Rusko

Hlavné atrakcie republiky Karachay-Cherkess

Pin
Send
Share
Send
Send


Severný Kaukaz je pokladom prírodných krás. Všetky regióny sú ideálne pre outdoorové aktivity. Karachay-Cherkess Republic dáva svojim hosťom nezabudnuteľnú dovolenku a potešenie.

Tu sa môžete stretnúť s jedinečnou krajinou, starobylými chrámmi, vyliezť sa na Elbrus, navštíviť rôzne turistické komplexy, ochutnať národnú kavkazskú kuchyňu. Pri pohľade na kultúrne a prírodné pamiatky stojí za to oceniť tradície národov žijúcich na tomto nádhernom mieste.

Mount Elbrus

V horskom systéme Veľkého Kaukazu vyniká jedinečná krása hory, táto hora je dvojitá vrcholová sopka Elbrus. Môžete to vidieť na hranici krajín Karachay-Cherkess a Kabardino-Balkariánskej republiky.

Elbrus láka tisíce horolezcov. Po vystúpení na vrchol, ich emócie sú ťažko vyjadrené slovami. "Celá krajina je na prvý pohľad" - takže horolezci môžu charakterizovať svoje pocity. Nekonečné zasnežené oblasti, pohoria, najjasnejšie slnko a modrá obloha - to všetko je vrchol Elbrus.

Džheganskoe rokliny Ust-Dzhegutinsky okres

Jednou z najobľúbenejších trás v regióne Ust-Dzhegutinsky medzi turistami, ktorí uprednostňujú aktívnu rekreáciu, je štúdia Džógonského priepasti. Toto miesto je atraktívne na jar av lete. Najzaujímavejšie miesto v roklinách je kaňon rieky Djegonas, s skalnatými brehmi a vodopádmi. Pohľad na koryto rieky je pozoruhodný v jeho kráse.

Na ceste k vodopádom je potrebné prekonať strmý zostup, a potom v zákrute rieka končí náhle a tvorí krásny vodopád. V horúcich dňoch je to tu najmä vďaka svojej čerstvosti a chladu. Ak chcete preskúmať ďalší vodopád, musíte prejsť po prúde po koryte rieky. Z rastúceho zvuku vody možno pochopiť, ako blízko je vodopád. Rieka je obklopená nádherným lesom, ale tiež stojí za prechádzku.

Tu môžete stretnúť ihličnaté a listnaté stromy, nájsť stopy zvierat, vychutnať spev vtákov. Možno vás zaujíma návšteva jaskyne Alimkina, ktorá sa nachádza na ľavej strane lúča Djegonas. V jaskyni sú zaujímavé nálezy, ako je keramika, domáce predmety starých ľudí.

Kyslé pramene okresu Urup

Jedinečné kyslé pramene sú známe obyvateľom a hosťom republiky už mnoho rokov. Môžete sa dostať na nich z dediny Phiya Urup okres, tam je prašná cesta.

Cesta začína veľkou čiarou a z nej do prameňov. Kedysi na tejto Veľkej Glade nikdy neprestaneš obdivovať úžasnú krásu prírody, jej čistotu a veľkoleposť. V okolí poľa sú horské svahy s borovicovými lesmi a po ňom preteká rýchla rieka, rastú kvetiny.

Tu je jazero s názvom Black. Voda v ňom je teplá, môžete si plávať a opaľovať sa. Potom sa začína "Cesta zdravia", ktorá vedie k zdrojom. Zdroje cítia zvláštnu energiu, ľudia navštevujú toto miesto, aby zlepšili svoje zdravie. Vedľa každého zdroja, a tam je 18 z nich, je kameň s menom, napríklad "Srdce", "Svetlo". Všetci narzáni sa spájajú a spadajú z útesu do rieky.

Rekreačný park "Green Island" v meste Cherkessk

Cherkessk je hlavným mestom a pýchou Republiky Karachay-Cherkessia. A Cherkessk je pýchou kultúrny a rekreačný park Green Island. Jeho meno mu nebolo nijako náhodné, pretože obrovské množstvo zelene na pozadí veľkého mesta vyzerá ako ostrov.

Tu sa tu konajú športové a kultúrne podujatia, tu môžete relaxovať pre obyvateľov a hostí mesta. V parku je veľa nádrží s čistou vodou a okolo nich hája stromov a kríkov. Ostrovy sú spojené vhodnými prechodmi vo forme mostov. K dispozícii sú rôzne atrakcie, kaviarne, veľmi zaujímavá návšteva uličky "Lukomorye" založenej na rozprávke Alexandera Puškina.

Umiestnenie: Ordzhonikidze Street - 2.

Kostol príhovoru Panny Márie v meste Cherkessk

Ak cestujete na rôzne cesty, aj keď cesta nie je púť, pravoslávni veriaci často chcú navštíviť sväté miesta, kresťanské katedrály. Súčasný chrám v meste Cherkessk je kostolom príhovoru Panny Márie. Toto je sväté miesto pre kresťanov a architektonické dekorácie hlavného mesta.

História chrámu je jedinečná, existuje už 275 rokov a jeho život prešiel z kozáckej dediny Khopra na Kaukaz. Kostol je drevený a často sa pohybuje z miesta na miesto, kozáci sa ho pokúšali prepraviť úhľadne. Teraz v kostole kňazi hlásajú kázne, služby vedenia, zvony, odlievané z medi. A zatiaľ čo chrám stojí na tejto zemi, národná cesta k nemu nikdy nebude rásť.

Miesto: Lenina 156-V.

Pamätník padlých vojakov vo Veľkej vlasteneckej vojne v okrese Malokarachayevsky

Veľká vlastenecká vojna si vyžiadala milióny životov. Z dediny Krasny Kurgan, ktorá sa nachádza v okrese Malokarachayevsky, bojovníci išli na frontu, mnohí z nich sa nikdy nevrátili domov.

Vďačnosť za ich neoceniteľný výkon, zachraňujúc životy za vlastné náklady, bola v tejto dedine postavená pomník. Jedná sa o veľkú kompozíciu vo forme človeka a koňa, vyrobeného v plnom raste. Materiál, z ktorého je pomník vyrobený, je bronzový. Kolem stromov sú lavičky. Každý rok na Veľký deň víťazstva sa konajú oslavy, vence. K tejto atrakcii by ste mali určite ísť a klanť sa vojakom, ktorí obhajovali náš život.

Soanoi chrám v okrese Karachay

Neďaleko od Karáchevska sa nachádza starobylý kresťanský chrám, ktorý bol postavený v 10. storočí priamo v horách. Teraz je to historická pamiatka. Mnohí sa budú chcieť pozrieť na to, pretože chrám na horských svahoch je skutočným zázrakom architektúry. Klenovský chrám je vyrobený v byzantskom štýle, jeho biele steny sú viditeľné z diaľky.

Pohľad na chrám je fascinujúci, zdá sa, že spočíva na nebeskej klenbe. Kresťania verili, že z výšky hôr bolo pohodlnejšie hovoriť s Bohom. A vek viac ako tisíc rokov prináša ešte väčšiu veľkoleposť. Starobylý chrám na vrchu Shoana udržuje veľa záhad. A aby sme ich vyriešili, mali by sme ísť na toto krásne miesto čo najrýchlejšie.

Sentinsky chrám v Dolnej Teberde v okrese Karachay

Jeden z ríms na ľavom brehu rieky Teberda zdobí kresťanský chrám. Sentinský chrám zdobí tieto scénické miesta už viac ako tisíc rokov.

Jeho architektúra je pozoruhodná, je úspešne zapísaná do okolitej krajiny, jej formy sú bezchybné a dosky a bloky sú starostlivo nasadené. Napriek svojmu veku nie sú v chráme žiadne praskliny. Krásny výhľad na Teberdinsky rokle sa otvára z chrámu v zime, hrebene sú pokryté snehom, čo vytvára pôsobivý pohľad.

Strážna veža Adiyuh Khabezskogo oblasti

Veža Adijuh, postavená z pieskovcových kvádrov v 18. storočí, stojí v osade Adijuh v okrese Khabezsk. Má päť poschodí, je súčasťou zničenej pevnosti. Veža mala obranný význam a tiež slúžila ako miesto na skladovanie zásob potravín.

Veža má obdĺžnikový prierez, zrezaná pyramída sa zužuje nahor a jej steny sa zahustia. Miestni obyvatelia majú legendu o veži. Podľa ktorého žila krásna dievčina, ktorej ruky svietili na slnku a boli veľmi biele, aby v noci mohli osvetliť cestu. Jedného dňa sa hádala so svojím manželom a na tmavej noci mu neukázala cestu a on zomrel.

Dievča sa na to dlho zarmútilo a bilo na kamene, čo sa čoskoro stalo červenou. Potom sa oženila s ďalšou, ale tragicky zomrela bez toho, aby vstúpila do svojho domu. Nešťastný manžel pochoval jej skalu. O mnoho rokov neskôr sa v hornine objavil ženský hrob a vedľa veže je hromada, v ktorej môže odpočívať jej prvý manžel. Teraz Adiuhova veža je historickou pamiatkou a hlavnou atrakciou okresu Khabez.

Špeciálna astrofyzikálna observatória Ruskej akadémie vied

V poslednej dobe mali turisti možnosť navštíviť špeciálnu astrofyzikálnu observatóriu ruskej akadémie vied, ktorá sa stala obľúbenou turistickou lokalitou. A hoci na prvom mieste je to vedecký objekt, tu sa môžete dostať na turné.

Nachádza sa v obci Dolné Arkhyz a dediny Zelenchukskaya. Pre návštevníkov existujú dva druhy inšpekcií: denne a nočné. Počas exkurzie sú predstavené dielo teleskopov, ich umiestnenie a charakteristické črty. A počas nočných prehliadok môžete sledovať hviezdy jedným z najsilnejších ďalekohľadov.

Turistický komplex "Honey Falls"

Najlepší odpočinok je outdoorová rekreácia. Karachajsko-Cherkessská republika má vynikajúce prírodné zdroje, ktoré musí každý oceniť. Na území turistického komplexu "Honey Falls" v okrese Malokarachayevsky v krajine Karachay-Cherkess sa môžete perfektne uvoľniť pre všetkých. Tu čakajú na neuveriteľné pocity a scénické názory.

Odpočinok je pohodlný, pretože tam je všetko, čo potrebujete - chaty, kaviarne, ruské kúpele. Na území komplexu sa nachádza etnografické múzeum "Karachai Compound", ktoré obsahuje unikátne exponáty rôznych historických období.

Neďaleko sa nachádza aj obchod so suvenírmi. Turistický komplex ponúka svojim hosťom jazdy na koni rôznych predmetov - od jednoduchej prechádzky až po konské túry na úpätí Elbrusu. Medzi aktívnymi zájazdmi sú rafting na horských riekach, dzhiptury a safari. A na konci náročného dňa stojí za to navštíviť kúpeľňu v ruskom štýle na drevo alebo v saune, čo vám pomôže získať silu pre nové dobrodružstvá.

Rezort Arkhyz

Obyvatelia Ruska dlho známy názov "Arkhyz" kvôli minerálnej vody rovnakého mena. V posledných rokoch sa obec Arkhyz, kde je táto minerálna voda len fľašovaná, získava popularitu medzi outdoorovými nadšencami.

Ľudia sem prichádzajú na vodné športy, ktoré sa konajú na rieke Bolshoi Zelenchuk. Medzi tieto aktivity patrí rafting, kanoistika a rafting, jazda na katamarane. A pred štyrmi rokmi tu otvoril lyžiarske stredisko. Nachádza sa na svahoch troch údolí, má dlhé zjazdovky a vynikajúcu kapacitu lyžiarskeho vleku.

Raftbaza "Neptune"

Tu v dedine Arkhyz je zaujímavá raftová základňa "Neptún". Poskytuje odpočinok, prístupný každému. "Neptún" dáva extrémne emócie, robí dovolenku nezabudnuteľným, tu si ľudia môžu ľahko oddýchnuť od ruchu mesta.

Počas raftingu na horskej rieke cestujúci obdivujú úžasnú krásu prírodných rezervácií, skúste pokrmy z kavkazskej kuchyne. So skupinou sú vždy profesionálni tréneri a tu je všetko potrebné vybavenie.

Zdravotný komplex "Pearl of the Caucasus" Prikubanský štvrť

Karachay-Cherkessia je bohatá na prírodné vodné zdroje. Existujú veľké rezervy sladkej vody, minerálnych a termálnych prameňov. Preto región priťahuje mnoho turistov.

V okrese Prikubansky sa otvoril rekreačný komplex Perla Kaukazu. Zahŕňa bazény s vodou s liečivými vlastnosťami. Súčasťou komplexu sú aj sauny, ruské kúpele, kaviarne. "Perla Kaukazu" sa v súčasnosti rýchlo rozvíja, existuje ďalší plán na otvorenie zoologickej záhrady, ktorá sa bude páčiť najmä deťom. A pre milovníkov rybolovu sa očakáva rybník.

Miesto: Stroiteley Street - 1A, Kavkazsky.

Tvár Krista na hore Mitseshta

Pre vedcov, vzhľad obrazov svätých na rôznych miestach, či už kostolov alebo prírodných objektov, zostáva nejasný. Veriaci veria takémuto vzhľadu ako zázrak. Byť v obci Nižný Arkhyz, stojí za to do Mitseshta hory vidieť taký zázrak s vlastnými očami. Asi pred 20 rokmi sa tvár Krista objavil v malej pieskovcovej jaskyni.

Obraz pripomína ikonu Sinai. Rozmery: dĺžka - 140 cm, šírka - 80 cm. Do tohto obrazu je dosť ťažké, ale stojí za to. Navyše teraz je schodisko so zábradlím a tam sú lavice. Na ceste späť sa môžete zastaviť na pozorovacích plošinách a obdivovať krásy pohoria.

Pin
Send
Share
Send
Send