Taliansko

Piemontské pamiatky: prehľad, fotky a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Talianska provincia Piemonte sa usadila ako okraj lyžiarskych zjazdoviek, termálnych prameňov, starej architektúry a gastronomických špecialít.

Región dostal svoje meno z talianskeho výrazu "ai piedi dei monti"-" na úpätí pohoria. "Alpy ju oddelili od Francúzska a Švajčiarska, na juhu územie hraničí s pobrežnou provinciou Ligúria.

Centrum Piemontu - Turin je známy ako miesto skladovania slávneho plátna (smrtiace krytie z tela Ježiša Krista). V Turíne a ďalších mestách regiónu majú turisti vynikajúcu príležitosť zoznámiť sa s prírodou, históriou, kultúrou, gastronómii západnej časti Talianska.

Monte Muzine

Východný koniec pohoria Monte Muzine je jasne viditeľný zo všetkých častí údolia Piedmont. Zvyšuje sa na tisíc metrov nad morom. Vrchol je korunovaný 15-metrovým krížom.

Nachádza sa v pamäti významného vízie, ktoré na tomto mieste osvetľovalo cisára Konštantína I. Sníval sa o žiarivom kríži s nápisom "Sim win!". Toto proroctvo posilnilo jeho vieru a potvrdilo jeho zámery šíriť kresťanstvo v celej ríši.

Safari - Pombia Park

V blízkosti mesta Pombia, safari park pracuje takmer 40 rokov. Na jeho území sa nachádza: zoologická záhrada, akvárium, jazda na koni, divadelná scéna, botanická záhrada, zábavná zóna. Viac ako 600 zvierat z rôznych častí sveta je zastúpených vo voľbách. Návštevníci sa môžu oboznámiť s jemnosťou sokoliarstva, preskúmať "Jurassic Park" so životopisnými modelmi dinosaura alebo navštíviť divoký západ medzi pasúcimi byvolmi.

Borromee ostrovy

Na úpätí Álp leží jazero Maggiore. Toto je druhá najväčšia sladkovodná nádrž v krajine. Jeho brehy sú vždy preplnené. Turisti sú priťahovaní krásou krajiny, čistotou zrkadlovej vody a pestrými pobrežnými mestami. Na hladkom povrchu nádrže sú ostrovy boromského súostrovia. V minulosti patrili k šľachetnej rodine Borromey. Vlastníci zmenili malé plochy na sushi do luxusných komplexov palácov a parkov.

Bývalá rezidencia Borromeo - Palác na Isola Bella, zapôsobí na nádhernú interiérovú výzdobu. Každá hala má svoje vlastné meno: Hall of Tapestries, sála Luca Giordana, Napoleonov sál. Priestory sú ozdobené starožitným nábytkom, Murano sklenenými výrobkami, tapisériami, maľbami.

Slávni talianski architekti 18. storočia - Angelo Crivelli, Francesco Castelli, Carlo Fontana sa podieľali na rozvoji palácových a parkových projektov. 10 terás zostupuje z paláca do jazera, zdobí fontány, sochy, okrasné rastliny. Ústrednou pozíciou medzi parkovou krajinou je socha jednorožca, heraldický symbol rodiny Borromeo. Palác Isola Bella je každoročným miestom pre festival klasickej hudby.

Materský ostrov (Isola Madre) v luxusu a sofistikovanosti nie je nižšia ako ostatní. Na jej území sa nachádzajú dve vynikajúce záhrady - botanická s bohatou zbierkou rastlín a angličtiny, ktoré sa vyznačujú zdokonalením dekoratívnych foriem.

Borromské ostrovy z 19. storočia priťahovali aristokratov, tvorivých bohémov, cestujúcich. Napoleon a Josephine, Stendal, Toscanini strávili svoj čas tu.

Acqui - Terme

Meno malého mesta hovorí samo za seba - Hot Springs. Liečivé vlastnosti miestnych termálnych vôd boli objavené rímskymi legionármi. Vytvorili prvé termíny. Zdroje v zložení sú blízko k morskej vode.

Vysoká teplota zvyšuje hojivé vlastnosti. Koncom 19. storočia bol pavilón Bollente otvorený pre zdravotné potreby. Je možné absolvovať termálne kúpele s teplotou +75 ° C. Ďalším obľúbeným východiskom podzemných vôd je "Lake of Sources" s teplotou +50 ° C.

Hrad Castello di Cavour

Piedmont získal svetovú slávu pre svoje vína: Barberesco, Barolo, Asti. Jeden z najznámejších vinárskych podnikov sa nachádza v stredovekom hrade Castello di Cavour (Grinzane-Cavour). Obsahuje bohatú zbierku najlepších vín a grappov.

Súčasťou hradu je aj Národopisné múzeum, ktoré predstavuje nástroje a predmety roľníckeho života. Hrad Castello di Cavour vstúpil do histórie Talianska ako bydliska prvého premiéra zjednotenej nezávislej krajiny.

Miesto: Via Castello - 5.

Múzeum chuti

Neobvyklé múzeum vkusu očakáva milovníkov gastronómie v Nice - Monferrato. Výstava je venovaná tradičnému jedlu. Osobitné miesto medzi nimi je obsadené kartó gobbo (španielsky artyčok), orech Piedmont a slávny biely hľuzový lanýt. Jedna z hál je vybavená kuchyňou. Záujemcovia sa môžu zapísať do školy kulinárskeho umenia.

Miesto: Via Crova - 2.

Synagóga v Casale Monferrato

V meste Casale Monferrato sa zachovala budova zo židovskej synagógy zo 16. storočia. Vyrába sa v barokovom štýle a stále sa používa na zamýšľaný účel. V synagóge sa nachádza múzeum židovského umenia a dejín, ktoré obsahuje náboženské predmety zo striebra, artefakty, výšivky. V suteréne je Múzeum svetla s kolekciou lamp - Hanukky.

Citadela Alessandria

Jedným z najznámejších opevnení v Európe je pevnosť Alessandria. Jeho výstavba sa začala v prvej polovici 18. storočia. Pod vedením Ignazia Bertoly vznikol projekt pevnosti v podobe 6-uhlovej hviezdy. Celková rozloha stavby je 74 ha. V roku 1821 bola prvýkrát nad pevnosťou vyzdvihnutá trikolórová vlajka slobodného Talianska. Citadel Alessandria je národnou pamiatkou a je zaradený do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO.

Palác Casa Kawassa

Renesančný palác Casa Kawassa je k dispozícii pre návštevy mesta Saluzzo. Pôvodne patrila do rodiny Kawassa. Neskôr ho kúpil markíz dAtsello. Vrátil sa do hradného vzhľadu renesancie. Dnešná budova bola premenená na mestské múzeum.

Miesto: Via S. Giovanni - 5.

Palác a park komplex Castello Racconigi

Palác a park komplex Castello Racconigi je považovaný za lokalitu svetového kultúrneho dedičstva. Hrad sa prvýkrát spomína v análoch 11. storočia. Na konci 17. storočia sa uskutočnila hlavná sanácia a bola položená záhrada. V roku 1904 sa palác stal miestom narodenia posledného vládnuceho kráľa Talianska. Jeho úsilie bolo vybavené umeleckou galériou, v ktorej je viac ako 3 tisíc obrazov. V archívoch hradu sú uložené aj dokumenty týkajúce sa Turínskeho plátna. Od polovice deväťdesiatych rokov bol hrad Castello Racconigi otvorený verejnosti.

Miesto: Via Morosini - 3.

Bazilika Sant'Andrea

Bazilika Sant'Andrea v meste Vercelli bola položená na objednávku kardinála Bicchiera na začiatku 13. storočia. Jeho výstavba bola odložená o takmer 800 rokov. Vo vonkajšom vzhľade stavebných stôp románskeho a gotického štýlu. Fasáda budovy je zdobená lunetami zobrazujúcimi scény zo života sv. Ondreja.

Miesto: Via Galileo Ferraris - 2.

Posvätná hora vo Varallo

"Nový Jeruzalem" alebo posvätná hora v meste Varallo získal svoj jedinečný vzhľad vďaka Bernardinovi Kaimiovi. Po púti do Svätej zeme sa pokúsil o obnovu svätých miest na území Varalla. Začiatok usporiadania skaly bol položený na konci 15. storočia. Následne bol komplex doplnený budovami venovanými etapám života Ježiša Krista. Teraz sú 45 kaplniek, Zvlášť zaujímavé sú diorámy na biblických scénach. Úloha postáv vykonáva maľované drevené postavy. Nachádza sa tu viac ako 800. Kultúrne centrum Sacro Monte je uvedené na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Svätyňa sv. Panna Mária

Svätyňa sv. Panna Mária vo Vicoforte si zaslúži pozornosť pre svoju veľkú kupolu. To možno pripísať najväčším architektonickým štruktúram na svete. Priemer kopule je nad 37m, výška 75m. Konštrukcia chrámu bola vykonaná 300 rokov. Vo vnútri je vyzdobená freskami s celkovou plochou 6032 m² m.

Miesto: Piazza Carlo Emanuele.

"Oranžová bitka" v meste Ivrea

Mesto Ivrea láka turistov s každoročnou "oranžovou bitkou", ktorá sa rozžiari pred začiatkom pôstu. Tímy majú tendenciu zasiahnuť čo najviac súperov s pomocou šťavnatého ovocia. Podľa legendy miestna krása zabila baróna, ktorý ju obťažoval a odrezať hlavu.

Fort Mutin

"Malá čínska stena" sa nazýva obranou v meste Fenestrell. Kamenné budovy sa tiahnu 5 km. Na konci 17. storočia bola položená pevnosť Fort Mutin. Neskôr boli z neho vykonané nové opevnenia. Koncom minulého storočia bola časť opevnenia obnovená a sprístupnená verejnosti.

Pin
Send
Share
Send
Send