Taliansko

Pistoia: hlavné atrakcie a zaujímavosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Malé talianske mesto s počtom obyvateľov 100 tisíc obyvateľov - Pistoia, bolo najskôr etruské osídlenie, potom galský. V IV. BC. e. Získal postavenie rímskej kolónie.

V stredoveku boli tieto krajiny sídlom nemeckého kráľa. Tento čas bol rozkvet. Začal sa vývoj obchodu. Tam bol obrovský nárast sprievodných ziskov. Čoskoro sa mesto stalo hlavným finančným centrom tej doby.

V Pistoia sa rozhodli miniatúry svojich mincí. Miestne umenie vzkvétalo, ktoré do konca XII. Storočia. urobilo mesto umeleckým centrom krajiny. V roku 1117 Pistoia získala svoju slobodu. Avšak v nasledujúcich storočiach dvakrát zmenila svojich majstrových útočníkov. V roku 1401 sa napokon konečne pripojila k pôde mesta Florencia.

Práve v Pistoia bola zbraň vynájdená. V meste s tak bohatou a bohatou históriou by ste mali určite navštíviť. Tu sa zachovalo množstvo architektonických a kultúrnych pamiatok, ktoré každý rok priťahujú obrovský počet turistov z celého sveta.

Baptistéria Jána Krstiteľa

Prvá zmienka o Baptistériu Jána Krstiteľa v Pistoia pochádza z XII. Storočia. Ďalšia fáza výstavby sa začala v roku 1303. O tom ani v dokumente neboli príliš veľa informácií. Konštrukcia budovy sa však zachovala od tej doby.

Podrobnejšie informácie o stavbe budovy nájdete v dokumentoch z roku 1361. Bol vyrobený v gotickom štýle s prvkami tradičného piesočno-románskeho štýlu. Prvé dvere a drevený pozlátený oltár boli vyrobené v 16. storočí a písmo inštalované vo vnútri bolo datované do 13. storočia. Baptistérium - herectvo. Často sa konajú liturgie. A každú sobotu, v blízkosti stien, otvárajú tradičný trh.

Miesto: Vicolo Sozomeno - 3.

Katedrála sv. Zeno

Po prvýkrát o tejto starodávnej katedrále sv. Zen je spomínaný v roku 923. Po celú existenciu dvakrát spálil a raz trpel silným zemetrasením. V tomto ohľade to bolo mnohokrát zmenené: pridalo sa niečo, niečo bolo odstránené.

Dosiahla svoj súčasný vzhľad v roku 1999. Fasáda má farebnú charakteristiku mesta - striedanie tmavých a svetlých pruhov. Interiér katedrály je bohatý na umelecké a kultúrne hodnoty: veľa fresiek, pamiatok, starobylého orgánu v roku 1793

Miesto: Piazza del Duomo.

Zvonica veža katedrály

Do komplexu katedrály sv. Zeno tiež zahŕňa Bell Tower, postavený na mieste strážnej veže. Bol postavený v niekoľkých etapách, v rôznych historických epochách. Spodná časť sa začala stavať v XII. Storočí. Avšak po zemetrasení XIII. Storočia ju nezvýšili. Iba v XVI. Storočí. jeho vrchol bol korunovaný krásnou strechou strechy. Celková výška veže je 70 m. Všeobecný štýl zvonicovej veže je znova Roman, iba strecha je vyrobená v gotickom štýle.

Vďaka troch stupňom arkád, veža vyzerá vzdušne a veľmi elegantne. Preto sa považuje za najkrajšiu zvonicu Talianska.

Kostol sv. Andrew

Kostol sv. Andrew postavený v období od XVII-XVIII storočia. Predpokladá sa, že skôr, na jej mieste bola prvá mestská katedrála. Na to však nie sú žiadne presné informácie. Hlavný vzhľad stavby tvoril XII. Storočie. V nasledujúcich storočiach prebiehala interiérová výzdoba, najmä na jej stenách boli namaľované mnohé nádherné maľby.

Priečelia budovy sú vyzdobené čiernymi a bielymi pruhmi, tradičnými pre románsky štýl Pistoia. Vo vnútri môžete vidieť majstrovské dielo sochára Giovanni Pisano, koniec XIII. Storočia. - elegantná kazateľnica stojaca na sochách leva, lvice, orla a okrídleného leva.

Miesto: cez San Andrea - 21.

Palác obce

Palác komunity, Palác starších, "palác Cano" - to všetko je to isté budova, postavená pre magistráciu mesta na konci 13. storočia, počas jeho rozkvetu. Počas budúceho XIV storočia. palác sa zväčšil a dala mu svoj súčasný vzhľad. Na fasáde budovy vidíte nezvyčajnú čiernu mramorovú hlavu. Podľa niektorých povestí - to je hlavou zradcu Pistoia, podľa iných - obraz kráľa Mallorky, ktorý bol zabitý kapitánom tohto mesta.

Od roku 1922 sa mestské múzeum nachádza v múroch Komunistického paláca. Tu nájdete súkromné ​​zbierky, umelecké diela, plastiky, šperky, sklo a keramiku. Na dvoch poschodiach múzea sú zbierané diela XIII - XVIII storočia.

Pistoia Fortress Walls

Prvý okruh stien Pistoia bol postavený Rimanmi, keď bolo mesto ešte stále v plienkach. V 8. storočí v čase, keď vládol mesto kráľ Lombard, boli zničené rímsky múr, po ktorých boli na ich mieste postavené nové. Druhý okruh stien, v dôsledku aktívneho rastu Pistoia, sa rozhodlo postaviť v XII. Storočí.

Boli to dvojnásobné predchádzajúce, bolo tam okolo 60 veží a mnoho priekop. Tretie steny boli postavené po zachytení mesta florentskými jednotkami. Teraz sú pozostatky múrov, zarastené krovinami, trávou a plazmi, ale v pomerne dobrom stave môžu byť vidieť po celom meste.

Kláštor sv. Anthony Veľký

Kláštorný komplex sv. Anthony a priľahlý kostol, postavený v podobe egyptského kríža "Tau". V r. 1360 sa rozkaz Tau, uctievateľ sv. Antony. Pri stavbe kláštora sa používa tradičný florentský štýl. Avšak v XVIII. Storočí bol príkaz prepustený a budovy boli predávané súkromným vlastníkom, ktorí ich premenili na obytné budovy. V roku 1962 sa začali práce na reštaurovaní, počas ktorých sa otvorili oči majstrov jedinečné fresky umelca Niccolò di Tommaso, ktoré zdobia steny kaplnky.

Kostol sv. Z ducha

V roku 1635 sa v meste usadili. V roku 1647 začala stavba kostola sv. Ignatius Loyola. V 18. storočí. rozkaz bol rozpustený a cirkev bola zverená zhromaždeniu sv. Z ducha. Ale on čoskoro prestal existovať. Potom bol otvorený ako farnosť. Exteriérový dizajn je úplne chýba, všetko je veľmi prísne. Kostol má svoj vlastný starý orgán zo XVII. Storočia. Tiež dočasne na ochranu v chráme sú obrazy z kostola sv. Vlas.

Miesto: Piazzetta Spirito Santo - 11.

Catiline Tower

V samom centre mesta, na námestí katedrály, stojí veža, pomenovaná podľa sprisahania Pistoia - Catiline. Je známe, že stratil vo vojne s rímskymi útočníkmi a zomieral na bojovom poli. Mnohí historici spájajú vzhľad Pistoie s týmto konkrétnym bojom. Prežili, ale zmrzačení družičky z Catiline postavili chatu na mieste dnešného mesta a stali sa jej prvými obyvateľmi. Čoskoro začala morová epidémia, ktorá dala názov mesta. Z talianskeho slova "Pistoia" sa prekladá ako "mor".

Predpokladá sa, že veža Catiline sa nachádza v blízkosti pohrebiska vodcu sprisahancov na ulici, ktorého meno sa prekladá ako "Hrobka Catiline". Hlavná stredoveká pamiatka mesta dosahuje výšku 30 metrov. Z pozorovacej paluby ponúka úchvatný výhľad na Pistoiu.

Knižnica Forteguerry

Podľa mestskej legendy, v XV storočí. V tejto budove bola otvorená "škola vedomostí". Žiaci z nižších vrstiev spoločnosti tu študovali zadarmo, dva roky. Mali tiež možnosť pokračovať v štúdiu na univerzite pomocou finančných prostriedkov, ktoré im boli poskytnuté.

Niektorí historici sa domnievajú, že budova školy bola postavená v XVI. Storočí na pozostatkoch staršej budovy, ktorá kedysi stála na tejto lokalite. Od roku 1969 začali lyceum a knižnica koexistovať pod jednou strechou. Neskôr sa Lyceum presťahovalo do budovy kláštora sv. John. Knižnica v Pistoia ukladá viac 220 tisíc kníh a staroveké rukopisy. Jej úložiská sú dostupné širokej verejnosti.

Miesto: Piazza della Sapienza - 12.

Čo ešte vidieť v Pistoia?

Pistoia je mesto so zaujímavou kultúrou a dávnou históriou s veľkým počtom stredovekých pamiatok. Tu bolo postavených mnoho unikátnych kostolov: kostol sv. Ján Boží, sv. Francis, kostol sv. Peter, sv. Pavla a mnohých ďalších. Palác Panchatica, palác kapitána ľudí, úsporný fond, nový biskupský palác priťahuje okoloidúcich svojou tradíciou Pistoia.

Nezabudnite navštíviť miestnu "Pista zoo", ktorá sa bude zaoberať nielen deťmi, ale aj dospelými. Najstaršia budova Divadla Manzoni, ktorá otvorila svoje dvere v roku 1694, sa zachovala a nemusí byť celý deň vidieť jej pamiatky, je tak bohatá na svoje historické dedičstvo.

Pin
Send
Share
Send
Send