Malajzia

Čo vidieť v Malajzii: atrakcie a zaujímavosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Malajzia je už dlho medzi 10 najpopulárnejších svetových destinácií. Etnická a kultúrna rozmanitosť, relatívne nízke ceny, veľa historických a náboženských pamiatok, moderná infraštruktúra a jedinečná príroda - len malá časť výhod tejto krajiny.

Malajzia sa neuveriteľne podarilo spojiť tradície Malajzie, Číny a Indie, čo viedlo k vytvoreniu spoločnosti, ktorá je pracovitá a pohostinná.

Počas jednej cesty sa nemožno oboznámiť s pamiatkami Malajzie. To je dôvod, prečo by mal každý turista vybrať tie najzaujímavejšie. Aby ste to uľahčili, môžete použiť zoznam uvedený nižšie:

Guan Di Temple, Kuala Lumpur

Vyhradená taoistickému bohu vojny, chrám Guan Di je najstarším miestom uctievania pre Kuala Lumpur. Bol postavený v roku 1888. Červené odtiene, ktoré dominujú interiéru svätyne, symbolizujú večné šťastie, kreslené draky a ryby sú symbolmi moci a bohatstva a lvy, ktoré chránia vchod, chránia dom pred zlými duchmi. Chrám je veľmi obľúbený u turistov, a to aj preto, že vstup je voľný.

Chrám Buppharam, Georgetown

Chrám, ktorého meno sa prekladá ako "Chrám kvetu", je domovom miniatúrnej sochy Budhu, ktorú možno vidieť vo vnútri. Svätyňa bola postavená v roku 1942 podľa návrhu Fothana Srikhava, prvého opát kláštora. Chrám sa nelíši v špeciálnych rozmeroch, ale je bohatý vďaka početným darom farníkov. Ale hlavným architektonickým orientačným bodom je krásna oblúk, ktorý rámuje hlavnú bránu.

Umiestnenie: 8 - Jalan Perak, Pulau Tikus.

Mesto Mešita, Kota Kinabalu

Exkurzia do Kota Kinabalu bude neúplná, ak navštívite jednu z najkrajších budov v meste, mestskú mešitu. Pri pohľade z diaľky je mešita ako loď, ktorá sa plaví medzi vlnami. Ilúzia je neuveriteľne realistická v noci s umelým osvetlením, posilneným umelými lagúnami, ktoré obklopujú budovu. Mešita bola postavená na začiatku 20. storočia a má až 12 000 veriacich.

Kostol sv. Pavla, Malacca

Postavený portugalským v roku 1520 prekrásny kostol sv. Pavla prekvital, obklopený školami, kanceláriami, koloniálnymi vilkami.

Po dobytí Malacky holandským sa premenila na protestantskú cirkev, ktorá slúžila storočie. Keď bola nad ostrovmi zdvihnutá anglická vlajka, veža kostola bola použitá ako maják a kostol bol použitý ako zbrojnica. Dnes sú ruiny kostola sv. Pavla veľmi obľúbené medzi turistami.

Chrám Sri Mariamman, Georgetown

Chrám Sri Mariamman sa nachádza v oblasti obývanej etnickými Indiami. Táto priateľská komunita s jedinečnou kultúrou a náboženskými tradíciami postavená v roku 1833 chrámom venovaným hinduistickému bohu Subramaniam. Sri Mariamman je najstaršia svätyňa ostrova Penang. Priťahuje pozornosť s bohatou výzdobou:

  • Fasáda je zdobená diamantmi a inými drahými kameňmi.
  • Veža, ktorá má 38 sôch hinduistických božstiev.
  • Strop, na ktorom sú nakreslené 12 znamení zverokruhu.
  • Oltár bohato zdobený.

Sri Mariamman je tiež miestom konania každoročného festivalu, ktorý zhromažďuje obrovský počet účastníkov.

Chrám Tian Hou, Kuala Lumpur

Známy pre svoju krásu, chrám Tian Hou sa nachádza na Robson Hill. Bol otvorený v roku 1989 a je domovom farebného festivalu, ktorý sa koná počas čínskeho nového roka.

So svojou útulnou atmosférou a pokojom je chrám ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú duchovne odpočívať. Tian Hou je obklopený nádhernými prírodnými krajinami, ktoré požadujú novomanželia, ktorí hľadajú jedinečnú krajinu pre svadobné album.

Umiestnenie: 65 - Perzský Endah, Taman Persiaran Desa.

Chrám Cheng Hung, Malacca

Zahrnuté do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, chrám Cheng Hong bol postavený na začiatku 17. storočia vodcom miestnej čínskej komunity Tei Ki Kyi. Názov chrámu v hrubom preklade znamená: "Chrám transparentných mrakov". Veľkolepé portikum ozdobené čínskou kaligrafou priťahuje pozornosť.

Hlavný vchod do chrámu je chránený sochami 8 nesmrteľných taoistických mníchov vo forme drakov, ktorí držia nôž, fanúšik, lotosový kvet a flétnu v pazúroch. Dnes, aby sa zachovali lepšie, sú sochy chránené skleneným rámom.

Múzeum islamského umenia, Kuala Lumpur

Otvorené na začiatku 21. storočia, islamské múzeum hlavného mesta Malajzie pozostáva z 12 galérií. Obzvlášť obdivuje galéria venovaná modelom slávnych architektonických štruktúr moslimského sveta, zbierka zbraní, kostýmov, šperkov z rôznych častí Indie, Číny a Malajzie. Na prvom poschodí múzea je reštaurácia, kde si môžete vychutnať rôzne arabské jedlá a vychutnať si najlepšiu tureckú kávu v krajine.

Národné múzeum Malajzie, Kuala Lumpur

Ak chcete získať úplné informácie o histórii Malajzie, mali by ste navštíviť Národné múzeum Malajzie. Tu sa môžete oboznámiť s tisíckami exponátov o tejto téme. Osobitne zaujímavé sú výstavy venované Sultanátu Malacky a obdobiu kolonizácie. Múzeum organizovalo aj galériu umeleckých diel národností žijúcich v krajine, ako aj zaujímavé výstavy mincí, zbraní a dokonca aj flóru a faunu.

Múzeum hračiek, Georgetown

Neuveriteľne zaujímavou atrakciou Malajzie je Múzeum hračiek Georgetown, ktoré je v dopyte, a to ako pre dospelých, tak pre najmladších turistov. Dokázalo sa, že je to najväčšie múzeum svojho druhu na svete. Tu je vystavený viac ako 100 000 hračiek, všetky typy, smery, výrobné metódy, vekové ciele. Múzeum je tiež domovom jedinečnej zbierky osobností.

Miesto: 55 - Lebuh Acheh, George Town.

Porta de Santiago, Malacca

Symbol mesta Malacca, Porta de Santiago, je jedným z najvýznamnejších príkladov európskej architektúry v Ázii. Brána je jedinou štruktúrou, ktorá zostala od pevnosti, ktorá bola postavená v roku 1511 na príkaz portugalského veliteľa Alfonso de Albuquerque. Dnes sú tieto ruiny cenným archeologickým centrom, ktorý stojí za návštevu, najmä turistov, milovníkov histórie.

Národná pamiatka, Kuala Lumpur

Národná pamiatka Tugu Negara je impozantne veľká sochárska kompozícia venovaná hrdinom národa. Pokrýva oblasť 50 000 metrov štvorcových a pozostáva z samotnej pamiatky, pavilónu a krásneho parku zdobeného niekoľkými fontánkami. Návšteva tejto atrakcie má 2 výhody: oboznámenie sa s miestnou históriou a relaxačnou prechádzkou obklopenou exotickou prírodou.

Petronas Towers, Kuala Lumpur

Najvyššia atrakcia Malajzie, veže Petronas dosahujú výšku 451 metrov a má 88 úrovní. Sú to práca architekta Cesara Pelliho. Všetci turisti musia urobiť, aby videli všetky Kuala Lumpur z pohľadu z vtáčej perspektívy je vziať výťah s futuristickým dizajnom na krytú chodník, ktorý spája obe zariadenia.

Tu vo výške 170 metrov sa nachádza vyhliadková plošina, kde nemôžete prejsť viac ako 10 minút, niekoľko obchodov so suvenírmi a miniatúrne múzeum.

Fort Cornwallis, ostrov Penang

Nachádza sa v malebnom prírodnom prostredí pozdĺž severovýchodného pobrežia ostrova Penang, pevnosť Cornwallis bola postavená v roku 1786 na základe nariadenia anglického guvernéra. Vybavený 17 zbormi, bolo to dôležité administratívne centrum ostrova a obľúbené miesto stretnutia pre anglickú elitu. Dnes v pevnosti môžete navštíviť krásnu kaplnku postavenú tu v roku 1799. Samotná pevnosť je zaujímavé múzeum, kde sú zobrazené zbrane, zbroje, dokumenty z dob kolonizácie.

Orchid Park, Kuala Lumpur

Orchid Park je jedným z najnavštevovanejších turistických objektov hlavného mesta Malajzie. Ponúka skutočnú show kvetov a vôní, ktoré vykonáva viac ako 600 druhov orchideí. Fanúšikovia týchto kvetov ich môžu kúpiť tu, dostali úplné informácie o výsadbe a starostlivosti o ne. Vedľa parku sa nachádza aj Hibiscus Garden, ďalšie nebeské miesto pre milovníkov prírody, rovnako ako Bird Park, kde bolo nájdených najmenej 3000 vtákov a 200 druhov.

Čínsky vrch, Malacca

Bukit Čína pozostáva z 3 kopcov: Bukit Gedong, Bukit Tempurong a Bukit Tinggi. S bujnou vegetáciou sú neuveriteľne krásne. V roku 1685 bol na kopci postavený čínsky cintorín, ktorý je považovaný za najstaršie na svete. Viac ako 12 500 hrobov našlo prístrešie.

Čínsky kopec je však nielen známym cintorínom, ale aj miestom, kde sa nachádza veľa chodníkov: pešia turistika v lete a lyžovanie v zime. K dispozícii sú tu ďalšie 2 atrakcie: chrám Poh San Teng, postavený v roku 1795, a obelisk venovaný obetiam druhej svetovej vojny.

Národné planetárium, Kuala Lumpur

Planétárium v ​​hlavnom meste Malajzie sa rozprestiera na ploche 11 000 metrov štvorcových na kopci, z ktorého sa otvárajú nádherné panorámy mesta. Budova, v ktorej je vybavená, je vynikajúcim príkladom islamskej architektúry. Planétárium pozostáva z 5 galérií, z ktorých každý je vybavený ďalekohľadom, pomocou ktorého môžete sledovať pohyb nebeských telies. K dispozícii je tiež projekčná miestnosť vybavená najmodernejšími zariadeniami.

Miesto: Jalan Perdana, Tasik Perdana (50480).

Zábavný park Cosmos Theme Park, Kuala Lumpur

Nachádza sa v supermarkete Berjaya Times Square, v 7. poschodí zábavný park Cosmos Theme Park je najväčším krytým zábavným parkom na svete. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí chcú úplne oddýchnuť, pobaviť sa, maximálne vzrušovať adrenalín. Samozrejme, existuje veľa reštaurácií rôznych typov, kde si môžete objednať tradičné jedlá takmer všetkých národov sveta.

Pin
Send
Share
Send
Send