Poľsko

Obľúbené pamiatky od Frombork

Pin
Send
Share
Send
Send


Frombork je zaujímavé turistické miesto. Mnohé z jeho atrakcií sú spojené s Nicolaus Copernicus, ktorý žil a pracoval v tomto meste už mnoho rokov. Rôzne kultúrne a historické pamiatky, krásne domy, útulné, svieže ulice mesta, množstvo kostolov a katedrál - to všetko očakáva hosťom Frombrock.

Geograficky je mesto rozdelené na dve časti. Prvý sa skladá z obytných oblastí, nábrežia a hlavnej infraštruktúry mesta. Druhým je katedrálny súbor, ktorý sa nachádza na najbližšom poschodí. Zaujímavosťou je, že nedávno územie katedrály nebola súčasťou Forbrock - mesto a katedrála boli nezávislé od ostatných geografických objektov.

Podľa historických dokumentov bol Frombork založený v 13. storočí a najskôr malá dedina. Hlavnou činnosťou sa považovalo za rybolov.

Pamätník Nikolaja Koperníka

Nicolaus Copernicus je jedným z najuznávanejších a najuznávanejších občanov spoločnosti Frombrock. Nie je prekvapujúce, že v meste, kde žil a pracoval, bolo rozhodnuté inštalovať pomník.

Pamätník sa ukázal byť pevný a dôležitý, akoby zdôraznil prínos všetkého, čo priniesol Koperník do vedy. Objav veľkej bronzovej sochy bol načasovaný na 500. výročie narodenia vedca.

Radzeevského veža

Radzejovská veža je starodávna zvonica, ktorá sa nachádza vedľa gotickej katedrály XIV storočia. Exteriérový dizajn veže harmonicky kombinuje niekoľko architektonických štýlov - spodná vrstva sa vyrába v gotickej a hornej barokovej. Budova je vybavená vynikajúcou vyhliadkovou plošinou, ktorá ponúka nádherný výhľad na mesto.

Je zaujímavé, že veža bola pôvodne plánovaná ako delostrelecká, vo svojich stenách a teraz vidíte špeciálne diery určené na streľbu. Už v XVII. Storočí bola prestavaná na zvonicu. Budova vďačí svojmu biskupovi Radzejewskemu, ktorého vyhláškou boli všetky metamorfózy.

Na prízemí sa nachádza planetárium, ktoré bolo otvorené na pamäti zásluh a diel Nicolausa Koperníka. K dispozícii je tiež niekoľko showroomov. Prehliadka sa uskutočňuje v poľštine.

Katedrála Nanebovzatia Panny Márie a Prvý volaný svätý Ondrej

Katedrála je nádherný architektonický súbor, postavený na kopci pri meste v štrnástom storočí. Katedrála je chránená pred všetkými stranami. Okrem silných a spoľahlivých pevností pevností sú na východnej a západnej strane rokliny a od juhu do XIX hlboké priekopy.

Komplex má veľa zaujímavých pamiatok. Jeden z nich je priamo spojený s Nicolausom Koperníkom - premenil vežu pevnosti na observatórium.

Treba poznamenať, že prechod na vnútorné priestory je zaplatený a prijímajú sa len hotovosti.

Miesto: Katedrálna - 6.

Múzeum dejín medicíny

Existuje pôvodné múzeum dejín medicíny v meste Frombork. Stála expozícia sa nachádza v malej dvojposchodovej budove. Návštevníkom sú vystavené rôzne historické dokumenty, zdravotnícke pomôcky, fotografie, ako aj pýcha múzea - ​​obrovská zbierka herbára obsahujúca rôzne druhy liečivých bylín.

Vistula Bay

Vistula Lagoon je jednou z najväčších morských oblastí v Európe. Návšteva tejto ohromujúcej lagúny bude zaujímavá pre milovníkov aktívnych vodných športov, rodiny s deťmi a mládežníckych spoločností. Čerstvá voda v zátoke sa ohrieva veľmi rýchlo, takže miestna pláž je neuveriteľne populárna počas turistickej sezóny.

Hrob Mikuláša Koperníka

Paradoxne, až do roku 2005 neboli k dispozícii žiadne informácie o pohrebisku Mikuláša Koperníka. Počas výkopov uskutočnených na území katedrály boli objavené fragmenty kostí nohy a lebka veľkého vedca. Pomocou špeciálnej štúdie DNA sa ukázalo, že Koperník zostáva.

V roku 2010 sa pri príležitosti 750. výročia založenia spoločnosti Frombrock uskutočnili slávnostné akcie v meste. Zároveň sa v katedrále uskutočnil oficiálny pohrebný ceremoniál Mikuláša Koperníka. Pred touto udalosťou boli pozostatky vedca odvezené do niekoľkých jeho obľúbených miest v Poľsku.

Vodárenská veža

Vodárenská veža - stavba 70. rokov XVI. Storočia. Je pozoruhodné, že v Európe existovali iba dve takéto budovy. Technickú stránku vydania riešil Valentin Hendl. Vďaka svojmu dizajnu bola voda dodávaná priamo do kanovných domov pomocou komplexného mechanického zariadenia. Plánovaný účel bol použitý až do 18. storočia.

Dnes je to historický orientačný bod, ktorý je vybavený špeciálnou platformou na hornej úrovni, z ktorej si môžete vychutnať nádherný výhľad na mesto Frombroek.

City Quay

Večer Frombork chodí po promenáde. Turisti by mali byť pripravení na skutočnosť, že sa počas promenády môžu pridať divé labutě - miestni milovníci sa budú liečiť niečím chutným. Preto si vezmete so sebou trochu drviny, alebo kúpte si jedlo pre vtáky v špecializovanom obchode, môžete sa počas dlhej prechádzky ocitnúť vďačným spoločníkom.

Okrem úžasného, ​​čistého vzduchu a krásneho výhľadu na mesto môžu turistov oceniť čistotu miestnej mestskej pláže.

Mestská správa a miestni obyvatelia sú veľmi milí, Frombork je hrdý, takže kedykoľvek v priebehu roka sa jej ulice podobajú jasným a farebným obrazom, akoby práve opustili umelé plátno.

Pin
Send
Share
Send
Send