Spojené Arabské Emiráty

Pozoruhodnosti mesta Sharjah: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Emirate Sharjah je súčasťou Spojených arabských emirátov. Mesto bolo založené v roku 1833, bolo to najdôležitejší prístav v Perzskom zálive.

Klíma v tomto regióne je suchá, tropická, ale územie emirátu má úžasnú krajinu, ktorá sa líši od obrovských púští po pohoria a pobrežné oblasti. Sharjah, napriek tradičným normám islamu, je obľúbenou turistickou destináciou Spojených arabských emirátov.

Je bohatá na známe pamiatky, zábavné parky, krásne pláže, orientálne bazáre, luxusné hotely a krásne záhrady. Všetko v tomto dobre upravenom, zelenom emiráte je kombinované s arabskou chuťou a uvoľneným rytmom života.

Mešita kráľa Faisala

V starom okrese Meredzha je jedna z najväčších mešít na Strednom východe. Bol postavený ako dar zo strany Saudského kráľa Faisala. Veľkolepé otvorenie mešity sa uskutočnilo v roku 1986. V náboženskej budove je otvorená medzinárodná islamská univerzita. Mešita z bielych kameňov s dvoma minaretmi bola postavená v arabskom štýle. Vo vnútri stien budovy sú zdobené vzácne mozaiky. Mešita je otvorená pre verejnosť denne a vstup je zadarmo. Mešita kráľa Faisal je hlavným symbolom emirátu Sharjah. Obdivuje jej krásu.

Pamätník "Union"

Symbol federálnej štruktúry a jednoty všetkých siedmich emirátov. Architektonická pamiatka sa nachádza na námestí. Pamätník zobrazuje vzájomné skreslenie prvkov sochárstva navzájom.

Al-Khan Bay Watchtowers

Veže boli postavené v polovici 19. storočia na pozorovanie a dohľad. Strážne veže sa nachádzajú pozdĺž pobrežia Al Khan, sú považované za architektonickú a historickú pamiatku mesta.

Múzeum islamskej civilizácie

Múzeum rozpráva o tom, ako sa narodila islamská civilizácia. Steny múzea obsahujú informatívne exponáty a zaujímavé exponáty. Tu sa môžete dozvedieť o slávnych vedcoch islamského sveta, o ich vynálezoch a objavoch. Múzeum islamskej civilizácie sa nachádza v historickom centre mesta v blízkosti nábrežia Perzského zálivu.

Pamätník Svätého Koránu

V Šarjahu bola inštalovaná jedinečná veľkolepá pomník svätého Koránu. Obyvatelia emirátu žijú podľa zákonov Shari'ah a príkazov Svätého Koránu. Pamätník zobrazuje otvorenú knihu, vysokú 7 metrov.

Na otvorenej stránke sú posvätné surasy Koránu napísané zlatou niťou. Pamätník večer je osvetlený modrými a zlatými svetlami. Pamätník Svätého Koránu je najhodnotnejšou pamiatkou univerzálnej kultúry.

Zábavný park Al-Jazeera

Park bol postavený v roku 1979 na samostatnom ostrove uprostred lagúny Khalid v centrálnej časti mesta Sharjah. Al-Džazíra obsahuje veľké množstvo vzrušujúcich a extrémnych jázd pre dospelých a deti. Park s celkovou rozlohou približne 100 tisíc metrov štvorcových má veľa zaujímavých miest pre rekreáciu a zábavu.

Al-Džazíra je zdobená útulnými uličkami a námestiemi, park je zelená oáza uprostred púšte a more. Na území zábavného centra sa nachádza zoologická záhrada, v ktorej sa nachádzajú opice, vtáky, jelene a ďalší predstavitelia zvieracieho sveta.

V parku je niekoľko umelých jazier av každej z nich sú tobogány. Ďalším znakom zábavného parku je železničná preprava cestujúcich cez túto lokalitu. Zodpovedajúci tovar si môžete zakúpiť v pamäti tohto fascinujúceho parku v obchode so suvenírmi Umiestnenie: Al Arouba Street.

Laguna Khalid

Jeden z najznámejších a najslávnejších miest v Sharjah. Okolo lagúny sa umiestnili najdrahšie hotely v emiráte. Vďaka azúrovým morom a bielym pieskom sú pláže Khalid Lagoon považované za najlepšie v meste. Pozdĺž pobrežia prechádza nábrežie, je to dobré miesto pre ranné jazdy, jazdu na bicykli a večerné prechádzky. Južná časť lagúny je zdobená spievajúcou fontánou, vo večerných hodinách sa koná show s vodou, svetlom a hudbou.

Archeologické múzeum

Múzeum sa nachádza v meste Al Abar. Bol otvorený v roku 1997. V budove múzea sa v emirate objavujú archeologické artefakty. Archeologické múzeum je jedným z najlepších na svete, všetky najcennejšie predmety sú vystavované v kreatívnom a umeleckom štýle. Múzeum rozpráva príbeh o Sharjah z dávnych čias. Najstarší z exponátov predstavil asi 7 tisíc rokov.

Miesto: Sheikh Rashid Bin Saqr Al Qasimi Street.

Pouštný park

Tento park je múzeum voľne žijúcich živočíchov. Nachádza sa na predmestí mesta Sharjah. Toto kultúrne centrum bolo založené v roku 1995. Účelom parku je chrániť ohrozené druhy zvierat žijúcich v regióne. V parku sa nachádzajú vzdelávacie centrá, ako napríklad botanické múzeum, múzeum prírodných vied, detská farma, centrum divočiny na Arabskom polostrove.

Návšteva múzea vám umožní naučiť sa veľa zaujímavých faktov o prírode tejto oblasti. V parku je zóna vyhradená pre zoo, v ktorej žijú arabský leopard, piesočná mačka, hyeny, paviány a jedovaté hady. Celková zoologická záhrada má približne 100 druhov zvierat. Sharjah Desert Park je ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku, na území sú všetky potrebné podmienky pre príjemnú zábavu, sú tu miesta na pikniky, kaviarne, obchody so suvenírmi.

Ruské koleso

V centre Sharjah sa otáča obrovské ruské koleso. Kolo "Eye of the Emirates" má 42 komfortných kabín, ktoré sú vybavené klimatizáciou. V tejto oblasti je to najväčšie a najvýkonnejšie ruské koleso s nádherným panoramatickým výhľadom.

Mega Mall Caricatures

Jeden z najväčších nákupných centier v SAE. Celková rozloha štvorpodlažnej budovy je 800 tisíc metrov štvorcových. Tu sú otvorené butiky oblečenia a doplnkov najznámejších svetových značiek. Existujú miestne produkty. V centre obchodu a zábavy sa nachádza supermarket, detský park, kaviarne a snack bary. Skvelé miesto pre milovníkov nákupu a zľavy, pretože v Mega Mall nájdete všetko a za atraktívnu cenu.

Miesto: Istiqlal Street, Al Bu Daniq.

akvárium

Centrum akvárií emirátov bolo otvorené v roku 2008 na pobreží. Akvárium pozná návštevníkov úžasným podmorským svetom. Je domovom viac ako 250 druhov morských obyvateľov. V budove centra akvária môžete tiež navštíviť múzeum podmorského sveta.

Umiestnenie: Al Meena Street, Al Khan Area.

Púšte El-Khali

Štát Spojených arabských emirátov sa nachádza hlavne v púšti Rub al-Khali. Táto púšť je jednou z najväčších, horúcich a suchých na svete. V púšti sú jašterice, hlodavce a niektorí dravci. Tour operátori ponúkajú celodenné pouštné zájazdy, off-road a quad preteky na dunách, lyžovanie a stravovanie z piesočných kopcov. Po skončení exkurzie sa navštívi beduínsky tábor, kde sa turisti ukladajú na tradičnú večeru a organizuje sa arabský program.

Kostol apoštola Filipa

V moslimskej krajine je pravoslávna cirkev. Kostol apoštola Filipa je prvá ruská budova chrámu na Arabskom polostrove. Vonkajšia a vnútorná výzdoba pravoslávneho komplexu evokuje pocit obdivu a radosti, ruský a byzantský architektonický štýl bol použitý pri výstavbe kostola, samotný kostol bol založený v roku 2007. Chrám je prepojený krytým chodníkom do kultúrneho a vzdelávacieho centra, má umeleckú galériu, kde sú prezentované obrazy s evanjelickým a cirkevno-historickým pozemkom.

Blue Souk Market

Toto je centrálny trh Sharjah, postavený na brehoch lagúny Khalid. Blue Souk je najväčším trhom mesta, kde si môžete zakúpiť akýkoľvek produkt - od národného oblečenia po moderné elektroniku a šperky. Najdôležitejším a najpopulárnejším produktom trhu sú však koberce. Trh je vždy živý obchod a pre tovar nie je stanovená pevná cena, takže si turistov môže bezpečne požiadať o zľavu.

Miesto: King Faisal Road.

Al-Nur mešita

Mešita bola postavená v roku 2003 na obraz a obraz modrej mešity v Istanbule, ktorá sa nachádza na nábreží, v blízkosti centrálnej časti Sharjah. Exkurzie sú organizované do mešity Al-Nur, kde sa rozpráva o tureckom štýle minaretu, vyzýva na modlitbu a iné islamské zákony. Fotografovanie a natáčanie videí je zakázané v mešite a pri návšteve náboženskej budovy je potrebné dodržiavať prísnosť a konzervatívnosť v oblečení.

Miesto: Corniche Street, Al Majaz - 1.

Pozrite si video: Utah Outdoor Motocross & Terra Sculpting (Júl 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send