Austrália

Pozoruhodnosti Tasmánie: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Tasmánia - pre obyvateľov veľkých kontinentov je to skutočný "koniec zeme", ktorý objavili Európania v 17. storočí. Jeho jedinečná povaha sa stala predpokladom pre vytvorenie viac ako 20 národných parkov a samotný ostrov vyzerá ako obrovská rozmanitosť príťažlivosti našej planéty.

Tento austrálsky štát so svojim centrom v meste Hobart je súčasťou Veľkého rozdeľovacieho pásma, vďaka ktorému sa na ostrove vytvorilo množstvo krásnych zátok, zátok, strmých útesov, riek, vodopádov a pláží.

Medzi najpôsobivejšie miesta na ostrove sú:

Národný park Freycinet

Polostrov Freyssinet, ktorý je zahalený v Tasmanovom mori, sa stal skutočným klenotom ostrova. Úžasné zvieratá, voľne žijúce zvieratá, endemické (iba tu) rastliny - to všetko nepochybne urobí hlboký dojem.

Park je známy jedným z najkrajších pláží na svete, ktoré sú umývané v zálive Weinlass, v preklade - "Glass of Wine". V parku nájdete červeno-ružové pohorie - najstaršie vrcholové útvary, ktoré sú stovky miliónov rokov staré.

Múzeum starého a nového umenia MONA

Nezvyčajné exotické súkromné ​​múzeum miestneho milionára sa nachádza v meste Hobart. Jedná sa o viacúrovňovú pyramídu zabudovanú do skál a ísť do podzemia.

Múzejné exponáty nenechajú nikoho ľahostajné - môžu byť šokujúce a dokonca ani nemajú rád, čo stále vyvoláva záujem turistov a búrlivých emócií. Mnohé exponáty sú príliš provokatívne a to je signál pre ľudí, ktorí sú dojemní: je potrebné vybrať si "bezpečnú" trasu pre vás vopred.

Miesto: 655 - Hlavná cesta.

Mount Wellington

Nad mestom Hobart Wellington stúpa majestátne. Pod vysokým snehovým vrcholom sú husté lesy, ktoré napriek tomu nie sú pre odvážnych turistov prekážkou - svahy sú prerušené turistickými chodníkmi. Pohľad z hory je naozaj krásny.

Bay Fiers

Zaujímavý príbeh má názov miesta - "Záliv požiarov". Späť v roku 1773, navigátor priblížil k pobrežiu videl početné ohňa osvetlené domorodci, a nazval pôdu on videl "pláž ohnísk."

Záliv je obrovský a zahalený v bielych pieskoch, ktoré vytvárajú pláže. Sú oddelené kamennými balvanmi neobvyklého vzhľadu - na nich rastú červené lišajníky, ktoré dávajú pobrežiu exotický vzhľad.

Vodopád "Russell"

Krásne a obľúbené miesto, ktoré sa stalo jednou z vizitiek na ostrove Tasmánia, láka návštevníkov nielen k dobrému umiestneniu v chránenej oblasti parku, ale aj k nedotknutej kráse zachytenej v minulosti na poštových známkach. Boli to oni, ktorí slúžili ako druh reklamy pre turistov, ktorí chcú vidieť neobvyklý viacúrovňový vodopád, pod ktorým sa vysoká záclona skrýva viac a viac vodných pádov prichádzajúcich z pod viacvrstvovými skalami. Byť blízko k Russell Falls je príjemné: okrem prekrásnej predstavy, môžete inhalovať nie menej krásne, chladné arómy eukalyptových stromov.

Katarakta Gorge

Byť v meste Launceston, nezabudnite navštíviť rokline, cez ktorú preteká rieka Esk a vytvára malebnú krásu.

Pozdĺž rieky môžete chodiť po vinných cestách, skrývať sa od slnka v hustom zelenom parku alebo naopak - plávať vonku v bazéne a opaľovať sa na jednom z mnohých trávnatých plôch. Kataraktová roklina je celkom útulná a vhodná pre rodiny s deťmi.

Ostrov bruni

Na južnom pobreží Tasmánie sa nachádza ostrov Bruni, pozostávajúci z dvoch častí, medzi ktorými môžete vidieť veľmi úzky istmus.

V tomto raji sú tu mnohé útulné zátoky, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na južný Tichý oceán, za ktorou prechádza len nekonečná Antarktída. Na ostrove sa nachádzajú zábavné zvieratá - marten bush, foxlike possum, wallabies. Jeho osobitnou atrakciou je snehovo biely maják, ktorý je pripravený prijímať milovníkov romantiky.

Honey Farm Melita

Národný park Cradle Mountain Lake St. Clair je obľúbené miesto pre turistov - Craid Mountain. Ale budeme hovoriť o farme, ktorá sa nachádza v blízkosti. Je to medová farma, kde celý rad medu prekvapí aj najkvalifikovanejší včelár.

Unikátna chuť a najmä vôňa miestneho medu sa vysvetľujú exotickými kvetmi. Tu nájdete čisté odrody, harmonické zmesi, med s prísadami. Vynikajúce poháre a schopnosť vyskúšať neznáme doteraz neznáme odrody nenechajú ľahostajný žiadny milenec sladkostí.

Umiestnenie: 39 - Sorell Street.

Kráľovská botanická záhrada

Nad riekou Derwent neďaleko mesta Hobart v Tasmánii sa nachádza obrovská záhrada - to je Kráľovská botanická záhrada - jedna z najstarších v Austrálii. Tu rastie viac ako 6 tisíc rastlín, z ktorých niektoré sú ohrozené.

Záhrada má unikátny pavilón so špeciálnymi klimatickými podmienkami vo forme hustých hmlov pre sub-antarktické rastliny. Na záhrade sa nachádza veľká zbierka ihličnatých stromov, samostatná časť s voňavými korenistými rastlinami, ľaliarsky rybník, ktorý sa datuje asi 200 rokov.

Miesto: Dolná doména.

Port arthur

Známy skanzen v malom južnom meste Port Arthur je bývalým väzením s najhoršími podmienkami, kde orgány Británie a Írska obsahovali nebezpečných zločincov.

Toto miesto je stále strašidelné návštevníkov, pokúšané záhadnými príbehmi o duchoch väzňov, ktorých nepokojné duše stále prechádzajú medzi zlovestné steny.

Národný park "Narontapapu"

"Azbest Ridges" - tzv. Toto miesto až do začiatku 21. storočia. Ale z úcty k miestnym ľuďom a prvotriednej povahe tejto divokej prírody, park dostal skutočne domorodé meno - "Naaravtapu". Jedná sa o pomerne plochý park s neuveriteľnou rozmanitosťou vtákov a zvierat, tu žije najväčšia populácia známeho zvieraťa - tasmánskeho diabla.

Park je veľmi príjemný pre rekreáciu - sú tu nádherné pláže s čistou vodou, člny a morské lyže na prenájom, priateľské kone, kde môžete jazdiť.

Národný park Southwest

Najväčší a nedostupný park priťahuje skúsených turistov, ktorí radi prekonávajú náročné cesty. Po desaťtisíce rokov toto divoké miesto zostalo neporušené a chránilo len domorodých domorodcov.

Park zachováva svoju prírodnú krásu, ukrytú v najzachovalejších rohoch. Dostať sa tam je ťažké a môže sa robiť len pešo - chodníky sú nepriechodné pre žiadnu inú dopravu ako vzduch. Park má v súčasnosti dve pešie trasy, z ktorých jedna je hodinová, druhá trvá až dva týždne. Stojí za zmienku, že pred pohľadom chodca sa objavia nádherné výhľady, pre ktoré je potrebné prekonať cestu.

Národný park "Ben Lomond"

Na útese za hodinu od mesta Lanneston sa tiahne ďalší národný park - "Ben Lomond". V súčasnej dobe sem prichádzajú prevažne fanúšikovia horolezectva a lyžovania - takže oblasť nie je taká návšteva ako ostatné parky v Tasmánii. Tu môžete vidieť veľa unikátnych druhov vtákov, obdivovať voľne žijúce zvieratá. Výlet po strmých hadovitých cestách bude skutočným dobrodružstvom.

Tasmánsky most

Neuveriteľne krásnu krajinu možno pozorovať, najmä v noci, ak pôjdete na rieku Derwent v Hobarte. Dlhý most sa rozprestiera cez rieku, spájajúcu jej západné a východné pobrežie, postavený v polovici 20. storočia. Akonáhle bola čiastočne zničená obrovskou loďou, ktorej pozostatky sú stále na dne rieky.

Soľná rieka

Nápravná kolónia na území uhoľného bane od 19. storočia. Akonáhle tam, s ťažkou prácou, zločinci slúžili svojim vetám. Zo dolu zostala iba priepasť, strašné podzemné komory a zrúcaniny starých múrov z priľahlých kolónií. Nachádza sa v blízkosti mesta Port Arthur.

Nezmazateľné dojmy, exotická, jedinečná krása - to je to, čo očakáva hostí Tasmánie - pestrý ostrov na samom okraji sveta.

Pin
Send
Share
Send
Send