Fínsko

Pamiatky v Tampere: prehľad, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Fínske mesto Tampere je druhé najväčšie mesto v krajine. Nachádza sa na juhu Fínska v provincii Pirkanmaa. Viac ako 213 tisíc ľudí tu žije. Je to dôležitý dopravný uzol krajiny, kde sa pretínajú cesty a železnice. Zamestnáva strojárske, chemické, textilné a obuvnícke podniky.

Od konca minulého storočia sa rozvíja odvetvie telekomunikácií a informačných technológií. Mesto má bohatý kultúrny život, dlhé divadelné tradície. Množstvo turistov tu priťahuje bohatá príroda, vynikajúce služby, zaujímavé architektonické a historické predmety.

Radnica

Táto veľmi pekná renesančná budova stojí na centrálnom námestí mesta. Bol postavený v roku 1890 namiesto starého dreveného domu. Tu sa tradične nachádza mestská správa. Jeho interiéry sú krásne a diskrétne s mnohými sálami, prechodmi a chodbami.

Na radnici sa môžu konať rôzne podujatia organizované spoločenskými organizáciami. Tu sa obyvatelia mesta stretávajú na Deň nezávislosti, aby počúvali slávnostné vystúpenie vedúceho mesta.

Miesto: Keskustori - 10.

Palác Nyasilinna

Na okraji mesta v roku 1898 postavil jeden z bohatých podnikateľov krásny neobarokový palác. V tejto miestnosti sa už mnoho rokov nachádza regionálne múzeum. V roku 2012 zástupcovia Tampere uskutočnili konzultácie s vedením Ermitáže.

V dôsledku toho sa začali práce na príprave otvorenia pobočky Petersburgskej pamiatky. Organizácia dočasných výstav zo zbierok svetovo presláveného múzea bude stimulovať príťažlivosť turistov a miestnych milovníkov umenia.

Most Hämeensilta

Bolo postavené v roku 1929 špecialistami švédskej spoločnosti Erickson. Bol vyrobený vo forme malého oblúka visiaceho nad vodou pomocou žuly a železobetónu.

Most je umiestnený pozdĺž celej svojej dĺžky bronzovými sochami. Zobrazujú predstaviteľov starovekých ľudí, ktorí žili na týchto miestach - Panna, Hunter, obchodník a daňový zberateľ. Miestni obyvatelia veria, že dotykom týchto štyroch metrových sôch prináša veľa šťastia.

Moominovo múzeum

Detské múzeum určené týmto malým mužom je jediné na svete. Začalo to dvoma a pol metrami malá päťpodlažná budova pre trollov, ktorá bola úspešne demonštrovaná vo Fínsku a škandinávskych krajinách začiatkom 80. rokov minulého storočia. Tento dom sa stal centrom expozície nového múzea, ktoré sa otvorilo v Tampere Palace.

Okrem toho sú tu aj ilustrácie fínskeho spisovateľa Tove Jansona - autora kníh o múmiach - trolls, ktoré zobrazujú ich postavy a približne dvoch tisíc ďalších exponátov. Viac ako štvrť storočia existencie múzea navštívilo viac ako milión návštevníkov. Miesto: Yliopistonkatu - 55.

Zábavný park Sarkanniemi

V roku 1975 otvorilo mesto celoročný zábavný park na ploche 50 tisíc metrov štvorcových. Tu je bohatý výber najmodernejších atrakcií a iných zábavy. Okrem toho je tu malá zoologická záhrada, planetárium, akvárium.

Bývalé delfinárium s časom, berúc do úvahy požiadavky "zelenej", bolo odstránené a zvieratá sú rozdelené do iných európskych delfinárií. Návštevníci parku môžu navštíviť múzeum umenia Sarah Hilden, ktoré sa nachádza na jeho území.

Miesto: Laiturikatu - 1.

Múzeum práce

Toto unikátne múzeum v Tampere odráža históriu pracovného života jedného z priemyselných oblastí mesta. Mlyn, ktorý bol pomenovaný podľa škótskeho priemyslu Jamese Finlaysona, ktorý založil rozsiahly priemysel bavlny, sa považuje za centrum pracovného múzea Verstasa Finlaysona. V múzeu nájdete detaily o pracovnom živote a organizácii výroby. Na námestí susedí množstvo galérií a reštaurácií, kde prebieha aktívny obchodný život.

Umiestnenie: Väinö Linnan aukio - 8.

Rozhľadňa Nyasinneula

Táto rozhľadňa, ktorá bola postavená v roku 1971 a je 168 metrov vysoká, sa stala symbolom mesta. Umožňuje obdivovať okolité krajiny z rôznych výšin. Vo výške 120 metrov sa nachádza vyhliadková plošina s útulnou kaviarňou. Nad jej otočnou reštauráciou.

Ostatné regióny sú viditeľné z tejto výšky za dobrého počasia. Výťahy zdvíhajú návštevníkov, robia to rýchlosťou 6 metrov za sekundu. Na schodoch môžete vyliezť 700 krokov.

Miesto: Laiturikatu - 1.

Hämeenkatu street

Toto je názov hlavnej ulice mesta s množstvom rôznych obchodov, nákupných centier a butikov. Tu sú obchody so suvenírmi, ktoré ponúkajú unikátne ručne vyrábané výrobky. Veľa značkových odevných predajní a topánok, kde si môžete vybrať ten správny výrobok pre každý vkus.

Už viac ako sto rokov pôsobí na tejto ulici známy trh s potravinami Kauppahalli. Hlavná ulica Tampere je ústredným miestom farebného festivalu svetla, keď niekoľko týždňov v zime je jasne osvetlený množstvom viacfarebných svetelných zdrojov.

Fontána Nasicallion

Táto veľká krásna stavba zdobená umeleckými rezbármi sa objavila v priemyselnom Tampere v roku 1913. Je korunovaný troma bronzovými sochami, ktoré symbolizujú vývoj výroby. Jeden z nich zobrazuje pokrok technológie, keď manuálna práca je nahradená strojmi. Pamätník prežil občiansku vojnu vo Fínsku, z ktorej zostali v nej guľaté otvory.

Miesto: Näsijärvenkatu - 5.

Kostol Alexanteri

V novembri 1881 bola v Tampere vysvätená cirkev Alexanteri. Toto meno dostalo pri príležitosti 25. výročia vlády ruského cisára Alexandra II. Chrám v novogotickom štýle, navrhnutý pre 1200 miest, má výšku viac ako 57 metrov, dĺžku - 60 metrov. To bolo dvakrát rekonštruované, čo umožnilo štruktúre poskytnúť prvky národného romantismu. Jeho vonkajší a interiérový dizajn vykonávajú fínski architekti a umelci.

Kalevov kostol

Postavený v 60. rokoch minulého storočia, budova tohto evanjelického kostola sa odlišuje od tradičných náboženských budov. Jedná sa o monolitickú štruktúru modernistického dizajnu s fasádou s výškou 18-poschodového domu. Je určený pre viac ako tisíc farníkov. Tu je osvetlenie dokonale organizované, čo poskytuje optimálnu kombináciu svetla a tieňa. Overená akustika poskytuje mimoriadny zvuk cirkevného zboru. Architektúra oltára so skloneným krížom bola pôvodne riešená.

Miesto: Liisanpuisto - 1.

Kostol sv. Alexandra Nevského a sv. Mikuláša

Táto ortodoxná cirkev je hlavným chrámom pravoslávneho mesta. Postavený na prelome XIX-XX storočia na úkor vlády Ruska a Svätej synody. Mestská vláda darovala pozemok a miestni priemyselníci poskytovali stavebné materiály zadarmo. Kostol má sedem kopov, z ktorých jeden je vysoký 17 metrov. V zvonici nad hlavným vchodom je deväť zvonov. Centrálny oltár bol zasvätený na počesť Alexandra Nevského a kostol nachádzajúci sa v suteréne budovy bol pomenovaný na počesť Nikolaja Mirlikiyského.

Miesto: Tuomiokirkonkatu - 27.

Špionážne múzeum

V roku 1998 bolo v Tampere založené múzeum venované špionáži. Bol umiestnený v centre mesta v bývalej továrni. Takéto špionážne múzeum funguje len v americkom štáte Washington. Zakladatelia múzea zhromaždili viac ako štyristo exponátov, ktoré používali špeciálne služby od prvej svetovej vojny. Sú to špeciálne kamery, rozhlasové stanice, zbrane, šifrovacie zariadenia a ďalšie. Existujú testy na pripravenosť návštevníkov na špiónovú prácu.

Miesto: Satakunnankatu - 18.

Pozrite si video: Porsche 911 Targa4 997 4x4 test - (Júl 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send