Rusko

Sakhalinské pamiatky: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Sachalin je najväčší ostrov v Rusku, ktorý sa umyje morom Okhotskom a Japonskom morom. Úžasné prírodné pamiatky priťahujú stovky turistov do nášho regiónu Sachalin, a to z našej krajiny i zo zahraničia.

Krásne krajiny videné tu budú spomenuté už mnoho rokov. Pokladnica povahy Ďalekého východu poskytuje rýchly rozvoj cestovného ruchu. Zvlášť sa tu rozvíja smer ekoturistiky. Cestovné kancelárie ponúkajú zaujímavé trasy, zábavné a športové programy.

Regionálne múzeum miestnej lore Sachalin

Zoznámenie sa s regiónom Sahalin je najlepšie začať s múzeom. Je to jedna z najstarších kultúrnych inštitúcií regiónu Sachalin. Sachalinské regionálne múzeum miestneho lóra prešlo náročnou cestou svojho vzniku a rozvoja. Múzeum teraz hrá úlohu držiteľa kultúry a histórie Sachalinov.

Činnosť múzea je primárne zameraná na rozširovanie vedomostí o rodnej krajine, ktorá prináša tieto poznatky návštevníkom. Každoročne navštevuje múzeum približne 70 tisíc obyvateľov a návštevníkov tejto oblasti.

Múzeum má pivničné, prvé a druhé poschodie. V suteréne sa nachádzajú stále expozície historickej geológie a fauny Ďalekých východných morí. V prvom poschodí sa nachádzajú sály flóry a fauny, sála "V hlbinách oceánu", expozícia starovekej kultúry a domorodých obyvateľov a výstavná sieň.

Na druhom mieste sú návštevníci predstavení povojnového času a modernity, predvojnového obdobia a druhej svetovej vojny, sály "Sachalin - odsúdená kolónia Ruska", ako aj "Objav a objavovanie ostrovov". Múzeum hostí putovné výstavy, organizuje rôzne súťaže. Zvyšok je pondelok, v ostatných dňoch je prevádzkový režim od 11 do 18-00.

Umiestnenie: 29 Kommunistichesky Ave., Yuzhno-Sakhalinsk.

Horský vzduch - lyžiarske stredisko Sakhalin Island

V období rokov 1905 až 1945 sa na území moderného komplexu "Horský vzduch" nachádzal turistický základ. Tam boli športové súťaže v lyžovaní. V zime roku 1960 tu otvoril sovietsky lyžiarsky areál. Odvtedy prebehli súťaže tradičným charakterom, konali sa každoročne poslednú decembrovú nedeľu.

Na území komplexu sú k dispozícii zariadenia na prenájom vybavenia, úschovňu batožiny, ubytovanie, si môžete vybrať individuálnu prehliadku na dovolenku, využiť služby inštruktorov, chodiť pešo.

Existuje veľa svahov, rôzne kategórie zložitosti. Na svahoch sú pracovné lanovky: stolička, gondola, ťahajte. Na strednej a hornej časti areálu sú k dispozícii tri kaviarne. "Horský vzduch", "Liana", "Výška". Otvorenie zimnej sezóny, rovnako ako v roku 1960, sa uskutoční 23. decembra. V lete sa tu konajú rôzne súťaže, ako sú fotografické súťaže, festivaly na kite, letné horské výstupy. Pracovný čas: vo štvrtok a piatok od 12-00 do 19-00, v sobotu av nedeľu od 10:00 do 20:00, tri dni voľna - pondelok, utorok a stredu.

Mestský park kultúry a odpočinku pomenovaný podľa Y. Gagarina a uličky "Zdravie"

Všetky mestá v Rusku sa môžu pochváliť krásnymi parkami, uličkami a záhradami. Juzno-Sakalinsk nie je výnimkou. Toto nádherné mesto má jedinečný park, v ktorom si ľudia môžu oddýchnuť a pobaviť sa v prírodnom prostredí. Volá sa

Deti budú milovať prechádzky v parku, tu je asi 40 jazdy. A pre fanúšikov streľby v parku sa nachádzajú rôzne strelecké galérie. Pri vchode do parku sú hostia a obyvatelia mesta privítaní sochou prvého kozmonautu Zeme.

Health Alley je veľmi populárny u ľudí, ktorí uprednostňujú zdravý životný štýl. Čerstvý vzduch, vysoké stromy, chodník, veľa lavíc a osvetlenie - to všetko je na zdravotnej uličke.

Pred pár rokmi tu začala zdravotná udalosť s názvom "Ranné cvičenie". Ktokoľvek môže prísť v utorok v sobotu o 9:00 do uličky a užiť si spoločné cvičenia a veselosť rána. Tiež trávite čas v príjemnej spoločnosti priateľov a získajte pozitívne emócie a energiu na nadchádzajúci týždeň.

Miesto: detská ulica - 1.

Sakhalin zoobotanický park

Sakhalin Zoobotanichesky Park je múzeum pod holým nebom a jeho exponáty sú nažive. Zoologická záhrada pre obyvateľov a návštevníkov mesta sa stala miestom, kde môžete relaxovať s priateľmi a rodinou.

Tu sa môžete naučiť niečo nové zo života zvierat a máte radosť z komunikácie s nimi. ZOO má obrovský počet obyvateľov, predstaviteľov obojživelníkov, cicavcov, mäkkýšov, hmyzu, pavúkov, vtákov, plazov, rýb a článkonožcov. Malé deti sa najviac páčia kontaktnému oddeleniu zoologickej záhrady, kde môžete zvierať zaujímavé zvieratá, ako sú králiky, kačice, morčatá, holuby a deti.

ZOO je otvorená od 10:00 do 19:00, cez víkendy a sviatky do 20-00.

Literárne múzeum umeleckých kníh Anton Čechov

Anton Pavlovič Čechov, veľký ruský spisovateľ, urobil dlhú cestu po celej krajine a čoskoro sa vydal na ostrov Sahalin, po ktorom napísal knihu Sachalinský ostrov. Verejnosť ostrova sa rozhodla vytvoriť múzeum na pamäť tejto veľkej udalosti.

Položky, nábytok, ktorý patril čechovskej rodine, boli zakúpené osobné predmety spisovateľa. V roku 1995 bolo otvorené múzeum. Podrobne popisuje život spisovateľa, tvorivý spôsob a cestu do Sachalin. Múzeum tiež hostí rôzne aktivity.

výstavy, súťaže, rôzne výlety, majstrovské kurzy, predstavenie ľudového umenia. Otváracie hodiny: utorok, streda - 10.00-18.00, štvrtok, piatok - 10.00-19.00, sobota, nedeľa 11.00-18.00, pondelok - voľno.

Miesto: Prospect Mira - 104, Juzno-Sakhalinsk

Korsakov Sea Trade Port

V zálive Aniva na ostrove Okhotsk, v južnej časti ostrova Sachalin, sa nachádza prístav, prístav Korsakov a rovnaké mesto.

Navigácia v tomto najväčšom prístave Ďalekého východu pokračuje po celý rok. Práca prístavu je rozsiahla, zahŕňa opravy lodí, ťažbu rýb, ich spracovanie, osobnú dopravu, prekládku veľkého nákladu, ako je drevo, uhlie, kovy, zariadenia a ropné produkty. Rozvoj prichádzajúceho cestovného ruchu v regióne Sachalin závisí predovšetkým od prístavu Korsakov, pretože cez ňu môžu zahraniční turisti sa dostať do Ruska cez trajekt. Na pozorovacej palube v prístave si zasluhuje osobitnú pozornosť. Ponúka skvelý výhľad na more, samotný prístav a celé mesto. V noci je ešte oveľa krásnejšie vďaka množstvu svetla v prístave.

Umiestnenie: Portovaya Street - 10, Korsakov.

Námestie pomenované podľa V. I. Lenina

V samotnom centre mesta Juzno-Sakhalinsk sa nachádza námestie Lenin. Chôdza po nej môžete vidieť fontánu a okolo nej sú nádherné záhony. Existuje veľa lavíc, ktoré vám umožňujú vychutnať krásu parku už dlhú dobu.

Vedľa fontány je pomníkom Lenina. Na sviatky námestie zhromažďuje mnohých obyvateľov a hostí mesta a práve tu sa konajú kultúrne podujatia.

Lake busse

Oddýchnite si od hlučného mestského mestského štvrte, choďte do jazera Busse. Úžasný výhľad, dobrý rybí úlovok, nezabudnuteľný zážitok - to všetko je odpočinok na jazere Busse.

Milovníci prírody obdivujú vtáky, ktoré tu žijú, obdivujú veľké ľalie, ktoré tu rastú, rovnako ako hviezdna nočná obloha. A najdôležitejšia vec je množstvo rýb a ustríc, ktoré je možné pripraviť ihneď po úlovku. Pobyt na jazere je lepší na niekoľko dní. Glades na brehu sú vhodné pre umiestnenie, príroda je fascinujúca pre svoju krásu, ideálne miesto pre rodinnú dovolenku.

Yacht Club "Vodnik" v Kholmsku

Ak chcete diverzifikovať svoju dovolenku, môžete navštíviť súťaž v plavbe. V regióne Sachalin sa konajú v meste Kholmsk, v jachtárskom klube "Vodnik". Na tomto mieste môžete vidieť desiatky plachetníc jachty plachty na vlnách.

Každý môže sledovať súťaž. Jarná sezóna začína v polovici apríla. Milovníci vodných dobrodružstiev budú mať záujem sledovať skúsených jachtárov, rovnako ako začiatočníkov, ktorí sa zaoberajú prvým rokom. Najpamätnejší dojmy bude predstavovať kontrola jácht v deň otvorenia sezóny venovanej Deň víťazstva.

Hlavný maják v Kholmsku

Maják slúži ako vodítko pre plavidlá plaviace sa do mora. V každom prístavnom meste je taký asistent. Maják mesta Kholmsk, rovnako ako všetky ostatné majáky, ukazuje námorníkom, že krajina je veľmi blízko, že ich domov je blízko. Vo vnútri majáku je točité schodisko, ktoré stúpa po schodoch a dáva jasné emócie.

Z vrcholu majáka je nádherný výhľad. Okrem toho v Kholmsku existujú ďalšie 4 majáky, ale hlavný maják, ktorý bol otvorený v roku 1958, spôsobuje najväčší záujem turistov, a to vďaka najlepším výhľadom na okolie.

Čekovský vrchol

Vrchol Čechov je veľmi obľúbený medzi milovníkov horských stredísk. Nachádza sa v tesnej blízkosti južno-sakhalinského, len 15 km od nej, čo je pre návštevníkov tejto prírodnej pamiatky prístupné mnohým. Na týchto krásnych horských miestach je v červenej knihe uvedený hmyz a vtáky.

Vegetácia je zastúpená trpasličími břízami, bambusom, čučoriedkami, horským popolom, rastúcim divokým rozmarínom, cédrom rastie vyššie v horách. A na kameni a mraky. To všetko dáva tejto oblasti jedinečnú krásu. Z vrcholu môžete vidieť mora Okhotsk, záliv Aniva, hory Kamyshovského areálu a samotné mesto Yuzno-Sakhalinsk. Cestovanie v regióne Sachalin, nezabudnite stráviť deň na čakovskom vrchole.

Cape Giant

Sachalin je bohatý na prírodné zaujímavosti. Tajomná krajina priťahuje turistov z celej krajiny. Na juhu od Sakhalinu, pri jazde do obce Okhotsk, môžete vidieť Cape Giant. Miesto je veľmi malebné.

Hneď po pobreží mora Okhotsk od mysu Ptichy po mys Giant existuje veľa jaskýň, jaskyne stojace priamo do mora, oblúky, stĺpy a vtáky na nich. Objavte prírodné krásy v suchom počasí, pretože v takýchto okamihoch je cestná komunikácia prístupnejšia. Väčšina trás je automobil, ale chodníky trvajú veľa času. A hoci cesta trvá značnou fyzickou silou, jej prínosy sú oveľa vyššie. Koniec koncov, najlepší odpočinok je zvyšok strávený v prírode.

Ostrov Moneron

Na našej planéte sú tajomné miesta, ktoré obsahujú množstvo tajomstiev. Ľudia združujú s nimi legendy, navštevujú ich v nádeji, že rozptýlia tajomstvá. V regióne Sachalin je malý ostrov Moneron, ktorý sa nachádza medzi Ruskom a Japonskom, považovaný za tajomné miesto. Podľa pôvodu je - vyhynutá sopka, oblasť okolo 30 štvorcových kilometrova morská hmla sa často skrýva z očí.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa tento prírodný fenomén stal jednou z hlavných príčin tajomstva. Prvé tajomstvo: kedysi ostrov bol súčasťou Japonska a z nejakého dôvodu začal aktívne skúmať. Bol postavený maják, komunikácia, telefónna komunikácia, meteorologická stanica a oveľa viac, a čo je najdôležitejšie, to všetko v čo najkratšom čase. To naznačuje myšlienku ponoriek ukrytých tu, školy bojových plavcov a dokonca aj budov na izoláciu pacientov s leprami.

Počas druhej svetovej vojny ostrov prešiel do Ruska, ostrov sa stal prázdnym, jeho návšteva bola obmedzená, ale turistické skupiny si ho môžu dovoliť navštíviť.

Druhé tajomstvo: hroby, ktorých výzdobou je možné posúdiť, že patria do obdobia sovietskej moci, kvôli pamiatkam s červenou hviezdou. Tam, kde nie sú známe. Tretie tajomstvo: tajomstvo prepadnutého juhokórejského lietadla, na ktorom bolo takmer 300 ľudí, ich telá sa nikdy nenašli. Štvrté tajomstvo: Kto na tomto ostrove žije niekto v staroveku, a ak áno, kto? Objekty, ktoré pripomínajú vytvorenie ľudských rúk, pripomínajúce miesta pre obrady, boli objavené tu. Piate tajomstvo: tajomstvo ostrova, pretože je obývané zvieratami, ktoré sú charakteristické len pre túto oblasť. K dispozícii je čistá voda a čistý vzduch.

Ľudia sami vytvárajú tajomstvá, vo väčšine prípadov sa legendy zdajú z nedostatku informácií, aby ich dokázali alebo vyvrátili, je potrebné navštíviť toto tajomné miesto aspoň raz. Čoraz viac turistov je tu, a ako spomienka na toto zaujímavé miesto, každý z nich môže zobrať nájdený polodrahokam.

Medvedné múzeum v Južno-Sachalinsku

Medvede a rozprávky o ňom sú známe od detstva. A akákoľvek zmienka o Rusku cudzincami je spojená s medveďom. Sachalinský región navštevuje mnoho turistov zo susedných krajín a bude zaujímavé navštíviť jedno z najlepších múzeí v Rusku. Múzeum jasne ukazuje a rozpráva o živote ruských obyvateľov.

Tu je zastúpená ruská chata ako v rozprávke "Tři medvede", národné umelecké diela ako Tula samovary, hliny a drevené hračky, Khokhloma, Gzhel, Dymka, postavy medveďov vyrobených rôznymi technikami. Okrem objavovania fascinujúcich exponátov muzeum ponúka návštevníkom zaujímavé dielne: maľovanie na dreve, výrobu bábiky ľudovej, hrnčiarske dielne a mnoho ďalších. Exkurzia do múzea bude zaujímať dospelých i deti.

Umiestnenie: 2. centrálna ulica - 1B, mesto Mall Mall.

Pamätník sovietskych vojakov v južno-sachalinskom

V roku 1945 boli v bojoch za oslobodenie Južno-Sachalinského a Kurilových ostrovov počas rusko-japonskej vojny zabití sovietski vojaci. V pamäti ich vykorisťovania bol v Juzno-Sachalinsku postavený pamätník. Socha vojaka, silná a statočná, ukazuje ruky dopredu, znamená Victory. Na žulovom podstavci bol inštalovaný vojak, ktorý je zdobený slovami: "Večná sláva hrdinom." Autori pamiatky sú sochármi A. Tyurenkov, I. Loveyko, A. Bronzov. Pri prvom prechádzke po uliciach mesta stojí za to, aby ste sa priblížili k pamätníkovi sovietskym vojakom a uctili ich výkon v mene života budúcich generácií.

Pin
Send
Share
Send
Send