. Krajinný dizajn tohto miesta je schopný dosiahnuť krásu a neodolateľnosť.

Štvorcové kompozície sa vyrábajú pomocou inovácií a pokročilých technológií. A to znamená, že táto ukážka vás prekvapí krásou.

Mestský rybník

Tento orientačný bod je najmä v dopyte v horúcom období. A byť v blízkosti mestského jazierka v horúcom letnom dni a snívať obyvateľov a hostí mesta. V mestskom jazierku plávajú dospelí i deti. Rybník je plne upravený.

Okrem plávania, na mestskom jazierku nájdete veľa zábavy: požičovňa lodí, katamarány, športové ihriská.

Hlavné námestie

Toto miesto je pomenované podľa slávneho maršála Žukova. V srdci mesta môžete obdivovať Večný plameň a pomník bojovníkov - krajanov, ktorí zahynuli počas vojny. Toto miesto sa nazýva Walk of Fame. Obyvatelia a hostia mesta umiestnili na pamätník kytice kvetov. Svadobné sprievody tiež začínajú položením kvetov na pamätník s večným plameňom.

Jazdecký klub Panova

Tikhoretsk je len rajom pre tých, ktorí nie sú ľahostajní ku koni. V okrese je otvorený jazdecký klub. Tu sa stretávajú milovníci a odborníci z jazdy, súťaží a súťaží. A pre tých, ktorí chcú len ovládnuť jazdecký šport, je otvorená škola výučby.

Stroj na výrobu strojov Tikhoretsky

Je to mestský podnik. Teraz funguje. K dispozícii je niekoľko zaujímavých exponátov.

Zariadenie je už dlho považované za jeden z turistických zastávok.

Miesto: ul. Krasnoarmeyskaya - 67.

Okrem týchto atrakcií je okres Tikhoretsky známy svojimi početnými vodnými plochami, ako sú rieky Sosyka, Ternovka, Tikhaya a Chelbas. Preto pre rybárov nadšencov Tikhoretsk je len ideálne miesto. V súvislosti s touto skutočnosťou môžete nakupovať ryby alebo raky v meste v takmer všetkých obchodoch a za prijateľnú cenu. Mimochodom, ryby v riekach sa nachádzajú rozdielne: krížový kapor, brech, šťuka, kapor a ostriež.

Okrem miestnych rýb sa už dávno vyjadroval názor, že produkty Tikhoretskej produkcie by mali byť zahrnuté do zoznamu atrakcií nielen mesta, ale aj regiónu. Stojí za to vyskúšať mliečne výrobky, mäsové výrobky a samozrejme aj miestne víno.

Na záver by som rád poznamenal, že mesto Tikhoretsk sa vyznačuje osobitným kontrastom. Na jednej strane, dojem pokojného, ​​pokojného, ​​malého, zeleného mesta. Na druhej strane je to obrovské poľnohospodársko-priemyselné centrum s prevádzkovými závodmi a podnikmi.

S takouto silnou kombináciou historických, kultúrnych a svetských, nechať ľahostajného z mesta jednoducho neuspeje. Vyhliadky určite nie sú nudné!

Pozrite si video: Jazdenka Škoda Yeti 2009 - 2017 - (November 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send