Slovensko

Pamiatky mesta Poprad: recenzie, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Mrazivé ráno, čerstvý vzduch, snehom pokryté vrcholky hôr, ktoré sú v rôznych odtieňoch v rôznych odtieňoch v lúčoch jasného slnka ... Čo môže byť lepšie pre milovníkov aktívneho voľného času? Slovenské letovisko Poprad, ktoré rozšírilo svoje územie na úpätí Vysokých Tatier, víta svojich hostí po celý rok, pretože je priamo na ceste do najvyššej časti Karpát.

Nemali by ste to však považovať za dočasný medzipristát, pretože v ňom nájdete veľa atraktívnych vecí: tajomstvo starobylých hradov, mystik ľadových jaskýň, liečivú silu minerálnych horúcich prameňov a oveľa viac ...

Okrem prírodných pamiatok prírody má Poprad aj veľa ďalších atraktívnych miest.

Naseďte ich. Svätá záležitosť

Povinná turistická atrakcia, hlavné námestie mesta je "srdcom" Popradu. Nachádzajú sa tu najvýznamnejšie miesta Brány do Tatier: Podtatranské múzeum, kostol sv. Egídia, evanjelický kostol.

Najjasnejšie miesto v meste: cesty dláždené s dlaždicami, domy maľované paletou rôznych farieb a odtieňov, rôzne obchody s množstvom svetoznámeho oblečenia, suveníry, darčeky, remeslá pre domácnosť a rôzne dobroty.

Podľa historických informácií sv. Egídia je pustovník, staroveký grécky svätý, ktorý žil v 7. storočí nášho letopočtu.

Kostol sv. Egídia

Dátum výstavby určuje 13. storočie. Pôvodný štýl vystúpenia bol gotický, ktorý bol kvôli mnohým ničeniam a následným premenám a výmene upravený do barokového štýlu.

Kostol je hlavnou kultúrnou pamiatkou mesta Poprad, ktorá sa nachádza na spomínanom námestí. Každý rok navštevujú toto sväté miesto tisíce turistov a občanov. Návštevníkom je umožnený prístup na výstup na výhľad na kostol, kde sú viditeľné nádherné výhľady na okolie.

Miesto: Námestie svätého Egídia - 46/74.

Kostol sv. Juraja

V polovici 12. storočia bol na jednom z predmestí mesta Poprad v Spišskom Sobote postavený veľmi cenný kostol sv. Juraja, ktorého pôvodný štýl bol románsky a neskôr premenený na gotický. Zo starého spôsobu predstavenia zostali len malé prvky, ktoré sa podobajú všetkému kúzlu starej staletí.

Jednou z najznámejších osobností, ktoré kedysi navštívili kostol, bola anglická kráľovná Alžbeta II. A to je jediný kostol, ktorý navštevoval.

Katedrála Matky Božej

Konštrukcia kostola Panny Márie trvala približne tri roky pod dozorom nad hlavným inžinierom architektom G. Schreiberom. Na konci stavby bol kostol zasvätený miestnym biskupom Janom Voytashakom. Chrám je ozdobený mnohými sochami, medzi ktorými sú: sochy Posvätného Srdca a Márie Magdalény, obrazy Matky Božiej, Panny Márie Lourdovej a sv. Jána Apoštola.

Tatranský národný park

Unikátny prírodný terén súvisiaci s majetkom Popradu. Nádherná panoráma výhľadu poteší ani najnáročnejšiu milovníkov cestovania. Pamätihodnosti, ktoré chvália ľudovú architektúru, krásne horské vrcholy, ktoré sú vidieť v blízkosti, rozmanitá krajinná oblasť - to všetko zanechá nezmazateľný dojem v pamäti cestujúceho.

Obec Kežmarok

Táto oblasť je malým centrom slovenského umenia. Krásne staré paláce, vyrobené v gotickom štýle, perfektne kombinované s malými drevenými kostolmi. Zdá sa, že niesli cestujúceho do éry stredovekých čias a početné fotogalérie, výstavy v nich, múzeá a ich krásne zbierky pomáhajú znovu vytvoriť obraz životného prostredia tohto obdobia.

Slovenský park Paradise

Na juhu Popradu sa nachádza krásny park Slovenský raj, ktorý každoročne láka turistov z celého sveta. Karst, turbulentné vodopády, búrlivé rieky a početné ľadové jaskyne volajú sem dobrodruhoví poľovníci. Koniec koncov, kde, ak nie v jedinečných prírodných formáciách, môžete cítiť krásu a veľkosť divokej prírody?

Podtatranské múzeum

Okamžik jeho založenia sa datuje do roku 1876. Múzeum bolo niekoľkokrát premenované, spočiatku bolo nazývané Tatranské múzeum Popradského kraja, dnes sa nazýva Podtatranské múzeum a nachádza sa v Spišskom Sobote.

Jedinečné predmety prezentované návštevníkovi: lebka ženy z Doneanderthal, vycpané zvieratá, domáce predmety, rôzne sochy. Knižnica založená na múzeu zahŕňa vzácne staré knihy, najmä vzdelávacie oblasti. Napríklad gramatika v turečtine, nemčine, perzštine, arabčine, uverejnenie právnych zákonov a oveľa viac.

Miesto: Vajanského - 72/4.

Zábavné centrum AquaCity

Obrovské územie tohto rodinného prostredia zahŕňa hotely (Mountain View), nákupné pavilóny, stravovacie zariadenia (reštaurácie, kaviarne, bary), vodné parky, hamamy, horúce pramene, SPA-centrá, ihriská, bazény a mnoho ďalších. Zdá sa, že toto zábavné centrum má všetko pre nádhernú rodinnú a mládežníckú rekreáciu.

Miesto: Športová - 1397/1.

Tatranská galéria

Milovníci krásy budú veľmi spokojní s zbierkou obrazov slovenských a zahraničných umelcov a súčasných umeleckých predmetov.

Miesto: Hviezdoslavova - 341/12.

Pozrite si video: Porsche Macan S fl JAZDA - Maroš ČABÁK (August 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send