Rusko

Pozoruhodnosti Severska: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Seversk - malé mestečko v oblasti Tomsk, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta Tomsk na brehu rieky Ob. Toto je najväčšie uzavreté mesto v Rusku, ktoré je možné dosiahnuť len špeciálnym preukazom. Spoločnosť Seversk bola založená v roku 1949, kedy bola postavená Sibírska chemická kombinácia, ktorá dnes funguje.

Teraz sa mesto rozvíja rýchlo: otvorené sú nové športové komplexy a nákupné centrá, veľa škôl a škôl, ako aj Severský technologický inštitút. Mestská správa starostlivo sleduje zlepšenie mesta.

Na uliciach sú kvety vysadené, bez odpadkov a veľa obchodov, kde si môžete oddýchnuť. Vzhľadom na skutočnosť, že mesto je pomerne mladé, v meste Seversk sa nenachádzajú žiadne významné historické miesta, existujú však zaujímavosti, ktoré budú zaujímať návštevníkov všetkých vekových kategórií.

Múzeum sibírskych chemických hmôt

Múzeum dejín SCH pomôže dotknúť sa histórie mesta. Múzeum prezentuje predmety týkajúce sa výstavby a prevádzky sibírskych chemických zariadení: fotografie, dokumenty, modely.

Skúsení sprievodcovia vám povedia o jednej z najznámejších podobných rastlín v Rusku, o prvom energetickom reaktore v krajine. Exponáty vám pomôžu cítiť atmosféru tej doby a dozvedieť sa viac o spoločnosti. Múzeum sa nachádza v budove hudobného divadla. Vstupné je zadarmo. Umiestnenie: Kommunisticheskiy vyhliadka - 119.

Múzeum Severska

Múzeum Severska je miestom, ktoré osloví deti i dospelých. Každý mesiac hostí nové výstavy: históriu mesta a interaktívne výstavy. Múzeum obsahuje archeologické a etnografické zbierky, príkazy, mince, písaný zdroj a exponáty ozdobného a užitočného umenia. Najväčšie múzeá mesta Novosibirsk, Moskva a ďalších miest prichádzajú do mesta s výstavami. Taktiež každý rok sa v múzeu strávi noc. Vstupné.

Miesto: Kommunisticheskiy vyhliadka - 117a.

Severské hudobné divadlo

Seversk je malé mestečko, ale kultúra tu je veľmi rozvinutá. V meste sú 2 divadlá, kde pracujú profesionálni herci. Jedným z nich je Seversky hudobné divadlo, ktoré sa nachádza v centre mesta.

Fanúšikovia divadelnej tvorby nezostanú ľahostajní, pretože divadlo prezentuje predstavenia všetkých žánrov. Repertoár divadla je asi sto produkcií. V podstate sa divadlo špecializuje na diela ruskej klasiky.

Miesto: Kommunisticheskiy vyhliadka - 119.

Divadlo pre deti a mládež

Divadlo pre deti a mládež nie je nijako horšie ako hudobné divadlo. Ráno a víkendy sa v divadle premietajú detské príbehy, hry, muzikály a bábkové predstavenia. Divadelní herci tiež organizujú divadelné predstavenia pre najmladších návštevníkov. A pre dospelých vo večerných hodinách sa predstavujú vystúpenia, ktoré zhromažďujú celý dom. Herci, ktorí pracujú v divadle, sú profesionáli vo svojej oblasti, cestujú po krajine s divadelnými predstaveniami. Divadlo funguje každý deň.

Miesto: Komunistická Avenue - 48.

Kostol Vladimíra Ikona Matky Božej a chrám v mene sv. Serapima Šarov

Pre obyvateľov a návštevníkov otvorte dvere dvoch chrámov. Všetci veriaci môžu prísť na cirkevnú službu, ktorá sa koná denne. Aj počas sviatkov prichádzajú ľudia z celého regiónu, aby priniesli svätú vodu, existuje legenda, že svätená voda tečie aj z kohútikov v obytných budovách.

Miesto: Pervomayskaya Street - 14.

Pamätník Lenina

Najväčšia pomník Lenina na Sibíri, ktorého dĺžka je takmer 9 metrov. Do roku 1970 bola oblasť ozdobená omietkou. V zime Lenin nosí snehovú čiapku a cítil topánky zo snehu. Obyvatelia mesta stále prinášajú kvety na nohy vodcu. Pamätník sa nachádza v starom meste v blízkosti administratívy.

Prírodný park

Prírodný park je miestom, kde môžete relaxovať pre deti, dospelých a pár milovníkov. Pri vchode do parku je veľká svetlá kašna, ktorá je vyrobená vo forme bludiska. Pozdĺž parku je veľa lavičiek a kaviarní, kde sa môžete zahriať v chladnom večeri. Deti môžu jazdiť na zábavných jazdách, ochutnať lahodnú zmrzlinu a cukrovinky.

Animátori organizujú denné divadelné súťaže a predstavenia, na ktorých sa deti môžu bezplatne zúčastňovať. Páry v láske sa môžu prechádzať v lese, kde rastú borovice, lípy, smrekovec, céder a iné stromy. Celkovo tu rastie asi 40 kríkov a stromov rôznych veľkostí.

Miesto: Mira Street - 26.

zoologická záhrada

Zoologická záhrada sa nachádza v prírodnom parku. Seversk je veľmi hrdý na svoju zoologickú zónu, pretože je jediná v celej Tomskskej oblasti. Je to doma asi 300 domácich miláčikov, vrátane tých, ktoré boli prinesené z exotických krajín a uvedené v červenej knihe. Návštevníci majú veľmi rád ľadový medveď, ktorý žije v zoologickej záhrade už viac ako 20 rokov. Tisíce detí z celého regiónu navštevujú obľúbené zoologické záhrady. A tento rok sa otvorila kontaktná zoologická záhrada, v ktorej je možné živiť zvieratá z rúk. Na území animátorov sa nachádzajú hojdačky a lavice.

Miesto: Komunistická Avenue - 45a.

Cinema World

Kino už dlhé roky zostalo jedným z obľúbených miest rekreácie pre obyvateľov a hostí mesta. Kino sa skladá z dvoch sál, ktoré sú vybavené profesionálnym vybavením. V hale sú pohodlné stoličky, klimatizácia, schodisko. V kinách si hostia môžu vychutnať 2D a 3D filmy. Na druhom poschodí môžete cítiť vzrušenie z atrakcie 5D a relaxovať v útulnej kaviarni. Kino zobrazuje najnovšie domáce a svetové kiná.

Miesto: Komunistická trieda - 30.

Štadión "Amber"

Na štadióne sú umiestnené rôzne súťaže, do ktorých je vstup voľný. Športoví nadšenci môžu v lete podporovať športovcov a v zime si vychutnať profesionálnu hru hokejového tímu Yantar a bežecké lyžovanie. Môžete tiež športovať sami: môžete si prenajať lopty, lyže a iné športové vybavenie.

Ice Palace North SC

Na svojich návštevníkov denne čaká krytý zimný štadión. Hromadné korčuľovanie sa uskutočňuje na území klziska, k dispozícii sú aj korčule pre prenájom, ako aj predajné automaty s teplými nápojmi. Seversk je známy svojim hokejovým tímom, ktorý sa nazýva "Oilman-Smena". Kto môže prísť a podporiť športovcov.

Umiestnenie: ul. Kalinin - 157.

Extrémny park

Extreme Park - miesto pre outdoorové aktivity v tichom brezovom lese. Na základni si môžete prenajať grilovanie a kajuty, otvorené a uzavreté altány pre rodinnú dovolenku. Na území extrémneho parku sa nachádza prekážková dráha, strelecká galéria, lukostreľba a arbaletní streľba, lezecká stena, paintball, štvorkolka a jazda na snežných skútroch, športové ihriská na volejbal, basketbal a futbal, jazda na tobogány a kaviareň a veľká posilňovňa. rauty.

Zábavný komplex Las Vegas

Las Vegas - zábavný komplex, ktorý sa nachádza v centre mesta. Zahŕňa biliard, bowling, saunu a fitnes klub. Vo večerných hodinách sa tu konajú večierky a bar.

Umiestnenie: ul. Solnechnaya - 2, s. 7.

Námestie Sovremennik

Toto je hlavné námestie mesta, ktoré má veľkú hudobnú fontánu a veľa lavíc. Hostite si hlavné mestské udalosti a oslavy významných udalostí pre mesto. O víkendoch sú animátori, ktorí berú deti v zábavných a vzdelávacích programoch. V zime je na námestí postavené obrovské ľadové mesto, ktoré robí dospelých aj deti šťastnými. A na sviatky vydávajú slávni ľudia z Ruska svoje koncerty.

Obchodné centrum Marmelayt

Prvé v mestskom nákupnom centre, ktoré sa nachádza v centre mesta v blízkosti hudobného divadla. V obchode sú známe značky oblečenia a obuvi, domáce spotrebiče, doplnky, cestovná kancelária, optika, ako aj veľký obchod s potravinami.

Umiestnenie: ul. Kurchatov - 11A.

Aj v meste sa nachádza mraziarenská kaviareň "Gourmet", kaviareň "Spring", 2 pizzérie a niekoľko reštaurácií, ktoré každodenne čakajú na svojich návštevníkov.

Pozrite si video: Hyundai i30N Fastback - Maroš ČABÁK (Október 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send