Rusko

Hlavné atrakcie mesta Rubtsovsk s fotografiami a popismi

Pin
Send
Share
Send
Send


Pred viac ako sto rokmi, uprostred malebných stepí Altai, bolo malé mesto pomenované podľa svojho zakladateľa Rubtsovsk. Odvtedy stoja štyridsať kilometrov od hranice s Kazachstanom, zväčšujúc sa zvonicami nad riekou Alei. Mapa mesta je pomerne zvláštna a bizarná: takmer polovica jeho existencie bola Rubtsovsk vybudovaná spontánne bez akéhokoľvek plánu.

V devätnástom storočí ľudia prosperovali vďaka továrni na sviečky, železnici a veselým, bohatým veľtrhom. V sovietskych časoch sa mesto rozrástlo, dozrelo a stalo sa jedným z najväčších strojárskych centier na Sibíri.

Ale okrem tovární, Rubtsovsk má niečo prekvapiť svojich hostí:

Chrám Michael Archangel

Prvým miestom medzi pamiatkami Rubtsovsk je samozrejme Michael archanjela cirkev. A z dobrého dôvodu: je to možno najstaršia budova v meste a jej dôležitosť pre mladých Rubtsovsk je ťažké preceňovať - ​​v cárskom Rusku, osada bez cirkvi sa nedá nazvať mestom.

Akonáhle sa v ňom zachovala ikona Fedorovovej Matky Božej - veľká svätyňa Romanovovej rodiny. Počas druhej svetovej vojny chrám slúžil ako hosteli.

V roku 1947 cirkev vrátila zvon a odstránila ju z iného zničeného kostola. Odvtedy sa stavba pomaly, ale neustále obnovovala: obnova obrazov, ikonostas, zlacenie. A dnes - to je kostol - loď so zvonovou vežou, ktorá stúpala v štýle stožiaru, s veľkou zlatou kupolou obklopenou štyrmi menšou.

Umiestnenie: Sovetskaya Street - 9.

Galéria obrázkov

Galéria je. V. Tikhonov sa otvoril v roku 1989. Dnes je to päť výstavných a umeleckých štúdií, v galérii je viac ako sedemsto obrazov, viac ako štyristo z nich patrí do kategórie obrazov. Na výstave môžete vidieť diela nielen umelcov Altai, ale aj majstrov Moskvy, Cheboksary, Baku.

Miesto: Lenin Avenue - 133.

Divadlo

Divadelné divadlo je prísne sivá budova s ​​polkruhovou verandou a bielymi stĺpmi v štýle tzv. Stalinského klasicizmu. Repertoár divadla je aktualizovaný každú sezónu a umeleckí režiséri nezaostávajú za veľkým divadelným životom zvyšku Ruska: režiséri opakovane získali listy a získali granty zo štátnych programov.

Miesto: Karl Marx Street - 141.

Bábkové divadlo

Pre mladých znalcov je bábkové divadlo. Súčasne na scéne ide na dvanásť predstavení. Okrem toho bolo v divadle zorganizované divadlo loutkárov.

Miesto: Komsomolskaya Street - 134.

Miestne múzeum Lore

Tí, ktorí chcú preskúmať históriu mesta, je najlepšie začať s múzeom Rubtsovsk, ktorý má právo byť hrdý na svojich depozitárov. Tu sedem izieb je otvorených pre hostí: históriu obce Rubčová, mesto v období Veľkej vlasteneckej vojny, priemyselná história Rubtsovsk. Navyše výstavy venované povahe a ekológii Altai pracujú v múroch múzea.

Zamestnanci múzea miestnej histórie nielen vystavuje zaujímavé exponáty, ale aj vede vedecké aktivity, rozvíja vzdelávacie programy pre turistov všetkých vekových kategórií.

Vstupná lístka nepresahuje 25 rubľov a môžete obdivovať poklady prírody a histórie Altai po celý deň.

Miesto: Lenin Avenue - 137A.

Múzeum histórie medicíny Altai

Ak je miestny Lore patriarchom medzi múzeami v Rubtsovsku, múzeum Altajskej medicíny je nepochybne najviac exotické.

V Muzeu vývoja medicíny Altai sa môžete pozrieť na starý mikroskop, oboznámiť sa s obsahom lekárničky od začiatku dvadsiateho storočia, pozrieť sa do kúpeľa kúpeľa a slovanskej kliniky. Sprievodca vám povie, ako Altai lekári liečili ľudí pred príchodom oficiálneho lekárstva. Pýchou múzea je rekonštrukcia mobilného nemocničného oddelenia, ktoré boli použité počas vojny.

Miesto: Komunistická ulica - 35.

Pamiatky a pamiatky

A kto v Rubškovsku? Kone v kabáte! Áno, áno, roztomilý kovový kôň v štýlovom kabáte as kravatou sa vzdorovito usmieva na okoloidúcich a sedí na lavičke. Zloženie sochy je navrhnuté tak, aby každý mohol fotografovať s týmto zábavným obyvateľom mesta. Pamätník sa nachádza na ulici Dzeržinského 13.

Tam sú vážne pamiatky v Rubtsovsk. Záujemcovia môžu navštíviť Pamätník vojakov Veľkej vlasteneckej vojny (na snímke vyššie), ktorý je na námestí Privokzalnaya, pomníku Courage: sovietske kompozície s ich vlastným rozsahom a monumentálnosťou. Alebo vzdať hold sochu venovanej zakladateľovi mesta, Rubtsov MA

Dom pod vežou

Toto je vizitka mesta. Samotný dom nie je nič pozoruhodný: typická trojpodlažná budova. Ale nad fasádou, ktorá prehliadne Voroninské námestie, stojí na streche budovy rotunda, na ktorej je umiestnená veža s hviezdou. Pravdepodobne, podľa konceptu architekta, hviezda lietajúca nad námestie, ktoré sa potom nazývalo Stalinskaya, symbolizovalo jasnú budúcnosť.

V deväťdesiatych rokoch sa budova tak rozpadla, že sa dokonca plánovalo zničenie, ale v poslednej chvíli si mestské úrady dokázali nájsť finančné prostriedky na obnovu a architektonická pamiatka sa zachovala.

No, a nakoniec, môžete sa dotknúť prírodných krás, ktoré Rubtsovsk je bohatý. Altai je schopný fascinovať všetkých turistov. Mnoho riek s vodopádmi, jasnými jazerami, malebnými lužnými lúkami, ktoré sa šíria okolo Rubštovského, nepochybne nenechajú nikoho ľahostajným.

Miesto: Komsomolskaya Street - 124.

Pin
Send
Share
Send
Send