Tunisko

Pamiatky mesta Sousse: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesto bolo založené v XI storočí pred naším letopočtom ako prístavné mesto a bolo nazývané Hadroumet. Na konci 1. storočia sa stala rímskou kolóniou a začala sa aktívne rozvíjať: amfiteáter, kúpele, triumfálny oblúk a chrámy. Mesto bolo dlho zachytené rôznymi národmi a bolo niekoľkokrát takmer úplne zničené.

V roku 1881 sa dostal pod autoritu francúzskeho protektorátu, vďaka ktorému získal súčasný názov. O tri roky neskôr postavili francúzsky nový prístav a začali rozvíjať cestovný ruch.

V súčasnosti je mesto Sousse spolu s priľahlým letoviskom El Kantaoui postavené v roku 1979 a je jedným z najväčších turistických stredísk Tuniska a každoročne priťahuje obrovské množstvo turistov s pamiatkami architektúry, histórie a kultúry a vysoko rozvinutou turistickou infraštruktúrou.

Ribat

Táto starobylá pevnosť bola postavená v IX. Storočí. Krásne opevnenie bolo postavené ako kláštor - pevnosť a používala sa v týchto dvoch smeroch. Ribat obmedzoval útoky byzantínov a križiakov, keďže pokrýval vstup do prístavu tej doby.

Budova má štvorcový tvar a na jej území sa nachádza rozhľadňa Nador, bunky a mešita. Z každého rohu je pevnosť chránená polkruhovými vežami. Budova je vybavená schodiskom pozostávajúcim zo 70 schodov, po ktorom môžete vychutnať úžasný výhľad na Sousse a more.

Veľká mešita

Postavený v roku 670, táto mešita bola postavená ako pevnosť. Miestni obyvatelia utiekli pred nálety byzantínov a sicílčanov presne kvôli svojej silnej tehlovej stene. Vchod do modlitebnej sály mešity je skutočne umelecké dielo vytvorené zmiešaním starovekých a východných štýlov.

Skladá sa zo sedemnástich portálov zdobených stĺpmi a oblúkmi zdobenými jedinečnými kamennými rezbármi. Na spodnej časti stĺpov je 7 jamiek určených na rituálne ablucie. V modlitebni je jedným z hlavných atrakcií svätyne - moslimského oddelenia IX. Storočia.

medina

Jedná sa o starý okres mesta, ktorý sa nachádza v jeho centre. Je obklopený múrom a pozostáva z navíjacích ulíc. Stavba pochádza z IX - XI storočia.

Steny Mediny boli postavené z kameňa, vytesané z ruín miest starého Ríma špeciálne pre tento účel. Dnes je Medina turisticky otvorený trh s mnohými obchodmi so suvenírmi.

Múzeum Kalaut el Kubba

Toto etnografické múzeum sa nachádza vo veľmi zaujímavom historickom objekte, ktorého pôvodný účel však nie je známy. Budova pozostáva z dvoch nadzemných a jedného podzemného podlažia.

Centrálna časť stavby je korunovaná obrovskou kupolou, ktorá je zdobená vrcholmi vo forme cikcakov. Expozícia múzea je venovaná slávnostným, domácim a náboženským predmetom a je reprezentovaná hudobnými nástrojmi, národnými kostýmami a domácimi predmetmi.

Dar Essidovo múzeum

Táto galéria je usporiadaná v dome postavenej v roku 928 a je ukazovateľom bývania, v ktorom bývali šľachtici.

Múzeum pozostáva z 11 izieb, z ktorých najzaujímavejšie sú komory hostiteľských manželiek, rovnako ako kuchyňa a kúpeľňa, ktoré sú bohato zdobené mozaikami z mramoru Carrara, rovnako ako andalúzske a miestne dlaždice. Okrem toho existujú dve kaligrafie z Koránu, pokryté 18 karátovým zlatom. Na území domu sa nachádza veža, pod ktorým je útulná kaviareň, z ktorej sa otvára jedinečný pohľad na Sousse.

Umiestnenie: 65 - Rue Du Remparts Nord Medina.

Kasbah pevnosť

Nachádza sa na nízkom kopci juhozápadne od mesta. Hlavnou atrakciou pevnosti je 30-metrová veža, ktorá stúpa 77 metrov nad morom a slúžila ako maják a pozorovací stôl.

Hlavná časť pevnosti bola postavená v roku 1063 a na juhovýchodnej strane bola pripevnená 1205 múrov. V súčasnosti sa nachádza archeologické múzeum v meste Sousse a jeho nádvorie je zdobené veľkým množstvom starobylých sôch.

Urban katakomby

Sú jednou z kresťanských pamiatok v Afrike. Tieto pohrebné jaskyne majú dĺžku 5 km a zahrnúť asi 250 galérií, Okrem toho sú rozdelené na tri zložky. Prvá časť je reprezentovaná katakombami dobrého pastiera a obsahuje kópiu slávneho obrazu tohto svätého.

Druhou zložkou sú katakomby Hermesa a tretia je venovaná severu. V katakombách, ktoré boli otvorené v roku 1885, sa môžeme oboznámiť s rysmi pohrebu vďaka skleneným výklenkom, ktoré tam boli.

Pamätník revolucionárov

Táto pamiatka je vytesaná do steny Veľkej mešity. Je určený ľuďom, ktorí obhajovali nezávislosť svojej krajiny. Sedem postáv ľudí, ktorí kradnú, sa zobrazuje v pohybe, ale bez zbytočných podrobností. Niektoré z nich sú oblečené v tradičnom oblečení Tunisanov a zvyšok je zobrazený v európskych odevoch.

Tvrzové brány Port El Kantaoui

Nachádzajú sa medzi luxusnými vilkami a prístavom. Brány sú z piesčitého kameňa a sú plné romantizmu. Pozostávajú z jedného veľkého a troch malých oblúkov, ktoré sú korunované cedníkom, ktorý sa podobá európskym pevnostiam z obdobia renesancie. Okrem toho sú susediace s vysokou štvorpodlažnou vežou, v ktorej sa nachádzajú obchody so suvenírmi.

Park "El Zahra"

Nachádza sa na území malého berberského osídlenia v susedstve Sousse a jeho územia je 30 hektárov, Pri vchode bola postavená malá pevnosť a v samotnom parku sa môžete pozrieť na tradičné berberské stany a navštíviť olivový háj. Všetci návštevníci sa môžu zoznámiť s procesom vytvárania národných koláčov, počúvať piesne a obdivovať ľudové tance.

Okrem toho sú tu organizované jazdy na koni a jazdy na ťavách a návštevníkom je prezentovaná laserová show venovaná histórii krajiny. V parku je veľká reštaurácia a veľa obchodov so suvenírmi.

Prospekt Habib Bourguiba

Táto 1,5 km dlhá ulica sa tiahne od jazera El Bakhir k samotnej Medine. V roku 1959 bola menovaná na počesť prvého prezidenta nezávislého Tuniska. Táto ulica, naplnená krásou a odtieňom exotických vegetácií, je obľúbená pre všetkých návštevníkov.

Tu je obrovský počet rôznych obchodov, kancelárií, kaviarní a reštaurácií, hotelov. Aj na avenue je pomník miestneho vedca Ibn - Kaldun. Na severnej strane ulica ide na mestský nábrežie a morské pobrežie, odkiaľ si môžete vychutnať pokojné more.

Tancujúce fontány El Kantaoui

Jedná sa o veľký komplex pozostávajúci z fontán, ktorých trysky sa aktívne krútia na rytmu zvuku hudby. Niekoľkokrát denne začínajú rôzne vodné show, navyše zdobené viacfarebnými svietiacimi svietidlami. Fontány sú umiestnené vo veľmi malebnom prostredí parku, kde si môžete vychutnať večerné chladenie a čakať na ďalšiu vodnú show v jednej z otvorených reštaurácií.

Poloha: 200 m západne od prístavu El Kantaoui.

Pštrosí farma

Táto unikátna rezervácia sa nachádza v meste. Seeley bu Ali neďaleko mesta Sousse. Detská škôlka má rozlohu 20 hektárov a plemená týchto krásnych vtákov. Na jeho území sa nachádza niekoľko druhov afrických pštrosov rôzneho veku. Na pštrosí farme sa každý môže zoznámiť s celým životným cyklom úžasných vtákov a samotní vtáci sú veľmi zvedaví a sú vždy spokojní s rozhovormi s novými ľuďmi.

Vodný park Acqua Palace

Je to pomerne veľký vodný park na svojom území, ktorý je prvým parkom svojho druhu v krajine. K dispozícii je veľký bazén s vlnami, niekoľko malých bazénov, umelo vytvorená rieka, široká škála tobogánov, detský a športový areál. K dispozícii sú spoločenské miestnosti. Okrem toho je na území vodného parku solárium, veľa obchodov so suvenírmi, reštaurácie, pizzérie a nočné kluby.

Umiestnenie: Rue des Palmiers BP - 171.

Zábavný park Hannibal Park

Nachádza sa na pešej zóne v blízkosti vodného parku. Pre početné návštevy každého veku sa nachádza obrovské množstvo atrakcií. Územie parku je vybavené v štýle starého Kartága z doby Hannibalu. Ktokoľvek môže relaxovať v kaviarňach, ktoré tu pracujú, vychutnať chladivé fontány alebo sa prechádzať v kvitnúcich záhradách.

Pozrite si video: Dougga, UNESCO World Heritage Site - True Tunisia season 1 episode 15 (November 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send