Austrália

Populárne pamiatky mesta Darwin: recenzie a fotografie

Pin
Send
Share
Send
Send


Austrália nie je najväčším kontinentom na planéte, ale aj napriek tomu je rozdelená na niekoľko území. Na jednom z nich (konkrétne na severe) bolo malé mesto nazvané Darwin uznané za hlavné mesto.

V tejto oblasti sa považuje za najľudnatejšie, aj keď sa nemôže pochváliť obrovským počtom obyvateľov (iba asi sto tridsaťtisíc ľudí). Darwin - mladé mesto, založené v šesťdesiatych rokoch 19. storočia. Počas týchto sto rokov sa kapitál dvakrát obnovil: prvýkrát počas druhej svetovej vojny počas náletov japonských lietadiel a druhý v roku 1974 kvôli cyklónu Tracy. Samozrejme, nie sú to tie najpriaznivejšie stránky z histórie mesta pre spomienky, ale, ako sa hovorí, nie je zlo bez dobra. Po reštrukturalizácii je Darwin uznávaný ako jedna z najlepších architektonických miest v Austrálii.

Pred kolonizáciou Austrálie Európanov, osada patrila k miestnym domorodým kmeňom. V osemnástom storočí sa tu objavili Holanďania, potom osídlenie navštívil britský prieskumník John Stokes, ktorý spolu s kapitánom svojej lode dal meno budúcemu mestu (Charles Darwin - anglický prírodovedec).

Darwin - malebné mesto na brehu Timorského mora. Pretekári s nadšením hovoria o miestnych plážach a krajine. Tento článok bude užitočný pre tých, ktorí navštívia toto nádherné miesto a nevedia, čo presne stojí za to vidieť.

Národný park "Kakadu"

Ak ste boli v Darwine a nevideli tento park, potom môžete bezpečne predpokladať, že ste nevideli celú Austráliu. Áno, rezervácia je v malej vzdialenosti od mesta (asi sto padesát kilometrov), ale to nebude v rozpore s pravým známym krásnou prírodou. "Kakadu" je medzníkom celej Austrálie, jeho rozsah je úžasný a krajina a krajina nezanechajú ľahostajný návštevník.

Práve tu domorodci žili dlhé storočia a cieľom zakladateľov ochranárskej oblasti je zachovať túto nedotknutú prírodu. Tu žijú stovky druhov živočíchov a vtákov, rastú jedinečné rastliny a v skalnom teréne v parku nájdete tie najkrajšie obrazy prvých ľudí.

Napriek rýchlemu vývoju rezervy bol založený pomerne nedávno - v druhej polovici dvadsiateho storočia. Pre taký krátky čas svojej existencie sa park stal skutočnou pokladnicou prírodných podmienok Austrálie a v roku 1992 bol uznaný ako miesto kultúrneho dedičstva UNESCO.

Pobrežný park "Casuarina"

Na rozdiel od parku Kakadu sa tento park nachádza na pobreží o osem kilometrov a je známy svojimi jedinečnými malebnými plážami. V parku žijú domorodé kmene, ktoré starostlivo starajú o ochranu prírody svojej rodnej krajiny.

Pobrežný park je obľúbený vzhľadom na to, že je dobre vybavený pre dovolenkárov: existujú špeciálne cyklistické chodníky, piknikové plochy a altánky pre tých, ktorí radi pozerajú na krásu krajiny v tieni.

Čínske múzeum a chrám

Z geografického hľadiska sa Darwin nachádza na severe krajiny, takže je tiež tzv. Mostom na juhovýchodnú Áziu. Preto čínska kultúra mala taký silný vplyv na formovanie mesta. Číňania prišli do Darwinu po mnoho storočí pri hľadaní práce, ani svetová vojna ani iné historické katastrofy sa im nestali prekážkou.

Samozrejme, taký počet návštevníkov nemohol zanechať stopu o živote mesta, takže v Darwine môžete navštíviť čínske múzeum a chrám, ktorého celé meno je Chung Wa. Kostol bol postavený v roku 1887 a po deväťdesiatich rokoch požadoval reštrukturalizáciu (dôvod - cyklón). Čisto čínske oslavy, ako napríklad Nový rok alebo Mesiac festival sa konajú tu. Múzejné fondy povedajú niekomu o čínskych diaspochách v Austrálii, o histórii presídlenia, problémoch a stratách.

Tiwi ostrovy

40 kilometrov od Darwinu od ostrovov, nazývaných Tiwi, od miesta, kde Timorské more pripojí k Arafurskému moru. Tiwi sú dva ostrovy (Melville Betarst), ich celková plocha je viac ako 8 tisíc štvorcových kilometrov, Na ostrovoch je niekoľko miest a počet obyvateľov sa rovná dvom a pol tisícom ľudí.

Viac ako sedem tisíc rokov žijú domorodci kmeňa Tivi. Ostrovy sa stali známymi svojou povahou: v tomto bode planéty sa rozšírili najvyššie a najhustejšie eukalyptové lesy. Veľké množstvo vzácnych druhov zvierat tiež žije tu, a nebezpečných austrálskych žralokov a krokodílov žijú vo vodách blízko Tiwi.

Múzeum a umelecká galéria severného územia

Budova moderného múzea nie je jediná vo svojej histórii. Cyklón Tracy nešetril finančné prostriedky múzea, ktoré spôsobili väčšinu zbierok a exponátov uložených v ňom. K dnešnému dňu múzeum obnovilo všetky zbierky a šťastne otvorí dvere všetkým záujemcom.

Tu sú uložené historické nálezy z doby domorodého Austrálie, dokumenty a diela miestnych remeselníkov. Jedinečné exponáty zahŕňajú plnený krokodíl, ktorý dlho terorizoval miestnu populáciu s útokmi na lode a rybárov.

Miesto: 19 - Conacher Street.

Národný park Nitmiluk

"Nitmiluk" je skutočným nálezom pre milovníkov aktívnej turistickej rekreácie. Park je dosť vzdialený od samotného Darwina - dvesto dvadsať kilometrov - ale rozhodne stojí za návštevu. Tu si môžete rezervovať svoju obľúbenú prehliadku (pešia turistika, kanoistika, päťdňová trasa, nočné výlety alebo dokonca aj prehliadka vrtuľníka).

Botanická záhrada je. George hnedý

Zaujímavou záhradou je skutočnosť, že na jej území rastú stovky unikátnych druhov rastlín, ktoré boli pôvodne vysadené s ekonomickými výhodami. Aj na území botanickej záhrady je najstaršia stavba Darwin-Wesleyan kostola.

Darwinské vojenské múzeum

Počas druhej svetovej vojny Darwin slúžil ako základňa niekoľkých stoviek tisíc vojakov. Počas dvoch rokov vojny bolo mesto vystavené leteckému útoku z Japonska viac ako šesťdesiatkrát. Už v čase mieru sa miestne obyvateľstvo začalo zaoberať usporiadaním vojenského múzea, ktorého zbierky budú hovoriť budúcim generáciám o histórii mesta. V súčasnosti je múzeum veľmi dobre financované a rozširuje svoje možnosti.

Miesto: LOT - 5434 Alec Fong Lim Dr, East Point NT - 0820.

Kasíno Skysity Darwin

Po videní dostatok krásy miestnej prírody, každý turista bude chcieť relaxovať na niektorom dobrom mieste v centre mesta. Toto miesto je mestské kasíno, založené v osemdesiatych rokoch minulého storočia.

Sedem dní v týždni a dvadsaťštyri hodín denne tu hádzajú kosti a robia stávky, strácajú a vyhrávajú, rozrušujú a neveria vo svoje šťastie. Príjemným doplnkom kasína je služba výmeny peňazí (kurz nie je taký zlý).

Mindil Beach

Pláž bola milovaná nielen turistami, ale aj miestnymi obyvateľmi, ktorí trávia voľné letné večery tu. Zozbierať sa spolu za súmraku, ľudia nesú so sebou posteľnú bielizeň, stoličky a stolíky. Prečo? Potom, čo presne tu otvorí nádherný pohľad na neuveriteľnú krásu západu slnka, keď sa jasné červené slnko ponorí do vody s ohnivou guľou a potopí sa do nej až do nasledujúceho rána, osvetľujúce všetko okolo v príjemne ružovej farbe.

Po úžasnej prehliadke, ktorú usporiadala samotná príroda, začína skutočná oslava brucha na pláži. V obchodoch na miestnom trhu sú morské plody varené, vynikajúce palacinky sú pečené a pachy jedinečných korenín sa prepravujú vo vzduchu. Obchodíky so suvenírmi nie sú ďaleko za kuchármi a ponúkajú príjemné spomienky na drobnosti s výhľadom na západ slnka.

Budova Parlamentu

Masívna biela budova vyniká priaznivo proti jasne zelenej tropickej krajine. Architektonická štruktúra nie je veľmi podobná budovaniu administratívnej hodnoty, je to viac ako luxusný hotel najvyššej úrovne. Na jednej strane parlament pokračuje so stinným námestím, v ktorom sa každý môže osviežiť fontánou. Ak je to žiaduce, môže byť stavba navštívená objednávaním zájazdu (úplne zadarmo), alebo môžete urobiť sami.

Miesto: Mitchell Street.

Nákupné centrum "Casuarina"

A nakoniec, miesto, ktoré je nepravdepodobné, že prekvapí obyvateľov veľkých miest a megalopolis, ale určite vám poskytne dobrý odpočinok s vašou rodinou alebo priateľmi. Choďte na nákup svetových a austrálskych značiek, ochutnajte národnú kuchyňu a sledujte premiéru v kine - to a oveľa viac môžete robiť v najväčšom nákupnom centre na celom severnom území Austrálie.

Pin
Send
Share
Send
Send