Španielsko

Obľúbené pamiatky mesta Avila

Pin
Send
Share
Send
Send


Nachádza sa v centre Španielska, v autonómnej oblasti Kastilie a Leon, mesto Avila je vzdialené len hodinu jazdy od hlavného mesta. Takmer polovica historických pamiatok Španielska je viditeľná v tejto oblasti. To je dôvod, prečo veľké množstvo turistov navštívi toto malé mesto s počtom obyvateľov okolo 54 000 obyvateľov.

Avila je považovaná za jedno z najbezpečnejších a najtichších miest v krajine a jej obyvateľstvo sa trasie mnohými starými návykmi. Ak chcete vyskúšať skutočnú španielsku chuť, Avila bude najpravdepodobnejšou destináciou.

Takmer všetky objekty cestovného ruchu Avila sa nachádzajú veľmi blízko seba. Nevyžaduje sa ani automobilová ani mestská doprava, ktorá by ich preskúmala.

Katedrála svätého Salvadoru

Katedrála Avila bola postavená zároveň ako pevnosť a kostol. Používa sa už mnoho rokov a ako sídlo mnohých známych španielskych osôb a rodín, ako sú Velada, Ray Nino alebo Valderabanos. Katedrála Avila nesie aj názov "Prvá španielska stavba postavená v gotickej štýle", ktorá tu priťahuje turistov.

Miesto: Plaza de la Catedral - 8.

Bazilika svätého Vincenta

La Basílica de Los Santos Hermanos Mártires, Vicente, Sabina a Cristeta, ako miestni obyvatelia nazývajú tento kostol, bol postavený v r. 306. roku Rimanmi a bol vyhlásený za národnú pamiatku v roku 1882.

Po celé stáročia ho obývali mnísi a používali výlučne na náboženské účely. Fresky a maľby, ktoré zdobia interiér chrámu, majú veľký význam pre ľudské dedičstvo a sú veľmi pekné. Poloha: Calle de San Vicente - 4.

Kláštor Santa Teresa

Convento de Santa Teresa je známy nielen kvôli cookies, ktoré sa tu mníšia, ale aj ako dôležitá púť pre katolíkov z celého sveta. Svätá Teresa, ktorá sa narodila v šľachtickej rodine mesta Avila, opustila svoju rodinu a vo veku 19 rokov sa stala karmelitánskou sestrou a venovala sa viere. V roku 1967 dostala povolenie na výstavbu kláštora a založila svätyňu, ktorá nesie jej meno dnes.

Miesto: Plaza la Santa - 2.

Kostol sv. Segunda

Ďalším chrámom, kde každý rok idú tisíce pútnikov, je kostol svätého Segunda.

Nachádza sa mimo mestských brán a bola postavená v 12. storočí av roku 1923 bola vyhlásená za národnú pamiatku Španielska. Zaujímavosti chrámu sú obrazy z 15. storočia, nádherná socha svätého Segunda, vyrobená v 16. storočí, niekoľko sôch Juan de Juni, sarkofág s pamiatkami svätého Segunda. Hovorí sa, že ak sa dotknete tejto svätyne novým vreckom a budete mať 3 želania, jeden z nich sa splní.

Kostol sv. Petra

Nachádza sa na námestí Mercado Grande, kostol sv. Petra bol postavený na začiatku 12. storočia v románskom štýle. Ak hovoríme o bohatstve cirkvi, najprv sa upriamuje pozornosť na: majstrovské dielo Riofrio nazvané "Zvestovanie", obraz Panny Márie, maľoval Juan de Bornogne. Napriek tomu, že chrám sa nachádza mimo mestských hradieb, je dokonale zachovaný a takmer identický s pôvodnou vzorkou.

Miesto: Plaza de Santa Teresa - 1.

Kláštor sv. Tomáša

Kláštor sv. Tomáša bol postavený v roku 1480 a takmer okamžite sa stal letným sídlom kráľovskej rodiny. Fasáda svätyne je ozdobená 10 sochami a obrovským vitrážovým oknom, cez ktoré vstupuje do kostola svetlo. Zobrazuje orla, ktorá drží štít katolíckych kráľov. Ďalšie zaujímavé miesta v kláštore sú: hrobka kniežaťa Juana, 8 sôch, dielo Luisa Salvadora Carmony a veľkolepý oltár, ktorý navrhol Pedro Berruguente.

Miesto: Plaza Granada - 1.

Kostol Jána Krstiteľa

Ďalší kultový objekt Avila, ktorý požadujú turisti, kostol sv. Jána Krstiteľa pozostáva z 2 budov. Staršia je Strážna veža, postavená v 17. storočí.

Interiér kostola je rozdelený na niekoľko sekcií, ktoré sú z väčšej časti zdobené renesančným štýlom. Niekoľko soch zobrazujúcich Pannu Máriu a Dieťa, Ježiša Krista a Jána Krstiteľa, rovnako ako kupola a obrovský luster z 18. storočia, upozorňujú na seba.

Miesto: Calle Martín Carramolino - 1.

Pevnosť Arevalo

S mohutnými vežami a stenami bola pevnosť Arevalo postavená v 15. storočí. Milovala ho kráľ Enrique štvrtý, ktorý neustále modernizoval a prestaval niečo tu.

Rozkvet tejto veľkej budovy skončil príchodom moci katolíckym kráľom, ktorý ju premenil na väzenie. V 19. storočí bola pevnosť úplne opustená a na začiatku 20. storočia bola čiastočne zrušená. Rozhodnutie o jeho obnovení sa uskutočnilo až v 50. rokoch. Po dlhej rekonštrukcii sa pevnosť stala široko dostupná a stala sa jednou z najzaujímavejších pamiatok mesta Avila.

Puerta de los Leales

Tiež známy ako "brána biskupov", brána Leales bola postavená v 16. storočí. Nachádzajú sa pri vchode na námestí Talianska, neďaleko katedrály. Mesto Puerta de los Leales, ktoré je veľmi populárnym objektom mesta Avila, je zapísané do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO.

Serrano Palace

Hlavným kultúrnym centrom mesta Avila je Palacio de los Serrano. Jedna časť je venovaná rôznym výstavám, druhá sa používa na kurzy a semináre a tretia je vybavená knižnicou bohatou na typografické a audiovizuálne materiály v oblasti vedy a techniky. Palác navyše ponúka bezplatný prístup na internet.

Miesto: Plaza de Italia - 1.

Mestské hradby

Historické a architektonické dedičstvo Španielska, Murallas de Avila, bolo navrhnuté v 9. storočí na príkaz Alphonse Sixth, vládcu Kastílie a Leona.

Steny obklopujúce stredoveké mesto sú dlhé 2516 metrov, vybavené 88 polkruhovými vežami a 9 bránami, z ktorých každá je postavená podľa individuálneho projektu a zdobená pôvodnými prvkami. Na stavbu stien, ktoré mali dôležitú úlohu pri obrane proti invázii na Maury, bol použitý kameň z dávnej nekropoly, objavený a vykopaný tu. Neuveriteľne dobre zachované, opevnené múry mesta Avila sú na starom kontinente bezkonkurenčné.

Pin
Send
Share
Send
Send