Tunisko

Djerba: atrakcie a zaujímavosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Djerba je jedným z najobľúbenejších letovísk v Tunisku. Nachádza sa mimo pobrežia severnej Afriky. Biele pláže, čisté more, horúce slnko, palmy, zábava - to všetko je Djerba. Nedostatok priemyselnej výroby je veľkým prínosom, pretože mora je vždy čistá.

Džerba je najlepším miestom na pobyt s deťmi v Tunisku. Tu môžete robiť aktívne vodné športy, jazdu na koni a ťavy. Kúpte si najlepší suvenír - tuniský koberec.

Hlavným mestom ostrova je Houmt Souk

Na severe Džerby je malé mesto - hlavným mestom ostrova je mesto Houmt Souk. Toto miesto zozbieralo veľké množstvo atrakcií. Mestské budovy pripomínajú architektúru celého Tuniska - sú to nízkoľudové domy, biely s bielym vápnom s modrými dverami a platňami. Prechádzky po meste, môžete ísť do obchodov, obchodov, trhov, kde si môžete kúpiť suveníry. Môžete sa tiež oddýchnuť v kaviarni alebo reštaurácii.

Pevnosť Borj El-Kebir alebo Borj Ghazi Mustafa

Na pobreží neďaleko mesta Houmt Souk, vedľa prístavu, sa nachádza pevnosť Borj el-Kebir alebo "veľká pevnosť". Akonáhle slúžil ako obranné opevnenie proti Španielom, Normanom a iným útočníkom.

Pevnosť dostala svoje druhé meno počas zajatia tureckých vojsk a reštrukturalizácie pevnosti. Pevnosť bola nazývaná pevnosťou Borja Ghazi Mustafu, prijímateľa Dracuty, ktorý kontroluje záchyt. Pevnosť má obdĺžnikový tvar a silné steny z kameňa, ktorých hrúbka je takmer štyri metre. A hoci nie sú žiadne exponáty vnútri pevnosti, mimo jej fascinuje krása a je jednou z hlavných atrakcií mesta Djerba.

Synagóga El Ghriba

Hlavnou atrakciou ostrova je El Grib Synagoga. Bolo postavené v 6. storočí pred naším letopočtom. a je najstaršou v Afrike. Nachádza sa 7 km. od hlavného mesta, v obci Rijádu. Teraz slúži ako miesto uctievania Židov z celého sveta.

Zaujímavá legenda hovorí o vytvorení synagógy. Podľa nej dievča menom Griba zomrelo v ohni, ale jej telo sa nedotklo ohňa, takže ľudia ju vzali za svätého a postavili synagógu na mieste smrti. Jeden z autorov Talmudu je pochovaný v synagóge a tu sú najstaršie svitky Tóry. Vstup do synagógy je cez krásnu klenutú bránu.

Izba pre náboženské služby má obdĺžnikový tvar, na stenách je mozaika modrej farby s rôznymi vzormi. Na území pre pútnikov je hotel. Je potrebné vstúpiť do synagógy pokrytou hlavou, a to pre ženy aj pre mužov. Odevy by mali pokrývať ramená, ruky a nohy.

Židovské osady

Pre židov a náboženských turistov bude zaujímavé navštíviť staré židovské osady. Sú sústredené v obciach Riyadh a Es-Suani. Presťahovanie Židov na celom svete sa uskutočnilo v etapách. Spočiatku prišli na ostrov Djerba, keď armáda Babylonu v 6. storočí pred naším letopočtom dobyli Jeruzalem a vyhnali Židov.

Potom, keď rímske jednotky zničili Jeruzalem v roku 70 nl e., Židia pokračovali v pohybe. Židia stále žijú v obci S-Suany, tam je veľký židovský cintorín, existuje synagóga. Zaujímavá návšteva šperkovských dielní, ktorých steny sú vyrobené zo zlata a striebra v starom tradičnom štýle.

Obec Ajim - rybársky prístav

Hlavným rybárskym prístavom ostrova Djerba je Ajim Village na juhozápade ostrova. Môžete sa k nemu dostať tak z ostrova samotného, ​​ako aj z pevniny. Toto miesto a pevnina spája trajekt, do ktorého sa dostanete do prístavu za pouhých 15 minút.

Turisti idú sem, aby s vlastnými očami videli proces lovu morských špongií. Hubky sa používajú v kozmeteológii na čistenie pleti. A vo večerných hodinách si turisti môžu pozrieť ryby s chobotnicami. Toto miesto bude tiež zaujímavé pre fanúšikov "Star Wars", práve tu bola natočená prvá časť a herecká scenéria bola zachovaná.

Rímske cesty

Počas vyhliadkovej prehliadky musia byť turistom vystavené rímske cesty. Čo to je? Toto je cesta spojujúca ostrov s pevninou. Prečo Roman? Pretože ju postavili Rimania.

Na stavbu Rimanov na tomto mieste konkrétne zaplavené lode a potom ich pokryté pieskom a kameňmi. Dĺžka objemnej cesty je viac ako šesť kilometrov. Na ňom sa môžete dostať na ostrov po ceste.

Pink flamingo

Turisti, ktorí na ostrovoch odchádzajú v októbri, môžu navštíviť lagúnu Džerba skutočné ružové plameniaky. Už sa stali hlavnou atrakciou mesta Džerba. Prečo len v októbri? A pretože tento mesiac sem prichádzajú títo krásni vtáky na zimu. A v októbri sú teploty vzduchu v Džerbe v priemere + 26 stupňov, more +23.

Môžete sa dostať na ružové plameniaky na pirátskej lodi, taká exkurzia sa bude páčiť najmä deťom. Pri plávaní môžete vidieť delfíny. Toto je pomerne dlhá exkurzia, ktorá vám umožní vidieť plameniaky, relaxovať, plávať v mori a opaľovať sa na pláži. V poludnie si turisti užijú lahodný obed.

Ranit Tanit Džerba

"Pocíťte sa doma na ostrove snov!". Tanit Djerba Ranch sa nachádza na lagúne, toto je najkrajšie miesto na ostrove snov. Ranč hostí stretávajú s kone a majú dobrý čas s nimi. Ranč poskytuje nádherný výhľad na azúrové more, krásne piesočné pláže a palmové háje.

Personál zabezpečí vrelé privítanie, transfer z letiska, stravu a zábavu. Môžu tiež vykonať individuálnu turistickú prehliadku, vrátane jazdy na koni, dostihy, vzrušujúce plávanie s koňmi. Môžete navyše zahrnúť výlety do nádherných ružových plameniakov alebo navštíviť ďalšie zaujímavé miesta v Džerbe. Zvyšok môžete diverzifikovať jazdením ťav a štvorkoliek a všetkými druhmi vodných športov.

Park Djerba Preskúmajte

V meste Djerba sa teší návštevníci zábavného parku štúdia aj dospelí aj deti. Nachádza sa na východnom pobreží ostrova, turistické hotely len 10 minút chôdze od neho. Park Djerba Explore je rozdelený do piatich modulov.

1. Tradičné dediny Džerba

Tradičné dedinky Djerba, pri vchode do ktorého turisti čakajú na početné obchody, reštaurácie a kaviarne. Počas jedla si hostia oddychujú v tieni paliem na príjemných terasách. Na hlavnej ulici, v uličkách, v bazáre nájdete obchody so suvenírmi.

Remeselníci Dzherby ponúkajú turistom širokú škálu suvenírov, všetky výrobky musia byť ručne vyrobené z hodvábu a keramiky. Môžete tiež nájsť skvelú kozmetiku.

z prírodných tuniských produktov. Všetky budovy na oboch stranách hlavnej ulice, na nádvoriach, pripomínajú typickú architektúru mesta Džerba. Otváracie hodiny sú od júna do konca septembra od 9.00 do 2.00 a od 9.00 do 20.00 od začiatku októbra do konca mája.

2. Múzeum ľudových tradícií a remesiel

S cieľom lepšie sa zoznámiť s novou krajinou, stredisko regiónu, okrem vyhliadkové prehliadky by ste mali ísť do miestneho múzea.

Zbierka remesiel miestnych obyvateľov v Džerbe ukazuje vplyv islamského umenia na tradície a kultúru Tuniska.

Z celého sveta sa do múzea "Lella Khadriya" dostali majstrovské diela arabskej a islamskej kultúry. Stála expozícia zahŕňa vystavenie šperkov, tuniské kostýmy, dekoračné predmety, kovové výrobky, keramiku, koberce. Pod vedením kaligrafu môžu turisti napísať niekoľko listov a dokonca aj slová v arabčine. Otváracie hodiny múzea: od 9:00 do 19:00.

3. Krokodílový podnik

Krokovodná farma v Džerbe je najväčšia v stredomorských krajinách. V rybníkoch odpočívajte a striekajte 400 ohromných Nílových krokodílov, Tento druh je najväčší, niektorí jedinci môžu dosahovať dĺžky až 7 metrov. Vstup do farmy krokodíla je pozoruhodný v jeho kráse, v recepcii je kaviareň a tu si môžete zakúpiť suveníry v obchodoch.

V okolí bazénov rastie veľa paliem, z mostov, ľudia sledujú zvyky krokodílov, ich život. Keď sa krokodíl zíva, v ústach sú viditeľné silné zuby, takýto zlovestný pohľad zahalí dospelých aj deti. Pracovníci farmy pomáhajú a starajú sa o krokodíly, zbierajú vajíčka a odniesli ich do špeciálneho detského inkubátora, čím zvyšujú pôrodnosť. Je zaujímavé, že návštevníci môžu pozorovať nielen dospelých, ale dokonca aj prehliadnuť novorodencov.

krokodíly v špeciálnom sklenenom okne vedúcom do akvária. Každý deň v neskorých popoludňajších hodinách chodí zamestnanec detskej izby a skupina turistov na miesto kŕmenia krokodílov a hodí ich surové kuracie mäso. Obraz je impozantný, vôňa jedla takmer všetci jednotlivci prídu bežať. V živé skupine krokodílov môžete dokonca sledovať ich zápasy, vidieť súperenie. Pracovníci materských škôl vykonávajú majstrovské kurzy s návštevníkmi, napríklad zbierajú vajcia, umiestňujú ich správne do inkubátora a rozprávajú o biologických vlastnostiach krokodílov, čím ešte viac fascinujú ponorenie do svojho života. Hodiny návštev farmy: od 9.00 do 19.00 hod.

4. Turistická oblasť "dedičstvo Džerba"

Dnešné dedičstvo Djerby zahŕňa komplex budov, ktoré ukazujú činnosť miestnych obyvateľov. Jednou z týchto budov je Olejový mlyn, Charakteristickým rysom architektúry - výstavba podzemia na udržanie príjemnej teploty pri výrobe ropy. Vstup do nej je cez široké dvere so šikmou chodbou, ktorá spúšťa zviera, osol alebo ťava, ktoré poháňa brúsne kotúče, ktoré brúsia olivy. Krémový pracovník vám povie zaujímavé príbehy a vezme vás do budovy.

Povie aj o olivách a o tom, ako sú cenené. Účastníci získajú plné pochopenie úlohy olivovníka, jeho významu a užitočnosti.

Druhá budova - hrnčiarstvo, Veľmi krásne ílové výtvory sa získajú v rukách tuniských hrnčiarov. Remeselník vyrába keramiku, ktorý sedí v blízkosti predných dverí v budove, pretože potrebuje veľa svetla. Potom sa tieto zásielky posielajú do sušiarne, je polovica pochovaná v zemi a v jej konštrukcii bola použitá požiarna tehla. Ohrev je na vrchu a sušia sa, potom sa prenesú do fázy horenia.

Na nádvorí môžete vidieť dokončené nádoby, veľké rozmery, ktoré sa používajú na uskladnenie jedla. Aj v hrnčiarskej budove je zaujímavé vidieť skvelú zbierku keramiky. Tiež môžete prísť s dizajnom keramiky sami a urobiť si hliny objekt pre seba pod vedením skúseného hrnčiara.

Tretia budova - tkáčska dielňa, Už od stredoveku mal Djerba vysokú povesť pri výrobe textílií, dokončujúcich vlnu. Ostrov malo veľa dielní a vlnu priniesli obchodníci z Európy a východných krajín. V rukách skúsených remeselníkov sa vytvárajú zaujímavé vzory, zvláštne tvary a farby.

Trojhranný štít nad vstupnými dverami slúži ako charakteristický prvok architektúry tkalcovskej dielne. Hlavne muži sa podieľajú na výrobe textílií na Džerbe a je ľahké byť o tom presvedčený tým, že prešiel workshopom. Samotní remeselníci otáčajú vlnu pred tým, ako z nej vytrúsia koberce. Toto miesto bude veľmi užitočné pre každého, kto má záujem o ľudové remeslo a chce byť svedkom úžasného procesu výroby vlny do krásneho koberca.

Výlet do domu, ktorý je typický pre stavby v Džerbe, prinesie turistom živé emócie. Ten sa nazýva House Hausch. Pripomína malú pevnosť, skromnú, ale zároveň krásnu v jej jednoduchosti. Okolo nádvoria sú obývacie izby, sú izby, kuchyňa je oddelená od spoločných miestností. Vstup do domu je taký, ktorý vytvára pocit súkromia a dáva pocit ochrany. Oblúkové klenby ukazujú tradície Osmanskej ríše. Dom Hausch je nádherné miesto, ktoré odráža život miestnych obyvateľov.

Krokodílový DJ Party

Každé leto v Džerbe prichádza sezóna hudby. Z celej Európy prehrávajú DJs na hudobný festival s názvom Krokodíl DJ Party.

Veľký otvorený nočný klub, tisíce DJov, najlepšia hudba, vynikajúca nálada. Nezabudnuteľné dojmy a najlepší odpočinok dávajú DJom svojim poslucháčom. Vhodné pre rekreáciu mládeže.

Park ponúka 9 tematických večerov pre všetky vkusy a preferencie turistov. Niekto chce tráviť čas v prostredí orientálnej mágie, zahalenej v tajomstve, pri pohľade na brušné tance, počúvaní arabskej hudby a piesní.

Iní môžu ísť na večeru do domu Hausch a vidieť životný štýl miestnych obyvateľov, ochutnať tradičné jedlá, ktoré prinášajú ženy v tradičnom oblečení. Niekto sa chce ponoriť do zvykov beduínov zo Sahary, preto musíte ísť na tematický večer "Berber". V hviezdnej oblohe sa tu nachádzajú desiatky stánkov, v ktorých sa konajú konské show.

Pin
Send
Share
Send
Send