Poľsko

Populárne pamiatky mesta Katovice: recenzie a fotografie

Pin
Send
Share
Send
Send


Napriek skutočnosti, že poľské mesto Katowice sa oficiálne objavilo až na začiatku 19. storočia, jeho história je oveľa dlhšia, pretože podľa prieskumov historikov sa prvé osady objavili v 14. storočí a Katovice získala slávu ako priemyselné centrum, na ktorom má prvé miesto uhoľná výroba.

Mesto prekvapí množstvom rôznych pamiatok, historických budov, múzeí, náboženských budov a každoročne priťahuje rastúci počet turistov.

Vďaka dobre zavedenému dopravnému systému sa môžete dostať do Katovice rôznymi spôsobmi: autom, vlakom, autobusom, lietadlom.

Pamätník na mieste Veľkej synagógy v Katoviciach

Akonáhle bola v Katowiciach jedna synagóga. Postupom času a zvyšovaním počtu ľudí, ktorí praktizujú judaizmus, mestské úrady nariadili výstavbu novej veľkej synagógy. Zaujímavosťou je, že syn architekta, ktorý postavil prvú synagógu, sa zaoberal projektovaním.

Bohužiaľ táto budova dodnes neprežila, pretože počas druhej svetovej vojny ho spálili Nemci, ktorí zachytili mesto.

Boli tu návrhy a spory týkajúce sa obnovy zničenej budovy, ktoré pokračujú až do súčasnosti.
V pamäti početných obetí židovského ľudu, na mieste, kde kedysi stála Veľká synagóga, bol nainštalovaný kameň s pamätnou tabuľou.

Palác Goldsteina

Veľkolepý palác, ktorý sa nachádza na západnej strane mesta, priťahuje mnohých turistov s originálnou výzdobou, so špecializovanými štukami a krásnymi sochami. Interiér tiež nezanechá indiferentných milencov krásnej architektúry.

História paláca sa datuje do 19. storočia, kedy bohatá a šľachtická rodina priemyselníkov nariadila výstavbu rodinného hniezda. Keď sa rodina presťahovala do iného mesta, budova sa začala používať pre potreby obchodnej komory a neskôr ako kino a divadlo. Dnes sa nachádzajú kancelárie Lokalita: plac Wolności - 12a.

Slezské múzeum

Silesia (ktorej čestné mesto sa nazýva Katowice) je historické územie, ktoré zahŕňa Poľsko, Českú republiku a Nemecko.

Múzeum obsahuje veľké množstvo exponátov, z ktorých niektoré ukradli nacisti počas vojny. Dnes každý hosť tejto krajiny môže oceniť prácu miestnych umelcov, študovať vzácne historické fotografie, skúmať artefakty získané počas archeologických vykopávok, čím sa bližšie a lepšie oboznámia s dejinami Katovice.

Miesto: Dobrowolskiego - 1.

Kostol sv. Apoštolov Petra a Pavla

Krásna budova, ktorej exteriér je z červených tehál. Budova je pomerne nedávna, výstavba bola dokončená na začiatku XX storočia. Keď sa mestská správa zaoberala otázkou nájdenia miesta pre tento náboženský predmet, predložili sa rôzne návrhy na diskusiu.

O predaji poľnohospodárskeho pozemku, ktorý spĺňal všetky požiadavky budúcej výstavby, sa dozvedeli. Vnútri môžu hostia tohto príjemného a tichého miesta vidieť krásne vitráže a sochy.

Miesto: Mikołowska - 32.

Múzeum "Slezská chata"

Zaujímavá história múzea. Na konci 19. storočia bola v budove umiestnené stajne a ďalšie obchodné priestory. Po oprave vznikla otázka usporiadania a účelu stavby. Jednou z možností bolo vytvorenie múzea každodenného života s originálnymi objektmi, ktoré jasne dokazujú každodenný život miestneho obyvateľstva. Navyše, múry miestnosti sú zdobené dielami umelca E. Gavlik.

Špecifickosť "Sliezskej chaty" spočíva v tom, že hostia sú pozvaní na účasť na tradičných aktivitách obyvateľov XIX. Storočia - kyslá kapusta, pečenie a tuk na varenie.

Mestské múzeum histórie

Štúdia miestneho múzea pomôže študovať históriu mesta a jeho obyvateľov. Štvorpodlažná budova bola bývalým sídlom dvoch bohatých a šľachtických rodín mesta.

Stála expozícia múzea je množstvo dokumentov a fotografických dôkazov významných udalostí v mestách, rôznych predmetov. Niektoré exempláre patria do XIII. Storočia.

Kostol sv. Márie

Kostol je nezvyčajný v tom, že myšlienky jeho stavby sa v tomto procese zmenili. Faktom je, že kvôli nedostatku finančných prostriedkov mestská správa musela zjednodušiť architektonické plány. Bolo tiež rozhodnuté vybudovať kostol z lacnejšieho materiálu - šedý kameň. Vnútri si môžete obdivovať krásne vitráže.

Miesto: Plac ks. dr. Emila Szramka - 1.

Park Kosciuszko

Park je skvelým miestom pre pokojné romantické prechádzky alebo aktívne športy. Má veľkú popularitu medzi milovníkov psov. Takmer kedykoľvek tu sa môžete stretnúť so štyrmi nohami a ich majiteľmi. Bolo nainštalovaných niekoľko detských ihrísk, takže výlet do parku Kosciusko poskytuje príležitosť pre každého člena rodiny mať dobrý, zábavný čas.

Kytarové múzeum

Súkromné ​​múzeum, ktorého majiteľom je skutočným milovníkom hudby a skutočným nadšencom svojej práce. Treba poznamenať, že tiež robí zaujímavú exkurziu, rozpráva o histórii exponátov a umožňuje mu vyskúšať si svoju hru pri hraní akéhokoľvek nástroja.

Pred plánovaním návštevy múzea musíte najprv kontaktovať manažment a prediskutovať požadovaný čas príchodu.

Miesto: Krzywa - 4.

Koncertná sieň "Symfonický orchester národného rozhlasu"

Koncertná sála je miestnym orientačným bodom, ktorého návšteva prinesie originálny nádych hudobnej estetiky. Treba poznamenať, že cena vstupných vstupeniek je značná, ale je tu jeden trik: asi pol hodiny pred akciou si môžete zakúpiť nepredané vstupenky so zľavou v pokladniciach koncertnej sály. Samozrejme, je tu určitá veľa šťastia, pretože výkony sú veľmi populárne a jednoducho nie sú voľné vstupenky.

Spodek Arena

Arena "Spodek" má pôvodný vzhľad, strecha sa podobá obrovskému lietajúcemu tanieru. Jedná sa o jednu z prvých mestských budov, ktoré sú vyrobené v modernom štýle. Štadión je medzi miestnymi obyvateľmi vyhľadávaný, známy svojou vášňou a úctivým postojom k športovým súťažiam.

Spodek pôsobí ako tréningový priestor pre mnohé kluby. Napriek tomu, že výstavba bola dokončená v polovici 20. storočia, je toto športové zariadenie vybavené potrebnou komunikáciou a spĺňa všetky medzinárodné požiadavky.

Miesto: aleja Korfantego - 35.

Pin
Send
Share
Send
Send