Rusko

Hlavné atrakcie mesta Nevyansk s fotografiami a popisom

Pin
Send
Share
Send
Send


Prvé mesto na svete - závod v meste Nevyansk bol založený v roku 1701, kedy sa na základe vyhlášky Petra I. otvorili továrne na tavenie železa a železa. O štyri mesiace neskôr bolo mesto prevedené do majetku Nikita Antufieva - zakladateľa rodiny Demidovovcov. V závode v Nevyansku sa prvýkrát vyvinul spôsob výroby železobetónu, ktorý ho urobil slávnym po celom svete.

Avšak požiar, ku ktorému došlo v roku 1890, úplne zničil továreň a väčšinu samotného mesta. Následne bola obnovená, ale svoju predchádzajúcu prácu nevykonala. Miestni obyvatelia lovili zlato a obchodovali. Postupne sa mesto rozpadlo. V sovietskych časoch sa začalo znovu rozvíjať, a to aj ako centrum, ktoré priťahuje turistov.

Historické a architektonické múzeum

Jedná sa o rozsiahly komplex múzeí, ktorý pozostáva z výstavnej haly, galérie venovanej histórii tejto oblasti a šikmej veže Demidov. Jej otvorenie sa uskutočnilo v roku 1947. Múzeum zbieralo 60 tisíc exponátovcharakterizuje život mesta. Tu sú zbierky obrazov a kresieb, soch, remesiel, historických dokumentov a fotografií, archeológie a etnografie.

Miesto: Námestie revolúcie - 2.

Demidovova sklonená veža

Táto "padajúca" budova sa nachádza v centre mesta a bola postavená na začiatku 18. storočia. Na základni veže leží námestie a samo o sebe je masívna štyri s korunou oktaedrálnych vrstiev na vrchole. Jeho výška je 57 m.

Jedinečnosť tejto architektonickej konštrukcie spočíva v tom, že sa na jej bočnej stene posúva takmer 2 m. Akonáhle tu bola veža v chovateľskej kancelárii. V sovietskych časoch tu bola väznica. V ďalšej vrstve bolo laboratórium na tavenie striebra a zlata. Potom je tu podlaha s vynikajúcou akustikou a posledné poschodia veže sú vyhradené pre hodiny s hudobnou bitkou Lokalita: námestie Demidov - 3A.

Spasiteľ - katedrála premenenia

Umiestnenie chrámu sa uskutočnilo v roku 1824. Stavba bola vykonaná na osobných prostriedkoch rodiny Jakovlevov - miestnych majiteľov niekoľkých tovární. Kamenný kostol má 5 trónov, ktoré boli postupne vysvätené, ako boli postavené, počnúc roku 1827. V roku 1912 dostala svätyňa postavenie katedrály. V 30-tych rokoch minulého storočia bol chrám veľmi zmrzačený a zvonica a kopule boli zničené. V sovietskych časoch boli tu umiestnené továrne sklady a bomby boli vyrobené počas druhej svetovej vojny. Katedrála bola znovu otvorená a kompletne zrekonštruovaná v roku 2003.

Miesto: námestie Demidov - 1.

Kostol Najsvätejšej Trojice

V roku 1853 bol tento chrám postavený na mieste bývalej kaplnky Old Believer. Kostol bol postavený v rusko-byzantskom štýle, má štyri stĺpy, ale nemá zvoničku. V roku 1937 bola svätyňa vypletená a jej päť kopov zničených.

V sovietskych časoch sa v kostole umiestnilo múzeum miestnej tradície a potom jedáleň. V polovici 90. rokov sa začalo s reštaurovaním chrámu. Teraz je to kubický objem, ktorého vonkajšie steny sú vyzdobené rizalitom a na východnej časti fasády je apska v podobe polkruhu. Portál katedrály má vzhľad vysokého klenutého vstupu zdobeného pilastormi a štukou.

Miesto: ul. Krylov - 20.

Nevyansky rybník

Táto najstaršia uralská nádrž bola umelo vytvorená na začiatku 18. storočia. Nachádza sa v samom srdci mesta na rieke Neiva. Zakladateľom rybníka bol majiteľ miestneho závodu Akinfiy Demidov. Priemerná hĺbka nádrže - asi 2-3 m, z nejakého dôvodu je v ňom zakázané plávanie. Ale na brehu môžete relaxovať vo stanu, alebo len prechádzky pozdĺž pobrežia a vychutnať si krásny výhľad. Okrem toho sa v rybníku nachádza veľké množstvo rýb - biskupa, šťuka, ruff, kde môžete loviť z brehu a z lode. Tiež táto nádrž je bohatá a jej rozmanitá vegetácia.

Rocks Seven Brothers

Útesy pripomínajú vo svojej podobe Chertovo Gorodishche v Jekaterinburgu a nachádzajú sa v blízkosti obce Verkh-Neyvinskij, 35 km od mesta Nevyansk. Je takmer nemožné vyliezť sa na najvyšší bod útesov, avšak ak dosiahnete tento cieľ, otvorí sa jedinečná panoráma pohoria Ural, modré jazerá, husté lesy a blízke osady. Na západnej strane je ďalšia žulová skala, ktorá sa nazýva Sestra alebo Kameň - vták.

Niklový lom

Toto najhlbšie množstvo vody v celom regióne sa nachádza asi 35 km od mesta Nevyansk. Jeho hĺbka je 120 m, takže voda v nej je krásna tyrkysová farba. V roku 1900 sa objavilo pole turmalínov.

Okrem nich tu niekedy prišli aj topazy, akváriá, ametysty. V tridsiatych rokoch 20. storočia boli tu objavené aj niklové rudy. Od roku 1991 sa skončila práca v kariére a teraz príroda obnovuje stratenú krásu tohto miesta.

Kirillov kováčsky dom

20 km od mesta Nevyansk sa nachádza obec Kunara, známa ako dom kováča Kirillov. Tento samovládca kováčstva získal mnoho talentov: hrával akordeón a zaoberal sa drevárskym rezbárstvom a bol maliarom a samozrejme sa venoval kováčstvu. Práca na výzdobe dreveného domu začala v roku 1954 a trvala 13 rokov. Drevená chatka bola ozdobená jasnými farbami a zdobená osobnosťami priekopníkov, sviežimi kvetinovými kyticami a na niektorých miestach boli napísané aj linky zo sovietskych piesní. V roku 1999 dom Kirillov rozpoznal najlepšiu drevenú chatu v celom Rusku.

Keramika Maslikovyh

Súkromná keramická dielňa sa nachádza 15 km od mesta Nevyansk v obci Nižný Tavolgi. Maslikovy už sedem generácií v rade zaoberajúcich sa týmto remeslom. Dielňa sa nachádza v starej drevenej chate, na verande, kde sú zavesené rôzne hlinené hrnce. Tu sa môžete zoznámiť a zúčastňovať sa na procese vytvárania výrobkov z hliny, ako aj nákupu prác miestnych remeselníkov.

Miesto: Nižný Tavolgi, ulica Kuibyshev - 37.

Pamätník padlých hrdinov

Pamätník sa nachádza v malom parku na námestí revolúcie naproti katedrále Spasiteľa - premenenia. Pamätník bol otvorený v roku 1985. Skladá sa z večného ohňa, podstavca z žuly, na ktorom sú vyrezávané mená vojakov, ktorí zomreli počas Občianskej a Veľkej vlasteneckej vojny, ako aj socha vo forme veľkej zlaté hviezdy, ktorá je namontovaná na stene červenej žuly.

Miesto: námestie pred katedrálou premeny.

"Glory to home workers"

Táto pomník sa nachádza vedľa pamätníka padlých hrdinov Občianskej a Veľkej vlasteneckej vojny. Zloženie je biely stĺpec vyrobený z žuly, na ktorom je inštalovaná kovová doska s rytím na ňom venovanom zadným robotníkom. Pamätník je umiestnený na podstavci bielych dosiek, usporiadaných vo forme štvorca. V okolí pamiatky je veľký počet obchodov a lampášov pre ostatných občanov a turistov.

Pamätník pohraničnej stráže

Táto pamätník bola inštalovaná v roku 2013 a nachádza sa tiež na námestí Revoluce. Zloženie pamiatky tvorí žulový hraničný stĺp a hviezda z rovnakého materiálu. Na stene sú vyryté postavy pohraničnej stráže a psa.

Stele "Hammer and Sickle"

Tento pomník, ktorý sa nachádza oproti inžinierskemu závodu, symbolizuje jednotu pracovníkov a roľníkov. Bol otvorený v roku 1967. Pamätník je hviezda z kovu a zakončená obrazmi kosákov a kladiva. Na prednej strane stela je portrét Vladimíra Ilyja Lenina.

Pin
Send
Share
Send
Send