Madagaskar

Pamiatky Madagaskaru: prehľad, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Madagaskar je ostrovný národ nachádzajúci sa v Indickom oceáne. Mnoho turistov je pripravených oceniť jedinečnú prírodu, ktorá je výnimočná a má osobitný estetický význam. Kognitívna a aktívna rekreácia je na Madagaskare dobre rozvinutá.

Turisti majú možnosť vychutnať objav nielen kultúrneho potenciálu ostrovného štátu, ale aj oceánu, mangrovov, tropických lesov, plošín, vodopádov a jazier, jaskýň, vyhynutých sopiek, hôr.

Montagne d'Ambres

Montagne d'Ambres je jedným z najvýznamnejších národných parkov Madagaskaru. Jeho príbeh sa začal v roku 1958. Priaznivé miestne klimatické podmienky a početné zrážky mali pozitívny vplyv na rozvoj miestnej fauny. Tu vidíte desiatky druhov cicavcov, vtákov, plazov a motýľov.

Hlavnou atrakciou sú vodopády. Je tu niekoľko. Treba poznamenať, že vodopády sú miestom posvätného uctievania miestnych obyvateľov.

Národný park je najlepšie navštívený v septembri až novembri.

Ankaranská ochranná oblasť

Ankarana sa nachádza v severnej časti Madagaskaru. Územie rezervácie je unikátnym východom vápencovej skaly, ktorá pochádza z čadičovej roviny. Nachádzajú sa tu jazerá, kaňony a jaskyne. Mnoho cestovateľov je pripravených oceniť povahu tohto regiónu.

Native rastliny dokázali úspešne prispôsobiť suché podnebie. Jedinečné rastliny rastú v lesoch, ktoré zaberajú doliny a nížiny. V parku žijú plazy, obojživelníci, mäkkýše, slimáky a vtáky.

V rezerváciách Ankaran sa v súčasnosti úspešne konajú rôzne prehliadky. Pre turistov sa vyvinuli početné trasy, ktoré sa líšia v zložitosti a trvaní. Ak je to potrebné, trasy je možné kombinovať, takže prechádzky budú ešte vzrušujúcejšie. Ak plánujete stráviť noc, máte povolené používať kemping.

Národný park Isalo

Izalo je národný park nachádzajúci sa v južnej časti Madagaskaru. Rok 1962 sa považuje za rok jeho založenia.

Park je veľká hromada pieskovca, ktorý sa nachádza uprostred trávy savany. Takmer žiadne zvieratá ani vtáky. Navyše aj rastlinný svet bol dosť chudobný. Bezvetrie a veľmi horúce počasie v regióne viedlo k situácii flóry a fauny.

Napriek nedostatku flóry a fauny môžete vidieť jaskyne, kaňony a dokonca aj staroveké náhrobky vytvorené miestnym kmeňom. V dôsledku toho sa Izalo stalo jedným z najvýznamnejších miest na svete.

Pre turistov ponúkajú tri hlavné trasy. Dvaja z nich prechádzajú pozdĺž rieky a ďalších prírodných nádrží, v ktorých môžete v prípade potreby plávať. Tretia trasa prekvapuje krásou, ale plavanie v nájdených vodách je prísne zakázané.

Národný park Andasibe-Mantadia

Národný park zahŕňa dve rezervy, ktoré sa podarilo zjednotiť do jedného prirodzeného objektu. Výhodná poloha atrakcií prispieva k úspešnej atraktívnosti turistov. Nedávno sa národný park prestáva podobať odľahlému rohu prírody, pretože počet návštevníkov je skutočne prekvapujúci.

Národný park je známy svojimi tropickými stálezelenými lesmi a bujnou vegetáciou. Navyše reliktné lesy sú celkom tajomné. Niekedy na území prírodných atrakcií nájdete jazerá.

Ráno je najlepší čas na návštevu.

Nosy byť

Nosy Be je úžasný ostrov nachádzajúci sa v blízkosti pobrežia Madagaskaru. Tu môžeme pozorovať prítomnosť pieskových pláží, tropickej vegetácie, bohatého podmorského sveta. Miestna príroda sa musí oddýchnuť.

Vyvinutá infraštruktúra zabezpečuje príjemnú zábavu. Navyše, turisti tu môžu navštíviť rezerváciu tu Lucube, pozrite ruiny portugalskej pevnosti.

Na ostrove Nosy Be je najlepšie odpočívať v júli až októbri.

Kráľovský palác Ambuhimanga

Palác je považovaný za jednu z najvýznamnejších atrakcií Madagaskaru. Celé generácie panovníkov tu žili. Teraz v paláci sú hroby monarchov.

Palácový komplex sa nachádza na kopci. Odtiaľ sa otvára nádherná panoráma, ktorá dopĺňa svetlé dojmy turistov. Ľudia môžu vidieť modré jazero, kopce a parky, chrámy a dokonca aj obytné budovy.

Dnes je palác otvorený pre návštevníkov kedykoľvek počas roka. Ak chcete, môžete vidieť, aké dary získali orgány Madagaskaru od pápeža, kráľovnej Viktórie, Napoleona.

Wakon

Wacona je súkromná rezervácia, vďaka ktorej sa zachoval suchý listnatý les. Tento ekosystém je jedinečný. Je dôležité poznamenať, že Indri lemur obýva miestne lesy. V tomto prípade majú návštevníci možnosť oboznámiť sa s desiatkami druhov vtákov. Vo väčšine prípadov trávia turistov deň v súkromnej rezervácii vo Wacone.

Národný park Andringitra

Tento národný park je považovaný za jedného z najmladších. Súčasne sa tu nachádzajú horské vrcholy, ktoré prekvapujú svojimi legendami a mystickou atmosférou.

Rezervná zóna je príjemná svojou krásou. Tu vidíte kvitnúce údolia, vodopády, vrcholky hôr. Čistý vzduch prekvapí obyvateľov veľkých miest. Nádherné chvíle sa spomínajú na zvyšok vášho života.

Rezerva sa páči svojimi horskými cestami. Zároveň prechádzajú prírodným parkom, takže turné sľubuje, že je vzrušujúce.

Národný park Masoala

Park Masoala existuje od roku 1997. Nachádza sa na rovnakom polostrove. Každý turista vie, že tu môžete oceniť rozmanitosť flóry a fauny. Okrem toho existujú rôzne ekosystémy, vrátane koralových útesov, tropických lesov.

Tu môžete ísť na horolezectvo a turistiku, vodné športy, rybolov.

V parku sú kempingy a bungalovy, útulné kaviarne. Cestujúci so zodpovedajúcou túžbou sa preto môžu pozdržať.

Šperky dielne Antsirabe

Antsirabe je priemyselné a poľnohospodárske centrum na Madagaskare. Toto mesto má malú veľkosť, ale priťahuje turistov z rôznych častí sveta. Cestovatelia si môžu vychutnať miestne trhy a šperky, kde sa vyrábajú drahokamy a polodrahokamy. V meste Antsirabe je najlepšie nakupovať skutočné šperky s drahými kameňmi, čo bude dôležitá pripomienka na turistickú cestu.

Rezervácia Berenti

Rezervácia Berenti je považovaná za jednu z najvýznamnejších turistických atrakcií. Tu žije veľká populácia lemúrov, o ktorých boli vyrobené početné televízne filmy a napísané vzdelávacie knihy. Mnoho turistov z rôznych častí sveta sníva o lemúroch. Návštevníci si môžu kúpiť špeciálne lemurky, vďaka ktorým sa miestnym obyvateľom podarí aj kŕmiť.

Turistické trasy sú vytvorené v rezerve, takže si môžete plne vychutnať prechádzky. Turisti sa tiež môžu spoľahnúť na skutočnosť, že miestni zamestnanci budú vystavovať exotické zvieratá a vtáky. Počas prechádzky môžete tiež zostať v háji baobabov alebo trojuholníkových palmách.

Národný park Sachamen

Národný park sa úspešne rozvíja od roku 1927. Zároveň polovica územia je uzavretá oblasť. Na území parku nájdete rieky Alaotra.

Je dôležité poznamenať, že v Zahame žijú ohrozené druhy obojživelníkov, plazov, rýb, cicavcov a vtákov, ktoré sú oficiálne zaradené do Červeného zoznamu Medzinárodnej únie na ochranu prírody.

Flora prekvapuje rozmanitosťou, ktorá je spôsobená výškovým rozdielom v národnom parku. Návštevníci si uvedomia, aký krásny je panenský charakter Madagaskaru.

Údolie Mandrády

Údolie Mandrara sa nachádza v juhovýchodnej časti Madagaskaru. Mierne vlhké podnebie a úrodná pôda prispievajú k tomu, že sa úspešne rozvíjajú rôzne listnaté rastliny a stromy.

V údolí žije skromný lemúr, ktorý priťahuje cestujúcich. V Mandre sú však aj architektonické pamiatky a chrámy, ktoré sa dajú vidieť počas dlhých prechádzok.

Zámok Windsor v Diego Suarez

Hrad je považovaný za dôležitú atrakciu. Názov je spôsobený skutočnosťou, že umiestnenie skal sa podobá vzhľadu objektu v Anglicku.

Konštrukcia prekvapí starodávnou architektúrou. V tomto prípade sa na základe horských kameňov vytvoria dve veže. Ak stúpate po kamenných schodoch, môžete sa dostať na pozorovací palubu a pozrieť sa na Indický oceán, záliv Diego a Mozambický kanál. Na úpätí zámku sú zelené lúky.

Ramen Fishermen Village

Rybárska dedina Ramena je malá, ale priťahuje aj turistov na sever Madagaskaru. Obec sa nachádza vo vzdialenosti asi 20 km od mesta Antsiran. Turisti poznamenať, že tu môžete stráviť perfektnú dovolenku na pláži, vychutnať krásu prírody a tichých zátok, baobab plantáže.

Obec je charakterizovaná prítomnosťou mnohých lodí na brehu. Pred dvoma rokmi slúžili Ramena ako útočisko pre morských lupičov, ale teraz tu žijú rybári.

Ramen je považované za jedno z dôležitých miest pre turistov. Okrem toho po prechádzke môžete navštíviť kaviareň a vyskúšať pokrmy z morských plodov.

Madagaskar je úžasný štát, ktorý dokazuje veľkosť prírody a kultúrneho potenciálu.

Pozrite si video: Volkswagen Touareg Night Vision - (Jún 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send