Rusko

Slávne pamiatky Čečenskej republiky

Pin
Send
Share
Send
Send


Jednou z najbohatších republík na území moderného Ruska je Ichkeria (Čečenská republika). Ľudia z Ičkerie začali bojovať o svoju nezávislosť v sovietskom období. Teraz Ichkeria je predmetom Ruskej federácie, ktorá má svoje vlastné legislatívne a výkonné orgány.

Existuje veľa zaujímavých turistických miest na území tejto republiky, ako sú staroveké dediny a osady. Ichkeria priťahuje svojou povahou. Prišiel tu všetko zabudnúť. Miestne prírodné krásy sú často odlíšené ako samostatná medzník republiky. Ak chcete navštíviť Ichkeriu, musíte mať na pamäti, že inšpekcia bude trvať niekoľko týždňov.

Keď ste tu, musíte sa postarať o vašu bezpečnosť a informovať všetky príslušné úrady o vašom príchode.

Mešita "Srdce Čečenska" pomenovaná po prvom prezidentovi Akhmatovi Khadži Kadyrovovi

Hlavná atrakcia republiky je správne považovaná za hlavnú mešitu mesta Grozny a celú republiku - "Srdce Čečenska" - pomenovaná po prvom prezidentovi Akhmatovi Khadži Kadyrovovi.

Prototypom jej projektu bola Modrá mešita v Istanbule v Turecku. Interiérová výzdoba mešity "Srdce Čečenska" je vyrobená z unikátneho vzácneho kamenného travertínu.

Interiérové ​​prvky mešity sú vyrobené z bieleho mramoru. Výňatky z Koránu na jeho stenách, vyrazené pomocou náplne zlata. Svetlá mešity sú vyrobené pomocou inlay z kamenného kryštálu. Najlepších tureckých majstrov pracoval na stavbe mešity.

Miesto konania: Akhmat-Khadzhi Kadyrov Avenue.

Der's Tower

Táto pomník je podľa rôznych zdrojov od 900 do 1500 rokov. Bol postavený ako strážna veža a je budovou stredovekej architektúry. Prišla k našim dňom, ako ich konštruovali jej tvorcovia.

Z iniciatívy R.A. Kadyrov bol rekonštrukciou veže a reštaurovaním blízkych stavieb, stratených v minulom storočí. Neďaleko je starobylé osídlenie, ktorého obyvatelia sa radi podelia o informácie o histórii republiky.

Súkromné ​​múzeum "Dondi-Yurt"

V meste Urus-Martan je múzeum vytvorené miestnym obyvateľom, Adamom Satuyevom, na území jeho súkromného majetku. Jedinečnosťou múzea je, že tu vidíte starobylú dedinu, v ktorej sú veže a krypty, kde ľudia z Ičkerie pochovali svojich predkov.

Tu vidíte veľa starých položiek. Vek niektorých z nich dosahuje tri storočia. Mnoho položiek, ktoré sa v múzeu nachádzajú, priniesli miestni obyvatelia. Po návšteve tohto múzea a jeho okolia môžete získať kompletný obraz o národnom živote obyvateľov Čečenskej republiky. Umiestnenie: Ulice Magomed-Merzoyev - 114.

Miestne múzeum histórie pomenované podľa Kh.A. Isajev

Každá krajina ukrýva veľa tajomstiev a tajomstiev o živote a tradíciách svojich ľudí.

Čečenská republika si zachovala svoju národnú chuť, ktorej všetky komplikovanosti možno nájsť na návšteve Kh.A. Isajev. Nachádza sa na území hradného komplexu Phakoch, ktorý sa nachádza v centre horskej oblasti Itum-Kalinsky, v rezidenčnej veži "dom-pevnosť". V tomto múzeu sa môžete oboznámiť so zbraňami, domácimi predmetmi čečenského ľudu. Väčšina exponátov má viac ako sto rokov.

Umiestnenie: ul. H.Isaev, Itum-Kale.

Hradný komplex Phakoch

Čečenská republika, rovnako ako Ingušsko, je bohatá na staroveké budovy - hrady a pevnosti. Jedným z týchto starobylých hradov je komplex Phakoch, ktorý, preložený z dialektu Ichker, znamená "vyrovnanie horného okraja". Nachádza sa v obci Tum-Kali. História komplexu začala približne v XI-XII storočia. Hradný komplex zahŕňa niekoľko obytných veží, medzi ktorými je jeden stráž, mlyny a mnoho ďalších komerčných budov.

Tento komplex bol obnovený, presnejšie, bol obnovený poručníctvom prezidenta republiky R. A. Kadyrovom.

Národné múzeum Čečenskej republiky

Toto je jedno z najstarších múzeí v Čečensku. V priebehu rokov sa počet exponátov vo svojich zbierkach líšil. Je to spôsobené tým, že spája dve múzeá: Čečenskú miestnu tradíciu a umeleckú galériu. V rôznych častiach republiky je 5 pobočiek múzea.

  1. V obci Nadterechnoye je ich literárno-pamätné múzeum. Arbi Mamakayev, venovaný tvorivosti a životu veľkého národného spisovateľa Ichkerie.
  2. V obci Starogladovskoy je ich literárno-etnografické múzeum. L.N.Tolstoy. Práve tu navštívil génius a preskúmal Čečensko.
  3. V obci Makhkety sa nachádza múzeum miestnej histórie.
  4. V obci Paraboch sa nachádza literárne múzeum venované M. Yuovi Lermontovovi. Práve v tomto panstve navštívili básnik a jeho babička príbuzní v roku 1818.
  5. V obci Mesqueta je literárno-pamätné múzeum A. Aydamirov, literárna klasika Čečenska.

Počas vojny koncom 20. storočia bola väčšina expozície vyplienená. Teraz sa múzeum obnovuje.

Práve v tomto múzeu môžete vidieť vzorky národnej zbrane. Výtvarné umenie tu reprezentuje diela prvého českého umelca PZ Zakharova. Pridal svoje priezvisko takým spôsobom, že sa v ňom objavil údaj o príslušnosti k čečenskému ľudu. Všetky jeho diela sú podpísané - Zakharov-Čečen.

Miesto: Putin Avenue - 1b.

Pamätník M. A. Esambaeva

Medzi prisťahovalcami z republiky je veľa talentovaných ľudí, ktorí sa stali známymi v rôznych oblastiach umenia. Pýchou svojho ľudu je M.A. Esambayev - choreograf, choreograf, tanečník, herec. Autor jedinečného monoprogramu "Tance národov sveta". Názov M. A. Esambaev je známy nielen v republike a v celom Rusku, ale aj na celom svete.

Pamätník bol postavený v blízkosti budovy Republikánskeho centra kultúry a umenia Pamätník bol postavený obyvateľom dediny Beno-Yurt A. Timerkhanov.

Pamätník básnika M.Yu. Lermontov

Linky básní veľkého básnika mnohokrát zachytili krajinu Kaukazu. Nie je to náhoda. Na Kaukaze básnik strávil takmer desať rokov svojho krátkeho života. V Čečenskej republike ochladil vojenskú službu. Čata, do ktorej bol pridelený, bola umiestnená v starobylej pevnosti "Grozny". Na počesť slávneho básnika bol postavený pomník v blízkosti divadelnej budovy, ktorá mu bola pomenovaná.

Pamätník prvého prezidenta republiky A. A. Kadyrov

Štúdium modernej histórie Čečenskej republiky, nemôže pomôcť, ale naraziť na meno prvého prezidenta Akhmat-Khadžiho Abdulkhamidoviča Kadyrova. Je to osoba, s ktorou sa pomerne ľahko žilo v republike.

Za jeho vlády sa začalo obdobie rozkvetu Čečenska. Na počesť prvého šéfa republiky bol postavený monument, ktorý bol neskôr nahradený pamätným komplexom pomenovaným A. A. Kadyrov.

Grozny City

Relatívne novým architektonickým orientačným bodom mesta je komplex Grozny City. Nachádza sa tu niekoľko obytných budov, nákupné centrum a kancelárie. Pre suveníry stojí za to tu. Ich výber je tu veľmi rozsiahly.

Miesto: Ave. Kadyrov.

"Maiden Spit" - prameň

Tento prírodný zdroj sa nachádza v okrese Vedeno v Čečenskej republike. Názov zdroja pochádza zo skutočnosti, že jarný prúd je veľmi podobný dievčenskej koso.

Podľa legendy miestny bohatý človek na tomto mieste potrestal svoju dcéru vraždou za neposlušnosť. Voda v tomto zdroji je veľmi čistá a chutná. Mnoho turistov zastaví v blízkosti tejto jari, aby ich obdivovali a pili vodu.

Stela "Grozny - centrum sveta"

Zo strany Dagestanu pri vchode do Čečenskej republiky je veľká zemegule s nápisom "Grozny - centrum sveta". Na tejto kópii zemeguľu sa dajú jasne vidieť všetky kontinenty a oceány, ktoré existujú na zemskom povrchu.

Pre túto stelu neboli zemeguli vybrané náhodou, pretože symbolizujú jednotu sveta. Neďaleko od neho je polmesiaca, čo znamená pokoj v krajinách, kde sa vyznáva islam. Vytvárajú jedinú kompozíciu, ktorá slúži ako zmluva pre budúce generácie, aby žili v mieri a harmónii, vyhýbali sa vojnám, bez ohľadu na situáciu.

Ľahká hudobná fontána

V meste Grozny sa nachádza jedinečný orientačný bod - hudobná fontána. Nachádza sa na území športovej a turistickej základne "Grozny mora". Fontána má podsvietenie, vďaka čomu sú jej prúdy dúhové.

Mnoho turistov príde obdivovať svetelnú show. Podľa recenzií je každý šťastný.

Národný park kultúry pomenovaný podľa A. A. Kadyrov

V centre mesta sa nachádza obľúbené miesto odpočinku občanov a hostí hlavného mesta Čečenska. Jedná sa o rekreačný park pomenovaný podľa A. Kadyrova. Predtým tu bolo len malé štvorec. V posledných rokoch sa toto miesto zmenilo - územie sa zvýšilo, boli postavené atrakcie, kaviarne a dokonca aj zoologická záhrada. Tento park je zaujímavý pre dospelých a deti.

"Barsky dom"

V Groznom existuje niekoľko budov, ktoré vytvorili Britskí. Medzi nimi je aj "Barsky dom". Tento národný názov budovy bol spôsobený tým, že vyniká zo všeobecného súboru budov. Pre turistov je to zaujímavé kvôli jedinečnej konfigurácii. Na jednej strane dom má tri podlažia, na druhej dve.

Miesto: Esambaeva Avenue - 2/1.

Pin
Send
Share
Send
Send