Panama

Slávne pamiatky Panamy: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Panamská republika sa nachádza medzi karibským morom a Tichým oceánom. Charakter krajiny je veľmi rozmanitý, čo priťahuje mnoho turistov z celého sveta. Koralové útesy a malebné pláže dlho zaznamenali bohatí ľudia, ktorí aktívne kupovali alebo postavili dovolenkové domy, hotely a komplexy.

Obrovské množstvo plážových oblastí na ostrove súostrovia má pokojnú rodinu a aktívnu podmorskú rekreáciu. Miestne kmene si stále zachovávajú svoj obvyklý spôsob života, zachovávajú všetky tradície a remeslá. Návšteva týchto kmeňov sa stáva čoraz obľúbenejšou destináciou v oblasti cestovného ruchu, čo vám umožní ponoriť sa do autentickej atmosféry rôznych národných kultúr.

Ručne tkané ženy kmeňa Kuna v jasných farbách sú najobľúbenejším suvenírom z Panamy. A možno najlepším darom z tejto krajiny je káva neprekonateľnej kvality.

Panama City

Dnes je hlavným mestom toho istého štátu najväčšie mesto v krajine, ktoré zasahuje do jeho kontrastov. Nachádza sa tu moderná oblasť so sklenenými mrakodrapy, chudobnými štrbinami, zvyškami a zrúcaninami starých budov, koloniálnymi oblasťami.

Bohužiaľ, návštevníci sa musia pripraviť na skutočnosť, že kvôli vysokému obsahu plynu v ovzduší a vlhkosti je anomálne teplo ťažšie znášať. Mesto môžete vidieť niekoľko dní. Prechádzka po hlavnej ceste mesta - Avenida Balboa, ktorá sa tiahne pozdĺž tichomorského pobrežia na 3,5 km, poskytne príležitosť zvážiť najdrahšie budovy v krajine.

katedrála - majstrovské dielo architektonického umenia, v ktorom je umiestnených 67 stĺpov so zložitými vitráľovými oknami.

To ohromuje fantáziu a národné divadlo Bol postavený v roku 1908, ktorého fasáda je vyrobená v klasickom štýle a interiérová výzdoba je v barokovom štýle.

Obrovský zlatý oltár San Jose kostoly tiež hodný samostatného prezerania. Hlavné námestie je obklopené klenutými klenbami, ktoré ukazujú bohatú históriu krajiny. Plávanie v pobrežných vodách hlavného mesta je zakázané.

Ostrov Taboga

Na 20 kilometrov od Panamy je ostrov Taboga, ktorý od roku 1524 slúžil ako prvý prístav v regióne. Od konca 19. storočia sa na ostrove začali stavať sanatóriá a hotely na oddych.

Dnes "Ostrov kvetov" žiari rôznymi farbami kultúr tropických kvetov. Jedna z najstarších kostolov konca 16. storočia, pozorovacia paluba a samozrejme luxusné pláže stále dostávajú obrovský počet turistov.

Panama Viejo

Stará časť mesta Panama je zapísaná do zoznamu pamiatok UNESCO. Od začiatku 17. storočia začalo 100 prvých európskych osadníkov aktívne vybudovať mesto, ktoré sa stalo hlavným tranzitným bodom pre prepravu drahých kovov do Španielska. Takýto dôležitý finančný uzol neboli ignorované zločincami a pirátmi. Áno, domorodé obyvateľstvo neustále viedlo boj o územie.

Mesto sa muselo presťahovať na miesto súčasného Panamského mesta po ničivom útoku britských pirátov v roku 1671. Vstup do parku s ruinami je zadarmo. Dobre zachovaná len veža, ktorú môžete vyliezť. V tejto časti mesta je veľký výber lacného ubytovania na noc, veľa hostelov. Avšak v noci je lepšie nechať sa chodiť z bezpečnostných dôvodov.

Miesto: Avenue Saint-Jacques.

Amador Dam

Pre ochranu kanálu bola postavená priehrada a prechádzajúce lode od silných vĺn. Zaspala z hornín vykopaných počas výstavby Panamského prieplavu. Spája niekoľko ostrovov a priťahuje fantastické výhľady na kanál a panorámu hlavného mesta. Turisti si môžu zapožičať bicykle alebo kolieskové korčule. Na ceste je plná obchodov, kaviarní a reštaurácií.

Miesto: Avenue Saint-Jacques.

Panamský prieplav

Asi najobľúbenejšou atrakciou v krajine je Panamský prieplav. Veľké umelé dielo láka milióny turistov ročne. Počet denných výletových programov sa tu koná denne, pozorovacie plošiny na zámkoch sú otvorené. V priebehu jedného roka prejde kanál viac ako 12 tisíc lodí.

Najvhodnejšie pre pozorovanie je miesto na zámkoch Miraflores. K dispozícii je aj múzeum venované histórii výstavby kanála. V kanálovej zóne je predaj tovaru bezcolný, takže nákupy môžu byť veľmi ziskové.

Volcano Baru

Spiace sopky sú najvyšším bodom krajiny: takmer 3500 metrov. Veľmi obľúbený pre turistov. Z výšky za dobrého počasia s výhľadom na oba oceány. V obci Bouquet na úpätí sopky sú vyzdobené krásne kvetinové záhrady a kávové plantáže. Iba v týchto rezervách je vták Ketsales, ktorý možno vidieť tým, že sa sprievodca na vrchol. K dispozícii sú aj cesty pre horolezcov a horolezcov.

Národný park Coiba

Súostrovie 38 ostrovov s najbohatšou flórou a faunou je rajom potápačov a ornitológov. V lete, veľa korytnačiek plávajú, aby položili vajíčka. Ostrov Koiba - najväčší v krajine. Park je chránený organizáciou UNESCO.

Bocas del toro

Najznámejšie súostrovie v Karibiku. Voda je plná najrôznejších druhov, ktoré žijú v najlepších koralových útesoch na planéte: škvrny, krabie, homáre, tropické ryby jasných farieb, korytnačky a hviezdice. Biele piesočné pláže sú známe po celom svete, pretože show "Last Hero" bola natočená na všetkých týchto ostrovoch televíznymi kanálmi všetkých krajín.

Pearl ostrovy

Asi sto malých ostrovov a útesov tvoria súostrovie Panamského zálivu. Od začiatku 16. storočia začínajú koloniálni Európania aktívnu perlovú úrodu vo vodnej oblasti. A biely piesok pláží a jedinečná vegetácia prispeli k rozvoju cestovného ruchu a rekreácie. Počas druhej svetovej vojny tu boli postavené americké vojenské základne, po ktorých sa ostrovy stali miestom odpočinku pre najbohatších a najvplyvnejších ľudí na planéte vrátane prezidentov Spojených štátov a Španielska a dokonca irackých šejkov.

Národný park Darien

Najväčšia rezervácia v krajine sa nachádza na južnej hranici s Kolumbijskou republikou. Prístup do dvoch zón parku. Chôdza bez vodítka nemusí byť bezpečná. Územie v 6 000 štvorcových kilometrov - džungli mokrých lesov, ktoré sa stali biotopom viac ako pol tisíc druhov vtákov a dvesto druhov cicavcov. Rastlinné druhy - viac ako 1800, Tiež tu neustále žijú dva miestne kmene, ktoré si zachovali svoj obvyklý spôsob života.

Národný park Chagres

Jedinečný ekosystém rieky Chagres je tiež chránený. Okrem unikátnych rastlín, vtákov a zvierat, ľudia Choko žijú v parku. Turisti tu môžu využiť skútre a vodné lyžovanie, zúčastniť sa rybolovu, zriadiť tábor v džungli. Pri návšteve rezervácie sa môžete oboznámiť so spôsobom života starého kmeňa, zúčastniť sa procesu vytvárania remesiel z dreva, suvenírov, keramiky alebo tkaní.

Botanická záhrada a Zoo Summit

V roku 1923 bola zoologická záhrada organizovaná za účelom experimentovania s chovom vzácnych druhov zvierat, vtákov a rastlín. Za menej ako 100 rokov sa zbierka exotických rastlinných druhov rozšírila na 15 000. Obrovská vtáčia voliéra obsahuje vzácne druhy orlov a pestrobarevných papagájov.

Zhromažďovanie národného parku

Ornitológovia považujú tento park za najlepší pre pozorovanie vtákov. Okolo 1000 druhov vtákov na ploche 300 km2. Zo starých radarových veží vzácnych vtákov v ich prirodzenom dosahu je možné vidieť pomocou ďalekohľadu.

El Vaye de Anton

Mestečko v kratere vyhnanej sopky v blízkosti je veľmi obľúbené pre turistov. Vily bohatých Američanov sú obklopené štvorcovými palmami. V horúcich termálnych prameňoch sa kúpe a rozmazáva sopečnou hlinkou. Jazdy na koni sú organizované pozdĺž malebných horských chodníkov. Medzi stromami sú káblové mosty, aby ste si pozreli krajinu.

Portobello

Malé mestečko na pobreží Atlantického oceánu. Názov "Beautiful Port" mu dal Columbus. Ohromujúce príklady koloniálnych vojenských budov z obdobia 17-18 boli čiastočne zachované. Panamské pevnosti boli po pogromoch prestavané viac ako raz.

Súostrovie San Blas

Najkrajšie pláže, ktoré boli nakrúcané na reklamy čokolády Bounty, sa rozprestierajú na ostrove súostrovia pozdĺž pobrežia Karibiku. Ostrovy obývajú kmene Kuna, ktoré si zachovali svoje tradície, kultúru a jazyk.

Záhrada el exploreador

Rodina Miranda z mesta Bouquet začala zdobiť krajinu okolo svojho domova. Hlavná myšlienka záhrady je druhým životom zlomených vecí. Staré televízory, šijacie stroje, hrnce, hrnce, počítačové klávesnice, WC s cisternou - všetky tieto "exponáty" boli harmonicky vybavené kvetinovými záhonmi. Rodina Miranda následne otvorila svoju kaviareň s občerstvením a nápojmi.

Panama - veľmi priateľský štát, Veľa atrakcií prekvapí: úžasné parky s jedinečným ekosystémom; pamiatky koloniálnej kultúry stredoveku; malebné pláže pre pokojnú dovolenku; moderné nákupné centrá s bezcolnými zónami; jasné farby podvodného koralového sveta; horské túry a tajné stredoveké chodníky; ponorenie sveta domorodého obyvateľstva ďaleko od civilizácie; elitná káva najvyššej kvality ... a oveľa viac na chuť každého cestujúceho.

Pin
Send
Share
Send
Send