India

Pamiatky mesta Karnataka: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Karnataka je indický štát, ktorý je jedným z najvýznamnejších predstaviteľov indickej kultúry v celom južnom regióne krajiny. Jeho tropická vegetácia a staroveké budovy budú zaujímať aj tých najsofistikovanejších cestujúcich.

Napríklad v štáte je viac ako 25 rezervácií, 5 národných parkov, 26 tisíc rôznych chrámov, starobylé mestá, jaskyne a rôzne podobné historické pamiatky. Mnohé miesta boli zadané

Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Tiež, okrem všetkých zaujímavých miest, ktoré stojí za zmienku, že štát má veľké množstvo pláží. Treba tiež poznamenať, že Karnataka je malý štát s dobre rozvinutou infraštruktúrou, cestujúci nebude ťažké pohybovať sa medzi pamiatkami.

Socha šiva

V meste Murudeshvare je veľká socha Shiva. Jeho výška je porovnateľná s výškou štvorposchodovej budovy - 37 metrov, Socha bola postavená na území chrámu, ktorý je považovaný za centrum zbierok všetkých pútnikov. Hinduisti prichádzajú na toto miesto, aby sa poklonili pred svojim najvyšším božstvom. Ale nielen obrovská socha láka turistov tu.

Toto miesto jednoducho prekvapí takým veľkým množstvom rôznych sôch. Pri vchode sú návštevníci stretnutí s dvoma kamennými slonmi, vyrobenými v plnej veľkosti. Ďalej je rozptýlený nádherný park, ktorý je jednoducho ponorený do množstva rastlín. A majestátna socha Šivy, ktorá sedí v lotosovej polohe, už stojí na brehu Arabského mora. Vo vnútri sochárstva je voskové múzeum, ktoré informuje návštevníka o vytvorení sveta podľa hinduistickej verzie.

Kamenný chariot

Obrovský kamenný voz sa nachádza v slávnom meste - duch Hampi. Samotný voz bol vyrobený pred sto rokmi na pohyb boha. Bol postavený z obrovských individuálnych monolitov, ale obyčajný človek si nevšimol kĺby. Kolesá sa vyrábajú vo forme lotosu a až do tohto dňa sa otáčajú.

Rôzne povery hovoria, že každý, kto točil aspoň jedno koleso na kamennom vozíku, sa stalo veľkými náboženskými osobnosťami. Treba tiež poznamenať, že v súčasnosti je tento postup zakázaný na zachovanie historickej pamiatky. Kamenný voz je tak populárny, že sa stal prakticky puncom mesta Hampi, ktorého chrámy a zrúcaniny, ktoré si zaslúžia pozornosť, sú považované za miesta svetového dedičstva UNESCO.

Anshi Park

Štát Karnataka má obrovské množstvo rastlín a voľne žijúcich zvierat. Medzi všetky parky patrí Národný park Anshi. Bohatá fauna a flóra tohto miesta vám pomôžu získať skutočné potešenie z komunikácie s Indiou. Vzácne rastliny rastú v lesoch v parku a nájdu sa voľne žijúce zvieratá, od bizónov a diviakov až po bengálske tygry, panthers a slony.

Pláž Kadl

Pláž Kadl je najznámejšou a najväčšou zo všetkých štyroch pláží v celom štáte. Na tomto mieste každý návštevník nájde odľahlé miesto na bielom piesku alebo na stoličke pod palmou. Tu prichádzajú milenci, novomanželia, podnikatelia, rodiny, slovom, je to vhodné pre každého.

Chrám Virupaksha

Virupaksha je veľmi starobylé miesto, ktoré sa prvýkrát spomína v záznamoch zo 7. storočia, ktoré sa nachádzajú v ruinách starobylého mesta Hampi. Štruktúra zachovala svoj pôvodný vzhľad napriek vojnám s moslimami v 16. storočí.

Návštevníci chrámu môžu obdivovať rôzne miesta, svätyne, elegantné izby, stĺpy. Stojí tiež za zmienku, že ak máte šťastie, môžete sa dostať na jeden z mnohých festivalov, ktoré sa konajú na tomto úžasnom mieste.

Jog padá

Jog Falls je považovaný za najväčší vodopád v celej Ázii s dĺžkou 253 metrov, Najkrajší pohľad sa otvorí po skončení monzunovej sezóny. V tomto momente dosahuje výkon padajúcej vody maximálnu rýchlosť a výkon. Rozpadá sa do mnohých kaskád a vodopád má úžasný výhľad. Po obdivovaní krajiny môžu návštevníci ísť dole a ponoriť sa do svojej najčistejšej vody.

Okolie vodopádov Jog Falls je ohraničené úžasnými dažďovými pralesmi, ktoré sú domovom stoviek druhov voľne žijúcich živočíchov. Neďaleko je Tiger Reserve, kde sa môžete zúčastniť safari. Tu môžete vidieť zvieratá v ruke. Jedným slovom, toto je jedinečné miesto, ktoré príroda dala Indii.

Krišnov chrám

Kráľovský chrám je jedným z najobľúbenejších svätých miest v celej Indii. Nachádza sa v blízkosti miest Hamekuty a Hampi. Budova bola postavená v roku 1513.

Už viac ako 500 rokov svojej existencie bola štruktúra čiastočne zničená, ale mnohé svätyne, artefakty a príklady stredovekého kamenárskeho rezbárstva prežili až do našej doby. V súčasnosti pracujú reštaurátori v chráme, ale rozhodne stojí za návštevu tohto nádherného miesta.

Miesto: Car Street, Thenkpete.

Chrám Vittala

Vittala chrám bol postavený v meste Hampi a je považovaný za dokonalý príklad architektonického umenia 16. storočia. Jednou budova nebola úplne dokončená, ale kvôli tomu to nevyzerá horšie. Návšteva svätyne je jej stĺpmi. Sú vyrobené tak, že pri poklepávaní sa vyskytujú rôzne melódie, tenké stĺpy dokážu reprodukovať všetkých 7 poznámok. Vnútri Vittaly sú zdobené sochy hudobníkov a tanečníkov, a to je už zriedkavé pre chrámy v Indii. Samozrejme, toto je jedinečné miesto.

Adi - jaskyňa Gokarna

Adi-Gokarna jaskyňa v hinduistickom náboženstve je považovaná za posvätné miesto. Podľa starodávnej legendy tu prišiel Boh Shiva na zem. Každý rok tam idú desiatky tisíc pútnikov. Predpokladá sa, že ten, ktorý navštívi túto jaskyňu Šivu, zostúpi božskou milosťou. Hoci pre cudzincov nie je povolený vstup do jaskyne, ale miešaním s davom sa stále môžete dostať tam.

Malý Tibet

Len málo ľudí vie, že v Indii a konkrétnejšie v Karnatake je také zaujímavé miesto ako Little Tibet. Tento kútik budhizmu bol postavený v rokoch 1959-1963. Potreba jeho výstavby vznikla, keď Čína pripojila územie Tibetu pomocou ozbrojenej invázie. Teraz mladší brat Tibetu je indickým centrom budhistického života.

Turisti a veriaci budhizmu z celého sveta prichádzajú tu. Návštevníci tohto komplexu môžu navštíviť rôzne chrámy a kláštory, zoznámiť sa s rituálmi, tradíciami a spôsobom života obyčajných mníchov. Tiež v pamäti môžete získať pár suvenírov, ktoré si môžete zakúpiť v stredisku remesiel. Fanúšikovia budhizmu môžu navštíviť meditačnú sálu, v ktorej sa každý môže "ponoriť do nirvány".

Badami jaskyne

Jaskyne Badami sú komplexom štyroch jaskýň, ktoré sú vytesané do obrovskej skaly. V každej z jaskýň je chrám plný soch. Prvá jaskyňa bola vytesaná v 5. storočí, hlavná skladba tancuje Shiva. V druhej a tretej jaskyni je zobrazená Vishna a štvrtá je najmladšia a venuje sa kultúre Jaina.

Aihole

Aihole je najstaršie mesto s históriou jedného a pol tisíc, v ktorom sa zachovalo viac ako 70 budov. Prvé budovy sa datujú do piateho storočia, najmladšieho až dvanásteho. Toto mesto je len centrom experimentovania v architektúre. Jediný štýl v meste jednoducho neexistuje, všetky budovy sú iné. Toto miesto je známe.

Gersopp Falls

Gersopp Falls (tiež nazývaný Yogi) je jedinečný v tom, že sa skladá zo štyroch prúdov. Zaujímavé je, že každá z nich má svoje vlastné meno, ktoré odráža "charakter" každého prúdu. Raja - voda padá pomaly, Gorlopan - klesá veľa kameňov a vytvára hluk, Rocket - má veľkú rýchlosť a silu, Rani - jeho ohyby sa podobajú siluetu ženy. Stojí za zmienku, že celý týždeň sú vodopády blokované priehradou a až o víkendoch je otvorená pre turistov.

Mount Matanga

Mont Matanga je známy tým, že je najvyšším bodom v okolí mesta Hampi. Na jeho vrchole je zničený chrám, ale turistov to za to nechodí. Zo strechy svätyne je úžasný výhľad. Najlepšie je navštíviť toto miesto pri východu slnka alebo pri západe slnka, v tejto dobe si môžete pozrieť tie najkrajšie výhľady.

Všeobecne platí, že štát Karnataka jednoducho preteká jedinečnými historickými a prírodnými miestami. Jeho najstaršie chrámy sú centrom celého hinduistického náboženstva. Pamiatky a pláže Karnataka budú zaujímavé pre všetkých turistov, bez ohľadu na kultúru a náboženstvo.

Pozrite si video: 1600 Pennsylvania Avenue Colloquy 4: The Joe Miller Joke Book Report on the We-Uns (Smieť 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send