Španielsko

Pamiatky Albarracínu: Recenzia a fotografie

Pin
Send
Share
Send
Send


Dovolenka v Španielsku, väčšina turistov je spojená s mestami ako Barcelona, ​​Valencia, Madrid alebo Granada. Ale aby ste skutočne poznali krajinu, môžete navštíviť iba svoje malé, malé mestá a pozrieť sa na život a zvyky obyčajných občanov. Jedným z týchto malebných miest bolo mesto Albarracin. Jeho bohatá história začína od 10. storočia.

Mesto má rozlohu 456,5 km ² a má iba vyše 1000 obyvateľov, ktoré sa vyznačujú krásou prírody a architektonickými formami.

Cestovatelia ho nazývali "orlovím hniezdom". To sa podobá báječné stredoveké miesto, ktoré sa nachádza priamo nad roklinou medzi skalami Sierra de Albarracina a obklopený rieka Guadalaviara.

Pomenovaný po mauritánskych vládcoch klanu Al Banu-Ratsin, Albarracín vstúpil v polovici 20. storočia do zoznamu národných pamiatok Španielska. Na konci 20. storočia získal zlatú medailu za úspechy v umení a dnes tvrdí, že je na zozname svetového dedičstva UNESCO. Akonáhle v tomto meste, turisti by mali venovať pozornosť mnohým atrakciám:

Pevnosť Al'barasin

Stále sa môžete dotknúť starobylých obranných štruktúr mesta vďaka zachovanej časti steny Albarasin. K dnešnému dňu zostala zachovaná iba malá časť desiateho storočia, ktorá chránila mesto pred nepriateľskými útokmi. Aby sme nasledovali prístup nepriateľa, bolo potrebné vyliezť vežu "Torre Blanca", ktorej stavba sa datuje do 13. storočia.

Môžete prekonať silnú bariéru buď "Portal de agua"buď cez druhú bránu"Portal de molina"Takže sme skončili v samotnom meste a jeho celé centrum je jediným komplexom atrakcií s uličkami - labyrinty a sídlami 15, 16, 17 storočí a hlavné námestie je obľúbeným miestom medzi cestujúcimi.

Hlavné námestie

"Plaza Mayor" nie je bez dôvodov obľúbený medzi fanúšikmi fotografie. Turisti tu budú prepravení do atmosféry stredovekého Španielska:

  • Kované zábradlia na oknách.
  • Výkonné drevené dvere so zložitými rukoväťami.
  • Stredoveké brnenie, hrebene prilieb, erby slúžia ako dekorácia fasád.

Najstaršie budovy sa datujú do 11. storočia. Zvláštna pozornosť priťahuje majestátne obrovskú budovu radnice zo 16. storočia -Ayuntamiento", doplnený o znak báječného mesta. Je zaujímavé, že katedrála tu nenájdete.

katedrála

Konštrukcia chrámu trvala viac ako 300 rokov. Po prijatí svojej konečnej podoby v roku 1595 sa katedrála Spasiteľa stala jednou z najvýznamnejších budov mesta. Architekt Alonso de Barrio Dakho vytvára svoje gotické stvorenie s prvkami renesancie.

Na rozdiel od väčšiny miest v Španielsku sa katedrála nenachádza na hlavnom námestí. Ak chcete dosiahnuť a obdivovať zlacený oltár venovaný svätému Petrovi, turisti budú musieť vyliezť strmé schody do malého námestia Mayor na okraji Albarracíny.

Miesto: Plaza la Seo - 1.

Biskupský palác

Neďaleko katedrály sa nachádza malá, skromná budova "Palacio Episcopal" alebo palác biskupa. V súčasnosti sa nachádza múzeum španielskeho umenia. Postavený v barokovom štýle v 18. storočí, palác bol sídlom staršieho mentora mesta Albarracin. Ak sa rozhodnete dnes navštíviť túto budovu, nájdete tu veľa náboženských a tvorivých objektov. Aby ste sa dostali do minulosti čo najviac, mali by ste navštíviť najstarší kostol v meste.

"Kostol sv. Márie"

K dnešnému dňu historici neurčili presný dátum výstavby tohto malého kostola. "Iglesia de Santa María" alebo kostol sv. Márie bola postavená v štýle gotiky, okolo 11-12 storočí. Turisti sa môžu tešiť na oblúky s špicatým vrcholom a nádherne zdobenou fasádou bohatou na vyrezávané detaily a ostré okná. Všetky prvky štýlu zdôrazňujú zvislú verziu.

História kostola je veľmi tragická. Po skončení výstavby úplne spálil a našiel druhý život po rekonštrukcii 16. storočia. Mestská nemocnica získala dnes druhý život, toto je múzeum "Museo de Albarracín".

Albarracínské múzeum alebo "Museo de Albarracín"

Budova múzea bola postavená v 18. storočí a má bohatú históriu. V jeho stenách bola raz mestská nemocnica a počas občianskej vojny bola väznica. Expozícia múzea je postavená v chronologickom poradí.

Počnúc islamskou minulosťou až po príchod kresťanstva. Predstavil bohatú zbierku keramiky a domácich predmetov. Tu sa môžete tiež zoznámiť s modernou históriou mesta. Dočasné výstavy rôznych predmetov sú pravidelne organizované v niekoľkých izbách.

Hrad Albarracin

Kedysi v hrad Albarracin získate jedinečnú príležitosť dotknúť sa konštrukcie 9. storočia. Stavba pevnosti bola obrannej povahy. Islamské posilnenie bolo postavené s prihliadnutím na geografické črty. Zámok 11 veží bol obhájený nepreniknuteľnou stenou. Po archeologických vykopávkach na začiatku 21. storočia boli na území pevnosti nájdené moslimské budovy a palác z 12. storočia. Všetky objavy sa stali exponátmi mestského múzea, otvoreného každému.

Keď sa rozhodnete ísť na výlet do Španielska, nezabudnite zastaviť v malom a báječne krásnom meste Albarracín. Jeho krása a originalita vás nenechajú ľahostajným.

Pin
Send
Share
Send
Send