Rusko

Bright: atrakcie a zaujímavosti (s fotografiou)

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý turista pred cestou si pripravuje zoznam fascinujúcich a zaujímavých miest krajiny alebo mesta, kam ide. Jasné, mesto nachádzajúce sa na území Altai nie je výnimkou.

Počet obyvateľov mesta je len vyše 22 tisíc ľudí. Všeobecne platí, že ak hovoríme o najľahšom svetle, nie je známy svojimi pamiatkami alebo niektorými veľmi úžasnými a zaujímavými miestami, ale v jeho blízkosti stále existujú nezvyčajné miesta.

Brandenburský hrad

Jedná sa o veľmi starý hrad, ktorý zaujal každého so svojou majestátnosťou a bohatstvom. Vznikla v roku 1266. Tento obor sa nachádza na pobreží Baltského mora. Steny hradu sú dostatočne silné a dostatočne silné, a preto dokázal vydržať početné útoky nepriateľov. Veľa škôd na tomto hradu spôsobilo časté požiare. Celé územie hradu obývali rybári, hostinári a remeselníci.

Podľa legiend sa v tomto zámku držal jeden z fragmentov Svätého Kríža, kde bol ukrižovaný Ježiš. Dnes je hrad polovica zničená.

Hrad sa nachádza mimo mesta, vo vzdialenosti 50 kilometrov od mesta Svetly v obci Ushakovo.

mozaika

Na severovýchodných a severozápadných stenách obchodov Atlantického oceánu, ktoré sa nachádzajú na križovatke ulíc Gorky a Sovetskej, sa používa krásna mozaika.

Na jednej strane zobrazuje námorníkov, ktorí prekonávajú oceánske územia, a na druhej strane znázorňuje slnko, ktoré osvetľuje úteky ľudí svojimi lúčmi. Mozaika vznikla v rokoch 1967 až 1968 a jej autormi sú umelci Smirnyaginy - Yuri a Nelly.

Svetlovskaya GRES-2

Prvé meno firmy Svetlovskaya GRES-2 je východo-pruská elektráreň "Paise-2", ktorej stavba klesla v roku 1939. Premenovanie sa uskutočnilo na základe príkazu ministerstva energetických elektrární a elektrotechnického priemyslu ZSSR 22. mája 1953.

Hlavná budova stanice obsahuje dve trubice, ktorých výška je 100 a 104 metrov. Pre výstavbu budovy bola použitá slínková tehál. V rokoch 1977 až 1987 bola elektráreň prenesená do vykurovacieho oleja.

Pre rok 2013 sa kapacita elektrárne rovnala 20,8 MW, ale od roku 2015 bol systém GRES-2 úplne vyradený z prevádzky. V súčasnosti sú pre školákov a hostí mesta prehliadky prehliadky. Elektráreň sa nachádza v severovýchodnej časti obce Paise.

Nakhimov Boulevard

Farebný Nakhimov Boulevard sa nachádza na území mesta Svetly. Toto miesto je ideálne pre prechádzky po mestách, kde sa s deťmi stretnete s mladými múmiami.

Na bulvári je iba 10 domov, čo je dôvodom, prečo je to pomerne malé, čo však nebráni tomu, aby boli aj historickou pamiatkou. Tento názov je vysvetlený tým, že na bulvári sú dve ďalšie miesta,

  • Pamätník na počesť účastníkov likvidácie černobyľskej katastrofy.
  • Busta admirála PS Nakhimova (inštalácia busty bola vykonaná v júli 2015).

Pamätná tabuľa pre Yaltsev VS

V mestečku Svetly na ulici Yaltsev 5 je umiestnená pamätná tabuľa, ktorá sa venuje hlavnému veliteľovi guľometov 487. disciplinárneho práporu pobaltskej flotily Vasilija Stepanoviča Yaltseva, ktorý zastáva pozíciu senior poručíka.

Na tabuľke je nezabudnuteľný nápis, na ktorom je opísaná posledná bitka Vasilija Stepanoviča.

dub

Obrovský dub je umiestnený na Gorkyj ulici v meste Svetly, ktorý priťahuje názory turistov a je pýchou miestnych obyvateľov. Presný vek dubu nie je stanovený, ale podľa názoru odborníkov sa jeho vek pohybuje od 200 do 300 rokov. Každý môže byť vždy fotografovaný v blízkosti dubu, hlavným pravidlom nie je poškodiť strom.

Pamätník V.I. Lenin

Na ulici sovietskeho mesta Svetly môžeme vidieť už známe pre všetkých obyvateľov Ruska pamätník V.I. Lenin, ktorý tu bol vyslaný od roku 1973. V roku 2007 sa však stav pamätníka zmenil a podľa rozhodnutia vlády Kaliningradského regiónu z 23. marca toho istého roku sa pomenovala V.I. Lenin je považovaný za kultúrne dedičstvo miestneho významu.

Pamätník miestnych vojnových veteránov

Inštalácia pamätníka veteránom miestnych vojen došlo v roku 2007 na ulici Sovetskaya. Pamiatkou sú sklonené kamenné stĺpy nepravidelného tvaru, ktoré sú inštalované v heptagonálnej posteli v kopci balvanov. Pamätná tabuľa sa nachádza na pomníku, kde je napísaný želaný verš pre ľudí, ktorí boli účastníkmi miestnych vojen.

Kostol Zvestovania Panny Márie

Kostol Zvestovania Najsvätejšej Panny Márie sa nachádza na Svetlovej ulici v Charkove a každodenne dostáva do svojho kláštora veľké množstvo veriacich.

Chrám má pomerne malú plochu a pozostáva z dvoch poschodí. Pred vstupom do chrámu sa nachádza informačná tabuľa, kde sa každý návštevník môže oboznámiť s dôležitými informáciami a časom večernej a rannej liturgie.

Stojí za zmienku, že toto je prvý chrám mesta, ktorý bol postavený podľa všetkých pravoslávnych pravidiel.

Evanjelickej cirkvi

Evanjelický kostol bol postavený na Gorkyj ulici mesta Svetly už v roku 1855. Pred kostolom bola umiestnená zvonica, ale neprežila skúšku času a dnes zostáva len základňa.

V priebehu svojej existencie stavba niekoľkokrát zmenila svoj účel, v nej bola banka a telocvičňa. Dnes má budova športový dom. Pohybujúc sa trochu na východ od kostola, môžete vidieť bývalý domov pastora Lokalita: Gorky Street.

Dom kultúry

Rozhodnutie vybudovať kultúrny dom v meste sa uskutočnilo začiatkom 50. rokov minulého storočia, ale stavba sa oneskorila dlhú dobu. Vysvetľuje to skutočnosť, že doslova rok po naložení nadácie zlyhal. Táto situácia bola vysvetlená skutočnosťou, že na stavenisku bola predtým umiestnená nemecká mlyn a budova bola postavená na odpadoch (prachu), ktoré sa nachádzali v blízkosti mlyna.

V dôsledku toho stavba skončila v roku 1957. Dom kultúry bol postavený v štýlovom štýle a obsahoval haly, stĺpy a masívne schodiská, ktoré boli obrovské. Dnešné múzeum sa nachádza v dome kultúry.

Umiestnenie: Kalinin Street, 2.

Na okraji Svetly je stále veľa zaujímavých a fascinujúcich miest, kde každý návštevník stojí za návštevu.

Pin
Send
Share
Send
Send