Nemecko

Čierny les: atrakcie a čo vidieť v meste

Pin
Send
Share
Send
Send


Malebné vrchoviny v Nemecku, z ktorých pochádzajú všetky rozprávky, je to tajomný Čierny les. Obrovské obrie stromy, ktoré sa tiahnu pozdĺž sklonených svahov, zachránia veľa zmien pod nimi. Táto oblasť bola obývaná starými kmeňmi, ktoré prešli lesom, ktorý sa čoskoro stal hranicou. Neskôr sa táto oblasť dostala do pozornosti rímskych vojakov, oni a liečivé vlastnosti vody.

Okrem liečivých kúpeľov a minerálov je Čierny les taktiež neuveriteľne krásny, fascinuje svojou absolútne temnou magickou povahou.

Kláštor Všetkých svätých

Kláštor všetkých svätých je budova, ktorá sa zhoduje s prvou asociáciou, ktorá prichádza do úvahy pri spomienkach na Čierny les. Dark Gothic, takmer úplne zničený búrkou pred stovkami rokov, položený na odpočinok v lese na kopci.

Samotné vodopády sa nachádzajú v malej vzdialenosti, cesta k nim je oveľa viac populárna a priateľská. Vodné prúdy padajú po schodoch, rovnomerne vytvárajú šum a odlievajú mystickú romantiku na obdivujúcich ľudí kedykoľvek počas dňa alebo v noci.

Triberg Falls

V meste Triberg môžeme vidieť vodopád niekoľkých kaskád, ktorý sa rozprestiera niekoľko desiatok metrov a je jedným z najväčších a nepochybne najkrajších v Nemecku. Neuveriteľný výhľad sa otvára zospodu, odkiaľ môžete vidieť celú cestu prechádzajúcu vodou. A práve pod ním je pekný rybník, na brehu ktorého môžete obdivovať výhľad.

Triberg City

Hoci celé Nemecko má nádhernú architektúru, toto mesto je mimoriadne pozoruhodné. V nej môžete vidieť obrovské množstvo farebných, nepríjemných, zábavných a roztomilých, vtipných a neprimeraných domov. Bolo by to, akoby deti vyrábali veľa, veľa perníkových domov z cookies a prinútili ich mať celé mesto.

Baden-Baden

Baden-Baden sa nepochybne dávno stalo najznámejším letoviskom v Čiernom lese. Malé mesto, známe svojimi teplými prameňmi, kúpeľmi a historickými pozostatkami rímskej kúpele. Tu je celé mesto, takže si môžete vychutnať vysokú kvalitu služieb, termálne pramene, procedúry v prírode a len relaxovať.

Alley Lichtentaller

V Baden-Badenu je Lichtentallerská ulica, možno jedna z najpohodlnejších miest. Vždy pokojnou a útulnou uličkou chcem chodiť bez zastavenia. V lete kvitnú stromy a kríky, na jeseň sa obrátia na charakteristické žlté, av zime spolu s celým mestom sú pokryté snehovými čiapkami.

bane

V histórii Čierneho lesa boli časy, keď sa aktívne používali ako bane. Olovo, striebro a kobalt boli tu ťažené, ale väčšinou rudy, samozrejme, takže les je nazývaný čierny. Dnes je mnoho mín opustených a môžete sa potulovať a užívať atmosféru čiernych baní. V niektorých baní dnes môžete ísť dolu a pozrieť sa na ne od seba.

Schluchsee

Medzi tajomnými lesmi sa šíria mnohé smaragdové jazerá a hlboko sa tiahnu. Najhlbšie jazero v Nemecku, ktoré sa tiahne až k vrcholom smaragdovej farby a pretiahne ďaleko dopredu.

Toto jazero je mimoriadne krásne v zime, kedy sa sám zakryje vrstvou ľadu a priľahlé lesy s vrstvou snehovo bieleho chumáča. A nahradením farby sa zdá, že jazero zmenilo scenérie pre novú rozprávku.

V Nemecku sú veľmi obľúbené zimné športy, ako je lyžovanie alebo korčuľovanie. A v malých mestách, ktoré nie sú ďaleko od väčšiny jazier, sa nachádzali zimné lyžiarske strediská.

Titisee

Modré vody, v ktorých ryby splash a kto vie, možno aj morské panny. A na brehoch sú zelené črepky nasýtené slnkom, striedavo s hustými smrekovými lesmi. A to všetko na brehoch nebeskej farby jazera, veľmi obľúbené pre svoju krásu.

Neďaleko od tohto jazera sa nachádzajú kvitnúce zelené pasienky s krávami a dedinami s domčekmi, ako keby boli vyrobené z perníka. Miestni obyvatelia sú veľmi citliví na poľnohospodárstvo a ich polia sú vždy čisté a dávajú život životu, rovnako ako mestá, v ktorých sa nachádzajú.

mesta

V tejto oblasti je veľa útulných miest, z ktorých každá má svoju jedinečnú atmosféru. A ak bola príležitosť, mali by sa všetci dostať okolo.

Veľké a malé, so starými nápismi, nákupnými uličkami a hnedými dlaždicami. Mnohé z týchto miest sa nachádzajú v blízkosti jazier a lesov, rovnako ako mnohé z nich majú národné remeslá. Napríklad v meste Furtwangen je obrovská zbierka hodiniek, ktorú možno vidieť návštevou múzea.

Stuttgart

V Stuttgarte je rodisko "Faust", tu žili a pracovali Hegel, Schiller, Wilhelm Hauff. Navyše tu nájdete hlavnú železničnú stanicu, Königstraße, múzeá rôznych automobilových spoločností a botanickú záhradu. A predovšetkým, Stuttgart je hlavným mestom mesta Baden-Würtenberg.

Freiburg

No, hlavným mestom Čierneho lesa je Freiburg, hlavné mesto s gotickou katedrálou, ktorá ponúka nádherný výhľad na celé mesto. K dispozícii je aj najstaršia a najprestížnejšia univerzita v Nemecku.

Z zábavného programu sa stal obľúbeným miestom dlho milý Europa-Park.

Horský vrchol Feldberg

Medzi Nemcami sú veľmi populárne pešie túry v horách a na kopcoch, a to najmä preto, že počasie a prírodné krásy oblasti v každom smere prispievajú k tejto potešenie.

Najvyšším bodom Čierneho lesa je horský vrch Feldberg, je tiež druhým v celom Nemecku. Ale to neznamená, že má iba veľkosť, pretože okrem toho je mimoriadne malebná. Pod ním ležia niekoľko údolí, rovnako ako ľadové jazero Feldsee.

Hrad Hohenzollern

Ako miesto, kde žije rozprávka, je Čierny les známy aj svojimi starobylými budovami vrátane hradov. Najviac sa môže priťahovať pozornosť hradu Hohenzollern. Obdivuje pohľad na početné veže, opevnenia a opevnenia, ktoré nám klesli z detských kníh o stredoveku. Obrovská stavba, ktorá je skvelou tvorbou starých majstrov, vyzerá úplne neuveriteľne, najmä v oblasti hmly a sneženia.

Hohburg

Viac ako samotné hrady priťahujú iba zrúcaniny hradov, najmä ak sa stali takými počas dlhých obranných bitiek. Po mnohých opevneniach sa tento hrad stal skutočnou pevnosťou, a preto bolo prekvapujúco túžbou obnoviť ju, tentoraz však opevnenie padlo, hoci teraz z všemocného zbraňu.

Hochburg sa nakoniec obrátil na františkánsky zrúcaninu, občas ho chceli obnoviť, ale osud bol proti nemu, takže pevnosť zostala len zrúcaninou.

Čierny les

Najdôležitejšou atrakciou je však samotný les. Široké kmeňové stromy zarastené mechom a zakorenené do zeme, cez ktoré prechádzajú malé prúdy.

Tu večerné slnko prechádza jedľovými stromami a ohrieva rôzne zvieratá, ktoré usadili tieto hrany.

Nepredstaviteľná rozmanitosť poľa, tzv. Alpské, rozkvitnuté na mäkkých trávnatých lúkach na úpätí lesov a hôr.

Neuveriteľná vegetácia, ktorá vedie skrze vlákna, hlbšie a hlbšie do húštiny k nebývalým zverám a dobrodružstvám. Čierny les je namočený v mágii a pocit sa vznáša vo vzduchu, ktorý víly sú len asi lietať medzi peľ a padajúce listy, a kvôli silným kmeňom stromov Baba Yaga alebo tajomný rytier sa objaví. Tento les je naozaj plný tajomstiev a zázrakov a len tým, že ho navštívite môžete skutočne cítiť.

Pozrite si video: Hyundai i30N Fastback pure drive - Maroš ČABÁK (Smieť 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send