Dánsko

Dánsko Atrakcie - prehľad a fotky zaujímavých miest

Pin
Send
Share
Send
Send


Mnoho pamiatok Dánska v posledných rokoch začalo priťahovať čoraz viac turistov do krajiny. A to všetko, pretože táto škandinávska oblasť sa môže pochváliť nádhernými plážami, nádhernými nádhernými hrady, sviežimi lesmi, miernym prostredím, priateľskými občanmi a veselou atmosférou.

Krajina priťahuje svojou architektúrou najmä nádhernú parlamentnú budovu, most Oresund a neuveriteľné množstvo múzeí s unikátnymi zbierkami starožitností. Pre milovníkov literatúry je potrebné navštíviť Odense, rodisko Hansa Christiana Andersena.

Môžete vidieť, že v mnohých mestách v Dánsku sa ľudia väčšinou pohybujú na bicykloch. Turisti môžu prenajať tento typ dopravy, pretože to je najlepší spôsob, ako preskúmať veľa malebných kútov.

Viking Ship Museum

Vikingoví fanúšikovia prekvapí nádherné múzeum, v ktorom nájdete päť lodí, ktoré sa nachádzajú v dolnej časti mesta Roskildefjord. Múzeum pozostáva z dvoch hlavných častí - vikingskej lodnej haly a sály, kde sú zastúpené rôzne artefakty. Múzeum má 45-minútové výlety so sprievodcom, ktoré sa každoročne konajú v anglickom jazyku.

Miesto: Vindeboder - 12, (4000) Roskilde.

Zábavný park "Legoland"

Úžasné modely Lego, zábavné jazdy a krásne tanečné pavilóny zmenili Legoland na najnavštevovanejšiu turistickú atrakciu Dánska mimo Kodane. Srdcom "Legoland" je Miniland - 20 miliónov Lego plastových blokov, ktoré spolu vyzerajú ako miniatúrne mestá.

Umiestnenie: Nordmarksvej - 9, (7190) Billund.

Hrad Kronborg

Hrad Kronborg, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO, postavil dánsky kráľ Eric Pomeranian Advanced Frederick II. Hrad bol zničený požiarom v roku 1629. Potom zostali iba steny tejto štruktúry. Kráľ Kresťan IV. Obnovil Kronborg, zachovávajúc rovnaký štýl renesancie. Kaplnka bola jedinou časťou Kronborgu, ktorá netrpelo plameňom, po prvom návšteve tohto pohľadu zostáva nezmazateľným dojmom.

Tivoli Park

Tivoli fascinuje svoje atrakcie, blikajúce pavilóny a zábavné predstavenia na otvorenom priestranstve. Návštevníci môžu jazdiť na horskej dráhe, užívať si ohňostroj v sobotu večer alebo len vychutnať atmosféru tohto miesta. A v piatok v lete, na otvorenom priestranstve "Pl" nen konali voľné rockové koncerty dánskych skupín.

Nachádza sa tu aj najznámejšie divadlo pantomima v prírode, postavené v roku 1874 miestnym architektom, ktorý tiež navrhol kráľovské divadlo. Koncertná sála Tivoli Grand je miestom konania medzinárodných symfonických orchestrov a baletných súborov, ako aj populárnych súčasných hudobníkov.

Umiestnenie: Vesterbrogade - 3, (1630) København V.

Múzeum "Louisiana"

Dokonca aj tí, ktorí nemajú záujem o súčasné umenie, by mali navštíviť Louisianu. Toto je pozoruhodné múzeum, pozostávajúce zo štyroch obrovských častí. Zbierky tu sú úžasné. Pokrývajú všetko od konštruktivizmu, diel umelcov hnutia CoBrA a minimalistického umenia až po abstraktný expresionizmus, pop art a fotografovanie.

Pablo Picasso, Francis Bacon a Alberto Giacometti sú len niektoré z vynikajúcich osobností, ktorých práca je vidieť v tejto galérii. Šesť až osem dočasných výstav sa tu tiež koná každoročne a večerný zábavný program múzea zahŕňa umelecké prednášky a hudobné vystúpenia.

Miesto: Gl Strandvej 13, (3050) Humlebæk.

Hrad Rosenborg

Táto budova s ​​výnimočnými vežičkami a štítmi bola postavená v holandskom renesančnom štýle od roku 1606 do roku 1633 kráľom Kresťanom IV. Hrad slúžil ako jeho letný domov. Dnes sú priestory zámku zariadené starožitným nábytkom a zdobené portréty každého panovníka v krajine. Neskôr King Frederick IV postavil priestrannejší palác. V ďalších rokoch sa Rosenborg používal hlavne na oficiálne stretnutia a ako miesto na uloženie pozostatkov monarchie.

Umiestnenie: Øster Voldgade - 4A, (1350) København.

Múzeum prehistorického Dánska

Múzeum prehistorického Dánska, ktoré sa nachádza 10 km južne od mesta, získalo mnoho ocenení. Hlavnou expozíciou múzea je 2 000-ročný muž, ktorého prekvapivo zachované telo bolo nájdené v roku 1952, 35 km západne od Aarhusu. Jeho telo a pokožka sú zachované kvôli unikátnym chemickým a biologickým vlastnostiam rašeliniska, v ktorom bol objavený.

Umiestnenie: Moesgård Allé - 15, (8270) Højbjerg.

Múzeum umenia "AROS Aarhus Kunstmuseum"

Návštevníci čakajú deväť poschodí, na ktorých sa nachádzajú diela éry zlatého veku, živé príklady diel v štýle modernizmu a množstvo vzrušujúcich výtvorov modernými umelcami. Zaujímavosťou je, že návrh múzea je inšpirovaný Božskou komédiou.

Vstup je na štvrtej úrovni a odtiaľ môžete buď ísť do pekla alebo ísť hore na "nebi". "Peklo" - spodné podlažia, maľované čierne a predstavujúce ponuré a ponuré zbierky obrazov v pozornosti návštevníkov. "Heaven" - v horných poschodiach, s dúhovým halo na strope, práca Olafura Eliassona, dánsko-islandského umelca, známy veľkými koncepčnými dielami. Umiestnenie: Aros Allé - 2, (8000) Aarhus.

Národné múzeum Dánska

Pre záujemcov o dánsku históriu a kultúru stojí za to stráviť deň v Dánskom národnom múzeu. Má zbierku, ktorá obsahuje prvé starožitnosti nájdené na dánskej pôde, vrátane kamenných vekových nástrojov, vikingských zbraní, runestones a stredovekých dekorácií.

Tu nájdete výstavy venované Normanom a Inuitom z Grónska a výstava s názvom "História Dánska", ktorá sa zaoberá dánskou históriou od roku 1660 do roku 2000. K dispozícii je aj fantazijná zbierka hračiek, vrátane miniatúrnej dedinky domček s bábikami. Múzeum má fascinujúce dočasné výstavy, ktoré sa venujú rôznym témam, od japonskej popovej kultúry až po koberce vyrobené navajo domorodými Američanmi zo Spojených štátov.

Miesto: Prince's Mansion, Ny Vestergade - 10, (1471) Kóbenhavn.

Múzeum "Brandts"

Bývalá textilná továreň "Brandts Passage" bola premenená na umelecké centrum so zaujímavými exponátmi. Permanentná zbierka ponúka návštevníkovi prehľad 250 rokov dánskeho umenia, od klasických až po moderné, a zahŕňa pôsobivý výber fotografií. Tu nájdete portréty Kristoffera Wilhelma Ekkersberga ("otec dánskej maľby"), ako aj diela Brendekilde.

Umiestnenie: Brandts Torv - 1, (5000) Odense C.

Štátne múzeum umenia v Kodani

Múzeum sa nachádza v dvoch kontrastných budovách: paláca z konca 19. storočia a minimalistická budova za ním. K dispozícii sú stredoveké a renesančné diela a pôsobivé zbierky holandských a flámskych umelcov, vrátane Rubens, Bruegel a Rembrandt. Zbierka tvrdí, že je najlepšou zbierkou dánskych umelcov z "zlatého veku" 19. storočia.

Miesto: Sølvgade 48-50, 1307 København.

Nový Glyptotek Carlsberg

Zbierka múzea je rozdelená na dve časti: najväčšiu zbierku starožitností v Európe a elegantnú zbierku dánskeho a francúzskeho umenia z 19. storočia. Posledná z nich zahŕňa najväčšiu zbierku sôch od Rodina mimo Francúzska a najmenej 47 galérií Gauguina. Sú umiestnené vedľa diel veľkých umelcov, ako sú Cezanne, Van Gogh, Pissarro, Monet a Renoir.

Miesto: Dantes Plads - 7, (1556) Kóbenhavn.

Múzeum "M / S Museet for Søfart"

Nápadne zdobené vnútri tohto múzea sa nachádza v blízkosti zámku Kronborg. Toto podzemné námorné múzeum v Dánsku, rovnako ako jeho multimediálne galérie, si zasluhuje osobitnú pozornosť. Múzejná zbierka je venovaná námornej histórii krajiny. Tu nájdete nielen starodávne navigačné pomôcky, námorné mapy a vojnové objekty, ale aj informácie o obchode v zámorských kolóniách Dánska.

Umiestnenie: Ny Kronborgvej - 1, (3000) Helsingør.

Andersenovo múzeum v Kodani

Nachádza sa medzi miniatúrnymi ulicami predtým chudobnej štvrte a ponúka podrobné informácie o nezvyčajnom živote Andersena. Jeho úspechy sú opísané v historickom kontexte obdobia, v ktorom žil spisovateľ. Turné vedie návštevníkov neobvyklými exponátmi, dopĺňa ich zaujímavý audiovizuálny materiál.

Umiestnenie: Rådhuspladsen - 57, (1550) København V.

Kanál Nyhavn

Počas slnečného dňa v Dánsku je miesto, kde môžete stráviť čas okrem kaviarní v uliciach. Miestni ľudia sa radi zhromaždia na kanáli Nyhavn, kde sa jednoducho uvoľnia alebo piknik. Kanál bol vytvorený na to, aby spojil Kongens Nytorv s prístavom a je už dávno miestom, ktoré inšpiroval miestnych spisovateľov, vrátane Hansa Christian Andersen. V súčasnosti je Nyhavn turistickým magnetom s jasne farebnými domami na brehu a farebnými člnmi, ktoré sa kĺžu po vode.

Palác Christiansborg

Najatraktívnejšou časťou paláca je bohato zdobená renesančná sála, v ktorej kráľovná usporiadala bankety a hostila hlavy rôznych štátov. Tu môžete vidieť farebné staré tapisérie, obrazy, na ktorých sa inšpiroval Vikingský vek. V paláci sa nachádzajú modernejšie tapisérie. Jednou z nich je práca Bjorn Norgaard, na ktorej pracoval viac ako desať rokov.

Miesto: Prins Jørgens Gård - 1.

Múzeum úžitkového umenia v Kodani

Nemocnica 18. storočia je dnes vynikajúcim dánskym múzeom. Na toto miesto musia navštíviť milovníci užitočného umenia a priemyselného dizajnu. Jeho pomerne rozsiahla zbierka zahŕňa dánske striebro a porcelán, textil, ako aj náboženské diela moderných inovátorov, ako sú Kaare Klint, Poul Henningsen a Arne Jacobsen. Súčasťou expozície sú starodávna čínska a japonská keramika a európske dekoratívne umenie z 18. a 19. storočia.

Miesto: Bredgade - 68, (1260) Kóbenhavn.

Pin
Send
Share
Send
Send