Francúzsko

Obľúbené pamiatky mesta Reims: recenzie a fotografie

Pin
Send
Share
Send
Send


Francúzske mesto Reims je známe nielen svojimi architektonickými pamiatkami, majestátnou katedrálou a pôvodnou architektúrou fasád mestských domov. Mnohí francúzski králi tu korunovali. Nazýva sa to hlavné mesto šampanského. To bolo v Remeši v máji 1945, že kapitulácia Nemecka bola podpísaná.

Dnes je dôležitým kultúrnym centrom a dopravným centrom na severovýchode krajiny, v blízkosti Nemecka, Belgicka a Luxemburska. Žiť v ňom 185 tisíc obyvateľov.

Reims je na národnom zozname miest umenia a histórie. Štyri budovy, ktoré sú v ňom umiestnené, sú zaradené do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Mesto navštevuje mnoho tisíc turistov z rôznych krajín, ktorí sa oboznámia s jeho pozoruhodnou históriou.

Opátstvo sv. Remigia

Bola založená v 8. storočí na mieste, kde bol pochovaný duchovný patrón frankov, svätého Remigia. V minulosti mal postavenie kráľovského opátstva. Tu si nechali Svätého sklárnika, ktorý bol použitý pri pomazaní francúzskych kráľov. Práve vďaka tomu bolo opátstvo bohaté a všeobecne známe. V roku 1717 ho navštívil cár Petro I.

Po víťazstve nad Napoleonom tu bola ruská vojenská nemocnica. Ruská armáda, ktorá bojovala na území Francúzska počas prvej svetovej vojny, sa tu tiež zaobchádzalo v roku 1916.

Miesto: Place de l'Hopital Civil.

Automobilové múzeum

Od roku 1985 je v meste Reims múzeum automobilov, v ktorom je zastúpených 200 vozidiel a motocyklov. Múzeum sa zameriava na vystavovanie francúzskych automobilov, ktoré sa vyrábajú od začiatku 20. storočia.

Je založená na autách zo súkromnej zbierky slávneho dizajnéra Philipa Charbonneaua. Výstava prezentuje autá a motocykle rôznych tried a účelov s rôznymi typmi motorov, ako aj ich miniatúrne kópie.

Umiestnenie: 84 - Avenue Georges Clemenceau.

Oblúk Marsu

Dôkaz o prítomnosti starých Rimanov v tejto oblasti je triumfálny oblúk, ktorý postavili v III. Storočí nášho letopočtu, pomenovaný podľa boha vojny Mars. Má vzhľad klasického oblúku tohto typu pozostávajúceho z troch rozpätí. Oblúk bol postavený s výškou 13 metrov a šírkou 32 metrov. Do roku 1544 sa používala ako mestská brána.

Miesto: Place de la République.

Bazilika sv. Remigia

Postavený v prvej polovici XI storočia je jeho hrobkou bazilika sv. Remigia. Je predmetom masového putovania. Tento rímskokatolícky kostol má veľkú náboženskú a historickú hodnotu a je zaradený do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Jej budova v pláne je latinský kríž. Na hlavnej fasáde sú plastiky sv. Remigia a sv. Petra. Vo vnútri visí šesťmetrový luster.

Poloha: Rue Saint-Julien.

Bazilika svätého Clotilde

Bazilika bola pomenovaná po manželke kráľa Clovisa I., ktorý žil v 5. storočí, ktorého presvedčila, aby sa obrátila na kresťanstvo. Predpokladá sa, že v roku 496 bol kráľ pokrstený svätým Remigiom. K 1400. výročiu tohto podujatia bola postavená bazilika. Budova chrámu bola postavená v neskorej novodobom byzantskom štýle.

Architekt Alfons Gosse bol inšpirovaný príkladom baziliky svätého Petra v Ríme a parížskeho kostola svätého Augustína. Clotilde Burgundska po jej smrti bola kanonizovaná za svoju činnosť v šírení kresťanstva.

Miesto: Place Sainte-Clotilde.

Villa Demoiselle

Keď bola stavba vily Demoiselle dokončená v roku 1908, súčasníci vysoko ocenili architektúru tejto budovy, ktorá kombinovala sofistikovanosť a modernosť. Po mnoho rokov ľudia z Reims a hostia mesta obdivovali túto budovu, ktorú navrhol Louis Sorel, pripomínajúci rozprávkový hrad. Na začiatku tohto storočia ich získal jeden z popredných výrobcov šampanského. Po podrobnej rekonštrukcii vila zachovala kúzlo času, kedy bola postavená. Nachádza sa tu jeden z najznámejších šampanských domovov.

Miesto: 56 - Boulevard Henry Vasnier.

Múzeum paláca Verger

V 16. storočí získal bohatý buržoázny Nicolas de Verger pre svoju rodinu pôvodnú budovu dvoch budov a kaštieľ s názvom "kráľovský palác". Výsledný palác vyniká výhľadom na nádvorie zdobené fasádou. Každé z jeho okien bolo vyzdobené na vrchole basreliéfy so scénami zo stredovekej histórie. Tam boli Arabi v turbans, americkí Indiáni s potrubím sveta a inými predmetmi, rovnako ako rôzne heraldické znaky, vrátane prvého majiteľa tohto paláca.

Miesto: 36 - Place du Forum.

Do paláca

Tento palác je historickým sídlom arcibiskupov v meste Reims. V stredoveku bola prestavaná a získala moderný vzhľad v barokovom štýle. Palác slúžil ako miesto pre budúce francúzske panovnícke rúcho pred korunovačným obradom, ako aj na usporiadanie kráľovských rautov. V roku 1914 bola ťažko poškodená požiarom a až do konca druhej svetovej vojny nebolo obnovené. V paláci, ktorý patrí do svetového kultúrneho dedičstva, sa nachádza múzeum katedrály Sacristy, ktorá vystavuje gobelíny, sochy a iné predmety súvisiace s korunováciou.

Miesto: 2 - Place du Cardinal Luçon.

Jezuitská vysoká škola

V roku 1608 bola v severnej časti mesta otvorená krásna budova jezuitskej vysokej školy. Neskôr boli postavené dary, nové budovy a kaplnka, kúpil nábytok a vytvorila sa vynikajúca knižnica.

Interiéry tohto vzdelávacieho komplexu sú zdobené drevenými panelmi a plátkami umelcov s portréty zakladateľa jezuitského rádu a misionárskych kazateľov. Architektúra vysokých škôl sa týka vzorov raného klasicizmu. V roku 1933 bola budova uznaná za historickú pamiatku chránenú štátom.

Miesto: 1 - miesto Museux.

Pompelská pevnosť

Toto opevnenie bolo postavené v roku 1883 na ochranu mesta Reims. Jeho vojenská sláva je však spojená s udalosťami prvej svetovej vojny a účasťou ruských pechotných brigád.

Nemci napriek bombardovaniu, plynovým útokom a dokonca aj bombardovaniu letectva nedokázali prelomiť obranu ruských obráncov pevnosti. V priestoroch pevnosti sa nachádza zaujímavé múzeum, kde sú vystavené dokumenty, uniformy, zbrane a iné predmety, ktoré hovoria o obrane.

Múzeum výtvarného umenia

V tejto kultúrnej inštitúcii vytvorenej po Veľkej francúzskej revolúcii bola počiatočná expozícia tvorená umeleckými dielami a inými hodnotami zhabanými v domoch šľachticov.

V budúcnosti finančné prostriedky múzea dopĺňali dary a darovanie. V roku 1913 mu bola poskytnutá seminárna budova na území bývalého kláštora San Denis. Vystavuje diela vytvorené v rôznych éroch vrátane bohatej zbierky holandských a francúzskych umelcov XVII-XIX storočia. Samostatné poschodie je venované umeniu dvadsiateho storočia.

Umiestnenie: 8 - Rue Chanzy.

Odovzdajte múzeum

Reims je celosvetovo známy tým, že tu 7. mája 1945 bol podpísaný predbežný dokument o bezpodmienečnom odovzdaní nemeckých ozbrojených síl. Tento zákon bol podpísaný v noci od 8. do 9. mája v berlínskom predmestí Karlhorst.

Štyridsať rokov neskôr sa otvorilo kapitulačné múzeum v budove vysokej školy, kde sa uskutočnila podpisová procedúra. Vo svojej expozícii súvisí s touto udalosťou dokumenty, mapy, fotografie, osobné veci účastníkov tejto udalosti.

Miesto: 12 - Rue du Président Franklin Roosevelt.

Reims katedrála

Je to jedna z najznámejších katolíckych katedrál postavených v gotickom štýle. Symbolizuje najdôležitejšie udalosti v histórii kontinentu. Jeho dĺžka je viac ako 138 metrov a výška oblúkov je takmer 38 metrov.

Ide o naj harmonickejšie francúzske gotické katedrály. Rozlišuje sa v elegantnej architektúre a bohatom dizajne interiéru. Bol korunovačným miestom väčšiny francúzskych kráľov. Tu sa Jeanne d'Arc podieľala na korunovácii Karola VII. Je to svetové dedičstvo UNESCO.

Miesto: Place du Cardinal Luçon.

Univerzita v Reims

Univerzita v Reims je jednou z najstarších vzdelávacích inštitúcií v Európe. To bolo založené v roku 1548 pápežom Pavlom III. Sú tam fakulty teológie, medicíny, kanonické a občianske právo, umenie. V roku 1783 počas Veľkej francúzskej revolúcie bola univerzita zatvorená.

Jeho oživenie sa začalo až v roku 1961. Dnes tu študuje viac ako 21,5 tisíc študentov. Študujú technické a ekonomické vedy, právo a literatúru, medicínu a farmakológiu a zubnú chirurgiu.

Miesto: 1 - Place Museux.

Pin
Send
Share
Send
Send