Rusko

Pamiatky Omutninsk: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


História založenia mesta Omutninsk sa datuje do 17. storočia, v čase, keď kvôli nekonečným vojnám bola dodávka železa do Ruska zo Švédska nemožná. A museli naliehavo vybudovať svoje zlievárne železa a železa. V tejto súvislosti štát v roku 1773 objednal výstavbu jedného takéhoto závodu na rieke Omutnaya podplukovníkovi I.P. Osokinovi. Povedal - urobil. Rastlina rástla za menej ako dva roky.

Miesta okolo boli hluché a opustené, ale strašne úrodné. Tam bolo uhlie, ruda, les a rieka. Na to, aby závod začal fungovať, nebolo dostatok pracovníkov. Boli to poddaní, spočiatku 22 žien a 22 mužov, ktorí kúpili Osokin. Po nejakej dobe bolo presídlených ďalších 540 ľudí z iných podnikov. Tak vzniklo prvé osídlenie, ktoré dostalo meno Osokino na počesť podplukovníka, ale nelepilo sa. Osada bola nazývaná Omutninsky a neskôr jednoducho Omutninsk.

Továreň a s ňou pracovníci stále prežili veľa ťažkostí - zrušenie poddanstva, zmena majiteľov, vyčerpávajúca práca, povstania a ťažká situácia. Kým nakoniec v roku 1913 podnik neprešiel do vlastníctva akciovej spoločnosti ťažobných závodov Sever-Vyatka.

Odvtedy sa veci dostali do kopca a už v roku 1921 získal Omutninsk štatút mesta a do konca 20. storočia sa Omutninsky železné diela stali jedným z najväčších hutníckych podnikov v krajine. Tu je taký smutný príbeh o založení mesta. To mu však nebráni v tom, aby mal veľa atrakcií.

Železárne

Určite mnohí budú mať záujem dozvedieť sa, čo sa stalo v železárňach. Dnes je to vedúci podnik mesta, ktorý sa nazýva Omutninsky hutnícky závod CJSC, ktorý nevyrába a čo nerobí - to je automobilový priemysel a výťahové inžinierstvo, ťažobný priemysel, zlievarenstvo, poľnohospodárstvo, stavebníctvo a oveľa viac ,

Továreň, samozrejme, možno vidieť len zo strany. Je nepravdepodobné, že sa bude môcť dostať na jeho územie, a to nie je potrebné, pretože môžete navštíviť továreňské múzeum a výstavné centrum.

Umiestnenie: ul. Kokovikhin - 2.

Továreň múzeum a výstavisko

Nachádza sa v miestnom paláci kultúry a otvoril sa v roku 1973. Táto udalosť bola časovo rozdelená na dvojnásobok rastliny. V zbierke múzea sa nachádza aj etnografická expozícia, teda staré domáce predmety, modely a fotografie, ktoré rozprávajú príbeh spoločnosti aj mesta. Takisto sú stojany so vzorkami moderných výrobkov z ocele vyrábaných závodom. Okrem toho sa neustále konajú rôzne výstavy obrazov, fotografií a remesiel.

Miesto konania: 30. výročie víťazstva - 16.

Nábrežie Omutninskyho jazera

Po oboznámení sa s históriou Omutninsk by bolo dobré ísť na najkrajšie miesto v celom meste - je to nábrežie Omutninského jazera. Toto je vlastne rybník. Ale je to tak krásne, že miestni obyvatelia a hostia to nazývajú jazero.

Prechádzka pozdĺž promenády sľubuje, že je zapamätateľná vďaka prekrásnym výhľadom. Okrem toho sú lavice, javisko, maják a pomník pracovníka so sršňou a kladivom.

Miesto konania: 30. výročie víťazstva - 16.

Alej občianskej vojny

Môžete chodiť nielen pozdĺž nábrežia, ale aj pozdĺž cesty občianskej vojny. Je to pokojné a smutné miesto, ktoré v sebe spomína tragické udalosti tej doby. Na jednej strane uličky je pomník vojakov, ktorí zomreli v občianskej vojne, a na druhej strane, od konca roku 1932, je ich hromadný hrob.

Stela "Milujem Omutninsk"

Ale nie je všetko v Omutninsku tak smutné, že sa konajú pozitívne udalosti. Napríklad, nedávno, ako dar pre výročie 245 narodenín, ktoré prídu v roku 2018, na návrh správy, bol v meste nainštalovaný hrad "Milujem Omutninsk". Nachádza sa na križovatke ulíc, takže je jasne viditeľný zo všetkých strán.

Ďalšie pamiatky

Ak sa okolo Omutninsk potkáte, môžete vidieť ďalšie pamiatky. Napríklad vojnových veteránov v Afganistane a miestnych vojen, založených v roku 2011 na ulici Svoboda.

Alebo pomník likvidátorov černobyľskej havárie a iných jadrových zariadení. Jej otvorenie je načasované k 25. výročiu nehody a tiež klesá v roku 2011. A tento pamätník sa nachádza v blízkosti Ústrednej knižnice pomenovanej po AL Alein na ulici Vorovskogo.

A to nie je všetko, existujú aj ďalšie pamiatky. Sú roztrúsené po celom meste.

Katedrály a cirkvi

Ak však pamiatky už boli videné dosť a čas zostane, prechádzka miestnymi svätými miestami bude vynikajúcim prenosom. Môžete napríklad vidieť starých veriacich Kostol príhovoru Panny Márie, Spoločnosť Old Believer vznikla v roku 1860 v železiarňach a v roku 1912 bol postavený drevený kostol. Moderná budova je samozrejme dlhodobo tehlová budova a nachádza sa na ulici Kokovikhin.

Alebo je to napríklad veľmi zaujímavé Nová katedrála Svätej Trojice, Bol postavený v roku 1997. Vo svojom dizajne existujú prvky ruskej domongolovej kreativity.

A tak napriek takým bezbožným začiatkom je dnes Omutninsk veľmi pekné mesto v regióne Ural, kde žijú báječní ľudia.

Pozrite si video: Olší foto krajina (December 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send