Rusko

Hlavné pamiatky Gorodetov: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Gorodets je jedno z najstarších ruských osád, založené v XII. Storočí. V roku 1238 bolo mesto spálené batúskymi vojskami, bolo však rýchlo obnovené a neskôr sa stalo hlavným mestom Gorodetského kniežatstva.

Po smrti Alexandra Nevského v meste sa jeho syn stal mestským manažérom. Potom Gorodets prešiel do vlastníctva Veľkého vévodstva Suzdal-Nizhny Novgorod. Od roku 1408 sa nazýva "prázdnymi Gorodetmi", pretože ho Edigey úplne zničil. Na začiatku 7. storočia bolo územie znovu usadené a považované za remeselnú dedinu. Stav mesta dostal až v roku 1922. Dnes je známa ako centrum ľudového umenia a najstaršie mesto v regióne Nižný Novgorod, známe svojimi remeselníkmi v rezbárstve, výšivkou so zlatou niťou a pečivým perníkom.

Miestne múzeum Lore

Galéria bola založená v roku 1918. O dva roky neskôr dostala staré obchodné sídlo v historickej časti mesta. Vo vlastníctve múzea je asi 15 tisíc položiek. Výstava sa skladá z exponátov v rôznych smeroch.

Nachádzajú sa tu archeologické nálezy, ktoré charakterizujú život miestneho obyvateľstva v stredoveku a objekty reprezentujúce ľudové umenie: dosky na perník, vzorky zlatých výšiviek a artefaktov súvisiacich s moderným dekoratívnym a užitočným umeleckým umeniem: pískanie z hlinenej hliny, vzorky drevárskych a miestnych maľieb.

Miesto: Lenin Street - 11.

Múzeum "Dom grófky Paniny"

Nachádza sa v hlavnej budove panského panstva a bola otvorená v roku 2005. Dom je vyrobený z dreva v štýle Empire a je chránený štátom. Galéria je rozdelená na niekoľko hál. V jednej hale sú zbierky váh a váhy. V ďalšom oddelení, ktoré je považované za hudobné, môžu návštevníci počúvať hudbu od ruskej ľudovej po foxtrot. Nasledujúca miestnosť predstavuje dámske klobúky a miestne zlaté výšivky. Ostatné exponáty sú na medených doskách, starožitné železa a ručne písané knihy.

Miesto: Rubleva - 16.

Múzeum samovarov

Galéria bola otvorená v roku 2008 v dome obchodníka Grishaev, ktorý bol postavený v 19. storočí a zdobený vyrezávanými platňami a korčule.

Tu je súkromná zbierka čestného občana mesta, pozostávajúceho z 500 samovarov rôzneho vzhľadu a iných predmetov určených na čajové pitie. Výstava prezentuje taverny, hotel, samovary - kaviarne, samovary - "egoistov" a iné.

Miesto: Revolution Embankment - 11.

Múzeum "Gorodetsky perník"

Galéria otvorená v roku 2008, ktorá sa nachádza v budove postavenej v roku 1906. Jedná sa o vzorku mestskej nehnuteľnosti, vyrobenej v modernom štýle. Výstava múzea rozpráva o histórii vývoja takých miestnych remesiel ako o produkcii perníka, ktorý sa aktívne rozvíjal v 19. storočí.

Tiež tu nájdete rôzne dosky pre perník, suveníry vo forme tejto cukrovinky a jej najlepšie fotografie. Okrem toho má múzeum výstavu - predaj, kde si môžete kúpiť túto liečbu.

Miesto: Lenin Street - 2.

Múzeum-turistické centrum "Mesto majstrov"

Komplex bol založený v roku 2010 a predstavuje etapy vývoja miestnej architektúry v XVI - XIX storočí. Tu môžete sledovať, ako sa zmenila domáca rezba, aby ste sa oboznámili s výšivkou v štýle guipure a zlatom vyšívaní, prácami ruskej maľby, keramiky, maľovaním Gorodetov a mnohými inými remeslami. Na území múzejného areálu sa koná folklórny súbor a koná sa čajový obrad "Ivan - čaj".

Miesto: Maxim Gorky Street.

Detské múzeum

Táto galéria, ktorá bola otvorená v roku 2004 v dome obchodníka Rukavishnikov, predstavuje svojim mladým návštevníkom rôzne starožitné hračky z hliny, slamy a dreva. Jedna z izieb je určená pre starú školskú učebňu, v ktorej je módne vidieť školské stoly s obalmi, atramentmi a aktovky. K dispozícii je aj izba vybavená štýlom sovietskej detskej izby. V múzeu sa konajú majstrovské hodiny na výrobu hračiek pre deti z neobvyklých materiálov.

Miesto: Lenin Street - 12.

Múzeum dobra

Luxusne vyzdobená budova múzea bola postavená v roku 1906 a patrila miestnemu majiteľovi parného haly a obchodníkovi s chlebom Plekhanov. Otvorenie galérie sa uskutočnilo v roku 2011, rok po tom, čo sa poklad nachádzal v stenách domu.

Tu je časť tohto pokladu. Expozícia múzea je venovaná životu miestneho obyvateľstva v XIX - XX storočí a pozostáva z veľkej zbierky zámkov, medených pokrmov a tam je aj samostatná miestnosť venovaná atribútom ruského krbu: dvere rúry, úchyty a chlopne.

Miesto: Revolučný nábrežie - 10.

Kláštor Theodore

Podľa legendy kláštor založil v roku 1238 Jury Dolgoruky. Počas invázie Batuových vojsk bol však spálený. Práve v tomto kláštore v roku 1263 Alexander Nevský prijal slávnostné sľuby. V roku 1927 bol kláštor zatvorený a v rôznych časoch bola tam aj škola, nemocnica, pošta a kolónia páchateľov. Oživenie kláštora sa uskutočnilo v roku 2009. V tom čase bol zrekonštruovaný hlavný kostol kláštora, katedrála Theodore. Tento kostol s piatimi klenbami bol postavený v roku 1765, ale bol zničený v sovietskych časoch.

Miesto: Proletárske námestie - 34b.

Kostol sv. Michala archanjela

Tento chrám je najstarší v meste, postavený na území bývalého neskorého cintorína. Vznikla v rokoch 1707-1712. Kostol bol postavený z tehál v štýle starovekej ruskej chrámovej architektúry. Jedná sa o jednopodlažný štvorposchodový dom s refektárom a zvonovitou zvonovou vežou. Steny a klenby chrámov sú zdobené obrazmi z Biblie. V roku 1935 bol kostol zatvorený. Katedrála bola vrátená veriacim v roku 1991.

Umiestnenie: ul. Zagorodnaya - 16.

Kostol príhovoru

Táto ortodoxná cirkev bola postavená v roku 1824 na počesť víťazstva ruskej ríše v prvej svetovej vojne. Jedná sa o jednopodlažnú murovanú murovanú stavbu, v ktorej je malá dvoj francová refektárna a zvonica prekonaná veže.

Hlavná budova je doplnená kopulou vo forme pologule a hlavice. Na začiatku 40. rokov minulého storočia bola katedrála uzavretá a vyplienená a jej priestory boli dané ako sklad. V roku 1992 bol obnovený a v roku 2003 bol kostol namaľovaný majstrom z Palekh.Umiestnenie: Proletarské námestie - 42.

Zdroj "Nikola - kľúč"

Prameň sa nachádza v obci Beloglazovo, 28 km od Gorodetov. Podľa legendy sa na tomto mieste objavil Mikuláš, ktorý sa stal čarodejníkom. Jedinečnosť tohto zdroja spočíva v tom, že jeho vody tečú vo forme kríža. Na území prameňa je kaplnka otvorená počas vlády Petra I. Voda z prameňa nezmrazuje ani v zime a považuje sa za liečenie a obsahuje aj veľké množstvo striebra.

Nábrežie revolúcie

Jedná sa o najkrajšiu ulicu mesta, na ktorej vychádzajú fasády mnohých starých obchodných domov zdobených maľovaním Gorodetov. Doterajšie meno nábrežia je Aleksandrovskaya. Ulica sa nachádza na vysokej hore, ktorá ponúka nádherný výhľad na rieku Volga. Do rieky môžete ísť po strmých schodoch. Pamätník Alexandra Nevského, ktorý bol inštalovaný v roku 1993, je umiestnený na rovnakom nábreží a mesto Masters a nákupné pasáže sa nachádzajú pod horou.

Kameň uctievania

Je tiež inštalovaný na nábreží Revolucie na rovnakej línii s pomníkom Alexandra Nevského. Objav kameňa sa uskutočnil v roku 1995. Táto pomník symbolizuje jednotu pravoslávneho Ruska a duchovnú jednotu miest spojených s menom tohto veľkého princa. Pod doskami kameňa je kapsula so zemou z týchto miest.

Miesto: Revolution Embankment - 11.

Pamätník obchodníkom Ruska

Pamätník je postavou obchodníka, ktorý v jednej ruke drží pravoslávnu katedrálu, ktorá symbolizuje vieru a druhou rukou otvára rakvu, ktorá je symbolom bohatstva a milosrdenstva. Socha je vyrobená z bronzu. Pamätník bol otvorený v roku 2002 v blízkosti All-House. Financovanie výstavby tejto pamiatky patrí Moskve.

Miesto: Kirovská ulica - 5.

Gorodetsky zemné práce

História jej existencie začína v XII. Storočí a bola postavená tak, aby chránila proti postupujúcim nepriateľom. Dĺžka hriadeľa je 2100 m, a výška - od 5 do 7, 5 m. Jeho celková plocha prekročila dvakrát veľkosť mesta a bola rovná 60 hektárov. V strede steny bol Knyazhya Gora, na ktorom bol postavený dom pre miestneho kníža. Dnes je územie tejto historickej pamiatky značne oslabené a zarastené krovinami a trávou, čo však neznižuje úlohu tohto miesta vo vývoji Gorodetov.

Pin
Send
Share
Send
Send