Nemecko

Hlavné pamiatky mesta Lüneburg: recenzie a fotografie

Pin
Send
Share
Send
Send


Lüneburg je staroveké nemecké mesto. Jeho história sa začala v 10. storočí. Mesto sa stalo známym pre extrakciu "bieleho zlata" - (toto je poetické a krásnejšie meno obyčajnej soli). Soľ poskytovala dlhodobé skladovanie produktov, takže obchod s tým najcennejším korením v priebehu času urobil z Luneburgu jedno z najúspešnejších a prosperujúcich miest v severnom Nemecku. Počas tohto obdobia finančnej prosperity sa v meste koná aktívna výstavba, objavujú sa krásne budovy a ulice sú doslova zakopané v kvetoch.

Avšak v 19. storočí Lüneburg prestala byť hlavným dodávateľom soli v regióne, Francúzsko začína vytvárať konkurenciu. Extrakcia bieleho zlata sa postupne znižuje a do 80. roka 20. storočia sa končí soľná baňa.

Obyvatelia mesta s úctou súvisia s históriou svojho rodného mesta, takže bolo rozhodnuté premeniť starú soľnú baňu na múzeum.

Radnica

Slávnym mestským orientačným bodom je budova radnice. Administratíva mesta citlivo sleduje stav tejto budovy, ktorá je už dlho považovaná za charakteristický znak mesta. Rekonštrukčné práce sa vykonávajú pravidelne, takže vzhľad je pre hostí Lüneburgu najpriaznivejšie. Mali by sme spomenúť aj interiérovú výzdobu radnice. Interiéry izieb sú zdobené nádhernými freskami a vitrážemi.

Kostol sv. Jána

Luneburg je známy veľkým počtom náboženských atrakcií. Okrem iného môžeme zdôrazniť kostol sv. Jána, ktorý je ľahko viditeľný aj zďaleka od vysokej západnej veže.

Tento kostol je najstarší v celom meste. Jej príbeh sa datuje do XV storočia. V priebehu rokov svojej existencie sa stala svedkom mnohých dôležitých historických udalostí. Zaujímavý fakt: v tomto kostole v Lüneburgu sa slávny Johann Sebastian Bach naučil hrať na varhany.

Miesto: Bei der St.Johanniskirche - 2.

Kostol sv. Michala

Starý kostol z 15. storočia sa nachádza trochu ďaleko od centrálnej časti mesta a ďalších atrakcií. To však možno považovať za pomerne pozitívny moment, pretože na území kostola sv. Michala vládne nepopsateľná, príjemná atmosféra pokoja a pokoja. V tesnej blízkosti je kopec Kalkberg, ktorý vyliezol, cestujúci ponúkajú úžasnú panorámu starého mesta.

Starý prístav pri rieke Ilmenau

Prístav na rieke Ilmenau bol dôležitým strategickým objektom v čase aktívnej ťažby a predaja soli. Na vykládku a nakladanie komerčných plavidiel sa používa zariadenie, ktoré vzniklo v štrnástom storočí. Bohužiaľ sa dodnes zachovalo málo v pôvodnej podobe, pretože v 18. storočí bol celý starý prístav rekonštruovaný.

Luneburg pustina

Miestna pustina je viac 7 tisíc štvorcových kilometrov čisté, dobre upravené územie, so spevnenými túrami na spontánne prechádzky pešo, jazda na bicykloch alebo fascinujúce jazdy na plnokrvných koní. Striedanie obrovských polí a lesov robí trasy zaujímavé a zábavnejšie.

Lüneburg Heath funguje už od dvadsiatych rokov minulého storočia. V súčasnosti sa v parku konajú mnohé festivaly a zábavné podujatia.

Safari Park

Krásny park, na území ktorého môžete vidieť viac ako 130 druhov rôznych zvierat. Dospelí a deti majú jedinečnú príležitosť mať prírodu v prírode, sledovať život zvierat v prírodných podmienkach, vidieť úžasné kŕmenie vydry a vtákov.

Pre mladších návštevníkov poskytuje park zvláštne priestory na rekreáciu a zábavu. Obyvatelia safariho parku: medvede, rysy, vlci, jeleni, tiger Amur a mnohí ďalší predstavitelia fauny.

Múzeum soli

Múzeum soli je považované za jedno z najzaujímavejších a najzaujímavejších pamiatok mesta Lüneburg. Tu prezentovaná expozícia rozpráva o histórii ťažby soli, o životoch obyčajných pracovníkov ao tom, ako sa formovala história mesta.

Poloha: Sülfmeisterstraße - 1.

Múzeum kniežatstva

Toto múzeum je dobrou príležitosťou zoznámiť sa s históriou a kultúrou nielen Lüneburgu, ale aj okolitých oblastí. V blízkosti múzea sa nachádza nádherná kaviareň, kde si môžete odpočinúť od prehliadky a vyskúšať si skvelú kávu.

Miesto: Willy-Brandt-Straße - 1.

Námestie "Na piesku"

Krásne námestie nachádzajúce sa v centre starého mesta je zaujímavým prírodným orientačným bodom. V stredoveku to bolo pokryté pieskom, odtiaľ názov "Na piesku". Pozdĺž námestia sú domy postavené v XV-XVIII storočiach, ktoré sú nielen historickou, ale aj architektonickou hodnotou.

Pin
Send
Share
Send
Send