Španielsko

Hlavné atrakcie mesta Soria

Pin
Send
Share
Send
Send


V severnej časti strednej časti Španielska leží provincia Soria, ktorá je súčasťou autonómnej oblasti Kastília a León. Hlavným mestom provincie je mesto Soria rovnakého mena s počtom obyvateľov okolo 40 tisíc ľudí. Mesto bolo založené na brehoch rieky Douro počas rímskej vlády v Španielsku.

Mesto je pre turistov veľkým záujmom, pretože je bohaté na architektonické pamiatky rôznych období španielskej histórie.

Katedrála sv. Petra

Katedrála bola postavená na mieste chrámu postaveného v dobe Alfonza Dobyta, v rokoch 1150 bol postavený monumentálny kostol v románskom štýle, avšak v roku 1543 bol kostol zničený a trvalo to dlho, kým ho obnovili.

Zvonica 14. storočia, ktorá je korunovaná siedmimi zvonmi vyrobenými v 18. storočí, prežila až dodnes. Dnes je v katedrále diecézne múzeum, ktoré má stálu expozíciu španielskych dokumentov XII-XIX storočia, kostolnú dosku a jedinečnú maľovanú sochu XIII. Storočia Krista. Cruz - 14.

Kláštor Panny Márie de la Soledad

Skelet sa nachádza v strede mesta, vedie priamo do nej alej jedinečných sté výročia. Skelet má malú veľkosť, hlavnú pýchu chrámu - obraz Krista, vyrobený zo slonoviny v XVI. Storočí.

Skelet bol postavený pre bratstvo, ktoré bolo zapojené do pohrebu odsúdených zločincov, boli pochovaní na nádvorí chrámu. Na území skete je tiež veľmi pekná zvonica XVIII. Storočia.

Kostka Panny Márie del Miron

Toto miesto je najobľúbenejšie medzi turistami v meste Soria, verí sa, že chrám bol založený v 6. storočí Theodorem kráľom Svevovom. Chrám prežil arabské dobytie a rekonquista. Architektúra chrámu pripomína grécky štýl, aj keď je viditeľný vplyv románskej a gotickej kultúry. V priebehu VII-XIX storočia sa niektoré budovy zhroutili a na ich mieste sa objavili nové, z pôvodnej cirkvi zostala iba sakristia. Neskôr, na území chrámu, socha sv. Satúrie, obrazy obrazcov apoštola Petra, sv. Isidora. Interiér kostola sa vyrába v štýle španielskeho baroka, chrám je ozdobený veľkým množstvom kamenných sôch katolíckych svätých.

Miesto: Calle Mirón - 1T.

Skete sv. Satúrie

Podľa španielskej legendy žil na mieste kláštora svätý pustáček Saturius, v ktorom bola postavená kláštorná pamiatka, boli umiestnené pamiatky svätca, ktoré po stavbe chrámu boli prenesené na oltár.

Chrám, čiastočne umiestnený v skalisku, bol postavený v XVII. Storočí, nachádza sa aj kaplnka s obrazmi sv. Michala. Napriek tomu, že chrám bol postavený v barokovom štýle, architektonické prvky sú pozoruhodné svojou intenzitou a mierou, kopula chrámu, maľovaná obrazmi zo života svätca, je pozoruhodná svojou osobitnou krásou.

Miesto: Camino San Saturio.

Kostol sv. Dominika

Spočiatku bol chrám postavený v 12. storočí venovaný sv. Tomášovi a až v 19. storočí po zatvorení farnosti mu bolo pridelené nové meno. Kostol bol postavený v troch architektonických štýloch rôznych časov:

  1. Oltár v XVI. Storočí v renesančnom štýle.
  2. Loď na začiatku XII. Storočia v románskom štýle.
  3. Západná fasáda na konci 12. storočia v goticko-románskom štýle, na počesť kráľovskej svadby, ktorá sa konala v Sorii.

Je to vďaka kráľovskej svadbe v kostole pod oknami chrámu sú dve sochy - kráľ a kráľovná, v ktorých aj v našej dobe môžete vidieť Alphonse VIII a Eleanor z Akvitánie. Kostol sv. Dominik je zaradený do zoznamu historického a kultúrneho dedičstva Španielska.

Miesto: Plaza Condes de Lérida - 2.

Hlavný kostol sv. Márie

Chrám sa nachádza na Hlavnom námestí, pôvodne chrám postavený na konci XII. Storočia, bol venovaný Saint Hill a až v XVI. Storočí po rozšírení hlavnej kaplnky dostal chrám svoje súčasné meno.

V 19. storočí bol kostol na pokraji zničenia, takže museli byť rekonštruované chrámy. Od pôvodného chrámu po súčasnosť zachovali: južný portál, hlavné mestá stĺpov, tri poschodia veže a apsidioly zdobené štukovou výzdobou.

Miesto: Calle Mayor, 0.

Palác grófov z Gomaru

Tento palác je hlavnou pamiatkou neskultickej architektúry renesancie v Sorii. Bol postavený na mieste starého paláca v 16. storočí, ktorého dĺžka presahovala sto metrov.

Budova sa skladá z dvoch budov s veľkými balkónmi, nad hlavným vchodom je erb Gomarov. Na území paláca boli veľké stajne, chodníky na prechádzky, trojpodlažná veža, na nádvorí bol charakteristický nádvorí s iónskymi oblúkmi.

Hrad Soria

V dobe raného stredoveku bol námestie Soria jeden kilometer, celý obvod mesta bol obkolesený opevnenou stenou, v strede na kopci hradu stál zámok Soria, jeden z najpevnejších hradov XII. Storočia. Mala lichobežníkový tvar, v štyroch rohoch boli malé veže, vnútri bola zbrojnica, kostol sv. Salvadoru, dve synagógy. V súčasnosti sú z pevností stien zachované iba zvyšky donjónu a časť hlavnej brány s dvoma vežami.

Kláštor Panny Márie

Zakladatelia kláštora sú vévodovi Soria, ktorí dovolili mníchom-mercedarov, ktorí nemali farnosť, aby sa usadili v cirkevnej farnosti Panny Márie.

Prvý chrám bol postavený v 14. storočí v gotickom štýle av 16. storočí bol obnovený a rozšírený. Už v 20. storočí bol kláštorný kostol obnovený a premenený na kultúrne centrum pokrajinskej rady. Vnútri chrámu kopule, rímsy a stĺpy maľujú maliari zo 17. storočia a na oltári sa nachádza socha sv. Petra Nolaška.

Kláštor sv. Clary

Kláštor založený v roku 1224 bol venovaný sv. Katalíne a až o pár storočí neskôr zmenil svätého patróna. V 19. storočí boli v kláštore umiestnené kasárne a mnísi boli nútení pohybovať sa.

Napriek tomu, že cirkev prešla v priebehu deväť storočí veľa rekonštrukcií, vyzerá takmer rovnako ako v čase výstavby. V súčasnosti chrám sídli Ústav vedy a zdravia Kastílie a Leona.

Múzeum Numati

Archeologické múzeum Soria získalo tento názov kvôli veľkému vystaveniu objektov nachádzajúcich sa v blízkosti mesta Numasia.

Múzeum bolo založené v 19. storočí, výstavná plocha je asi sedem tisíc metrov štvorcových. V expozícii môžete vidieť históriu Soria z paleolitickej, neolitickej, bronzovej a železnej doby, existujú expozície obdobia rímskej vlády, západo-gotickej éry a moslimského obdobia.

Miesto: Paseo el Espolón - 8.

Námestie svätého Klimenta

Námestie, ktoré sa nachádza v "srdci" mesta, dostalo svoje meno z kostola sv. Klimenta, zničeného v roku 1952. Počas XII-XIV storočia sa na území námestia nachádzal stredoveký cintorín.

V súčasnosti sa na námestí nachádza pamiatka architektúry XVI. Storočia - Palác Rios a Salcedo a v nej je historický archív. Aj na námestí je dom Inkvizície, ktorý je v súčasnosti obytným domom.

Cervantesova ulička

Park sa nachádza v centre mesta a je najobľúbenejším miestom pre prechádzky po meste. Po prvýkrát sa toto miesto spomínalo v 12. storočí ako "pasienka svätého Ondreja", kde si mnísi uchovávali svoj dobytok a až v XX. Storočí sa paru dostalo súčasného názvu.

Na území 9 hektárov sú záhrady s 78 druhmi stromov, ružovými záhradami, prameňmi, fontánkami, sochami. V parku sa konajú mestské prázdniny.

Bullring Arena

Druhým názvom zariadenia je aréna svätého Benedikta. V polovici 19. storočia sa mestské úrady rozhodli vybudovať arénu pre populárne býčie zápasy. Voľba bola vybraná, na ktorej sa nachádzal kostol sv. Benedikta.

Spočiatku bola aréna malá - približne na prvú úroveň modernej konštrukcie, v roku 1963 bola aréna prestavaná. V posledných rokoch sa v aréne konali nielen zápasy býkov, ale aj rôzne výstavy a koncerty.

Pin
Send
Share
Send
Send