Rusko

Pamiatky Ishimbay a okolie: recenziu a fotografiu

Pin
Send
Share
Send
Send


Ishimbay je malé mestečko v južnej časti republiky Baškortostan, ktoré sa nachádza na brehu rieky Belaya a pri ústí rieky Tayruk. Mesto je bohaté na rieky, jazerá, močiare a kopce.

Ishimbay je v lese-stepnej zóne. Zimy tu nie sú veľmi mrazivé s malým množstvom snehu. Priemerná teplota v januári je -11 ° C. V lete prevažuje teplé počasie s minimálnymi zrážkami. Najvyššia známka teplomera v júli je +26 ° C.

Dnes je počet obyvateľov mesta viac ako 65 tisíc ľudí, Tu žijú ľudia rôznych národov. Hlavnými obyvateľmi sú: Rusi, Baškir a Tatari. Ale aj tu môžete stretnúť Mordovcov a Bielorusov. Ishimbay je environmentálne znečistené osídlenie. Ale miestne úrady sa snažia vyriešiť tento problém vykonávaním rôznych programov na upratovanie a zlepšenie mesta.

Gumerovská roklina

Táto známa prírodná rezervácia sa nachádza v malej dedinke Gumerovo. Neďaleko tečie priehľadná a neuveriteľne krásna rieka Zigan. Rozširuje sa za horu a tvorí roklinu, ktorej šírka je 700-800 metrov. Gumerovská roklina pozostáva zo všetkých druhov skál, ktoré sa podobajú siluetám ľudí a zvierat.

Oblasť záujmu je bohatá v prítomnosti jedinečnej vegetácie. Niekoľko druhov je uvedených v červenej knihe: Ural ľan, shiverekia, peří peří tráva. Od zástupcov zvierat na tomto mieste sa nachádzajú rys a medveď hnedý.

Turisti každý rok prichádzajú sem a vidia jaskyne; loviť ryby; plávať v rieke Zigan a prechádzať sa po horách, kde môžete vidieť úžasnú krajinu.

Kuk-Karauk Falls

Obec Makarov, okres Ishimbay, je známa pre toto fascinujúce miesto. Cook Karauk je viacúrovňový vodopád, ktorý nasleduje jeden po druhom vo výške 12 metrov. Miestni a nerezidentní obyvatelia sa tu na jar snažia prísť, pretože vodopád sa stáva plnohodnotným, hlučným a okázalejším vďaka tavnému snehu ako v lete.

Najúspešnejšie mesiace návštevy sú v apríli, máji. Krajina tvoria horské lesy, útesy a kvitnúce trávy. V minulom storočí bol vodopádu udelený názov prírodnej pamiatky Baškortostanu.

Lyžiarsky komplex Kush-Tau

Tento známy orientačný bod sa nachádza 18 km od obce Sterlitamak na vrchu Kush-Tau. Fanúšikovia aktívnej rekreácie tu prichádzajú zo všetkých miest v regióne. Tu môžete využiť päť lyžiarskych zjazdoviek. Skúsení turisti a milovníci extrémnych síl nájdu lesné svahy, ktorých sneh nie je vôbec valcovaný. Tí, ktorí chcú poskytnúť prenájom vybavenia pre jazdu na koni: sane, "cheesecakes". Hostia prichádzajúci súkromnou dopravou môžu zaparkovať svoje auto na parkovisku nachádzajúceho sa vedľa komplexu. Na území Kush-Tau sa nachádzajú kaviarne, reštaurácie, zdravotné stredisko.

Múzeum miestnej histórie

Otvorenie múzea sa uskutočnilo v roku 1997 pod vedením čestného obyvateľa mesta Ishimbay a čestného etnografa Baškortostanu - Vladimíra Leontiejeviča Ignatieva. Pre občanov a návštevníkov múzea organizuje celý rad podujatí venovaných kultúre minulosti a súčasnosti. Tí, ktorí si prajú, sa tiež môžu dozvedieť o histórii mesta návštevou 6 izieb:

  1. Pozemok Yurmaty.
  2. Na začiatku baškirskej ropy.
  3. Etapy vývoja Ishimbay.
  4. Ishimbay vo vojne.
  5. Ishimbay a práca.
  6. Výstava miestnych umelcov.

Miesto: Lenin Avenue - 16.

Victory Park

Kultúrna rekreačná zóna bola založená v 60. rokoch. Victory Park sa nachádza medzi ulicami Gagarin, Revolučné a socialistické. Asi pred 7 rokmi došlo k celkovej obnove parku. Square získal úplne iný vzhľad:

  • Sú vysadené rôzne záhony a mladé stromy.
  • Postavené detské ihriská.
  • Hlavný centrálny vchod je moderne zariadený.
  • Kamenné cesty sú všade.

Návštevníci sa môžu pozrieť na postavený pamätný komplex a bojové zariadenie inštalované na podstavcoch.

Nádrž Nugush

To je najnavštevovanejšie a najobľúbenejšie miesto v Ishimbays. Svetlý, malebný región je bohatý na skaly, hustý les, krištáľovo čistú vodu v nádrži. Na brehu je niekoľko táborov pre školákov a rekreačné centrá s piesočnými plážami.

V nádrži Nugush sa návštevníci zúčastňujú rybolovu, jazdia na vodnej doprave (člny, jetové lyže), lietajúcich drakov. Turistom je ponúknutá jazda na koni a prechádzky vo voľnej prírode.

Horské ošetrenie

Neďaleko od mesta Sterlitamak republiky Baškortostan existuje niekoľko kužeľovitých vrchov, obyvatelia ich nazývajú Sterlitamak shikhans. Hora Tratau je najvyššia. Prekladaný z názvu baškirského názvu znamená "koňské hory".

Na svahoch v Tratau vidíte zriedkavé druhy bylinných rastlín. Mnohé z nich sú ohrozené. Na úpätí hory preteká hlboké jazero Tugar-Salgan a na vrchole južného svahu je niekoľko malých jaskýň a jaskýň. Ak veríte mýtu v jednej z týchto jaskýň, násilím držali dievča, ktoré sa pokúšalo uniknúť z rodnej zeme ruskému vojakovi. Plumný had strážil jaskyňu a nechal nešťastnú dievča odísť. V roku 1965 bola hora Tratau považovaná za hlavnú atrakciu okresu Ishimbay.

Ishimbay je malé, pokojné a pohodlné mesto s rozvinutou infraštruktúrou a množstvom pamätných miest. Hranica pôvabných vodopádov a skál, ktoré môžete obdivovať nekonečne.

Pozrite si video: Kryt na mobil s vlastnou fotografiou recenzia puzdra (August 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send