Švajčiarsko

Pamiatky mesta Fribourg: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Fribourg je mesto v západnom Švajčiarsku, skvelá destinácia na výlet do Bernu alebo Lausanne.

Okrem nemeckého názvu, s dôrazom na prvú slabiku, má mesto aj francúzsky názov, Fribourg, s dôrazom na druhú. Dôvodom to je veľmi jednoduché: Fribourg sa nachádza na podmienenom rozhraní jazykových oblastí Švajčiarska, na severovýchode ležia nemecké kantóny a na juhozápade - Francúzsko.

Najjednoduchší spôsob, ako sa sem dostať, je vlakom, z Bernu nie viac ako pol hodiny, z Lausanne - 45 minút vysokorýchlostným vlakom a trochu viac než hodinu vlakom. Určite stojí za to ísť, mesto vytvára trvalý, nezabudnuteľný dojem.

Alpská cesta

Fribourg sa nachádza na veľmi malebnom mieste, staré mesto má prirodzenú hranicu tvorenú ohybom rieky Zane. Po príchode na železničnú stanicu je pre turistov jednoduché nájsť cestu do centra mesta pozdĺž Rue Saint-Pierre.

Z pozorovacej plochy na alpskej ceste (Route des Alpes) sa otvára nádherný výhľad, odtiaľ môžete obdivovať starobylé budovy na vysokom brehu rieky Zane vrátane radnice a panorámu dolného mesta a ak máte šťastie z počasia, máte aj majestátny výhľad na Alpy. Už tu, s viac ako tucet fotografií, môžete s istotou povedať, že cesta do Fribourgu sa sama ospravedlnila.

Radnica a námestí radnice

Pokračujte ďalej po alpskej ulici a ocitnete sa na námestí radnice. Tu okrem samotnej radnice s prekrásnou záhradnou vežou a vežou s hodinami sa nachádza jedna z mnohých fontán v Friburgu.

Radnica bola postavená na začiatku 16. storočia a odvtedy pracuje na zamýšľaný účel.

Staré mesto

Pokračujte ďalej po ulici Grand Ryu, uvedomíte si, že ste v tomto stredovekom meste. Tu sa samozrejme niečo odvtedy zmenilo, ale odobrali autá, bicykle a drôty a príroda pre natáčanie historického filmu je pripravená.

Hlavnou atrakciou mesta Fribourg je samotné mesto nepopísateľná atmosféra, Keď ste tu, úprimne sa radujete, že aspoň Švajčiarsko nebolo vtiahnuté do druhej svetovej vojny a tak sa zachránilo pred bombardovaním.

Stredný most

Keď sa dostanete na koniec ulice Grand-Ryu, uvidíte pred sebou skôr strmý svah až k miestu, kde sa rieka Zane otáča okolo mesta. Ak sa nebojíte, že cesta späť nebude z kopca, ale naopak, hore, potom choďte dole na námestie Petit Saint-Jean.

Odtiaľ sa môžete odbočiť vpravo, smerom na tzv. Stredný most alebo most Milleux, alebo doľava na Bernský most. V oboch prípadoch z mostov budete mať nádherný výhľad na mesto, ktoré teraz stúpajú nad vami, ale od Stredového mosta - len fascinujúce. Zostaňte tu predtým, ako sa rozhodnete, kam ďalej, a obdivujte panorámu Fribaru a okolitých kopcov.

Bábkové múzeum

Odtiaľ môžete začať prechádzať oblasťou, ktorá sa nachádza na úpätí starého mesta na vysokom brehu, potom sa dostanete do centra lanovkou, môžete prejsť cez námestie Pétis Saint-Jean k zrkadlovému Bernskému mostu alebo sa môžete pozrieť na blízke bábkové múzeum. Tu je krásna zbierka bábok z celého sveta.

Trávite trochu času, ale dojem zostane dlhý čas, pretože niektoré kukly by mohli dobre hrať vedúcu úlohu v niektorých hororových filmoch a vaše dieťa po návšteve tohto múzea stratí schopnosť spať na chvíľu.

Miesto: Derriere-les-Jardins - 2.

katedrála

Po návrate do centra mesta sa teraz môžete priblížiť k hlavnej dominanty starého Fribourgu - katedrály sv. Mikuláša. Videli ste ho z okna vlaku, len ste sa blížili k Fribourgu, videli ste ho z alpskej ulice a zo stredného mosta a teraz idete dovnútra.

Hoci Švajčiarsko je jedným z centier protestantizmu, katedrála sv. Mikuláša patrí do katolíckej cirkvi, takže tu nie je žiadny špeciálny asketizmus, aj keď nie je ani osobitný luxus. Rovnako ako v mnohých iných švajčiarskych katedráloch, hlavnou vecou sú vitráže a výstup na vežu. Zároveň vitráže sú rôzne v čase, sú stredoveké a sú tu minulého storočia v secesnom štýle.

Výstup na vežu nie je ani sto krokov pozdĺž točitého schodiska, ale musíte ich prekonať, pretože zhora uvidíte celé mesto a jeho okolie v plnom rozsahu a za dobrého počasia - snehom pokryté alpské hory v čele s Jungfrau.

Gutenbergovo múzeum

Neďaleko katedrály sú dve múzeá, ktoré majú dostatok času na návštevu v rámci jednodňovej návštevy. Prvým z nich je Gutenbergovo múzeum, ktoré sa venuje tlačeniu a komunikácii.

Fribourg bolo jedným z prvých miest, v ktorých sa tlačiareň objavila. V múzeu sa nachádza jeden z najstarších tlačových strojov, ako aj inštalácie, ktoré ilustrujú proces práce stredovekých typizátorov a kníhviazačov.

Miesto konania: Liebfrauenplatz - 16.

Múzeum Kunsthistorisches

Susedné umelecko-historické múzeum bude zaujímavé predovšetkým pre milovníkov sochárstva, pretože je tu najväčšia sochárska zbierka vo Švajčiarsku, ale sú tu aj obrazy, predmety pre domácnosť a zbierka šperkov. Návšteva tohto múzea bude dôstojným akordom vašej návštevy vo Friburgu, odtiaľ na vlakové nádražie nie je ďaleko.

Miesto: Route de Morat - 12.

Ak máte dostatok času, nemali by ste sa samozrejme obmedzovať na opísanú trasu a na jej pamiatky.

Navštívte opátstvo Megrozh, Botanická záhrada s Prírodovedným múzeom alebo napríklad Múzeum piva. Ale nenechajte sa zaoberať všade a všade, hlavnou vecou je cítiť atmosféru tohto krásneho mesta a potom príjemné spomienky na túto cestu zostanú s vami po dlhú dobu.

Pozrite si video: Eagles na cestách vlog 58 - Verona, Cervia, Řím, Cascate del Mulino, San Gimignano, Pisa (Júl 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send