Rusko

Pozoruhodnosti Krasnokamensku: recenziu, fotografiu a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Krasnokamensk je mesto v Transbaikalii, ktoré sa nachádza na križovatke troch veľkých kultúr: ruskej, čínskej a mongolskej. Mesto dostalo svoje oficiálne meno v roku 1969 a dovtedy sa tu pravidelne objavovali a zmizli rôzne drobné rybárske, obchodné a vojenské osady.

Miesto súčasného mesta Krasnokamensk nie vždy patrilo Rusku. Ruská ríša tam rozšírila svoje sily až v 17. storočí a podmanila si Buryatské kmene, ktoré v tom čase žili.

Vklady Uránu

Uránové ložiská, ktorých objem v okrese Krasnokamensk je dnes jednou z najväčších v našej krajine, hoci nie sú samy osebe príťažlivosťou, ale v skutočnosti mesto vďačí za ich existenciu. Faktom je, že pred rokom 1969 tu bola stepa, pustina a až po ruskom prieskumníkovi Vladimir Zenchenko Objavil som v ňom ložiská cenných hornín, terén sa začal aktívnym usadzovaním a veľmi rýchlo vzniklo centrum na spracovanie uránu - závod Priargunsky. Má názov mestského podnikania, pretože pôvodne tu žili pracovníci uránového priemyslu a zamestnanci infraštruktúry.

Mesto dostalo svoje meno z pohľadu uránu - surová uránová ruda vyzerá ako "červený kameň".

Priargunsky kombinovať

Jeden z najväčších svetových podnikov na ťažbu surového uránu môže byť bezpečne zaradený do zoznamu atrakcií mesta. Zamestnáva viac ako 8 tisíc ľudí, vrátane viac ako 40 lekárov a kandidátov vedy a niekoľkých akademikov.

Miesto: Stroiteley Avenue - 11.

Časť transsibírskej železnice

Ekonomický rozvoj Ruska začal od železnice, a mesto Krasnokamensk nie je výnimkou. Koniec koncov, v krátkom čase zvládnutie terénu priniesol civilizáciu tu trans-sibírsku diaľnicu, vďaka čomu sa závod a mesto postavili prakticky na rovnej úrovni. Dnes už nie je nič neobvyklé, aj keď v skutočnosti môže byť diaľnica nazývaná jedným z malých sovietských síl.

Pamätník staviteľov mesta

Dnes je Kransokamensk strategicky dôležitým hospodárskym subjektom. Čiastočne vďaka nemu Rusko môže vyvážať urán, udržiavať svoju ekonomiku nad vodou. A keďže mesto má pre krajinu veľkú hodnotu, tu bol postavený monument staviteľov projektom sochára Alexandra Pilníka.

Továreň a mesto postavili dve veľké skupiny ľudí: vojenské a civilné. Orol na pamiatke môže byť interpretovaný dvoma spôsobmi: jednak je to lovec (a urán je hlavným prvkom jadrového programu) a na druhej strane je legenda, že keď do mesta prišiel pluk vojenských staviteľov pod vedením veľkého Skvortsova, orla

Portrét ocele Pokrovsky

Prvý riaditeľ združenia ťažby uránu, Steel Pokrovsky, je zvečnený na stene mestského domu kultúry. Ako viete, vďaka svojej tvrdej práci (Steel Pokrovsky bol poverený titulom hrdina socialistickej práce), spoločnosť "vstala na nohy" v krátkom čase a stala sa svetovým lídrom z hľadiska množstva uranu ťaženého a spracovaného. Oceľ Pokrovský riadil továreň už 30 rokov a okrem svojich riadiacich činností bol známy ako veľký vedec a autor mnohých vedeckých prác.

Miesto: Stroiteley Avenue - 7.

Mestská infraštruktúra

Infraštruktúra mesta je pozoruhodná svojou plnosťou a kapacitou. Je úžasné, ako tu, v priebehu viac ako 40 rokov, bolo postavených desať škôl a materských škôl, štyri veľké pobočky univerzít (vrátane moskovskej MEPhI a Chitskej banskej technickej školy).

Mesto má všetko, čo potrebujete: veľkú regionálnu nemocnicu, obchody, parky a rekreačné oblasti a do roku 2018 sa plánuje postaviť veľké letisko, ktoré prinesie Krasnokamensk na novú ekonomickú úroveň. To bude pravdepodobne lietať obchodníkov a špecialistov z Číny a Japonska.

Mesto je tiež známe svojou čistotou, pretože tu žijú hlavne vzdelaní ľudia.

Pamätník podzemí - Tarbagan

Sarmanti-Tarbagans, tieto roztomilé a nevinné poľné zvieratá, ktorí tu žili pred výstavbou mesta, utrpeli tragický osud. Bohužiaľ, celá populácia, ktorá mala viac ako milión jednotlivcov v tom čase, musela byť vyhubená, pretože predstavovala vážne nebezpečenstvo pre obyvateľov strategického mesta ako potenciálnych nositeľov morí.

V pamäti, ako nevinné zvieratá utrpeli v rukách človeka v záujme vyššieho cieľa, bol postavený tento pomník, ktorý sa stal jedným zo symbolov mesta.

Kostol nášho Spasiteľa

Kostol Spasiteľa, nie človek-vyrobený jeden z hlavných ikon ruskej pravoslávnej cirkvi, je medzníkom mesta, ako prvý a najväčší kostol postavený tu počas rozmrazovania. Potreba jeho výstavby sa objavila, keď počet veriacich v meste začal rásť - spočiatku pravoslávni zhromaždili v špeciálnej izbe bežnej administratívnej budovy.

Val Džingis Chán

11. storočie našej éry bolo poznačené vznikom nového mocného štátu na Ďalekom východe - Zlatá horda. Je známy mnohými vecami, vrátane 300-ročného jarmo nad Kievanskou Rusi. Avšak napriek agresívnej politike mongolských khánov nezabudli na obranu a postavili na území moderného Krasnokamensku rozsiahly systém obrany, ktorý sa neskôr nazýval šachtou Džingischána.

Táto šachta patrí k orientačným bodom, pretože jej dĺžka je rovnaká ako 700 kilometrov, a v hrúbke - viac ako sto metrov. Hriadeľ pozostáva z nábreží a priekopu umiestneného na severnej strane, čo naznačuje, že sa bránili pred nepriateľmi zo severu. Mongolský ochranný systém sa môže, hoci s veľkým úsekom, porovnať s Veľkou čínskou múrou, ktorú Číňania postavili, aby ho ochránili pred mongolmi.

Pozrite si video: Jazdenka Škoda Yeti 2009 - 2017 - (Júl 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send