Rusko

Nizhnekamsk - hlavné atrakcie (s fotografiami a popismi)

Pin
Send
Share
Send
Send


Nizhnekamsk je mladé a aktívne sa rozvíjajúce mesto, ktoré sa nachádza na brehu rieky Kama. Jeho história sa datuje od konštrukcie ropnej rafinérie v šesťdesiatych rokoch minulého storočia. Malá osada, ktorá vznikla v závode, rýchlo rástla. Stále viac mladých profesionálov prišlo k tomuto sľubnému ekonomickému pohľadu.

Pri výstavbe domov a administratívnych budov boli použité kvalitné materiály a používali sa najnovšie technologické nástroje. Vývoj ulíc sa uskutočnil podľa experimentálnych programov.

Len za päť rokov sa počet obyvateľov a oblasť hraníc osady tak výrazne zvýšili, že továrenská osada získala nový štatút a začala sa hrdo nazývať mestom. Súčasne sa na mape Nižnjaksk zobrazuje obrovský počet priemyselných podnikov. Hlavnou udalosťou v živote nového mesta bolo dokončenie výstavby petrochemického závodu v 67. rokoch minulého storočia.

V roku 2000 bolo navrhnuté, aby bolo mesto "zatvorené", pretože na jeho území je mnoho dôležitých strategických miest.

Našťastie pre turistov, plány sú stále plány a dnes Nižnjaksk je pohostinne čaká na cestujúcich na jeho kvitnúcich uliciach.

Lodná háj

V čase aktívneho stavby lodí pod Petrom Veľkým slúžil miestny háj ako dôležitý dodávateľ stavebného materiálu - jemné drevo.

Navyše skutoční milovníci maľby, najmä diela Shishkin, sa budú zaujímať o to, že vymaloval jednu z jeho slávnych obrazov z lodného hájku.

Prospect Chemists

Táto cesta je živým miestnym orientačným bodom. Hlavná ulica Nižnákama sa rozprestiera takmer celé mesto, jeho dĺžka len vyše 11 kilometrov, S nástupom teplého obdobia sa cesta chemikov zmení na kvitnúci jablkový sad. Pomaly pešo po tejto ulici môžete navštíviť mnoho ďalších dôležitých a zaujímavých pamiatok histórie a kultúry.

Svätý kľúč

V každom meste sú ikonické miesta, ktoré by ste mali určite navštíviť. V Nižnjaksku je kľúčom svätej jari. Prakticky každá prehliadka zahŕňa návštevu tohto náboženského miesta.

História objavovania prameňa už dávno prerástla s legendami. Podľa jedného z nich našiel Imám Dukhajit ikonu sv. Mikuláša Zákona v blízkosti jari. Odvtedy sa Svätý Kľúč stal pútnickým miestom pre moslimov i pravoslávnych.

Komplexné múzeum

Pri prehliadke centra mesta môžete ísť do úžasnej budovy, ktorá vyzerá ako rozprávkový palác - to je zložité múzeum v Nižnomyčme. V interiéri sa nachádza unikátna expozícia o vývoji mesta a každodennej starostlivosti o jeho obyvateľov. Návštevníkom sú prezentované rôzne fotografie certifikátu, archívne dokumenty a oveľa viac. Pred návštevou múzea by ste mali skontrolovať otváracie hodiny na oficiálnej webovej stránke alebo telefonicky. Upozorňujeme tiež, že múzeum nefunguje v nedeľu.

Miesto: Stroiteley Avenue - 14.

Nizhnekamsk Maidan

Hneď vedľa mesta je obrovská oblasť pre koncertné programy a zábavné oslavy národných sviatkov. Spravidla sa zhromažďuje viac ako 20 - 30 tisíc ľudí vo veľkom meradle.

Katedrála mešita

Miestna mešita bola postavená koncom 90. rokov 20. storočia, v blízkosti centrálnej časti mesta. Treba poznamenať, že stavebné práce prebiehali viac ako sedem rokov. Ale teraz, vďaka úsiliu architekta Khanova a práci robotníkov, majú všetci moslimovia v meste príležitosť modliť sa v mešite v katedrále. Navyše, inšpekcia tejto atrakcie bude zaujímavá pre milovníkov krásnej architektúry.

Miesto: Chemists Avenue - 59.

Pamätník obhajcov vlasti

Vysoký, ľahký obelisk s hviezdou na vrchole, večný plameň a tiež nezabudnuteľné stelá predstavujú jediný obraz pamätníka obrancov vlasti. Jeho otvorenie bolo načasované na 40. výročie víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne.
V blízkosti pamätníka je niekoľko kópií vojenského vybavenia.

Miesto konania: námestie Lemaev.

Mestská pláž

Celkovo bolo päť útulných plážových oblastí upravených na banku Kama v meste. Pri otvorení kúpacej sezóny sa miestne pláže stávajú najobľúbenejšími mestskými pamiatkami. Môžete si oddýchnuť na čistom a príjemnom mieste, obdivovať nádhernú krajinu, vychutnať si plávanie v čírej riečnej vode bez toho, aby ste opustili Nižnjemansk.

Pre úplné ponorenie do atmosféry odpočinku sú pláže vybavené stravovacími priestormi a ďalšími zariadeniami pre pohodlnú a bezstarostnú zábavu.

Nábrežie rieky Kama

Mesto Quay je vytvorené pre príjemné prechádzky v dobrej spoločnosti. Pohľad na mesto z jednej strany a rieka Kama od druhej vytvára príjemnú, osviežujúcu atmosféru a dobrá nálada.

Večerná promenáda je očarujúce miesto. Mnohé lucerny, osvetlené po celej chôdze, dávajú pocit pokoja a vytvárajú romantickú náladu.

Pri usporiadaní nábrežia boli zohľadnené priania miestnych obyvateľov a boli poskytnuté schody, ktoré umožnili zostúpiť priamo do vody.

Alley Generations

Ulička vznikla v roku 2005 na počesť 60. výročia víťazstva v druhej svetovej vojne. Neobvyklý názov tohto miesta je výsledkom kampane na zakladanie stromov organizovanej mestskou správou. Hlavná myšlienka bola v súvislosti s generáciami. Občania všetkých vekových skupín - od študentov základných škôl až po vojnových veteránov - sa aktívne zúčastnili na výsadbe zelených plôch.
Dobrou každoročnou tradíciou medzi mladými ľuďmi je spoločné upratovanie územia a starostlivosť o stromy a kríky.

Miesto: South Street.

Kostol Kristovho vzkriesenia

Krásny, kamenný, jednohlášťový kostol je stále jednou z dôležitých miestnych atrakcií. Napriek tomu, že ide o relatívne novú stavbu (začiatkom roku 2000), kostol je veľmi obľúbený u miestnych obyvateľov. Vo svojich stenách sú uložené hodnotné ikony, ktoré sú pre veriacich veľmi dôležité. Vzhľadom na čiastočnú výzdobu červeného kameňa, exteriér chrámu vyzerá veľmi slávnostne a elegantne.

Môžete navštíviť túto náboženskú lokalitu každý deň v týždni.

Miesto: Muradyan Street - 5.

Pamätník M. Jalila

Dobre popravený bronzový pomník slávneho a uznávaného tatárskeho básnika M. M. Jalila je umiestnený v parku Lemaev. Pamätná výška viac ako tri metre váži niekoľko ton. Pamätník bol vytvorený v niekoľkých etapách. Spočiatku jeho model bol zručne vyrezaný z dreva a potom odliaty v bronzoch v častiach.

Vedľa sochy je miesto na odpočinok - nainštalované sú lavičky a rozbité záhony.

Veľká fontána

Veľká fontána sa nachádza v centrálnej časti parku Lemaev. Obchodné rokovania a romantické termíny sú tradične naplánované v blízkosti tohto krásneho orientačného bodu.

Samotná kašna je prezentovaná vo forme kruhu a soch umiestnených pozdĺž jej obvodu.

Park Lemaeva

Park je pomenovaný na počesť Nikolaje Lemaeva, ktorý bol počas sovietskej éry ministerkou odvetvia ropného priemyslu. Nikolaj Vasilyevich urobil veľa pre rozvoj mesta. Vďaka svojmu úsiliu sa v Nižnamejku objavili dobre upravené, rozkvitajúce uličky, útulné uličné uličky, bola položená veľká fontána, vybavené altánky pre ostatných obyvateľov mesta a oveľa viac.

Miestni milujú toto miesto. Tu môžete pohodlne sedieť v tieni stromov a relaxovať v pokoji a tichu. Alebo naopak, môžete sa venovať aktívnym športovým aktivitám, ako je cyklistika alebo korčuľovanie na špeciálnej trati.

City Ice Palace

Ice Palace je súčasná tréningová základňa pre profesionálne a amatérske hokejové tímy. Organizuje rôzne športové podujatia, ktoré môžu turistov navštíviť s cieľom diverzifikovať ich kultúrny oddych.

Miesto: ulitsa 30 let Pobedy - 8.

Štadión "Neftekhimik"

Ďalšou športovou atrakciou je štadión "Neftekhimik". Jeho návšteva bude zaujímavá pre všetkých fanúšikov futbalu. Je pozoruhodné, že pokrytie trávnika na štadióne už niekoľko rokov bolo uznané za jedno z najlepších v regióne. Na základe tohto zariadenia sa konajú pravidelné tréningy futbalového klubu Neftekhimik, ako aj rôzne atletické súťaže a iné športové podujatia.

Miesto: Študentská ulica - 5A.

Pin
Send
Share
Send
Send