Fínsko

Espoo: atrakcie a zaujímavé miesta (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Druhým najväčším mestom vo Fínsku je Espoo, satelitné mesto Helsinki. V roku 1458 získal oficiálny štatút mesta. K dispozícii sú veľké kancelárie mnohých známych spoločností a značiek.

Žiť tu je veľmi prestižný: rozpočet mesta a príjem jeho obyvateľov sú najvyššie v krajine. Môžete si plne vychutnať prírodu Espoo, zúčastniť sa kultúrneho života mesta, navštevovať koncerty, výstavy a športové podujatia.

Mesto má veľké množstvo veľkých maloobchodných reťazcov, obchodov, butikov, ktoré nezanechajú indiferentných milovníkov nakupovania. Mesto je vybavené zeleňami, lesnými parkami, plážami, kde môžete chodiť, ryby, vyberať bobule, plávať a opaľovať sa. A hoci Espoo nemá jasné historické centrum, pokiaľ ide o zaujímavé pamiatky, je veľa čo vidieť.

Aquapark "Serena"

Najväčší tropický vodný park v krajine. Čo je odlišné od všetkých ostatných vodných parkov, je to, že je to vo vnútri útesu! Nájdete tu nielen tobogány, ale aj veľa bazénov, tradičných fínskych saunov, vodopádov, vírivky a ďalších zaujímavých atrakcií. Neďaleko sa nachádza hotel a lyžiarske stredisko. Vodný park je otvorený celoročne.

Lyžiarske stredisko "Serena"

Neďaleko vodného parku "Serena" sa nachádza eponymné lyžiarske stredisko, ktoré láka so svojimi svahmi všetkých milovníkov zimných športov. V tomto športovom centre nájdete niečo pre každého. Pre profesionálov je otvorených päť chodníkov a odrazových mostíkov a lyžiarska a snowboardová škola pre začiatočníkov. K dispozícii je požičovňa vybavenia, reštaurácie. Tiež tu je jediná cesta na zjazdovku v krajine.

Miesto: Tornimäentie - 10.

Park Nuuksio

Nuuksio Park je skvelým miestom na objavovanie flóry a fauny Fínska. Turistické chodníky sú položené pozdĺž celého parku, prechádzky, po ktorých môžete plne vychutnať nádherný výhľad na divočinu. V parku môžete chodiť pešo, na bicykli alebo na koni. V Nuuksio môžete mať piknik, po ktorom nasleduje prenocovanie na čerstvom vzduchu. Môžete tiež vyliezť na vrchol útesu pozdĺž Voronovskej cesty a pohľad z vtáčej perspektívy do okolia parku a krásneho jazera Haukkalampi trblietavého na slnku.

Kostol apoštola Matúša

Evanjelický kostol, postavený v rokoch 1458 až 1480. Spočiatku kostol bránil miestnych obyvateľov pred nepriateľskými nájazdmi. V roku 1767 sa na vrchole objavil zvon. Neskôr priniesol telo. Steny a stropy kostola, okrem biblických pozemkov, sú tiež zdobené scénami každodenného života obyvateľov mesta. Tu z Národného múzea preniesli sochu "Kristovej vášne", vyrobenej z dreva. Vo večerných hodinách môžete počuť zvuk hudobnej hudby. V roku 2004 dostala kostol Apoštola Matúša postavenie katedrály.

Manor "Glims"

Múzeum v panstve Glims sa začalo v roku 1958. Predtým, ako sa preniesol na úradu na premenu na mestské múzeum, nehnuteľnosť dokázala zmeniť troch majiteľov. Prvý majiteľ bol jeden Nielsen Peder, potom bol majetkom miestneho policajta a nakoniec rodiny Lönnbergovcov.

Až do začiatku XX. Storočia. Táto farma bola plne funkčná. Teraz môžete prechádzať cez to, medzi zvyšných 11 budov a zoznámiť sa s životom stredovekých roľníkov. Festivaly, hudobné koncerty, literárne čítania sa konajú pravidelne na území.

Villa Elfic

V jednej z rezervácií Espoo, medzi zelenými stromami, sa ukryla Villa Elfik. Bol postavený v roku 1904 v čisto anglickom štýle. Vnútri organizovala výstava o povahe parku Nuuksio. Mnohé exponáty sa môžu dotknúť. Ak stlačíte na modeloch špeciálne tlačidlo, budete počuť hlasy obyvateľov týchto chránených lesov. Hladoví rekreanti nájdu na území malej, útulnej kaviarne.

Miesto: Elfviksvägen - 4.

Park "Market"

Najväčší krajinný park v krajine sa nazýva "Marquette". Zvláštnosť tohto miesta spočíva v tom, že malé časti parku sa prenajímajú. Starajú sa o toto miesto a navrhujú svoj vnútorný obsah. Tu sa neustále konajú záhradnícke výstavy a viac ako 100 organizácií prezentuje svoje produkty.

Ak sa rozhodnete prechádzať park sám, potom po celom parku môžete vidieť altánky, fontány, rybníky, okrasné rastliny, mosty, prírodné kamene a minerály, kvetinové steny a oveľa viac.

Bodom jazera

Zaujímavé jazero Bodom, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta Espoo. Je dlhá 3 km a široká 1 km. Jazero je veľmi obľúbené pre turistov, ktorí prichádzajú do Espoo. Mnohí sem prišli, aby osobne videli miesto, ktoré dalo nádej na vytvorenie filmu 2016 "Lake Bodom". A tu sa tu stala skôr poľutovaniahodná udalosť - vražda štyroch teenagerov. Napriek tejto skutočnosti je tu potešenie odpočívať tu. Veľký hotel bol postavený na pláži a oblasť je prekonaná mnohými chodníkmi, ktoré môžete chodiť.

Manor Vittresk

V tradičnom štýle Fínska, v roku 1903 postavili trojití priatelia architekti nehnuteľnosť Vittresk. Stojí na kopci nad jazerom. Steny domu sú čiastočne obložené kameňom. Po skončení výstavby sa sem narazili tri rodiny.

Každý žil vo svojom vlastnom samostatnom krídle. Vnútri môžete obdivovať 15 kachlí s kresbami v národnom štýle, veľkými tkané koberce, elegantnými vitrážemi. Momentálne sa Wittresk používa ako múzeum, so suvenírňou vnútri.

Miesto: Hvitträskintie - 16.

Treskend Manor

Ruský turista bude mať záujem navštíviť Treskendovo panstvo, ktoré predtým vlastnil slávny Aurora Karamzin. Ona bola dvakrát ženatá: najprv za milionára Demidov, potom sa oženil s najstarším synom Karamzinom.

V tomto dome organizovala oslavy na počesť ruského cisára Alexandra II., Ktorý prišiel do krajiny. Svojím príkazom tu z Uralu na počesť tejto udalosti priniesli na záhrade rôzne druhy zvierat a mnoho stromov.

Espoo - mesto múzeí

Ak pôjdete do Espoo, navštívte svoje zaujímavé a nezvyčajné múzeá.

V expozičnom komplexe "Wee-Gee"(Ahertajantie - 5) existuje veľa múzeí: umenie-modernista -" Emma ", kultúrno-historické, múzeum hračiek a času, etnografické múzeum.

V prvej školskej budove mesta otvorili ďalšie múzeum. Tu sú zbierané starožitnosti súvisiace s históriou mestskej základnej školy. Návštevníci môžu na základe vlastných skúseností zažívať gymnastické vybavenie tých čias, ktoré používali študenti.

V múzeu, na Villa Roulludd (Rullaniementie - 15), ktorá stojí na samotnom pobreží polostrova, sa návštevníci môžu dozvedieť, ako tu žije šesť generácií rodiny Kilmanovcov: slávna politická postava, pastor a učiteľ, na začiatku XIX-XX storočia. Architektonická štruktúra vily obsahuje prvky štyroch rôznych historických období. Určite by ste sa mali pozrieť na takú rozmanitú zmes štýlov.

Pin
Send
Share
Send
Send