Rusko

Pamiatky Lobni: prehľad, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Lobnya je veľmi mladé mesto, ktorého vek nedávno prekročil iba päťdesiat rokov. To mu však nebráni v tom, aby mal veľa zaujímavých pamiatok, ktoré sú často staršie ako samotné mesto.

História osídlenia okolo oblasti Ljubnyu sa datuje do konca 15. storočia. Samotné mesto sa však narodilo až v roku 1902, spočiatku ako železničná stanica železnice Savyolovská, ktorá dostala svoje meno kvôli blízkej rieke Lobnenka. V jeho okolí sa objavila stanica a začala rásť, ktorá sa neoprávnene považovala za dacha dlho, potom v roku 1947 bola uznaná za pracovníka a až v roku 1967 získala mestský status.

Lobnya je tá istá lokalita, v ktorej sa počas vojny bojovali nad hlavným mestom. Tu sa nepriateľ mohol dostať blízko k Moskve, ale bol zastavený a zlomený.

Toto je mesto, ktorého väčšina pracuje na letisku Sheremetyevo. Navyše sa tu narodili alebo žijú veľa slávnych a rešpektovaných ľudí. Napríklad prvý vedúci detský program "Dobrú noc, deti" Angelina Michajlovna Vovka.

Moskovská obranná línia

Takže v decembri 1941 sa nemecké vojská priblížili k Moskve. Boli to len 13 kilometrov od moskovského okruhu a 30 kilometrov od Kremľa. A pravdepodobne už predpokladal ľahké víťazstvo. Ale nebolo to tam. Bolo to v okolí Lobnya, potom dediny, že nepriateľ bol porazený a obrátený. Ale naši vojaci boli zabití veľa. Na území mesta je päť masových hrobov, v ktorých je pochovaných až päť a pol tisíc ľudí, ktorí za cenu ich života zastavili nemecké vojská na okraji hlavného mesta.

A na námestí obrancov Moskvy bolo nainštalované pamätné znamenie "Moskovská obranná hranica". Mimochodom, iniciátorom jeho inštalácie bol prezident komplexu múzea "História tanku T-34" Larisa Vasilyeva, ktorú podporili všetci obyvatelia Lobnya.

Miesto: Batéria Street - 2.

Pamätný komplex múzeí "História tanku T-34"

Na celom svete už neexistuje takýto pamätný komplex, ktorý by bol úplne venovaný konkrétnemu typu zbrane, ale v tomto prípade modelu tanku T-34. Bolo otvorené 6. decembra 2001, čo je symbolické, pretože v ten istý deň, ale pred 60 rokmi, rozhodujúca protiofenzíva našich vojakov začala na Lobenskom prelomu v boji o Moskvu.

Riaditeľ a ideologický zakladateľ múzea L. N. Vasiliev je dcérou slávneho staviteľa nádrží, génového dizajnéra z obdobia ZSSR N. A. Kucherenka. Expozícia komplexu je rozdelená podlahami a venuje sa dejinám tvorby, ako aj bojovému využitiu tanku T-34. Na ulici, a to na mieste pred múzejnou budovou, sa nachádza výstava osem T-34 rodových tankov plus delostrelecká jednotka.

Miesto: mitrovskoe diaľnica, obec 89A, obec Sholokhovo.

Pamätný komplex "Zenitka"

Veľkým prínosom k tomuto malému víťazstvu nad Nemcami v rámci Lobnya boli aj protiletecké sily, konkrétne trinásta protiletecká batéria 864. protilietadlového delostreleckého pluku. Na začiatku decembra 1941 batéria pozostávajúca z jedenástich zbraní neumožnila nemeckým jednotkám, ktoré mali číselnú nadradenosť, vstúpiť do Moskvy.

Na tretí deň vyslali Nemci dvadsaťtri tankov a celý prápor guľometov na boj proti protilietadlovým strelcom. Ale naša odolala a nepriateľ ustúpil, nemohol odolávať napätiu boja a utrpel významné straty. V pamäti tohto úspechu bol zenitský pamätný komplex postavený na križovatke Battery Street a Bukinskoye Highway.

Múzeum vojenskej a pracovnej slávy

Veľa z udalostí tých čias, a nielen z návštevy Lobnenskyho "Múzea vojenskej a pracovnej slávy", a od roku 2005 múzea dejín mesta Lobnya. To bolo otvorené v roku 1981 v budove, ktorá stojí na mieste, kde obyvatelia vykopali prvú priekopu, aby ich chránili pred nacistami. Jeho váhy sú k dispozícii na prezeranie dnes. Expozícia múzea okrem toho obsahuje cenné dokumenty, fotografie a spomienky na vojnu. Je to všetko v sieti slávy. Sú tu aj ďalšie sály - miestna tradícia venovaná dejinám vzdelávania a rozvoja mesta Lobnya.

Miesto: Batéria Street - 2.

Vojenské pamiatky

Okrem múzeí a pamiatok opísaných vyššie sú v Lobnye ďalšie pamiatky venované udalostiam Veľkej vlasteneckej vojny. Napríklad "Stela k tichomorským námorníkom a červeným armádam-sibírčanom", "Pamätník detí väzňov fašizmu", "Last Trench", "ZIS-5 Vehicle, Veteran 1943" atď.

Galéria umenia

Najskôr sa môže zdať, že Lobnya je mesto, ktoré má len vojenské atrakcie, ale to je ďaleko od prípadu. Sú tu ďalšie zaujímavé miesta. Napríklad miestna umelecká galéria, ktorá sa otvorila v roku 2004 s podaním čestného umelca Ruska V. I. Korobkova. Tu sú najzaujímavejšie výstavy diel slávnych majstrov maľby, ako aj ľudové a detské umenie. Okrem toho, keď galéria otvorila školu akvarelov, rovnako ako prednášky o histórii vývoja umenia.

Miesto: Leninská ulica - 16.

Komorná scéna dramatického divadla Lobenského

Milovníci živého herectva sa budú tešiť z komornej scény Dramatického divadla Lobnensky. Miestny repertoár má osemnásť detských a dvadsaťpäť dospelých. Všetci tí, ktorí už tu mali možnosť navštíviť v devätnástich rokoch existencie divadla, o ňom veľmi pozitívne hovoria a oslavujú nezištnú a úprimnú hru hercov, dobré scenáre, rôzne inscenácie a pohodlie sály.

Miesto: Bukinskoe - 31.

Divadlo "Dolls and People"

V Lobnyi sa nachádza ďalšie nádherné divadlo, ktoré sa nazýva "Bábiky a ľudia". Bola založená na jar roku 1999. Jeho repertoár zahŕňa vystúpenia detí, dospelých, herectvo, bábkové show a za účasti oboch. Väčšina divadelných predstavení a predstavení je tu napísaná. Okrem toho je divadelný tím organizátorom a účastníkom podujatí venovaných boju proti drogovej závislosti, podpore čistoty v rodnom meste a ďalších. Divadlo "Dolls and People" prehliadne všetky mestá v Rusku.

Miesto: Lobnensky Boulevard - 9.

Hyperboloid vodárenská veža Shukhov

Unavený z divadiel, potom sa môžete prechádzať po meste a pozrieť sa napríklad na hyperboloidnej vodárenskej veži, ktorú navrhol talentovaný vedec a podnikavý inžinier Vladimir G. Shukhov. Je to jedna z prvých hyperboloidných štruktúr na svete. Mimochodom, existuje len sedem veží z dvoch stoviek, ktoré postavil v Rusku.

Múzeum v Williamsovom inštitúte

Alebo navštívte pôvodné múzeum vo Výskumnom ústave Williams. Bude apelovať na milovníkov poľnohospodárstva. Tu sa môžete zoznámiť s rôznymi druhmi rastlín a bylín. A tiež kúpiť semená, veľkoobchodné aj maloobchodné.

Miesto: ulice.

Kostoly a chrámy

Mimochodom, nezabudnite prejsť miestnymi kostolmi.

Napríklad navštívte Kostol nášho Spasiteľa (ulica Kiovo - 25), ktorá bola založená v roku 1769.

Alebo choďte Chrámová kaplnka Moskvy Matrona (Borisovská ulica - 15), založená v roku 2002 z iniciatívy miestnych obyvateľov a zamestnancov mestskej nemocnice.

Môžete tiež navštíviť chrámy sv. Filipa, archanjela Michaela v Krasnaya Polyana a chrám v mene ikony "Týždeň chrobákov". Každá z nich má zaujímavú architektúru, jedinečnú históriu a jedinečné svätyne.

Uvedené atrakcie sú len malou časťou toho, čo mladé mesto Lobnya ponúka očami svojich hostí. Okrem toho môžete jazdiť. Napríklad v obci Fedoskino sa nachádzajú zaujímavé veci ako Galéria "Rozprávkový svet Nadezhda Strelkina", Továreň miniatúrnej maľby a Múzeum ľudového umenia a remesiel. K dispozícii je tiež prírodná rezervácia Lake Kiovo a Sokolnik Ecopark, čo je múzeum sokoliarstva neďaleko od Lobnya.

Pozrite si video: NYSTV - Hierarchy of the Fallen Angelic Empire w Ali Siadatan - Multi Language (August 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send