Taliansko

Hlavné atrakcie mesta Palermo: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Známy pre svoju históriu, kultúru, architektúru a gastronómiu, Palermo vždy hrá svoju dôležitú úlohu počas svojej existencie. Založené Féničkami v 8. storočí pred nl boli ovládané Rimanmi a Feničanmi, Saracénmi a Normanmi, Francúzmi a Španielmi, ktoré nemohli ovplyvniť architektúru a tradície mesta.

Dnes je Palermo hlavným mestom na Sicílii. Priťahuje tiež turistov s komfortným stredomorským podnebím, ako aj vzrušujúci nočný život.

Ak hovoríme o pamiatkach mesta Palermo, potešia sa predovšetkým rozmanitosťou.

Katedrála Nanebovzatia Panny Márie

Katedrála v Palerme je architektonický komplex, ktorý sa vyznačuje prítomnosťou rôznych štýlov. Bol postavený v roku 1185 na mieste bývalej byzantskej baziliky.

Ak sa pozriete vonku, dve veže a portál zdobený v 15. storočí Antonio Gambala a Francesco Miranda sú zarážajúce. Apska chrámu, nádherne zdobená, je súčasťou pôvodnej budovy, ale juhozápadná fasáda je modernejšia, navrhnutá v 14. až 15. storočí.

Miesto: Corso Vittorio Emanuele.

Kostol San Cataldo

Chiesa di San Cataldo je nádherným príkladom arabskej architektúry. Založená v roku 1160. bola v 18. storočí použitá ako pošta, aby sa v 19. storočí stala náboženskou budovou.

Kostol má obdĺžnikový tvar a zdobí slepé arabské oblúky, čiastočne okná. Konštrukcia chrámu je celkom jednoduchá: steny so stĺpmi a oblúkmi v byzantskom štýle; podlaha ozdobená krásnou mozaikou; prísny oltár, 1 loď s 2 apsami.

Miesto: Piazza Bellini.

Kostol sv. Domenica

Druhým najvýznamnejším náboženským objektom v meste Palermo bol kostol San Domenico postavený v renesančnom štýle v rokoch 1458-1480. Dnes však môžete vidieť celkom inú stavbu: kostol bol kompletne zrekonštruovaný v roku 1640 architektom Andrea Serrinsenom v barokovom štýle.

Jeho atrakciou sú sochy zo sadry a nachádzajú sa v nástenných výklenkoch budovy. Vnútri chrámu je veľmi priestranný. Je zdobený niekoľkými umeleckými dielami barokovej éry a 8 stĺpmi v toskánskom štýle, ktoré zdieľajú 3 lodné plavidlá.

Miesto: Piazza S. Domenico - 1.

Bazilika sv. Františka z Assisi

Bazilika svätého Františka z Assisi bola postavená v 2. polovici 13. storočia a počas svojej histórie bola predmetom mnohých transformácií a rekonštrukcií. V 15. storočí tu boli postavené niekoľko gotických a renesančných kaplniek.

V 18. storočí bol kostol ozdobený štukovaním a freskami od Pietro Novelli, ako aj františkánske sochy. Bazilika je domovom niekoľkých cenných majstrovských diel: socha Athanasiova a socha Panny Márie, dielo Domenica Gadiniho; cyklus 10 sôch La virtù francescana, ktoré sú považované za najlepšie diela Giacoma Serpotta. Hlavným bodom chrámu je organ, namontovaný v roku 1961, rok Front di Tamburini, ktorý má 3 klávesnice, 61 poznámok každý.

Miesto: Via del Parlamento - 32.

Palatínska kaplnka

Pôvodne postavený ako palác pre arabských emirov a ich háje, Palatínska kaplnka bola obnovená Normami v roku 1140. Jeho interiér je úplne pokrytý brilantnou mozaikou, ktorá zobrazuje rôzne biblické scény. Hlavnou postavou mozaiky je Kristus Pantokrator, ktorý je zobrazený na oltári a kopuli. Ak hovoríme o nábytku, v prvom rade priťahuje obrovský trón pri vchode do naosu, ktorý je pokrytý mozaikami, ako aj krásny kandelábr, zdobený figúrkami divokých zvierat a listov akantov.

Miesto: Piazza Indipendenza.

Archeologické múzeum

Nachádza sa v bývalom kláštore Filippini, regionálne archeologické múzeum v Palerme je plné starožitných artefaktov rímskej éry. Väčšina z nich bola objavená počas vykopávok Termini Imerese, Agrigento, Syracuse, Selinunte, Mozia.

Ak hovoríme o najzaujímavejších exponátoch múzea, môžeme si všimnúť: 2 sarkofág z doby Féničanov; Pietra di Palermo, objavený v Egypte v 19. storočí; krásna zbierka gréckych sôch; socha Satiro di riempimento una tazza. Bohatá zbierka gréckej keramiky a rímskych mozaiiek je tiež pôsobivá.

Miesto: Via Bara All'Olivella - 24.

Sicílska regionálna galéria

Abatellis Palace je domovom galérie, v ktorej sú vystavené mnohé umelecké diela zahraničných, talianskych a sicílskych autorov. Tu vidíte drevené sochy Antonello Gagini a Francesco Laurana, fresky od Antonella da Massina, umelecké panely Jan Gossart a Jan Provost, obrazy od Mojžiša de Pietro Novelli. Najväčším úspechom v galérii je zbierka umeleckých diel talianskej renesancie.

Miesto: Via Alloro - 4.

Bábkové múzeum

Budova, v ktorej sa nachádza Palermo bábkové múzeum, má 2 poschodia a pokrýva oblasť 800 metrov štvorcových, Je to pôsobivá vo svojej zbierke talianskych bábok, ktorá pozostáva z približne 350 bábik vyrobených v Palerme, Catania, Neapol. Okrem expozícií bábok z celého sveta má múzeum knižnicu, ktorá obsahuje približne 3000 zväzkov o dejinách bábiky, ako aj mnohé diela miestneho folklóru.

Miesto: Piazzetta Antonio Pasqualino - 5.

Diecézne múzeum

Diocesiano Museo obsahuje pomerne rozsiahlu zbierku umeleckých diel (obrazy, fresky, mozaiky), ktoré patrili do náboženských budov zničených počas druhej svetovej vojny. V 1. poschodí nájdete fresky z 15. storočia, ako aj byzantské obrazy a ikony. Na druhom mieste, v ktorej je upozornená práca Pietro Novelliho, dvorného maliara španielskeho kráľa Filipa Štvrtého.

Miesto: Via Matteo Bonello - 2.

Pretoria fontána

Fontana Pretoria bola postavená v roku 1554 Francisom Camillianom vo Florencii. V roku 1574 bol prepravovaný na námestie Pretoria v Palerme, ktorý bol rozobraný na 644 kusov. Rekonštrukčné práce viedli Camillo Camilliani, syn Francis, a Michelangelo Naccherino. Obyvatelia Palerma pokrstili pomník "Fontána hanby" kvôli mnohým nahým sochám, ktoré ju zdobia. Posledná reštaurovanie sa uskutočnila už v 21. storočí. Od novembra 2003 je fontána opäť v zozname atrakcií hlavného mesta Sicílie.

Normanský palác

Bývalá rezidencia sicílskych kráľov a dnes ústredie ostrova parlamentu Palazzo dei Normanni je postavená na najvyššom mieste historického centra Palerma. Po dobytí Sicíly v roku 1072 sa Normani nazvali Palermo hlavným mestom nového Sicílskeho kráľovstva a palác bol vybraný ako bydlisko nových kráľov. V roku 1132 kráľ Roger II pripevnil k palácu kaplnku Palatine, ktorá je dnes najobľúbenejším medzníkom mesta. V niektorých izbách paláca sú k dispozícii návštevníci.

Miesto: Piazza Indipendenza - 1.

Hrad Dziz

Nachádza sa v západnej časti mesta Palermo a hrad Castello della Zisa postavili arabskí remeselníci pre kráľa Williama z Sicílie. Hrad dostal svoje meno od arabského al-Aziz, ktorý sa prekladá ako ušľachtilý, nádherný. V rokoch 1808 až 1950 bol zámok sídlom hraběnky Notabartolo di Sciara. Kúpil a obnovil región Sicília, dnes je to turistická atrakcia, v ktorej sa môžete pozrieť na zaujímavé islamské umelecké diela, nástroje a iné artefakty v oblasti Stredozemného mora.

Miesto: Piazza Zisa.

Kapucínské katakomby

Kapucínske katakomby v Palerme sú trochu ponuré turistické atrakcie. Zložené telo bolo dehydratované v keramických rúrach a po určitej dobe vyčistené octom.

Spočiatku boli katakomby určené iba pre mŕtvych mníchov kapucínov, aby sa stali prestížnym pohrebiskom duchovných v nasledujúcich storočiach. Tu sa našiel posledný prístrešok asi 8000 múmov, Oficiálne boli katakomby uzavreté v roku 1880, ale naďalej ich žiadali turistov. Dnes sú k dispozícii verejnosti.

Miesto: Piazza Cappuccini - 1.

Záhrada Garibaldi

Hotel Garibaldi Garden sa nachádza v historickom centre mesta Palermo, v blízkosti námestia Marina, v rokoch 1861-1864 Giovanni Battista Filippo Basile. Je plná exotických rastlín, z ktorých vyniká najväčší fikus v Taliansku, Ficus magolioides. Záhrada je zdobená mnohými bustami, vrátane Giuseppe Garibaldiho, Rosalina Payla, Corrao Giovanni a Nicolae Balcescu.

Park Favorita

Parco della Favorita je najväčšia zeleň oblasti Palerma. Nachádza sa na úpätí Monte Pellegrino, park bol založený Ferdinandom Bourbonom v roku 1799. Dnes je súčasťou Regionálnej prírodnej rezervácie Monte Pellegrino a ponúka vynikajúce podmienky pre rekreáciu, turistiku, cykloturistiku, šport, ako je backpacking.

Botanická záhrada

Orto Botanico, ktoré vlastní botanická fakulta Univerzity v Palerme, je domovom viac ako 12 000 druhov rastlín, Botanická záhrada bola založená v roku 1779. Po 10 rokoch začala výstavba hlavnej záhradnej budovy, ktorá pozostávala z hlavnej budovy, telocvične a 2 postranných budov, navrhnutých v neoklasickom štýle francúzskym architektom Daforni Leonom. Po rozšírení z roku 1892 sa botanická záhrada v Palerme nachádza na ploche asi 10 hektárov.

Miesto: Via Lincoln - 2.

Teatro Massimo

Teatro Massimo sa nachádza na námestí Verdi v meste Palermo. Je to najväčšia opera v Taliansku a 3. najväčšia na starom kontinente. Divadlo bolo postavené v roku 1897 v neoklasickom štýle, zdobené nádhernými architektonickými prvkami gréckych chrámov.

Pre svoju divadelnú sálu, ktorá sa teraz nachádza 1350 divákov, Vyberie sa neskoro renesančný štýl. V roku 1974 bolo divadlo Massimo zatvorené na rekonštrukciu, ktoré trvalo viac ako 20 rokov. Iba 12. mája 1997 bola znovu otvorená. Miesto: Piazza Verdi.

Pin
Send
Share
Send
Send